نمای ساختمان در شیروان

یکی از عوامل مهمی که نوع ساختار و شکل نمای ساختمان در مناطق مختلف دخیل است؛ آب و هوا و اقلیم منطقه است. آب و هوا و اقلیم باعث تفاوت در نوع نمای ساختمان در مناطق مختلف می شود. علاوه بر آب و هوا و اقلیم عوامل دیگری نیز در انتخاب نمای ساختمان دخیل هستند. در نمای ساختمان متریال های متفاوتی به کاربرده می شود که هر کس با توجه به سلیقه خود انتخاب می کند که از چه متریالی استفاده کند. اما چون نمای ساختمان باید با توجه به فاکتورها و عوامل خاصی انتخاب شود ممکن است گاهی اوقات نما آن چیزی که مورد نظر مالکان است قابل اجرا نباشد.

همه چیز در مورد نمای ساختمان، کلیک کنید

نمای جی اف ار سی (3)
نمای ساختمان مسکونی

نمای جی اف ار سی gfrc / grc | شیروان

نمای جی اف ار سی یکی از جدیدترین نماهای ساختمان است که خیلی از افراد در ایران با آن آشنایی ندارند. با جی اف ار سی می توان انواع شکل ها و طرح های مشبک، اسلامی، مدرن و… را طراحی و اجرا کرد. از مهم ترین ویژگی هایی که جی اف ار سی دارد نیز همین است که محدویت های زیادی را که بقیه متریال های نمای ساختمان دارند را بر طرف کرده است.

 تایل های جی اف ار سی در ابعاد و اندازه های دلخواه و به صورت سفارشی در رنگ های دلخواه تولید و عرضه می شوند. این تایل ها را می توان با انواع متریال های دیگر نمای ساختمان به صورت ترکیبی اجرا کرد و نمایی خاص و فوق العاده را طراحی و اجرا کرد. برای کسب اطلاعات بیشتر کلیک کنید.

مزایا نمای جی ارسی

اولین ویژگی جی ارسی قابلیت های معماری آن می باشدکه می تواند در رنگ، ابعاد، ضخامت وشکل های مختلف تولید شود.

– به دلیل جایگزینی میلگردهای فولادی با الیاف شیشه از وزن بتن به میزان زیادی کمتر می شود که کار جابجایی و نصب آن را ساده تر می کند و نیروی بسیار کمتری به کل سازه وارد خواهد آمد.

– چنانچه گفتیم از ویژگی این محصول نصب و اجرای ساده تر و سریع تر آن است.

– جی اف آر سی/ جی آر سی (GFRC/GRC) نسبت به محیط های خشک و مرطوب، گرم و سرد انطباق پذیر است و می توان در محیط های مختلف از آن استفاده کرد.

– به دلیل وجود عنصر مشترک سیلیس در سیمان و الیاف شیشه چسبندگی جی اف آر سی/ جی آر سی (GFRC/GRC) زیاد است و خیلی کم 

– دچار ترک  های سطحی می باشد.

یکی دیگر از ویژگی های جی اف آر سی/ جی آر سی (GFRC/GRC) ایمنی بالاتر آن نسبت به بتن معمولی است. از جمله مقاومت و دوام بیشتر آن در برابرآتش سوزی می باشد.

– یکی دیگر ازویژگی های جی اف آر سی دوست دار محیط زیست بودن آن است.که حائزاهمیت می باشد.

– جی اف آر سی/ جی آر سی (GFRC/GRC) در برابر خوردگی و سایش بسیار مقاومت بالایی دارد.

مزایای بتن اکسپوز ایناب

جی اف آر سی نمای پیشرفته ای است که در آن به جای استفاده از فولاد در بتن از الیاف شیشه در قطعات پیش ساخته به کاربرده می شود. اما درشرکت ایناب جی اف آرسی با استفاده از فولاد والیاف شیشه تولید می شود که مقاومت این محصول بسیار بیشتر می شود.این روش از نظر ایمن و اقتصادی روشی بسیار مناسب است. استفاده از جی اف آر سی از دهه شصت میلادی توسط انجمن پیش ساخته های بتنی کانادا بوجود آمد. و توانست پاسخگوی نوآوری ها در طراحی سازه باشد. جی اف آر سی نسبت به بتن معمولی مقاومت خمشی و کششی بالایی دارد و این ویژگی باعث شده است در صنعت ساختمانی استفاده از آن رواج پیدا کند.

برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره رایگان با شماره 05142222550 و یا 09913377500 تماس حاصل نمایید.

 

نمای جی اف ار سی | پنل جی اف ار سی | gfrc | grc
gfrc | grc

نمای بتن اکسپوز | شیروان

بتن اکسپوز یا بتن نما به پانل هایی گفته می شود که به عنوان سطح نهایی در نما یا دیوار اجرا می شوند و پوشش دیگری روی آنها اجرا نمی شود. تایل های بتن اکسپوز را می توان به صورت سطح صیقلی، سطح متخلخل و… با توجه به درخواست کارفرما تولید و عرضه کرد. بتن اکسپوز یکی از بهترین متریال های مدرن حال حاضر برای انواع ساختمان ها می باشد. پنل های بتن اکسپوز در نمای داخلی نیز طرفداران زیادی دارد.

 ایناب پنل های بتن اکسپوز را به دو صورت مسلح و غیر مسلح تولید میکند. پنل های مسلح برای پروژه هایی که قصد اجرای نمای خشک را دارند و پنل ها غیر مسلح برای پروژه هایی که قصد اجرای نمای با ملات را دارند. تایل های بتن اکسپوز هم در ابعاد و اندازه های دلخواه و دررنگ های سفارشی بدون محدودیت تولید می شوند. برای کسب اطلاعات بیشتر کلیک کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره رایگان با شماره 05142222550 و یا 09913377500 تماس حاصل نمایید.
بتن اکسپوز در نمای داخلی
پنل اکسپوز

در مورد شیروان

شهر شیروان دومین شهربزرگ و مهم استان خراسان شمالی است. این شهر به شیرکوه نیز معروف است. نام شیروان به دلیل نقش و شکل شیری است که در دامنه یک کوه در حد فاصل چند کیلومتری جنوب شهر قرار دارد. شکل و شمایل این کوه به گونه ای است که هرکس این کوه را ببیند به وضوح نقش شیر را مشاهده خواهد کرد. لازم به ذکر است که شیروان در سال 1308 بر اثر زلزله کاملا تخریب و ویران شد که بعد از گذشت دو سال این شهر دوباره ساخته شد. شیروان داری آب و هوای معتدل و کوهستانی است که باعث وجود تابستان های گرم و زمستان های سرد در این شهر است.

اگر نیاز به مشاوره  رایگان درزمینهٔ  نمای ساختمان دارید  با شماره 05142222550 و یا 09913377500 تماس حاصل نمایید.

 

نمای ساختمان شیروان
نمای ساختمان شیروان

هدف از نماسازی و اجرای نمای ساختمان

اهمیت نماسازی در ساختمان همواره در حال افزایش است و درپی آن توقعات از نمای ساختمان نیز بالاتر می‌رود، به‌گونه‌ای که نماسازی فقط در جهت زیباسازی انجام نمی‌شود بلکه با انجام نماسازی به دنبال هدف‌های بیشتری هستیم که مهم‌ترین آنها عبارتنداز:

زیبایی و جلوه ظاهری ساختمان

حتی انسان‌های اولیه برای زیبایی محل سکونت خود تلاش می‌کردند چون انسان‌ها زیبایی را دوست دارند. با پیشرفت بشر اهمیت زیبایی محل سکونت و ساختمان همواره بیشتر از قبل است. از طرفی نمای ساختمان در دید عموم است و زیبایی می تواند جذابیت ساختمان را در دید عموم بالاتر ببرد.

صرفه‌جویی در مصرف انرژی

اهمیت صرفه‌جویی مصرف انرژی در دنیا بر هیچ‌کس پوشیده نیست. نمای ساختمان پوسته‌ای است که می‌تواند کمک زیادی به کاهش هدر رفت انرژی در ساختمان نماید. صرفه جویی در مصرف انرژی از وظایف انسانی ما می باشد.

افزایش دوام ساختمان

اگر نمای ساختمان درست و اصولی اجرا گردد، عمر و دوام ساختمان در برابر زلزله و شرایط سخت جوی افزایش خواهد یافت.

اعتباربخشی به ساختمان

قبل از ورود به یک ساختمان ابتدا نمای آن را می‌بینیم و خیلی از افراد از نمای ساختمان قضاوت‌هایی در مورد ساکنین آن ساختمان انجام می‌دهند. درنتیجه نمای یک ساختمان می‌تواند برای ساختمان و ساکنان آن ارزش و اعتبار ایجاد کند.

نمای ساختمان شیروان
نمای ساختمان شیروان

اصول اصلی طراحی نمای ساختمان

پایداری نمای ساختمان

مصالحی و متریالی که در نمای ساختمان استفاده می شوند بخاطر اینکه همیشه در معرض عواملی مثل باد و باران ، سرما، و… و همچنین شرایط جوی مختلف قرار دارند بایستی دوام و پایداری خوبی را داشته باشند.

مقدار بودجه و هزینه کارفرما

قاعدتاً نماسازی متناسب با بودجه ای که قرار است برای نماسازی استفاده شود، انجام می شود. این امر مهم باعث می شود که از برخی متریال ها به دلیل افزایش هزینه ها نتوان استفاده کرد.

اقلیم منطقه

اقلیم منطقه از مهمترین فاکتورهای انتخاب نوع نما می باشد، زیرا بیشترین تأثیر را روی نمای ساختمان و مصالح ساختمانی می گذارد پس باید مصالحی به کار برده شود که در مقابل آب‌وهوا و اقلیم منطقه مقاوم و پایدار باشند.

کاربری ساختمان

کاربری ساختمان هم مثل اقلیم از عوامل مهم تأثیرگذار در انتخاب نمای ساختمان است. به عنوان مثال برای یک ساختمان مسکونی نمی توان از نمای شیشه ای اسپایدر استفاده کرد.

مصالح بومی منطقه

استفاده از مصالح بومی به دلایل مختلفی از قبیل راحتی تهیه، وجود نیروی متخصص کار در منطقه، عدم صرف هزینه برای سفارش مصالح از بقیه مناطق کشور و… توصیه می شود.

اهمیت اجرای صحیح نمای ساختمان

همانطور که اشاره شد، نما، به ساختمان اعتبار و ارزش می دهد. البته قابل ذکر است که این اعتبار و ارزش زمانی ایجاد می شود، که نما به درستی اجرا شود. در صورت اجرای نادرست نمای ساختمان، هزینه ها و وقت شما هدر می رود. به همین دلیل نمای ساختمان بایستی توسط افراد کاردان و متخصص اجرا شود.

شرکت ایناب تولیدکننده، طراح و مجری نماهای نوین ساختمانی، با سابقه ی بیش از 12 سال فعالیت در زمینه نمای ساختمان و عرضه جدیدترین نماهای ساختمان به مشتریان گرامی، آمادگی خود را برای همکاری در به پیش بردن پروژه های ساختمانی در سراسر کشور اعلام می دارد.

نمای ساختمان شیروان
نمای ساختمان شیروان

معرفی نمای کامپوزیت

ورق آلومینیوم کامپوزیت پنل  (Aluminum Composite Panel)، که مخفف آن می شود  ACP . متشکل از دولایه ترکیبی آلومینیوم  و پلی اتیلن یا مواد معدنی  می باشد.  مزایای برتر  این متریال باعث شد که در مدت کوتاهی مورد توجه طراحان و کارفرمایان  قرار بگیرد و در مدت زمان اندکی استفاده از آن در نمای ساختمان افزایش یابد.  تنوع در طرح و رنگ، شکل پذیری، سبک بودن ، سرعت در نصب و قیمت نسبتا پایین از مزایای برتر ورق کامپوزیت می باشد. مهمترین مزیت…. ادامه مطلب

نمای کامپوزیت
نمای کامپوزیت

برای آشنایی با انواع  نمای ساختمان کلیک کنید…

 

برای اطلاع از قیمت انواع نمای ساختمان کلیک کنید…

 

ما را در اینستاگرام دنبال کنید

اگر نیاز به مشاوره  رایگان درزمینهٔ  نمای ساختمان دارید  با شماره 05142222550 و یا 09913377500 تماس حاصل نمایید.
همچنین می توانید از طریق واتساپ یا  تلگرام با همکاران ما در ارتباط  باشید.

 

همکاری با ایناب
همکاری با ایناب
چرا ایناب
چرا ایناب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *