http://inabco.ir/templates/sj_stabwall/images/logo-loading.png

معرفی محصول نقش برجسته

 

پیدایش نقش برجسته سنگی

گذاشتن علامت ها و نقاشی کردن روی دیوار غار ها و صخره ها با ذغال یکی از ابتدایی ترین هنرهایی بود که بشر از خود نشان داد.

با پیشرفت انسان و اختراع ابزار نوک تیز که می توانست سنگ ها را خراش دهد، حک کردن تصاویر و علامت ها با این ابزار نیز آغاز شد.

نقاشی ها و علامت ها که با این ابزار حک می کردند ماندگاری بیشتری نسبت به نقاشی های کشیده شده با ذغال داشتند.

این روش توسط حاکمان به نوعی به ثبت وقایع روز تبدیل گردید.

به عنوان مثال پادشاهی کشوری را فتح می کرد آن گاه دستور می داد بر روی سنگ تصویری حک گردد که این پیروزی را نشان دهد.

نسل های بعد با استفاده از این نقش های برجسته بخشی از تاریخ گذشته خود را می شناختند. خطوط حک شده بر روی سنگ ها پس از چند سال به دلیل هوازدگی از بین می رفت . بشر برای مبارزه با این مشکل نقش برجسته را ابداع کرد.

در این روش، طرح مورد نظر را ترسیم می کنند سپس سنگ های اطراف آن را می تراشند تا آن نقش بصورت برجسته دیده شود. نقش های برجسته صفحاتی از تاریخ به استحکام سنگ و به زبان تصویر هستند.

یکی از شیوه های متداول دیوارنگاری و نماکاری از دوره های گذشته در ایران ، استفاده از نقش برجسته ها و سنگ تراش ها بوده است.

نقش برجسته ها به دلیل استفاده دربناهای تاریخی، منازل اعیان و اشراف از گذشته تا حال همیشه مورد توجه عامه ی مردم قرار گرفته است.

از جمله مهترین ابنیه ی تاریخی که به نقوش برجسته آذین شده است، می توان به کاخ های باشکوه دوران هخامنشی و مجموعه ی تخت جمشید اشاره کرد. به همین دلیل شرکت ایناب با بهره گیری از مهندسین خلاق و کوشای مجموعه ی خود و همچنین دانش روز دنیا توانسته محصولات نقش برجسته ایناب رابا بیشترین شباهت به همان سنگ تراشه های  دوران هخامنشی و اسلیمی تولید کند که به حق ،القا کننده ی روح پایداری تمدن می باشد.

این محصولات با استفاده از مواد اولیه ای درجه یک و مواد پلیمری تولید می شود که همین موضوع نقش مهمی در استحکام و زیبایی محصول ایفا می کند.

بیس اصلی این محصولات، سنگ دانه های طبیعی بوده که در برابر شرایط سخت جوی بسیار مقاوم می باشد.                  

 

 

 

 

معرفی سنگ نقش برجسته ایناب 

مدل های نقش برجسته ایناب

گالری سنگ نقش برجسته ایناب

گواهینامه ها و تاییدیه ها

 

برخی ازمشتریان ایناب

  
 
 
 
 
 
Top