نرده تراس | انواع نرده تراس | نرده سنگی

نرده تراس | انواع نرده تراس | نرده سنگی

نرده سنگی( نرده بالکن)

تراس، بالکن، پاسیو، حیاط خلوت و یا هر چیز دیگری که اسم آن را می گذارید، در بسیاری از ساختمان هایی که در حال حاضر ساخته می شوند وجود دارند. بسیاری از ساختمان هایی که در گذاشته ساخته شده اند نیز دارای تراس و بالکن می باشند. برای زیبایی و جذابیت تراس ها کار چندان زیادی نمی توان انجام داد. در بسیاری از موارد تراس ها به گونه ای قرار گرفته اند که تزئینات زیادی برای زیبایی آنها نمی توان انجام داد. یکی از بهترین روش هایی که می تواند باعث زیبایی بالاتر تراس ها شود، نرده سنگی ( نرده بالکن) است. نرده به عنوان قسمتی از تراس که همواره در دید عموم است و جلوه گر تراس می باشد، از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

نرده سنگی

نرده بالکن

البته نا گفته نماند که نرده سنگی ( نرده بالکن)، علاوه بر زیبایی وظایف مهم دیگری نیز بر عهده دارد که مهمترین آنها محافظت از سقوط افراد و اشیاء از تراس می باشد. انتخاب نرده هایی متناسب و زیبا برای تراس می تواند علاوه بر تراس بر زیبایی نمای ساختمان نیز تأثیر زیادی بگذارد. نوع، طرح، شکل و… نرده تراس ( نرده بالکن) معمولا در طراحی نمای ساختمان، مشخص می شود. طراحان نمای ساختمان سعی می کنند نرده ای را برای تراس انتخاب کنند که بر زیبایی کلی ساختمان بیفزاید و در عین حال وظایف خود را به نحو احسن انجام دهد.

نمای ساختمان دو طبقه

نرده سنگی

در ادامه انواع نرده که برای تراسها به کار می رود مورد بررسی قرار می گیرد. با مطالعه این بخش می توانید نرده ای مناسب و جذاب را متناسب را سلیقه و طرح نمای خود برای ساختمان خود انتخاب کنید.

ارتفاع نرده سنگی

ارتفاع نرده باید به گونه ای باشد که کودکان نتوانند از آن بالا روند و یا آویزان شوند. ارتفاع نرده در هر صورت نباید برای کودکان خطرناک باشد. حداقل ارتفاعی که برای نرده ها مورد قبول است 110 سانتی متر است. در ارتفاع نرده نباید هیچ گونه لبه یا پله ای ایجاد شود که کودکان بتوانند از آن برای بالا رفتن استفاده کنند.

نرده سنگی مشبک | جی اف ار سی | gfrc | grc

نرده سنگی مشبک | gfrc | grc

انواع نرده تراس ( نرده بالکن)

1) نرده سنگی جی اف ار سی (مشبک)

جی اف ار سی، بتن تقویت شده با الیاف شیشه می باشد که مقاومت بسیار بالایی در برابر ضربه و شکست دارد. پنل های جی اف ار سی به صورت نصب و اجرا می شوند. یکی از کاربردهای آنها در نرده تراس ( نرده بالکن) می باشد. از آنجایی که این پنل ها محدودیتی در طرح، شکل، اندازه و رنگ ندارند، می توانند برای طراحی انواع نرده ها به کار روند. با استفاده از این پنل های می توانید هر طرحی را که مدنظر دارید به عنوان نرده سنگی تراس ( نرده سنگی بالکن) به کار ببرید.

نرده سنگی تراس

نرده تراس


نرده سنگی تراس

نرده تراس

پیشنهاد می کنم این مقاله را مطالعه کنید:

جامع ترین و کامل ترین اطلاعات مورد نیاز در مورد GFRC

این پنل ها با استفاده از پیچ بر روی زیرسازی نصب می شوند و به هیچ عنوان از نما جدا نمی شوند. کاملا در برابر شرایط آب و هوایی، تغییرات دما، ضربه، آتش سوزی و… پایدار و مقاوم هستند. همچنین با توجه به اینکه این نرده های سنگی مشبک هستند می توان با نورپردازی آنها زیبایی آنها را دو چندان کرد.

نرده سنگی

نرده جی اف ار سی

2) نرده سنگی کلاسیک (طبیعی)

نرده های سنگی برای تراسها می توان گفت که پرکاربرد ترین نرده ها در حال حاضر هستند. چون در بسیاری از ساختمان ها نمای ساختمان رومی تقریبا اجرا می شود، نرده های تراس ها نیز نرده سنگی کلاسیک اجرا می شود تا با نمای ساختمان متناسب باشد.

نرده سنگی

نرده تراس | نرده بالکن

 

نرده سنگی های طبیعی با استفاده از دستگاه سی ان سی تولید می شوند. از آنجایی که این نرده ها سنگ طبیعی هستند و سنگ نیز دچار تغییرات قرار گرفته است، کمی شکننده هستند. یکی از بزرگ ترین مشکلاتی که این نرده ها دارند، شکستن این نرده ها در جابجایی ها و در نصب می باشد. همچنین این نرده ها نسبت به نرده های سنگی مصنوعی از قیمت بالاتری برخوردارند.

نمای ساختمان سرخس

نرده سنگی تراس | بالکن

3) نرده سنگی کلاسیک (مصنوعی)

نرده سنگی مصنوعی نیز کاربردهای نرده های سنگی طبیعی را دارد. این نرده های سنگی با هدف پوشش دادن مشکلات و ضعف های نرده های سنگی طبیعی وارد بازار شدند. این نرده ها علاوه بر پوشش دادن مشکلات نرده های سنگی طبیعی ویژگی های خاص خودشان را نیز دارند. مهم ترین ویژگی این نرده این است که نسبت به نرده های سنگی طبیعی نشکن محسوب می شوند. قیمت پایین تری نیز دارند و در رنگ و ابعاد دلخواه تولید و عرضه می شوند.

 

دنبال نرده با کیفیت بالا و قیمت مناسب می گردی؟؟ حتما مقاله زیر رو ببین!!!

نرده سنگی ایناب | زیباتر، مقاومتر و ارزانتر

3-1) مزایای نرده های سنگی مصنوعی نسبت به طبیعی

  • قیمت پایینتر نسبت به نوع مشابه طبیعی

نرده های سنگی مصنوعی با وجود کیفیت بسیار بالایی که دارند اما قیمت پایین تری نسبت به نرده های سنگی طبیعی دارند. البته نرده های سنگ طبیعی ارزان قیمت نیز در بازار موجود هستند. اما استفاده از این نرده ها به دلیل کیفیت پایینی که دارند توصیه می شود. 

  • مقاومت بسیار بالا در برابر شکست

در مواد اولیه و ساخت نرده های مصنوعی از یکسری الیاف و مواد افزودنی استفاده می شود که باعث بالا رفتن بسیار زیاد مقاومت نرده ها در برابر شکست و ضربه می شود.

  • قابل تولید درهر رنگ و ابعاد و طرحی

این نرده ها را می توان با قیمت پایین تر نسبت به مشابه طبیعی در هر ابعاد و طرح و رنگی تولید کرد و محدودیتی در این زمینه ندارد.

  • جابجایی و حمل و نقل راحت تر

مقاومت بسیار بالای این نرده ها و به عبارتی می توان گفت نشکن بودن این نرده ها حمل و نقل جابجایی آنها را آسان تر کرده است. به راحتی و با کمترین نگرانی می توان این نرده ها را جابجا کرد. درصورتی که یکی از ضرر هایی که نرده های طبیعی به ما می رسانند هرینه پرت شدن و شکستن انها در جابجایی هاست.

نرده تراس | بالکن

3-2) قیمت نرده سنگی مصنوعی

قیمت نرده ها با توجه به طرح و رنگ و ابعادی که دارند متفاوت است. به صورت کلی چنانچه بدون سفارش دادن طرح خاص و رنگ دلخواهی قیمت نرده های آماده حدود 45 هزار تومن می باشد. در صورت سفارش طرح خاصی نیز بعد از برآوردهای لازم قیمت نهایی به شما اعلام می گردد. برای کسب اطلاعات دقیق تر در مورد قیمت این نرده می توانید مقاله قیمت نرده های سنگی را مطالعه فرمایید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نرده های سنگی ایناب و مشاوره رایگاه با شماره 05142222550 و یا 09913377500 تماس بگیرید.

3-3) خرید نرده سنگی

برای خرید نرده سنگی باید دقت زیادی داشت. زیرا نرده های سنگی در کیفیت ها و انواع متنوعی در بازار موجود هستند. برای خرید نرده متناسب با نیاز بایستی از مراکز معتبر و سابقه دار اقدام به خرید نمایید. برای خرید نرده های سنگی صنعتی نیز به همین ترتیب بایستی حتما از شرکت هایی خرید کنید که سابقه و روزمه کاری خوبی داشته باشند. اینگونه از سوء استفاده های احتمالی جلوگیری می شود.

نرده سنگی تراس

نرده سنگی

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نرده های سنگی ایناب و مشاوره رایگاه با شماره 05142222550 و یا 09913377500 تماس بگیرید.

4) نرده فلزی

نرده های فلزی یکی دیگر از انواع نرده ها می باشند که به عنوان معمول ترین و متداول ترین نرده ها شناخته می شوند. نرده های فلزی را می توان با استفاده از انواع پروفیل های فلزی تولید کرد. مطلوب است که این نرده‌ها در ساختمان هایی که سبک صنعتی دارند مورد کاربرد قرار بگیرند. اما همانطور که در همه جا دیده می شود در ساختمان ها معمولی نیز به کار برده می شود و مانعی در این مورد وجود ندارد.

نرده تراس

نرده تراس


نرده بالکن | نرده تراس | فلزی

نرده بالکن فلزی


نرده بالکن | نرده تراس | فلزی

نرده بالکن فلزی

5) نرده چوبی

نرده های چوبی مانند نمای چوبی، جزء متریال های خاص می باشند. این نرده ها از زیبایی خاصی بر خوردارند و می توانند احساس خوبی را در مخاطب به وجود بیاورند. در نرده های چوبی تراس ها از لوور های چوبی استفاده می شود که طراحی با توجه به طرح ساختمان نحوه چینش آنها را مشخص می کند.

نرده بالکن | نرده تراس | چوبی

نرده تراس چوبی

6) فلاور باکس (گلدان به عنوان نرده)

از روش هایی که می توان به نمای تراس ها زیبایی دو چندان بخشید استفاده از فلاور باکس به عنوان نرده تراس ( نرده بالکن) است. این نوع طراحی نرده زیبایی و جذابیتی منحصر به فرد دارند که در عین سادگی به تراس ها ارزش می دهد. گل ها همیشه باعث شادابی و نشاط هستند و چه بهتر که آنها را همواره در تراس داشته باشیم. این باکس ها بر روحیه افراد آن واحد مسکونی نیز تأثیر مثبت گذاشته و باعث شادابی و نشاط آنها خواهد شد.

7) نرده کابلی

در ساختمان ها با معماری مدرن مشاهده می شود که در نرده تراس ( نرده بالکن) ها از کابل های پیش تنیده استفاده شده است. این روش طراحی نرده نیز روشی بسیار عالی و خاص می باشد که زیبایی خاص خودش را دارد.

8) نرده شیشه ای

نرده های شیشه ای نیز یکی دیگر از انواع نرده ها می باشند که بیشتر در ساختمان های با معماری مدرن به کار می روند. این نرده ها زیبا، جذاب و خاص می باشند. تراس های با نرده شیشه ای حس و حال خاص خودشان را دارند. معمولا در این تراس ها احساس می کنید که فضای بیشتری را اختیار دارید.

نرده بالکن | نرده تراس | شیشه ای

نرده تراس شیشه ای

9) نرده فرفورژه

نرده های فرفورژه در یک دوره ای خیلی زیاد مورد استفاده قرار گرفتند. رفته رفته کاربرد این نرده ها کمتر شد اما همچنان این نرده ها دوستدران زیادی دارند. نرده فرفورژه در بیشتر موارد در ساختمان های کلاسیک استفاده می شوند. چون دارای مانند نمای کلاسیک تزئینات زیادی دارند.

نرده بالکن | نرده تراس | فرفورژه

نرده بالکن فرفورژه

اگر نیاز به مشاوره  رایگان درزمینهٔ  نمای ساختمان دارید  با شماره 05142222550 و یا 09913377500 تماس حاصل نمایید.
یا بار ارسال عدد 5 به شماره 09913377500 همکاران ما در اولین فرصت با شما تماس خواهند گرفت.
همچنین می توانید از طریق واتساپ یا  تلگرام با همکاران ما در ارتباط  باشید.
محمد اسلام دوست

محمد اسلام دوست هستم.کارشناس عمران. مدیر تولید محتوای وب سایت ایناب. تلاش می کنم محتوایی ارزشمند و مفید برای بازدیدکنندگان وب سایت ایناب تهیه و تولید کنم.از شما تقاضا دارم برای بهبود محتوا نظراتتان را پایین هر مطلب برام ارسال کنید.

پیام خود را بنویسید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته های مرتبط

سوالی دارید؟ اينجا بپرسيد!
مکالمه را شروع کنید
براي شروع مكالمه در whatsapp روي آيكن كارشناس فروش كليك كنيد
ما معمولاً در عرض چند دقیقه پاسخ می دهیم

کلیدواژه خود را وارد کنید