معرفي سنگ اسلبكو

سنگ اسلبکو محصولی جدید از گروه ایناب است که با  ترکیب سنگدانه های طبیعی ،فلز، سیلیس،مواد پلیمری و نانویی  و …و انجام واکنش پلیمریزاسیون و تشکیل شبکه زنجیره ای مستحکم در مواد  بوجود می آید اين واكنش سبب كريستاله شدن مواد و تشكيل شبكه بلوري در آن مي شود و در نهايت محصول توليد شده به مقاومتي بسیار بالامي رسد.

وجود الیاف های فلزی و الیاف های گلس در این سنگ مقاومتش را در برابر ضربه و زلزله بسیار افزایش می دهد.

از مزیت برتر این سنگ ها نشکن بودن و امکان ایجاد طرح های اسلیمی ،ایرانی اسلامی، مدرن  و مشبک می باشد که در این محصول  کاملا امکان پذیر می باشد.

نمای ساختمان gfrc جی اف ار سی

نمای ساختمان gfrc جی اف ار سی

 معماری هر ملت بخشی از هویت آن است. معماری کشور ما  با توجه به پیشرفت تکنولوژی در دنیا خود به خود مورد تهاجم قرار گرفته که عده ای سکوت نکرده و با این تهاجم فرهنگی مخالفت هایی داشته اند. مخالفین معماری مدرن، پیشنهاد می کنند باید به گذشته برگردیم و نماهای آجری را دوباره احیا و اجرا کنیم. ولی مصالح سنتی جوابگوی نیازهای امروزی نیست و  خاصیت معماری به روز بودن آن است طوری که از نوع معماری هر بنا می توان به قدمت آن پی برد.

در نتیجه مهندسین و سازندگان ساختمان ها نمی پذیرند که با شیوه های قدیمی که جوابگوی نیازهای امروزی نیست عمل کنند.

گروه ایناب به عنوان یکی از بزرگترین تولیدکنندگان سنگ صنعتی در کشور پس از حدود ده سال فعالیت در زمینه نمای ساختمان و اجرای بیش از 1000 پروژه نمای ساختمان به خوبی با نقاط ضعف و قوت مصالح موجود آشناست و از سال 92 واحد تحقیق و توسعه خود را با مجهز کردن آزمایشگاه مورد تایید سازمان استاندارد راه اندازی کرد و در سال 95 موفق شد گواهی تحقیق و توسعه از سازمان صنعت معدن تجارت خراسان رضوی دریافت کند.

واحد تحقیق و توسعه ایناب که مستقر در مرکز رشد و فناوری نیشابور نیز می باشد اقدام  به تحقیق در مورد تولید نسل جدید سنگ نما که با معماری کشور ما سازگار باشد نموده است.  در بهار 1396به تولید سنگ اسلبکو دست یافت.

مدل هاي سنگ اسلبكو:

این سنگ با داشتن تمام مزایای سنگ های طبیعی و مصنوعی موجود در بازارهای ایران مزیت های برتری نیز داراست که پیش بینی می شود به زودی سهم بالایی از نمای ساختمان را به خود اختصاص دهد.

مزاياي سنگ اسلبكو:

امکان ایجاد طرح های مشبک و خاص

خاصیت معماری به روز بودن و  متناسب بودن با شرایط زمانی و  مکانی وسلیقه ای معماران و کارفرمایان است. یکی از مزیتهای سنگ اسلبکو ایناب امکان ایجاد طرح های مشبک و برجسته است که این ویژگی بسیار منحصر به فرد می باشد.

مقاومت در برابر ضربه و شکست

یکی از معایت سنگ های طبیعی و مصنوعی موجود در بازار شکنندگی و مقاومت پایین آن در برابر ضربه می باشد که در اجراهای نمای مشبک و اجراهای نمای خشک بسیار خطر آفرین می باشد.

سنگ اسلبکو ایناب مقاومت بالایی در برابر ضربه داشته و در صورت شکستن حالت خود را از دست نداده و از هم نمی پاشدکه این نیز یکی از مزیتهای منحصر به فرد این محصول می باشد.

نصب ایمن و سریع

امروزه سرعت ساخت و ساز و اهمیت زمان باعث شده کارفرمایان و معماران از محصولاتی که نصب آن زمان بر باشد استقبال نکنند. سنگ اسلبکو ایناب بر خلاف سنگ های طبیعی و سنگ های مصنوعی موجود در بازار بدون ملات نصب می شود که این امر باعث می شود هم سرعت اجرافوق العاده بالا بوده و هم از نظر ایمنی در برابر زلزله بسیار مقاوم باشد.

سبک سازی ساختمان

سبک سازی ساختمان از اهمیت زیادی برخوردار است.سنگ اسلبکو ایناب به دلیل نصب خشک از ملات استفاده نمی شود که این امر باعث می شود وزن نما تا یک پنجم کاهش پیدا کند.

مقاومت فوق العاده در برابر زلزله

در وقوع زلزله سقوط یک سنگ می تواند جان یک انسان را بگیرد و یا خساراتی جبران ناپذیر وارد نماید.سنگ اسلبکو ایناب مجهز به  اسکوپ های مخصوص می باشد که با بافت داخلی خود پیوند داشته و نصب آن با یراق آلات فلزی بوده که مقاومت فوق العاده بالایی در برابر زلزله دارد.

مقاومت فوق العاده در برابر یخبندان و شرایط سخت جوی
کشور ما چهار فصل می باشد که برخی مناطق دماهای خیلی پایینی را تجربه می کنند.سنگ اسلبکوایناب با وجود مواد پلیمری و نانویی در بافت مولکولی آن و جذب آب کمتر از سه درصد مقاومت بالایی در برابر یخبندان و شرایط سخت جوی دارد.

ماندگاری بالای رنگ

در سنگ اسلبکو ایناب هیچ گونه لایه رنگی استفاده نشده بلکه رنگ آن در بافت مولکولی آن ایجاد شده که در برابر اشعه ماورا بنفش خورشید و حتی سایش نیز مقاوم می باشد.

تنوع در رنگ و نقش

یکی از مشکلات سنگ های طبیعی نبود تنوع در رنگ بوده که معماران نمی توانستند رویاهای خودشان را تجلی بخشند. در تولید سنگ های اسلبکو ایناب هیچ گونه محدودیتی در رنگ وجود ندارد.

نامحدود بودن در اندازه و شکل

گروه ایناب آمادگی دارد برای هر پروژه با توجه به نیاز آن سنگی با طرح و اندازه مورد نیاز تولید و عرضه نماید. اگر نیاز به مشاوره رایگان درزمینهٔ نمای ساختمان دارید به شماره 05142222550و یا 09913377500در ساعات 8 تا 20 تماس حاصل نمایید.

و یا بار ارسال عدد 5 به شماره 09913377500همکاران ما در اولین فرصت با شما تماس خواهد گرفت.

همچنین می توانید از طریق ایدی @Inabinfo توسط تلگرام ارتباط برقرار کنید.


سوالی دارید؟ اينجا بپرسيد!
مکالمه را شروع کنید
براي شروع مكالمه در whatsapp روي آيكن كارشناس فروش كليك كنيد

کلیدواژه خود را وارد کنید