http://inabco.ir/templates/sj_stabwall/images/logo-loading.png

جی آر سی چیست | grc | gfrc

جی آر سی grc چیست

 

از آنجایی که بتن یک ماده ترد و شکننده می باشد برای تقویت شکنندگی آن تلاش های بسیاری شده است.

تحقیقات اثر الیاف بر مقاومت خمش بتن بسیار موفقیت  آمیز بوده و اثر شگفت انگیزی داشته است  با استفاده از الیاف شیشه در بتن محصولی مقاوم به نام بتن تقویت شده با الیاف شیشه (Glass Fiber Reinforced Concrete) که مخفف آن می شود GRC  یا GFRC  ایجاد می شود. نمای جی ار سی یک نوع کامپوزیت می باشد  و با داشتن تمام مزیتهای بتن معمولی مقاومت کششی و خمشی بسیار بالایی دارد که آن را می توان به اشکالی مختلف برای کاربردهای مختلف در آورد.

مزایای فراوان نمای gfrc جی اف ار سی  باعث شده استفاده آن در دنیا  مخصوصا  کشورهای توسعه یافته رو به افزایش باشد.

با نمای grc  هیچ گونه محدودیتی در طراحی وجود ندارد و دست معماران و طراحان نمای ساختمان  برای اجرایی کردن رویاهایشان کاملا باز است. همچنین امکان ایجاد رنگ های مختلف در نمای grc  جی ار سی  بدون محدودیت وجود دارد و از این نظر هم دست طراحان نمای ساختمان باز می باشد. از انجایی که تولید قطعات به اندازه دلخواه و اشکال مختلف با نمای جی ار سی grc  امکام پذیر است می توان نمای جی اف ار سی را درکارخانه تولید و به صورت پیش ساخته در نمای ساختمان با سرعت بالا نصب نمود که جی ار سی را می توان به عنوان نمای پیش ساخته نیز معرفی کرد.

گروه ایناب پس از ده سال سابقه در طراحی و اجرای نمای ساختمان و 7 سال سابقه تولید سنگ های صنعتی تولید قطعات GRC را با استاندارهای جهانی در دستور کار خود قرارد داده و امروزه یکی از برترین طراحان ، مجریان و تولیدکنندگان نمای جی ارسی در کشور می باشد.

 

جهت مشاوره تلفنی می توانید همین الان عدد 5 را به شماره 09151547300 پیامک کنید تا اولین فرصت با شما تماس گرفته شود.

همچنین می توانید از طریق ایدی @mehdimaghooli توسط تلگرام ارتباط برقرار کنید.

 

مواد تشکیل دهنده جی ار سی :

1-سیمان سفید:

انواع سیمان های پرتلند (نوعی از سیمان است که انواع مختلفی دارد و هرکدام کاربرد خاص خود را دارد) جهت تولید قطعات پیش ساخته بتنی مناسب تولید جی آر سی  grc می باشد . به طور کلی انتخاب انواع سیمان با توجه به کیفیت نهایی محصول ، توجیه اقتصادی و دسترسی محلی صورت می گرد.

2-الیاف شیشه

در کیفیت و مقاومت فیزیکی gfrc جی ار سی ،الیاف شیشه نقش اول را دارد.الیاف شیشه مورد استفاده در جی ار سی باید از نوع با مقاومت قلیایی  و همچنین آغشته به زیرکونیا باشد.همچنین مقاومت خمشی جی ار سی را الیاف شیشه بالا می برد.

3-آب

یکی از مواد مورد استفاده در تولید نمای جی ار سی gfrc آب می باشد که هر چقدر آب کمتری در تولید جی ار سی استفاده گردد مقاومت بهتری خواهد داشت.

4-افزودنی ها

از افزودنی های متنوع شامل انواع فوق روان کننده ، ضد آب کننده و همچنین پوزولان به منظور افزایش سختی قطعات grc جی ار سی در فرایند تولید وافزایش خواص نهایی استفاده می شود.

 

5-پیگمنت:

گروه ایناب برای ایجاد رنگ در نمای جی ار سی gfrc از پیگمنتهای معدنی استفاده می کند که این امر باعث می شود رنگ ایجاد شده در نمای جی ار سی gfrc به صورت عمقی بوده در در اثر فرسایش پوسته نمی شود و در اثر نور افتاب نیز از بین نمی رود.

6-سنگدانه:

یکی از مواد مورد نیاز تولید نمای جی ار سی gfrc سنگدانه است که باید با دانه بندی مناسب ترکیب گردد و هر چقدر مقاومت سنگ دانه بیشتر باشد مقاومت نمای جی ار سی gfrc نیز بیشتر خواهد بود.

  جی اف ار سی
نمای جی اف ار سی

جهت دریافت مشاوره تلگرامی رایگان از طریق  @mehdimaghooli  ارتباط برقرار کنید.

 

کاربرد جی ار سی:

 

 استفاده از نمای جی اف ار سی در نمای ساختمان های تجاری

 

استفاده از نمای جی اف ار سی در نمای ساختمان های مسکونی

 

استفاده از نمای جی اف ار سی در نمای ساختمان های اداری

 

استفاده از نمای جی ار سی در ساختمانها و مکانهای مذهبی و مساجد.

 

همچنین در نمای جی ار سی می توان در بدنه ایستگاهای مترو، تونل ها، پارکینگ ها و سایر مکانها استفاده نمود.

 

تماس برای اطلاعات بیشتر 05142222550

 

 

 

 

 

 لینک های مرتبط :

انتخاب نمای مناسب ساختمان

قیمت انواع نمای ساختمان

قیمت نمای کامپوزیت 

⇐معرفی سنگ اسلبکو

⇐تصاویر سنگ اسلبکو

⇐نمای مشبک

⇐قیمت نمای جی ار سی

بازسازی نمای ساختمان قدیمی

⇐معرفی نمای جی ار سی(Grc)

⇐معرفی سنگ اسلبکو ایناب

⇐سوالات متداول در مورد نمای جی ار سی GRC       
⇐مزایای نمای grc

گواهینامه ها و تاییدیه ها

 

برخی ازمشتریان ایناب

  
 
 
 
 
 
Top