لوگوی بارگذاری
معرفی محصول نقش برجسته

معرفی محصول نقش برجسته

پیدایش نقش برجسته سنگی

 

گذاشتن علامت ها و نقاشی کردن روی دیوار غار ها و صخره ها با ذغال یکی از ابتدایی ترین هنرهایی بود که بشر از خود نشان داد.

با پیشرفت انسان و اختراع ابزار نوک تیز که می توانست سنگ ها را خراش دهد، حک کردن تصاویر و علامت ها با این ابزار نیز آغاز شد.

نقاشی ها و علامت ها که با این ابزار حک می کردند ماندگاری بیشتری نسبت به نقاشی های کشیده شده با ذغال داشتند.

این روش توسط حاکمان به نوعی به ثبت وقایع روز تبدیل گردید.

به عنوان مثال پادشاهی کشوری را فتح می کرد آن گاه دستور می داد بر روی سنگ تصویری حک گردد که این پیروزی را نشان دهد.

نسل های بعد با استفاده از این نقش های برجسته بخشی از تاریخ گذشته خود را می شناختند. خطوط حک شده بر روی سنگ ها پس از چند سال به دلیل هوازدگی از بین می رفت . بشر برای مبارزه با این مشکل نقش برجسته را ابداع کرد.

در این روش، طرح مورد نظر را ترسیم می کنند سپس سنگ های اطراف آن را می تراشند تا آن نقش بصورت برجسته دیده شود.نقشهای برجسته صفحاتی از تاریخ به استحکام سنگ و به زبان تصویر هستند.

قرنیز

یکی از شیوه های متداول دیوارنگاری و نماکاری از دوره های گذشته در ایران ، استفاده از نقش برجسته ها و سنگ تراش ها بوده است.

نقش برجسته ها به دلیل استفاده دربناهای تاریخی، منازل اعیان و اشراف از گذشته تا حال همیشه مورد توجه عامه ی مردم قرار گرفته است.

از جمله مهترین ابنیه ی تاریخی که به نقوش برجسته آذین شده است، می توان به کاخ های باشکوه دوران هخامنشی و مجموعه ی تخت جمشید اشاره کرد. به همین دلیل گروه ایناب با بهره گیری از مهندسین خلاق و کوشای مجموعه ی خود و همچنین دانش روز دنیا توانسته محصولات نقش برجسته ایناب رابا بیشترین شباهت به همان سنگ تراشه های  دوران هخامنشی و اسلیمی تولید کند که به حق ،القا کننده ی روح پایداری تمدن می باشد.

 

نمای ساختمان سنگ

نمای ساختمان سنگاین محصولات با استفاده از مواد اولیه ای درجه یک و مواد پلیمری تولید می شود که همین موضوع نقش مهمی در استحکام و زیبایی محصول ایفا می کند.

بیس اصلی این محصولات، سنگ دانه های طبیعی بوده که در برابر شرایط سخت جوی بسیار مقاوم می باشد.    

             
 

اگر نیاز به مشاوره رایگان درزمینهٔ نمای ساختمان دارید به شماره 05142222550و یا 09913377500در ساعات 8 تا 20 تماس حاصل نمایید.

و یا بار ارسال عدد 5 به شماره 09913377500همکاران ما در اولین فرصت با شما تماس خواهد گرفت.

همچنین می توانید از طریق ایدی @Inabinfo توسط تلگرام ارت

فاطمه معقولی

فاطمه معقولی هستم. کارشناس it مدیر وب سایت ایناب تلاش می کنم این وب سایت بستری مفید برای تمام بازدید کنندگان و اعضای سایت باشد و مطالبی مفید در زمینه نمای ساختمان به اشتراک گذاشته شود. شما هم می توانید عضو وب سایت ایناب شوید و خدمات و محصولات خود را معرفی کنید.

نوشته های مرتبط

کلیدواژه خود را وارد کنید