ایناب را در اینستاگرام دنبال کنید


نمای سنگ برای ساختمان، جزء پر طرفدار ترین نماهای ساختمانی است. از نمای سنگ در همه جای کشور به وفور استفاده می شود. در بازار سنگ های نما با کیفیت های مختلفی موجود هستند. چنانچه انتخاب سنگ مناسب برای نما به درستی صورت نگیرد، نمای سنگی نه تنها زیبایی و کیفیت لازم را ندارد، بلکه طول عمر آن نیز کوتاه خواهد بود. در این مقاله سعی داریم نکاتی را ارائه دهیم که شما عزیزان بتوانید سنگی مناسب برای نمای ساختمان خود انتخاب کنید.

سنگ مناسب برای نما | نمای ساختمان سنگ
سنگ مناسب برای نما | نمای ساختمان سنگ

نمای ساختمان سنگ

همانطور که اشاره شد نمای سنگ از پر طرفدار ترین نماهای ساختمانی در ایران است. نمای سنگ چه به صورت ساده و یا چه با استفاده از اشکال مختلف در نما ( نمای رومی) در سراسر کشور طراحی و اجرا می شود. نمای سنگ زیبایی خاص خودش را دارد اما این زیبایی به فاکتورهایی بستگی دارد که بایستی آنها را رعایت کرد.زیبایی به فاکتورهایی مثل انتخاب سنگ مناسب برای نما، اجرای صحیح، طراحی متناسب با ساختمان و… بستگی دارد.


اگر نیاز به مشاوره  رایگان درزمینهٔ  نمای ساختمان دارید  با شماره 05142222550 و یا 09913377500 تماس حاصل نمایید.

 

سنگ مناسب برای نما | نمای ساختمان سنگ
سنگ مناسب برای نما | نمای ساختمان سنگ

انتخاب سنگ مناسب برای نما

برای انتخاب سنگ مناسب برای نما باید به یک سری ویژگی ها و فاکتورهای سنگ توجه کنید. با استفاده از این فاکتورها سنگی مناسب برای نمای ساختمان خود انتخاب کنید.

  • شرایط آب و هوایی و اقلیم منطقه را در انتخاب سنگ در نظر بگیرید. برخی از سنگ ها هستند در هوای سرد و یخبندان متلاشی می شوند. بایستی در هنگام انتخاب سنگ این مورد مهم را در نظر بگیریم
  • ساختمان و بافت سنگ بایستی سالم و بدون شکستگی، خلل و فرج و ترک باشد. به اصطلاح سنگ کرمو نباشد. در صورتی که سنگ دارای خلل و فرج باشد، چنانچه در حمل و نقل و اجرا نشکند، در یخبندان و هوای سرد متلاشی خواهد شد.
  • عاری از هر گونه شیار و رگه های سست باشد. سنگی که رگه داشته باشد با کوچکترین ضربه می شکند. سعی کنید سنگی را انتخاب کنید که هیچگونه رگه ای نداشته باشد.
  • در برابر یخبندان و تغییرات شرایط محیطی مقاوم و پایدار باشد. برای پایدار بودن در یخبندان، سنگ بایستی بدون خلل و فرج باشد تا آب به داخل آنها نفوذ نکند و در اثر یخ زدن سنگ را متلاشی نکند.
  • در برابر جریان آب و باران و عواملی که باعث فرسایش سنگ می شود مقاوم باشد.
  • برابر سایش مقاومت کافی داشته باشد.
  • جذب آب زیادی نداشته باشد. به گونه ای که آب در اثر یخ زدن سنگ را متلاشی کند.
  • در شرایط محیطی شیمیایی و در برابر اسید ها مقاوم باشد.
  • حداقل مقاومت فشاری قطعات باربر سنگ ها 150 کیلوگرم بر سانتی متر مربع می باشد.
  • سنگ عاری از هر گونه رگه و ترک باید صدایی شبیه شیشه بدهد. برای این کار با یک جسم فلزی چند ضربه سنگ بزنید، بایسیی صدای شیشه بدهد. سنگی که صدای شیشه بدهد مانند شیشه هیچ خلل و فرج و رگه ای نخواهد داشت.

پیشنهاد میکنم مقاله ی سنگ های سی ان سی (نمای رومی جدید) را مطالعه فرمایید… کلیک کنید


سنگ مناسب برای نما | نمای ساختمان سنگ
نمای ساختمان سنگ

بهترین سنگ برای نمای ساختمان

بهترین سنگ ها برای نمای ساختمان سنگ تراورتن، گرانیت و سنداستون می باشد. از بین این سه سنگ بهترین نوع برای نما، سنگ تراورتن است. این سنگ خلل و فرجی در خود دارد که باعث چسبندگی بیشتر سنگ و ملات می شود. همچنین سنگ تراورتن هم قیمت پایین تر و هم مقاومت بیشتری از سنگ گرانیت دارد.

طراحی و اجرای صحیح نما

برای داشتن نمای سنگی خوب بایستی از مرحله طراحی تا اجرای نما با دقت بالا انجام شود. طراحی باید متناسب با بافت منطقه و نوع ساختمان انجام شود تا نما بتواند زیبایی خودش را نشان دهد. از طرفی هم اجرای صحیح بخش بزرگی از زیبایی نما را شامل می شود. پس برای داشتن نما سنگ خوب، بایستی در مرحله اول از یک طراح تراز اول برای طراحی نمای خود استفاده کنید و در مرحله بعد اجرای نمای ساختمان خود را به شرکت های قوی و دارای رزومه عالی در زمینه نمای ساختمان بسپارید. این کار از زیبایی و جذابیت نمای ساختمان خود اطمینان حاصل می کنید.


مقاله ی جامع نمای ساختمان سنگ، کلیک کنید


 

سنگ مناسب برای نما | نمای ساختمان سنگ
نمای ساختمان سنگ

تایل بتن اکسپوز در نمای داخلی و خارجی ساختمان

تایل های بتن اکسپوز در نمای داخلی و همچنین خارجی ساختمان به کار برده می شوند. طراحان و کارفرمایانی که به نماهای مدرن و ساختمان های مدرن علاقه مند هستند،  یکی از متریال هایی که به راحتی می تواند نیاز آنها را برطرف کند، این تایل ها می باشند. در صورتی که از این تایل ها در نمای خارجی ساختمان استفاده شود جای هیچ نگرانی نیست و کاملا در برابر شرایط جوی و آب و هوایی مقاوم هستند.  ، طرح های ساده ی پنل های اکسپوز برای ایجاد طرح های مدرن و زیبا بسیار مناسب و شیک می باشند.

بتن اکسپوز مغازه
تایل بتن اکسپوز

تایل بتن اکسپوزدر نمای داخلی

بتن اکسپوز داخلی در نمای ساختمان طرفداران زیادی دارد وبسیار محبوب و مدرن است . افرادی که ساختمان های مدرن دارند معمولا از این متریال برای دکوراسیون داخلی خود استفاده می کنند. زیرا علاوه بر اینکه محصول جدیدی هست، زیبایی خاصی نیز داشته و ساختمان را از سایر ساختمان ها متفاوت می کند. تایل های بتن اکسپوز داخلی چون در شرایط محیطی خطرناک قرار نمی گیرند، نیاز آنچنانی به مقاوم سازی در برابر ضربه و شکست ندارد.

بتن اکسپوز داخلی
پنل های بتن اکسپوز

سنگ پلیمری (صنعتی) ایناب

سنگ های پلیمری ایناب جدیدترین نسل از سنگ های ساخته شده به دست بشر می باشد که با خرد شدن و ترکیب سنگ دانه های مقاوم طبیعی و مواد پلیمری و مواد نانویی تحت خلاء تولید می شود که از مزیتهای بسیاری نسبت به سنگ های طبیعی برخوردار است. سنگ های پلیمری ایناب مقاومت بالایی در برابر اشعه uv  خورشید داشته و در شرایط سخت جوی کاملا مقاوم بوده و وجه پشت این محصول چسبندگی زیاد با ملات سیمان داشته و وجود اسکوپ های فلزی در پشت ان از جدا شدن و خطر سقوط آن جلوگیری می کند.


جهت کسب اطلاعات کامل در مورد سنگ پرنس ایناب کلیک کنید


 

معرفی نمای جی اف ار سی (gfrc)، جدیدترین محصول نمای ساختمان

ازآنجایی‌که بتن یک ماده ترد و شکننده هست برای تقویت شکنندگی آن تلاش‌های بسیاری شده است.  در طی تحقیقات اثر الیاف بر مقاومت خمش بتن بسیار موفقیت‌آمیز بوده و اثر شگفت‌انگیزی داشته است. با استفاده از الیاف شیشه در بتن، محصولی مقاوم به نام بتن تقویت‌شده با الیاف شیشه (Glass Fiber Reinforced Concrete)، که مخفف آن می‌شود GRC  یا GFRC  ایجاد می‌شود. نمای جی اف ار سی یک نوع … ادامه مطلب

نمای جی اف ار سی | gfrc
نمای جی اف ار سی | gfrc

برای آشنایی با انواع  نمای ساختمان کلیک کنید…

 

برای اطلاع از قیمت انواع نمای ساختمان کلیک کنید…

 

صفحه اینستاگرام شرکت ایناب

اگر نیاز به مشاوره  رایگان درزمینهٔ  نمای ساختمان دارید  با شماره 05142222550 و یا 09913377500 تماس حاصل نمایید.
یا بار ارسال عدد 5 به شماره 09913377500 همکاران ما در اولین فرصت با شما تماس خواهند گرفت.
همچنین می توانید از طریق واتساپ یا  تلگرام با همکاران ما در ارتباط  باشید.

 

همکاری-با-ایناب
همکاری-با-ایناب
چرا ایناب
چرا ایناب

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *