نمای ساختمان تالار | نمای باغ تالار | نمای gfrc

نمای ساختمان تالار | نمای باغ تالار | نمای gfrc

در طراحی نمای ساختمان تالار چند مورد باید مورد توجه قرار گیرد.

1-این ساختمان‌ها بیشترین کاربری آن در شب قرار دارد و باید به‌گونه‌ای طراحی شود که امکان نورپردازی داشته باشد.

2-ورودی که در همه ساختمان‌ها اهمیت دارد در این نماها جلوه و جایگاه به خصوصی دارد.

3-استفاده از متریال هایی که با فضای باغ همخوانی دارد.

نمای ساختمان تالار

نمای ساختمان تالار

سازه‌ای که از آن برای این کاربری استفاده کرده‌اند همان‌طور که در تصویر می‌بینید چند سوله است که در امتداد هم قرارگرفته‌اند که از هرکدام از سوله‌ها به‌عنوان سالن مردانه ، سالن زنانه و همچنین قسمت مدیریت و آشپزخانه استفاده‌شده است.

طراح در مرحله اول باید این نکته را در نظر بگیرد که شکل سوله باید در طرح محو شود تا به بیننده این حس سالن‌های صنعتی  القا نشود و همچنین از مصالحی باید استفاده کند که بادگیر نباشد.

مرحله بعدی انتخاب نوع متریال هست که برای این فضاها و موقعیت آن‌ها سنگ و چوب انتخاب‌های خوبی محسوب می‌شوند و در قسمت بالای سازه از سنگ‌های جی اف ار سیgfrc استفاده‌ شده است که به دلیل مشبک بودن مانع از عبور باد نمی‌شوند و همچنین فضای بسیار خوبی برای نورپردازی  ایجاد می‌کنند و جلوه ساختمان تالار را در شب چند برابر می‌کند.

باغ تالار gfrc و سنگ

نمای ترکیب سنگ و چوب

استفاده از چوب در سطح داخل‌تر از نما به دلیل داشتن ابچکان های سنگی در قسمت بالا عمر این متریال را طولانی تر می‌کند چون مانع از نفوذ مستقیم آب باران به سطح چوب می‌شود.

این ساختمان به‌صورت ترکیبی از سبک کلاسیک و مدرن طراحی‌شده است که دران از ستون‌های سنگی که ابتدا و انتهای هر سالن قرار دارد استفاده‌شده است و در قسمت‌های ورودی از سبک طراحی کلاسیک الهام گرفته است.

نمای ساختمان تالار

نمای ساختمان تالار

فاطمه معقولی

فاطمه معقولی هستم. کارشناس it مدیر وب سایت ایناب تلاش می کنم این وب سایت بستری مفید برای تمام بازدید کنندگان و اعضای سایت باشد و مطالبی مفید در زمینه نمای ساختمان به اشتراک گذاشته شود. شما هم می توانید عضو وب سایت ایناب شوید و خدمات و محصولات خود را معرفی کنید.

پیام خود را بنویسید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته های مرتبط