نمای ساختمان از مهم ترین قسمت های هر ساختمان است که بایستی طراحی و اجرای آن به درستی انجام شود. یک نمای ساختمان خوب، اعتبار و ارزش به ساختمان می دهد. دراین مقاله توضیحاتی در مورد شهر سمنان و نمای ساختمان در سمنان ارائه شده است. همچنین عوامل مهم در طراحی نمای ساختمان نام برده شده است.

در مورد سمنان

شهر سمنان مرکز و پرجمعیت ترین شهر استان سمنان می باشد. سمنان دارای جاذبه های گردشگری و باستانی زیادی است. این شهر، از شهرهای صنعتی کشور به حساب می آید. تا سال 92 این شهر از گزینه های مهم برای انتقال پایتخت سیاسی کشور بود. مردم شهر سمنان فارس زبان هستند و با لهجه فارسی سمنانی سخن می گویند.

آب و هوا و اقلیم شهر سمنان معتدل است. این شهر دارای تابستان های گرم و زمستان های سرد است. در سمنان اکثر بارندگی های سالانه در فصل های سرد رخ می دهد. بادهای کویری و غربی بر آب و هوای سمنان تآثیر گذار است.

همه چیز در مورد نمای ساختمان، کلیک کنید

نمای ساختمان سمنان
نمای ساختمان سمنان

نمای جی اف ار سی gfrc / grc | سمنان

نمای جی اف ار سی یکی از جدیدترین نماهای ساختمان است که خیلی از افراد در ایران با آن آشنایی ندارند. با جی اف ار سی می توان انواع شکل ها و طرح های مشبک، اسلامی، مدرن و… را طراحی و اجرا کرد. از مهم ترین ویژگی هایی که جی اف ار سی دارد نیز همین است که محدویت های زیادی را که بقیه متریال های نمای ساختمان دارند را بر طرف کرده است.

 تایل های جی اف ار سی در ابعاد و اندازه های دلخواه و به صورت سفارشی در رنگ های دلخواه تولید و عرضه می شوند. این تایل ها را می توان با انواع متریال های دیگر نمای ساختمان به صورت ترکیبی اجرا کرد و نمایی خاص و فوق العاده را طراحی و اجرا کرد. برای کسب اطلاعات بیشتر کلیک کنید.

مزایای استفاده جی آر سی( GRC )

1انعطاف پذیری بالا درشکل و اندازه دلخواه طراحان

2-باسرعت بالا کار کردن و افزایش سرعت اجرای پروژه

2-مقاوم در برابر هر نوع شرایط جوی 

3-مقاومت بالا در مقابل زلزله و آتش سوزی

4-ضد گرد و غبار

برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره رایگان با شماره 05142222550 و یا 09913377500 تماس حاصل نمایید.

 

پنل جی ار سی | نمای جی ار سی | gfrc | grc
gfrc panels

نمای بتن اکسپوز | سمنان

بتن اکسپوز یا بتن نما به پانل هایی گفته می شود که به عنوان سطح نهایی در نما یا دیوار اجرا می شوند و پوشش دیگری روی آنها اجرا نمی شود. تایل های بتن اکسپوز را می توان به صورت سطح صیقلی، سطح متخلخل و… با توجه به درخواست کارفرما تولید و عرضه کرد. بتن اکسپوز یکی از بهترین متریال های مدرن حال حاضر برای انواع ساختمان ها می باشد. پنل های بتن اکسپوز در نمای داخلی نیز طرفداران زیادی دارد.

 ایناب پنل های بتن اکسپوز را به دو صورت مسلح و غیر مسلح تولید میکند. پنل های مسلح برای پروژه هایی که قصد اجرای نمای خشک را دارند و پنل ها غیر مسلح برای پروژه هایی که قصد اجرای نمای با ملات را دارند. تایل های بتن اکسپوز هم در ابعاد و اندازه های دلخواه و دررنگ های سفارشی بدون محدودیت تولید می شوند. برای کسب اطلاعات بیشتر کلیک کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره رایگان با شماره 05142222550 و یا 09913377500 تماس حاصل نمایید.

 

بتن اکسپوز | اجرای نمای بتن اکسپوز
اجرای نمای بتن اکسپوز

نمای ساختمان در سمنان

به صورت کلی طراحی و اجرای نمای ساختمان با توجه به عوامل و فاکتورهای خاصی انجام می شود. این عوامل هستند که نمای ساختمان در مناطق مختلف را مشخص می کنند. این عوامل هستند که باعث می شوند نمای ساختمان ها در مناطق مختلف با هم تفاوت داشته باشد. به عنوان مثال هیچگاه نمی توان نمای ساختمان های مرکز کشور را در شمال کشور اجرا کرد. در صورت اجرا هم دوام و پایداری مناسب را نخواهد داشت و سرمایه و وقت ما از بین خواهد رفت.

نمای ساختمان در سمنان هم همین طور است. سمنان شهری صنعتی به حساب می آید. به همین دلیل بایستی نماهایی در سمنان استفاده شوند که حداقل ویژگی آنها عدم جذب آلایندگی های موجود در هوا باشد. در ادامه به برخی از عوامل مهم دخیل در طراحی و اجرای نمای ساختمان اشاره می شود.

اگر نیاز به مشاوره  رایگان درزمینهٔ  نمای ساختمان دارید  با شماره 05142222550 و یا 09913377500 تماس حاصل نمایید.
بتن جی اف آرسی | طراحی نمای ساختمان ارزان (1)
طراحی نمای ساختمان با استفاده از پنل های جی اف ار سی ایناب

اصول طراحی نما

مقدار بودجه موجود برای نما

تمام هزینه های قسمت های مختلف ساختمان قبل از شروع پروژه به طور کامل و دقیق مشخص می شود یعنی بودجه ای که برای نماسازی صرف می شود، مشخص است. مسلماً باید متناسب با آن بودجه نمای ساختمان اجرا شود.

دوام و مقاومت نمای ساختمان

متریالی که در نمای ساختمان ها به کار برده می شوند به این دلیل به طور مداوم در معرض شرایط جوی و عواملی چون باد و باران ، سرما، برف و… قرار دارند حتما باید دوام و پایداری خوبی را داشته باشند.

مصالح بومی منطقه

استفاده از مصالح بومی در نمای ساختمان مزایایی مانند وجود نیروی متخصص انجام کار، عدم افزایش هزینه جهت حمل و نقل و نیروی کار متخصص، متناسب با بافت منطقه و… را به دنبال دارد.

کاربری ساختمان

کاربری و کاربرد ساختمان تأثیر مستقیم روی انتخاب نمای ساختمان دارد. به عنوان مثال برای پروژه های مرتفع و برج ها نمی توان از نمای سنگ استفاده کرد.

آب و هوا منطقه‌ی ساخت

اقلیم و آب‌وهوای منطقه از اساسی ترین فاکتورهای نماسازی می باشد، چون شرایط جوی بیشترین تأثیر را بر روی مصالح و متریال نمای ساختمان می گذارد.

ترکیب جی اف ار سی GFRC و نمای رومی در طراحی نما
ترکیب جی اف ار سی GFRC و نمای رومی در طراحی نما

هدف از نماسازی

زیبایی و جذابیت نمای ساختمان

زیبایی از اولین اهداف ایجاد نمای ساختمان است. انسان همیشه زیبایی را دوست داشته و به دنبال آن است. به زیبایی نمای ساختمان بیشتر از قبل توجه می شود؛ زیرا نما، اولین قسمت از هر ساختمان است که در دید عموم قرار دارد.

جلوگیری از هدر رفت انرژی

هرکس به عنوان یک انسان مسئولیت صرفه جویی در مصرف انرژی بر گردن دارد و باید به این امر مهم توجه کند. نمای ساختمان ها نیز از مهم ترین عواملی است که می تواند در صرفه جویی در مصرف انرژی اثرگذار باشد.

بالابردن اعتبار ساختمان

نمای هر ساختمان، به مانند لباس برای افراد است. همانطور که لباس خوب اعتبار افرادی را که نمی شناسیم نزد ما بالا می برد، نمای ساختمان هم، بدون اینکه بدانیم داخل ساختمان چه خبر است و چه امکاناتی دارد، اعتبار آن ساختمان را نزد ما بالا می برد.

افزایش و بالابردن دوام و پایداری سازه

نمای ساختمان می تواند از عواملی باشد که آن را در افزایش مقاومت سازه دخیل دانست. نمای ساختمان چنانچه درست و اصولی طراحی و اجرا شود می تواند باعث افزایش دوام سازه و ساختمان شود.

طراحی نمای ویلا | بتن اکسپوز + کامپوزیت
طراحی نمای ویلا | بتن اکسپوز

اهمیت اجرای صحیح نمای ساختمان

همانطور که اشاره شد، نما، به ساختمان اعتبار و ارزش می دهد. البته قابل ذکر است که این اعتبار و ارزش زمانی ایجاد می شود، که نما به درستی اجرا شود. در صورت اجرای نادرست نمای ساختمان، هزینه ها و وقت شما هدر می رود. به همین دلیل نمای ساختمان بایستی توسط افراد کاردان و متخصص اجرا شود.

شرکت ایناب تولیدکننده، طراح و مجری نماهای نوین ساختمانی، با سابقه ی بیش از 12 سال فعالیت در زمینه نمای ساختمان و عرضه جدیدترین نماهای ساختمان به مشتریان گرامی، آمادگی خود را برای همکاری در به پیش بردن پروژه های ساختمانی در سراسر کشور اعلام می دارد.

معرفی نمای کامپوزیت

ورق آلومینیوم کامپوزیت پنل  (Aluminum Composite Panel)، که مخفف آن می شود  ACP . متشکل از دولایه ترکیبی آلومینیوم  و پلی اتیلن یا مواد معدنی  می باشد.  مزایای برتر  این متریال باعث شد که در مدت کوتاهی مورد توجه طراحان و کارفرمایان  قرار بگیرد و در مدت زمان اندکی استفاده از آن در نمای ساختمان افزایش یابد.  تنوع در طرح و رنگ، شکل پذیری، سبک بودن ، سرعت در نصب و قیمت نسبتا پایین از مزایای برتر ورق کامپوزیت می باشد. مهمترین مزیت…. ادامه مطلب

نمای کامپوزیت
نمای کامپوزیت

برای آشنایی با انواع  نمای ساختمان کلیک کنید…

 

برای اطلاع از قیمت انواع نمای ساختمان کلیک کنید…

 

ما را در اینستاگرام دنبال کنید

اگر نیاز به مشاوره  رایگان درزمینهٔ  نمای ساختمان دارید  با شماره 05142222550 و یا 09913377500 تماس حاصل نمایید.
همچنین می توانید از طریق واتساپ یا  تلگرام با همکاران ما در ارتباط  باشید.

 

همکاری با ایناب
همکاری با ایناب
چرا ایناب
چرا ایناب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *