با گذشت زمان و توسعه شهر ها و پیشرفت در زمینه ی ساختمان سازی، توجه به نمای ساختمان ها هم بیشتر شده است. امروزه نمای ساختمان از مهم ترین قسمت های هر ساختمان به شمار می رود. به طوری که نما، برای ساختمان ارزش و اعتبار ایجاد می کند. نما باعث دیده شدن و توجه به ساختمان می شود. در این مقاله توضیحاتی در مورد شهر فاروج و نمای ساختمان در فاروج ارائه شده است. امیدوارم از مطالعه این مطلب استفاده لازم را ببرید.

در مورد فاروج

شهر فاروج از شهرهای استان خراسان شمالی و مزکز شهرستان فاروج می باشد. فاروج به شهر آجیلی معروف است. فاروج در حدفاصل بین قوچان و شیروان واقع شده است. شهری بین جاده ای که در سال های اخیر خصوصا، اقتصاد آن به عبور مسافران و زائرانی که راهی مشهد هستند گره خورده است. با وجود اینکه در سالیان گذشته کشاورزی و دامداری شغل اصلی مردمان فاروج بود.

همه چیز در مورد نمای ساختمان، کلیک کنید

نمای ساختمان فاروج
نمای ساختمان فاروج

نمای جی اف ار سی gfrc / grc | فاروج

نمای جی اف ار سی یکی از جدیدترین نماهای ساختمان است که خیلی از افراد در ایران با آن آشنایی ندارند. با جی اف ار سی می توان انواع شکل ها و طرح های مشبک، اسلامی، مدرن و… را طراحی و اجرا کرد. از مهم ترین ویژگی هایی که جی اف ار سی دارد نیز همین است که محدویت های زیادی را که بقیه متریال های نمای ساختمان دارند را بر طرف کرده است.

 تایل های جی اف ار سی در ابعاد و اندازه های دلخواه و به صورت سفارشی در رنگ های دلخواه تولید و عرضه می شوند. این تایل ها را می توان با انواع متریال های دیگر نمای ساختمان به صورت ترکیبی اجرا کرد و نمایی خاص و فوق العاده را طراحی و اجرا کرد. برای کسب اطلاعات بیشتر کلیک کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره رایگان با شماره 05142222550 و یا 09913377500 تماس حاصل نمایید.

 

قیمت نمای gfrc | جی اف ار سی | جی ار سی
پنل های جی ار سی | موزه دفاع مقدس مشهد

نمای بتن اکسپوز | فاروج

بتن اکسپوز یا بتن نما به پانل هایی گفته می شود که به عنوان سطح نهایی در نما یا دیوار اجرا می شوند و پوشش دیگری روی آنها اجرا نمی شود. تایل های بتن اکسپوز را می توان به صورت سطح صیقلی، سطح متخلخل و… با توجه به درخواست کارفرما تولید و عرضه کرد. بتن اکسپوز یکی از بهترین متریال های مدرن حال حاضر برای انواع ساختمان ها می باشد. پنل های بتن اکسپوز در نمای داخلی نیز طرفداران زیادی دارد.

 ایناب پنل های بتن اکسپوز را به دو صورت مسلح و غیر مسلح تولید میکند. پنل های مسلح برای پروژه هایی که قصد اجرای نمای خشک را دارند و پنل ها غیر مسلح برای پروژه هایی که قصد اجرای نمای با ملات را دارند. تایل های بتن اکسپوز هم در ابعاد و اندازه های دلخواه و دررنگ های سفارشی بدون محدودیت تولید می شوند. برای کسب اطلاعات بیشتر کلیک کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره رایگان با شماره 05142222550 و یا 09913377500 تماس حاصل نمایید.

 

بتن اکسپوز مشهد | تابو مغازه
نمای بتن اکسپوز | تابلو مغازه

نمای ساختمان در فاروج

همانطور که اشاره شد فاروج شهری است که اقتصاد آن به مسافران و زائران گره خورده است. این مسافران برای استفاده از امکانات رفاهی این شهر آیتم های زیادی را مدنظر قرار می دهند. یکی از این آیتم ها نمای ساختمانی است که قصد دارند در آن برای مدتی سکونت کنند. یا نمای مغازه ای که قصد دارند از آن خرید کنند. این باعث می شود که اهمیت نمای ساختمان در فاروج بیشتر شود. طراحی و اجرای نمای ساختمان در فاروج بایستی به گونه ای انجام شود که بتواند مشتری جذب کند و باعث کسب درآمد شود.

 

نمای ساختمان فاروج
نمای ساختمان فاروج

اصول طراحی نمای ساختمان

دوام و مقاومت نمای ساختمان

مصالحی که در نمای ساختمان ها به کار برده می شوند به این دلیل به طور مداوم در معرض شرایط جوی و عواملی چون باد و باران ، سرما، برف و… قرار دارند حتما باید دوام و پایداری خوبی را داشته باشند.

مقدار بودجه موجود برای نما

تمام هزینه های قسمت های مختلف ساختمان قبل از شروع پروژه به طور کامل و دقیق مشخص می شود یعنی بودجه ای که برای نماسازی صرف می شود، مشخص است. مسلماً باید متناسب با آن بودجه نمای ساختمان اجرا شود.

آب و هوا منطقه‌ی ساخت

اقلیم و آب‌وهوای منطقه از اساسی ترین فاکتورهای نماسازی می باشد، چون شرایط جوی بیشترین تأثیر را روی مصالح ساختمانی دارد.

کاربری ساختمان

کاربری و کاربرد ساختمان تأثیر مستقیم روی انتخاب نمای ساختمان دارد. به عنوان مثال برای پروژه های مرتفع و برج ها نمی توان از نمای رومی استفاده کرد.

مصالح بومی منطقه

استفاده از مصالح بومی در نمای ساختمان مزایایی مانند وجود نیروی متخصص انجام کار، عدم افزایش هزینه جهت حمل و نقل و نیروی کار متخصص، متناسب با بافت منطقه و… را به دنبال دارد.

هدف از اجرای نمای ساختمان

اهمیت نمای ساختمان همواره در حال رشد است و باعث می شود که توقعات از نمای ساختمان نیز بالاتر رود. با توجه به بالا رفتن اهمیت ساختمان ها و به خصوص نمای ساختمان، نماسازی و اجرای نمای ساختمان تنها با هدف زیبایی انجام نمی شود بلکه هدف های بیشتری را به دنبال دارد. مهم‌ترین هدف‌های نماسازی عبارتنداز:

زیبایی و جذابیت نمای ساختمان

زیبایی از اولین اهداف نماسازی است. انسان همواره زیبایی را دوست دارد و به دنبال آن است. این روز ها به زیبایی نمای ساختمان بیشتر از قبل توجه می شود زیرا نما، اولین قسمت از هر ساختمان است که در دید عموم قرار دارد.

جلوگیری از هدر رفت انرژی

صرفه جویی در مصرف انرژی از اصول زندگی به حساب می آید. هرکس به عنوان یک انسان مسئولیت صرفه جویی در مصرف انرژی بر گردن دارد و باید به این امر مهم توجه کند. نمای ساختمان ها نیز از مهم ترین عواملی است که می تواند در صرفه جویی در مصرف انرژی اثرگذار باشد.

افزایش و بالابردن دوام و پایداری سازه

نمای ساختمان می تواند از عواملی باشد که آن را در افزایش مقاومت سازه دخیل دانست. نمای ساختمان چنانچه درست و اصولی طراحی و اجرا شود می تواند باعث افزایش دوام سازه و ساختمان شود.

بالابردن اعتبار ساختمان

نمای هر ساختمان، به مانند لباس برای افراد است. همانطور که لباس خوب اعتبار افرادی را که نمی شناسیم نزد ما بالا می برد، نمای ساختمان هم، بدون اینکه بدانیم داخل ساختمان چه خبر است و چه امکاناتی دارد، اعتبار آن ساختمان را نزد ما بالا می برد.

نمای ساختمان فاروج
نمای ساختمان فاروج

اهمیت اجرای صحیح نمای ساختمان

همانطور که اشاره شد، نما، به ساختمان اعتبار و ارزش می دهد. البته قابل ذکر است که این اعتبار و ارزش زمانی ایجاد می شود، که نما به درستی اجرا شود. در صورت اجرای نادرست نمای ساختمان، هزینه ها و وقت شما هدر می رود. به همین دلیل نمای ساختمان بایستی توسط افراد کاردان و متخصص اجرا شود.

شرکت ایناب تولیدکننده، طراح و مجری نماهای نوین ساختمانی، با سابقه ی بیش از 12 سال فعالیت در زمینه نمای ساختمان و عرضه جدیدترین نماهای ساختمان به مشتریان گرامی، آمادگی خود را برای همکاری در به پیش بردن پروژه های ساختمانی در سراسر کشور اعلام می دارد.

نمای ساختمان فاروج
نمای ساختمان فاروج

معرفی نمای کامپوزیت

ورق آلومینیوم کامپوزیت پنل  (Aluminum Composite Panel)، که مخفف آن می شود  ACP . متشکل از دولایه ترکیبی آلومینیوم  و پلی اتیلن یا مواد معدنی  می باشد.  مزایای برتر  این متریال باعث شد که در مدت کوتاهی مورد توجه طراحان و کارفرمایان  قرار بگیرد و در مدت زمان اندکی استفاده از آن در نمای ساختمان افزایش یابد.  تنوع در طرح و رنگ، شکل پذیری، سبک بودن ، سرعت در نصب و قیمت نسبتا پایین از مزایای برتر ورق کامپوزیت می باشد. مهمترین مزیت…. ادامه مطلب

نمای کامپوزیت
نمای کامپوزیت

برای آشنایی با انواع  نمای ساختمان کلیک کنید…

 

برای اطلاع از قیمت انواع نمای ساختمان کلیک کنید…

 

ما را در اینستاگرام دنبال کنید

اگر نیاز به مشاوره  رایگان درزمینهٔ  نمای ساختمان دارید  با شماره 05142222550 و یا 09913377500 تماس حاصل نمایید.
یا بار ارسال عدد 5 به شماره 09913377500 همکاران ما در اولین فرصت با شما تماس خواهند گرفت.
همچنین می توانید از طریق واتساپ یا  تلگرام با همکاران ما در ارتباط  باشید.

 

همکاری با ایناب
همکاری با ایناب
چرا ایناب
چرا ایناب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *