http://inabco.ir/templates/sj_stabwall/images/logo-loading.png

قیمت انواع نمای ساختمان

قیمت هر محصول و یا خدمت یکی از مهمترین مواردی هست که مورد توجه همگان قرار می گیرد. البته هیچ وقت نمی توانیم بگویم کالا یا خدماتی گران یا ارزان است مگر با چیزی دیگری مقایسه کنیم.

در اینجا با توجه به اهمیت موضوع قیمت چند نوع نمای ساختمان را با هم مقایسه می کنیم. و لازم است بدانیم که نمای ساختمان ترکیبی از کالا و خدمات است یعنی برای اجرای نمای ساختمان باید متریال ها و محصولاتی خریداری شود و اجرت هایی برای اجرا پرداخت شود تا کار نمای ساختمان انجام شود به همین دلیل نمی توان قیمت ثابت و پایه برای نمای ساختمان ارائه کرد. چون تنوع محصولات نمای ساختمان با توجه به کیفیتها، مقدار و زمان و نوع خرید بسیار متفاوت است و از سویی اجرت نصب با توجه به حجم پروژه ، طرح پروژه مکان و زمان اجرا و از همه مهمتر کیفیت اجرای پروژه بسیار متفاوت بوده و به همین دلیل قیمتهای حدودی جهت مقایشه شما ارائه می گردد.

قیمت اجرای نمای کامپوزیت

برای نمای کامپوزیت نیاز به خرید ورق کامپوزیت ، پروفیل فلزی برای زیرسازی ، اجرت نصاب ، هزینه طراحی و نقشه کشی ، هزینه خرید نبشی ها و پیج ها ، پیچ و پرج و سایر مصالح ریز مصرفی می باشد.

قیمت ورق کامپوزیت در ایران از حدود متری 50 هزار تومان شروع می شود تا حدود متری 150 هزار تومان

حدود مصرف پروفیل فلزی در نمای ساختمان از متری 15000 تومان شروع و برخی پروژه ها با توجه به نوع طرح و ارتفاع تا 40 هزار تومان فلز مورد نیاز است.

معمولا نصاب های  نمای کامپوزیت با توجه به نوع طرح و حجم پروژه و سختی کار و ارتفاع پروژه از متری 25 هزار تومان تا 55 هزار تومان اجرت نصب دریافت می کنند.

مصالح ریز مصرفی نیز حدودا از متری 5000 تومان تا 8000 تومان می باشد.

طبیعی است که معمولا حدود 3 الی 7 درصد مصالح پرت می شود.

در کل اجرای نمای کامپوزیت ساختمان با توجه به طرح ، نوع پروژه ، حجم و ارتفاع پروژه ، کیفیت اجرا و مصالح و ....از متری 100 هزار تومان شروع و تا متری 200 هزار تومان می باشد.

البته طبیعی است پروژه های خاص با متریال های خاص بیشتر خواهد شد.

قیمت اجرای نمای سنگ

قیمت انواع سنگ های نمای ساختمان در ایران بسیار متفاوت می باشد ولی سنگی که قابل اجرا برای نمای ساختمان باشد از حدود متری 40هزار تومان شروع می شود که به توجه به نوع و کیفیت آن تا متری 200 هزار تومان نیز می باشد.

اجرت سنگ کاران نیز با توجه به کیفیت اجرا، نوع طرح و حجم پروژه از متری 30 هزار تومان شروع و تا متری 50 هزار تومان متفاوت می باشد.

هزینه های مصالح و ملات مصرفی نیز از متری 5000 تومان تا 10000 تومان می باشد.

طبیعی است که مقداری از سنگ پرت می گردد و هزینه های خرده ریزه دیگری نیز می باشد.

با این تفاسیر برای اجرای نمای ساختمان معمولی قیمت از متری 90 هزار تومان شروع و تا متری 150 هزار تومان می باشد.

قیمت اجرای نمای سنگ کلاسیک یا رومی

نمای رومی که اخیرا مورد استقبال ساختمان سازان قرار گرفته یک نوع نمای سنگ می باشد که پیچیدگی هایی داشته و با نورپردازی نمایی زیبایی ایجاد می گردد.ولی از نظر برخی مهندسی قابل دفاع نمی باشد.

قیمت سنگ رومی از متری 40 هزار تومان شروع و تا متری 200 هزار تومان می باشد.

هزینه مصالح و مواد مصرفی از متری 5 هزار تومان تا 15 هزار تومان می باشد.

هزینه ی  رابیس بندی با توجه به طرح نما از متری 10 هزار تومان تا 20 هزار تومان می باشد

اجرت سنگ نمای کلاسیک یا نمای رومی از متری 50 هزارتومان شروع و با توجه به  نوع طرح و حجم پروژه تا 100 هزار تومان می باشد.

با توجه به موارد فوق قیمت اجرای سنگ کلاسیک با نمای رومی از متری 120 شروع و تا متری 200 هزار تومان می باشد.

در صورت استفاده از سنگ های سی ان سی هر متر  مربعی 500 تا 700 هزار تومان اضافه می گردد.

 

 

 

گواهینامه ها و تاییدیه ها

 

برخی ازمشتریان ایناب

  
 
 
 
 
 
Top