0 آیتم ها - تومان0.00
0
  • هیچ محصولی در سبد خرید موجود نیست.

معرفی مبلمان شهری

انسان در مسیر توسعه و بهبود زندگی از تمام عناصر طبیعت برای رفاه و آسایش خود استفاده می کند و این مسیر پیشرفت با سرعت زیادی در حال انجام است.

یکی از مسیر های توسعه ایجاد رفاه و امکانات در زندگی شهری می باشد، که مبلمان شهری یکی از مقوله های مهم در راستای توسعه شهری می باشد.
گروه ایناب پس از انجام تحقیقات و شناسایی نیازها و کمبودها ، طراحی و تولید مبلمان شهری را در دستور کار خود قرار داده است.


به دلیل استفاده مکرر نیمکت های شهری، این عنصر شهری همواره در معرض تخریب قرار دارد، استفاده از مصالحی که آن را در برابر تخریب های محیطی و اقلیمی در امان نگه دارد بسیار مهم می باشد.

در انتخاب مصالح باید به مسائل زیبا شناسی، رنگ، دوام، صرفه اقتصادی، اتصالات مناسب، مسائل فرهنگی و بسیاری نکات دیگر توجه نمود، به طور کلی  مصالحی که می توان در ساخت نیمکت از آنها بهره برد چوب، فلزات، مصالح ساختمانی شامل سیمان، سنگ، آجر و سفال و مواد کامپوزیت یا ترکیبی از این مواد و مصالح می باشد.


نیمکت های تولید شده توسط گروه ایناب با استفاده از خرد شدن و ترکیب سنگ دانه های مقاوم طبیعی و مواد پلیمری و مواد نانویی تحت خلاء ساخته شده است که برخلاف نیمکت های چوبی  جهت نصب در فضاهای باز ، ویلا ، پارک و فضای سبز  نیازی به رنگ آمیزی و پوشش ضد آب نداشته و مقاوم در مقابل رطوبت ، برف و باران ، سیکل های یخبندان ، مقاومت در برابر ضربه و آسیب های فیزیکی و عدم تغییر رنگ در برابر نور خورشید و برف و باران  می باشد.

نصب این نیمکت ها به زمین بسیار ساده بوده.
همچنین نیمکت های سنگی ایناب با توجه به نیاز مشتری و طرح دلخواه قابل تولید می باشد، کیفیت ماندگار، تنوع طرح و جذابیت نیمکت سنگی ایناب از بهترین ویژگی های این محصول است.

تولیدات این شرکت سایبان های ایستگاه اتوبوس و نیمکت های سنگی در فاز اول می باشد که به زودی به سبد محصولات خود در این زمینه خواهد افزود.

مبلمان شهري و اهمیت آن:

در میان ساختمانها و بناها، وسایلی نیاز است تا زندگی شهري را بهبود بخشد. در یک تعریف ساده، مبلمان شهري یا Urban furniture به مجموعه عناصري گفته میشود که در شهر و خیابان و در کل فضاي باز نصب شده اند و استفاده عمومی دارند.

بنابراین به دلیل ارتباط شهروندان با مبلمان، آنها وظیفه و مسئولیت خطیري در حفظ و نگهداري آن تجهیزات دارند، مانند سطل هاي زباله، حفاظ پیرامون درختان، نیمکت ها، ایستگاه های اتوبوس و….

تأمین خدمات و تجهیزات مربوط به مبلمان شهري در جهت زیبایی شهر، یکی از مسایل اصلی مورد توجه برنامه ریزان است.

تعیین مکان های مناسب جهت نصب و استقرار میلمان شهری باعث می شود تا بهتر مورد استفاده قرار گرفته در مبحث مکان یابی، برای هر یک از مبلمان ها، موارد خاصی مطرح است که در نگاه عمومی می توان نکاتی چون حضور و ازدحام مردم، میزان دفعات استفاده، عوامل جوی، دیده شدن مبلمان، ابعاد و اندازه مبلمان، محدودیت فضا و رعایت نکات بهداشتی و … را نام برد.

 

نیمکت:

نیمکت یک صندلی بلند و صاف است که معمولا می تواند چند نفر جای دهد.

یک نیمکت در شهر مکانی است برای میانسالان و سالخوردگان تا درد دلهای خود را در برابرآفتاب زمستانی یا زیر سایه تابستانی درختان با هم سن و سالان خویش رد و بدل کنند، بهترین مکان برای دانش آموزان و دانشجویان اهل مطالعه است و همچنین برای آنان که آرزو ها و برنامه های زندگی مشترک آینده را مرور میکنند.

مکانی برای مادران تا زیر نظر داشتن فرزند خود با دوست جدیدشان صحبت کنند و شاید استراحتگاهی باشد برای پاهای خسته فروشنده ای دوره گرد….

در خیابان های پرتردد به دلیل تردد زیاد عابران و استفاده کنندگان از خدمات باید محل هایی برای نشستن (نیمکت) در سطح پیاده رو به گونه ای که مزاحمتی برای افراد درحال عبور نداشته باشند طراحی و مکانیابی شود.

کمبود نیمکت در این خیابان ها باعث می شود عابران برای مکث و استراحت از لبه جداول کنار خیابان استفاده کنند.

افراد مختلف انواع متفاوتی از نیمکت های پارک یا فضاهای سبز را می پسندند که این سلایق متفاوت چگونگی طراحی نیمکت های پارک را تعیین می کند و به آن تغییراتی می دهد.

برای نمونه جوانان بیشتر روی بالای نیمکت یعنی تکیه گاه آن می نشینند تا روی خود نیمکت و این مورد باید در طراحی نیمکت های پارک یا فضاهای باز شهری مورد توجه قرار گیرد.

همچنین نیمکت هایی را که به این مراکز اختصاص می دهند، باید از استحکام بیشتری در ناحیه پایه ها برخوردار باشند.

یا به عنوان نمونه برای افراد مسن نیمکت هایی که دارای پشتی یا تکیه گاه است، راحت تر از نوع بدون پشت آن است، در حالی که برای سایر افراد صندلی های بدون پشت به آنها این امکان را می دهد تا در دو طرف نیمکت بنشینند.

در پارک یا فضا های سبز شهری که امکان استفاده اقشار مختلف وجود دارد باید تمام امکانات رفاهی در نظر گرفته شود، صندلی ها و نیمکت ها باید به گونه ای برای این مکان ها ساخته شوند که مورد استفاده بیشتری برای همگان دارند.

در همین راستا و برای پیشگیری از تخریب مبلمان عمومی شهر باید به این نکته توجه داشت که تخریب بیشتر شامل چه چیز هایی می شود، چه زمانی این خرابکاری ها شکل می گیرد و توسط چه کسانی، سپس برنامه های پیشگیری را به کار بست.

 

ایستگاه اتوبوس

وجود یک ایستگاه اتوبوس مناسب برای تمامی سیستم های حمل و نقل درون شهری امری واجب و ضروری می باشد. باید توجه داشت که بهترین مکان برای ایستگاه های اتوبوس در نزدیکی مغازه ها و تقاطع ها است.

دسترسی آسان به این ایستگاه ها، طراحی مکانی برای نشستن مسافرین و وجود سایه بان از ملزومات اساسی ایستگاه های اتوبوس به شمار می آیند.

 

 

معرفی مبلمان شهری

مدل های مبلمان شهری

گالری مبلمان شهری

نوشته های مرتبط

کلیدواژه خود را وارد کنید