ایناب را در اینستاگرام دنبال کنید


ابعاد ورق کامپوزیت

ابعاد استاندارد ورق کامپوزیت 125*320 سانتی متر میباشد. این ابعاد برای همه ی برند ها یکسان و استاندارد است. ابعاد ورق کامپوزیت به صورت سفارشی توسط تعدادی از شرکت ها ممکن است تولید شود. اما به صورت کلی همه ی شرکت ها و برندهای ورق کامپوزیت، ورق کامپوزیت را با ابعاد استاندارد تولید و عرضه می کنند.

ورق کامپوزیت | انتخاب ورق کامپوزیت

انواع ورق کامپوزیت

برخی از مشتریان ممکن است با توجه به طرح خود ابعاد دیگری را مدنظر داشته باشند. برخی از شرکت ها ابعاد دیگری را نیز تولید می کنند که مشتریان حتما بایستی سفارش خود را طبق ابعاد مورد نظر به شرکت مربوطه اعلام کنند تا در صورت امکان ورق کامپوزیت با ابعاد مورد نیاز برای آنها تولید شود.


مقاله جامع نمای کامپوزیت، کلیک کنید (مزایا و معایب ، روش های اجرا، نمونه کارهای اجرا شده و…)


مساحت هر شیت ورق کامپوزیت با ابعاد استاندارد 4 متر مربع می باشد. حتی شرکت هایی که ورق های کامپوزیت با ابعاد دیگر را نیز تولید و عرضه می کنند، سعی می کنند که ابعاد ورق را به گونه ای در نظر بگیرند که سطح نهایی هر شیت ورق حدود 4 مترمربع باشد.

https://www.instagram.com/namasaz1/

ورق کامپوزیت

ضخامت ورق کامپوزیت

ضخامت کلی ورق کامپوزیت معمولا 4 تا 5 میلی متر است. ورق کامپوزیت با ضخامت 4 میل استفاده بیشتری نسبت به ورق کامپوزیت 5 میل دارد. در ورق های کامپوزیت، ضخامت لایه ها مشخص کننده ضخامت کلی ورق کامپوزیت است. همچنین ضخامت لایه ها تأثیر مستقیم بر روی قیمت ورق کامپوزیت نیز دارد. ضخامت لایه های آلومینیوم معمولا بین 0.16 میل تا 0.5 میل می باشد. ضخامت لایه ی مرکزی و هسته ی ورق کامپوزیت حدودا بین 2 تا 5 میل می باشد.

هرچقدر که ضخامت لایه های ورق کامپوزیت کمتر باشد، در مقابل قیمت آن نیز کمتر است و بالعکس. از این رو در انتخاب و خرید ورق کامپوزیت حتما به ضخامت لایه های ورق کامپوزیت دقت بالایی داشته باشید. ضخامت لایه های ورق کامپوزیت همچنین تأثیر مستقیمی بر کیفیت نهایی ورق کامپوزیت نیز دارد.

انواع ورق های کامپوزیت

ورقهای کامپوزیت

البته قابل ذکر است که دولایه ورق کامپوزیت و هسته آن لایه های اصلی ورق کامپوزیت به شمار می روند. لایه های دیگری نیز مانند لایه های رنگ زیرین و لایه های رنگ سطحی، در برخی از انواع ورق لایه های نانو و لایه هایی از این قبیل نیز برای بهتر شدن کیفیت ورق های کامپوزیت به آن اضافه می شوند.

ورقهای کامپوزیت

ورقهای کامپوزیت

رنگ ورق کامپوزیت

می توان گفت که ورق کامپوزیت هیچ گونه محدودیتی در رنگ بندی ندارد. ورق کامپویت تنوع بسیار زیادی در رنگ دارد و تقریبا همه ی طیف های رنگی معقول را شامل می شود. همچنین ورق کامپوزیت علاوه بر رنگ طرح های مختلف نیز تولید می شود. از طرح های ورق های کامپوزیت می توان ورق کامپوزیت طرح سنگ، طرح چوب، آینه ای و… را نام برد.

اگر نیاز به مشاوره  رایگان درزمینهٔ  نمای ساختمان دارید  با شماره 05142222550 و یا 09913377500 تماس حاصل نمایید.
یا بار ارسال عدد 5 به شماره 09913377500 همکاران ما در اولین فرصت با شما تماس خواهند گرفت.
همچنین می توانید از طریق واتساپ یا  تلگرام با همکاران ما در ارتباط  باشید.

 

همکاری با ایناب

همکاری با ایناب