درب اتوماتیک 

استفاده از درب های اتوماتیک به قدری فراگیر شده که،  کمتر ساختمان و فروشگاهی دیده می شود که از آن استفاده نشده باشد. درب اتوماتیک به درب هایی گفته می شود که به کمک الکتروموتورها و سنسورها به صورت اتوماتیک یا توسط ریموت کنترل باز و بسته می شود.  که به دلیل سهولت در استفاده و آسایش کاربران استفاده از آن روز به روز رو به افزایش است.  به طوری که در روستاهای دور نیز از از این درب استفاده می شود.

"<yoastmark

درب اتوماتیک نیشابور

گروه آران در  از سال 1388 در نیشابور توسط مهندس مجتبی الهی و مهندس کاظم مرادی با هدف نصب و راه اندازی درب های اتوماتیک فعالیت خود را شروع کرد. گروه آران در با استفاده از توان علمی و تجربه و دانش نیروهای متخصص و مشتری مداری واقعی موفق شد اعتماد مشتریان زیادی را جلب و جایگاه خوبی در نیشابور ایجاد نماید.

شهر نیشابور از جمله شهرهایی است که با توسعه شهرنشینی دستخوش تغییرات زیادی قرار گرفته است . امروزه برای تکمیل صنعت شهرسازی و ارضای نیاز جوامع بشری در این راستا متریال های مدرن تری در ساخت ساختمان ها روی کار آمدند. استفاده از  درب اتوماتیک در شهر نیشابور علاوه بر زیبایی و هم راستایی با سبک نمای مدرن و سهولت در تردد، مقرون به صرفه نیز هست و همچنین استفاده از این نوع درب باعث جلوگیری از هدر رفت انرژی نیز می گردد.

انواع درب های اتوماتیک :

درب های اتوماتیک انواع متعددی دارد که در ذیل به چند نمونه از آن اشاره خواهیم کرد :

1-لولایی

2-گردان

3-کشویی

4-پارکینگ

5-ضد سرقت

6-تاشو

7- ضد حریق و دود

و ….

"<yoastmark

 

همانگونه که ذکر شد درب های اتوماتیک اشکال متعدد و گوناگونی دارد که امروزه برحسب نوع آن بیشتر در ورودی مجتمع های مسکونی و تجاری ، هتل ها ، بیمارستان ها ، بانک ها ، پارکینگ ها و …. به کار می رود. مزایای استفاده از این نوع درب را در مکان های مختلف مورد بررسی قرار خواهیم داد:

مزایای نصب درب اتوماتیک در مجتمع های مسکونی :

1-امنیت بالا:

با نصب درب های اتوماتیک و استفاده از تجهیزات این نوع درب مانند قفل ، آژیر و… بر روی این نوع درب ها می توان از ورود افراد متفرقه و غیر مجاز به درون ساختمان جلوگیری کرد.  همچنین با نصب این نوع درب دیگر احتمال ورود حیوانات به داخل مجتمع کمتر است و همین امر باعث افزایش امنیت در مجتمع میگردد.

2-زیبایی :

استفاده از درب های اتوماتیک در قسمت ورودی مجتمع های مسکونی باعث زیبایی و شکیل تر شدن نمای ساختمان می گردد.  که این امر در هنگام خرید و فروش ساختمان ها خود را نشان می دهد .

3-سهولت در تردد

با توجه به افزایش تردد در مجتمع های مسکونی ، با استفاده از درب های اتوماتیک نیاز به باز و بسته کردن درب نیست و دیگر افراد نگران باز ماندن درب ساختمان مسکونی خود نیستند.

مزایای نصب درب اتوماتیک در پارکینگ :

برای نصب درب اتوماتیک در قسمت ورودی پارکینگ نیاز به یک ریل و یک کنترل و موتور می باشد. ریلی که درب بتواند در آن حرکت کند و جابه جا شود و کنترلی که از راه دور عمل کند.  امروزه استفاده از این نوع درب ها در قسمت پارکینگ نیز رواج زیادی یافته که از مزایای آن نمی توان غافل شد :

1-ارتقای امنیت :

با نصب درب های اتوماتیک افراد از راه دور به راحتی با فشردن کلید یا دکمه درب را باز و بسته می کنند.  که به علت باز نماندن این نوع درب دیگر امکان دزدی و ورود افراد غیر مجاز کمتر است.  در شب نیز استفاده از این درب ها سهولت و راحتی خود را دارد.  شب هنگام کسانی که به علت خستگی و یا ترس تمایلی به پیاده شدن از ماشین خود را ندارند استفاده از درب های اتوماتیک برای آنها مفید می باشد.  چرا که بدون پیاده شدن از ماشین به راحتی می توان درب را باز کنند.

2- راحتی استفاده :

افرادی که توان باز و بسته کردن درب های معمولی را ندارند و  باز کردن درب معمولی برایشان سخت و سنگین است می توانند از درب های اتوماتیک استفاده کنند. در فصل زمستان نیز  که به علت سرما اکثر افراد تمایل به پیاده شدن از ماشین و باز کردن درب را ندارند به راحتی می توانند با استفاده از درب اتوماتیک با فشردن یک دکمه درب را باز کنند  و وارد پارکینگ شوند .

3- تنوع در درب های پارکینگ :  

با توجه به تنوع و تعدد درب های پارکینگ افراد می توانند با میل و سلیقه شخصی خود و در نظر گرفتن سبک فرهنگ منطقه ، نوع درب را انتخاب کنند و در انتخاب نوع درب دستشان باز است.

4- ارزشمندی ساختمان مسکونی :

استفاده از درب های اتوماتیک در عصر حاضر رو به رشد است و بیشتر از درب های معمولی است.  استفاده از این نوع درب در پارکینگ باعث عملکرد بهتر و امنیت بیشتر می گردد.  که همین امر هنگام خرید و فروش ساختمان مورد توجه عموم قرار می گیرد و خانه در دید عموم با ارزش تر می شود .

5- هوشمندی بالا  این نوع درب ها :

درب های اتوماتیک اگردر حین عملکرد با مانعی رو به رو شوند به صورت اتوماتیک از حرکت باز می مانند.  که درصورت اصابت درب با ماشین از ادامه حرکت به سمت پایین خود داری می کند و دوباره به طور خودکار به سمت بالا حرکت می کنند.  این امر باعث جلوگیری از خسارت شدید مالی به ماشین شما خواهد.

با توجه به افزایش نصب این نوع درب ها ، لیکن افرادی هستند که هنوز استفاده از این نوع درب ها را ضروری نمی دانند. این افراد به راحتی قدرت پذیرش این درب ها را نسبت به درب های قدیم ندارند.  ناگفته نماند طراحی و نصب این درب ها نیاز به کادر مجرب و حرفه ای دارد که بتواند ایده ذهنی شما را به اجرا گذارد.

"<yoastmark

کسب اطلاعات بیشتر کلیک کنید

معرفی نیشابور

نیشابور شهری است در استان خراسان رضوی که پس از مشهد دومین شهر بزرگ استان خراسان به حساب می آید. این شهر ، یکی از کهن ترین شهر های ایران و همچنین یکی از مهم ترین و اساسی ترین مراکز تاریخی ، صنعتی و گردشگری کشورمان است.

این شهر جاذبه های فراوانی در دل خود جای داده که به واسطه این جاذبه ها هر ساله گردشگران فراوانی را به خود جذب می کند.  مانند آرامگاه عطار، آرامگاه کمال الملک ، آرامگاه مغربی ، آرامگاه حیدر یغما ، باغ و عمارت امین الاسلامی، موزه تخصصی خیام ، مسجد جامع نیشابور و… .

 از نظر آب و هوایی نیز، آب و هوای قسمت های شمالی و جنوبی این شهر با هم تفاوت دارد.  نیشابور را می توان یکی از جاذبه های گردشگری بزرگ ایران و نماد فرهنگ و تاریخ این کشور تلقی کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *