http://inabco.ir/templates/sj_stabwall/images/logo-loading.png

معرفی نمای جی ار سی(grc)

 

 

معرفی نمای جی اف ار سی ( نمای gfrc )

 

از آنجایی که بتن یک ماده ترد و شکننده می باشد برای تقویت شکنندگی آن تلاش های بسیاری شده است.

تحقیقات اثر الیاف بر مقاومت خمش بتن بسیار موفقیت  آمیز بوده و اثر شگفت انگیزی داشته است  با استفاده از الیاف شیشه در بتن محصولی مقاوم به نام بتن تقویت شده با الیاف شیشه (Glass Fiber Reinforced Concrete) که مخفف آن می شود GRC  یا GFRC  ایجاد می شود. نمای جی ار سی یک نوع کامپوزیت می باشد  و با داشتن تمام مزیتهای بتن معمولی مقاومت کششی و خمشی بسیار بالایی دارد که آن را می توان به اشکالی مختلف برای کاربردهای مختلف در آورد.

مزایای فراوان نمای gfrc  (جی اف ار سی ) باعث شده استفاده آن در دنیا  مخصوصا  کشورهای توسعه یافته رو به افزایش باشد.

با نمای grc  هیچ گونه محدودیتی در طراحی وجود ندارد و دست معماران و طراحان نمای ساختمان  برای اجرایی کردن رویاهایشان کاملا باز است. همچنین امکان ایجاد رنگ های مختلف در نمای grc  جی ار سی  بدون محدودیت وجود دارد و از این نظر هم دست طراحان نمای ساختمان باز می باشد. از انجایی که تولید قطعات به اندازه دلخواه و اشکال مختلف با نمای جی ار سی grc  امکام پذیر است می توان نمای جی اف ار سی را درکارخانه تولید و به صورت پیش ساخته در نمای ساختمان با سرعت بالا نصب نمود که جی ار سی را می توان به عنوان نمای پیش ساخته نیز معرفی کرد.

گروه ایناب پس از ده سال سابقه در طراحی و اجرای نمای ساختمان و 7 سال سابقه تولید سنگ های صنعتی تولید قطعات GRC   را با استاندارهای جهانی در دستور کار خود قرارد داده و امروزه یکی از برترین طراحان ، مجریان و تولیدکنندگان نمای جی ارسی در کشور می باشد.

 

مواد تشکیل دهنده جی ار سی :

1-سیمان سفید:

انواع سیمان های پرتلند (نوعی از سیمان است که انواع مختلفی دارد و هرکدام کاربرد خاص خود را دارد) جهت تولید قطعات پیش ساخته بتنی مناسب تولید جهت جی آرسی می باشد . به طور کلی انتخاب انواع سیمان با توجه به کیفیت نهایی محصول ، توجیه اقتصادی و دسترسی محلی صورت میگرد.

2-الیاف شیشه

در کیفیت و مقاومت فیزیکی جی ارسی ،الیاف شیشه نقش اول را دارد.الیاف شیشه مورد استفاده در جی ارسی باید از نوع با مقاومت قلیایی  و همچنین آغشته به زیرکونیا باشد.

3-آب

آب معمولی در تولید قطعات جی ارسی مورد استفاده قرار می گیرد.مگردر موارد نادرکه مجبوربه گرم کردن یا سرد کردن آب باشد.

4-افزودنی ها

از افزودنی های متنوع شامل انواع فوق روان کننده ، ضد آب کننده و همچنین پوزولان به منظور افزایش سختی قطعات جی ارسی  در فرایند تولید وافزایش خواص نهایی استفاده می شود.

 

5-رنگدانه:

برای ثبات رنگ در شرایط آب و هوایی مختلف از رنگدانه های معدنی برای دادن رنگ به سیمان سفید استفاده می شود.

که معمولا در سطح اولیه جی ار سی از رنگدانه ه استفده می شود و ان سطح رامی توان به صورت براق ، چرمی ، سندپلاست و... تولید و فراوری کرد.

معمولا جهت رنگ دادن به سیمان سفید یا خاکستری از رنگدانه های معدنی استفاده میگردد که این امر باعث ثبات رنگ در شرایط آب و هوایی مختلف میگردد .از رنگدانه معمولا در سطح اولیه قطعات جی آرسی استفاده میگردد که میتوان آن سطح را به صورت براق ، چرمی ، سندپلاست یا غیره فرآوری نمود .

 

کاربرد جی ار سی:

 

 استفاده از نمای جی اف ار سی در نمای ساختمان های تجاری

 

 

استفاده از نمای جی اف ار سی در نمای ساختمان های مسکونی

 

 

استفاده از نمای جی اف ار سی در نمای ساختمان های اداری

 

 

استفاده از نمای جی ار سی در ساختمانها و مکانهای مذهبی و مساجد.

 

 

همچنین در نمای جی ار سی می توان در بدنه ایستگاهای مترو، تونل ها، پارکینگ ها و سایر مکانها استفاده نمود.

 

 

 

 معرفی سنگ اسلبکو

تصاویر سنگ اسلبکو

نمای مشبک
مزایای نمای grc

 

گواهینامه ها و تاییدیه ها

 

برخی ازمشتریان ایناب

  
 
 
 
 
 
Top