نمای ساختمان در گناباد

نمای ساختمان در گناباد باید با توجه به اقلیم و فرهنگ شهر گناباد طراحی و اجرا شود. به صورت کلی نمای ساختمان بر اساس یکسری فاکتورها و عوامل طراحی و اجرا می شود (در ادامه توضیح داده خواهد شد). این فاکتورها با توجه به منطقه ای که قرار است طراحی انجام شود تغییر می کنند و طراحی نما را با شرایط منطقه تطبیق می دهند. نمای ساختمان در گناباد هم با توجه به همین فاکتور ها طراحی و اجرا می شود. به عنوان مثال نمای ساختمان در گناباد باید با متریالی اجرا شود که در مقابل گرما مقاومت کافی را داشته باشد.

همه چیز در مورد نمای ساختمان، کلیک کنید

نمای ساختمان گناباد
نمای ساختمان گناباد

نمای جی اف ار سی gfrc / grc | گناباد

نمای جی اف ار سی یکی از جدیدترین نماهای ساختمان است که خیلی از افراد در ایران با آن آشنایی ندارند. با جی اف ار سی می توان انواع شکل ها و طرح های مشبک، اسلامی، مدرن و… را طراحی و اجرا کرد. از مهم ترین ویژگی هایی که جی اف ار سی دارد نیز همین است که محدویت های زیادی را که بقیه متریال های نمای ساختمان دارند را بر طرف کرده است.

 تایل های جی اف ار سی در ابعاد و اندازه های دلخواه و به صورت سفارشی در رنگ های دلخواه تولید و عرضه می شوند. این تایل ها را می توان با انواع متریال های دیگر نمای ساختمان به صورت ترکیبی اجرا کرد و نمایی خاص و فوق العاده را طراحی و اجرا کرد. برای کسب اطلاعات بیشتر کلیک کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره رایگان با شماره 05142222550 و یا 09913377500 تماس حاصل نمایید.

 

پنل جی ار سی | نمای جی ار سی | gfrc | grc
پنل جی ار سی | نمای جی ار سی | gfrc | grc

نمای بتن اکسپوز | گناباد

بتن اکسپوز یا بتن نما به پانل هایی گفته می شود که به عنوان سطح نهایی در نما یا دیوار اجرا می شوند و پوشش دیگری روی آنها اجرا نمی شود. تایل های بتن اکسپوز را می توان به صورت سطح صیقلی، سطح متخلخل و… با توجه به درخواست کارفرما تولید و عرضه کرد. بتن اکسپوز یکی از بهترین متریال های مدرن حال حاضر برای انواع ساختمان ها می باشد. پنل های بتن اکسپوز در نمای داخلی نیز طرفداران زیادی دارد.

 ایناب پنل های بتن اکسپوز را به دو صورت مسلح و غیر مسلح تولید میکند. پنل های مسلح برای پروژه هایی که قصد اجرای نمای خشک را دارند و پنل ها غیر مسلح برای پروژه هایی که قصد اجرای نمای با ملات را دارند. تایل های بتن اکسپوز هم در ابعاد و اندازه های دلخواه و دررنگ های سفارشی بدون محدودیت تولید می شوند. برای کسب اطلاعات بیشتر کلیک کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره رایگان با شماره 05142222550 و یا 09913377500 تماس حاصل نمایید.

 

طراحی نمای داخلی با پنل های بتنی
طراحی نمای داخلی با پنل های بتنی
پنل بتنی اکسپوز
طراحی نمای داخلی با پنل های بتنی

در مورد گناباد

گناباد یکی از شهرهای جنوبی استان خراسان رضوی و مرکز شهرستان گناباد است. این شهر از کهن ترین شهرهای ایران به شمار می رود که قدمت شهرداری آن به سال 1316 بر می گردد. عمیق ترین و قدیمی ترین قنات جهان در این شهر قرار دارد. این قنات از زمان هخامنشیان تا الان، عامل تولید و حیات در شهر گناباد بوده است که در سال 1395 در یونسکو ثبت شده است.

شهر گناباد در منطقه نیمه صحرایی حاشیه کویر قرار دارد. اقلیم این شهر گرم و خشک است که باعث شده است این شهر در سال های اخیر با بحران حدی کمبود آب مواجه شود.

نمای رومی سیمانی
نمای رومی سیمانی

هدف از اجرای نمای ساختمان

بالابردن اعتبار ساختمان

نمای هر ساختمان، به مانند لباس برای افراد است. همانطور که لباس خوب اعتبار افرادی را که نمی شناسیم نزد ما بالا می برد، نما هم، بدون اینکه بدانیم داخل ساختمان چه خبر است و چه امکاناتی دارد، اعتبار آن ساختمان را نزد ما بالا می برد.

زیبایی و جذابیت نمای ساختمان

زیبایی از اولین اهداف نماسازی است. انسان همواره زیبایی را دوست دارد و به دنبال آن است. این روز ها به زیبایی نمای ساختمان بیشتر از قبل توجه می شود زیرا نما، اولین قسمت از هر ساختمان است که در دید عموم قرار دارد.

افزایش و بالابردن دوام و پایداری سازه

نما می تواند از عواملی باشد که آن را در افزایش مقاومت سازه دخیل دانست. نما چنانچه درست و اصولی طراحی و اجرا شود می تواند باعث افزایش دوام سازه و ساختمان شود.

جلوگیری از هدر رفت انرژی

صرفه جویی در مصرف انرژی از اصول زندگی به حساب می آید. هرکس به عنوان یک انسان مسئولیت صرفه جویی در مصرف انرژی بر گردن دارد و باید به این امر مهم توجه کند. نمای ساختمان ها نیز از مهم ترین عواملی است که می تواند در صرفه جویی در مصرف انرژی اثرگذار باشد.

نمای ساختمان گناباد
نمای ساختمان گناباد

اصول طراحی نمای ساختمان

دوام و مقاومت نمای ساختمان

مصالحی که در نمای ساختمان ها به کار برده می شوند به این دلیل به طور مداوم در معرض شرایط جوی و عواملی چون باد و باران ، سرما، برف و… قرار دارند حتما باید دوام و پایداری خوبی را داشته باشند.

مقدار بودجه موجود برای نما

تمام هزینه های قسمت های مختلف ساختمان قبل از شروع پروژه به طور کامل و دقیق مشخص می شود یعنی بودجه ای که برای نماسازی صرف می شود، مشخص است. مسلماً باید متناسب با آن بودجه نمای ساختمان اجرا شود.

آب و هوا منطقه‌ی ساخت

اقلیم و آب‌وهوای منطقه از اساسی ترین فاکتورهای نماسازی می باشد، چون شرایط جوی بیشترین تأثیر را روی مصالح ساختمانی دارد.

کاربری ساختمان

کاربری و کاربرد ساختمان تأثیر مستقیم روی انتخاب نمای ساختمان دارد. به عنوان مثال برای پروژه های مرتفع و برج ها نمی توان از نمای رومی یا سنگ استفاده کرد.

مصالح بومی منطقه

استفاده از مصالح بومی در نمای ساختمان مزایایی مانند وجود نیروی متخصص انجام کار، عدم افزایش هزینه جهت حمل و نقل و نیروی کار متخصص، متناسب با بافت منطقه و… را به دنبال دارد.

نمای ساختمان گناباد
نمای ساختمان گناباد

اهمیت اجرای صحیح نمای ساختمان

همانطور که اشاره شد، نما، به ساختمان اعتبار و ارزش می دهد. البته قابل ذکر است که این اعتبار و ارزش زمانی ایجاد می شود، که نما به درستی اجرا شود. در صورت اجرای نادرست نمای ساختمان، هزینه ها و وقت شما هدر می رود. به همین دلیل نمای ساختمان بایستی توسط افراد کاردان و متخصص اجرا شود.

شرکت ایناب تولیدکننده، طراح و مجری نماهای نوین ساختمانی، با سابقه ی بیش از 12 سال فعالیت در زمینه نمای ساختمان و عرضه جدیدترین نماهای ساختمان به مشتریان گرامی، آمادگی خود را برای همکاری در به پیش بردن پروژه های ساختمانی در سراسر کشور اعلام می دارد.

نمای ساختمان گناباد
نمای ساختمان گناباد

معرفی نمای کامپوزیت

ورق آلومینیوم کامپوزیت پنل  (Aluminum Composite Panel)، که مخفف آن می شود  ACP . متشکل از دولایه ترکیبی آلومینیوم  و پلی اتیلن یا مواد معدنی  می باشد.  مزایای برتر  این متریال باعث شد که در مدت کوتاهی مورد توجه طراحان و کارفرمایان  قرار بگیرد و در مدت زمان اندکی استفاده از آن در نمای ساختمان افزایش یابد.  تنوع در طرح و رنگ، شکل پذیری، سبک بودن ، سرعت در نصب و قیمت نسبتا پایین از مزایای برتر ورق کامپوزیت می باشد. مهمترین مزیت…. ادامه مطلب

نمای کامپوزیت
نمای کامپوزیت

برای آشنایی با انواع  نمای ساختمان کلیک کنید…

 

برای اطلاع از قیمت انواع نمای ساختمان کلیک کنید…

 

ما را در اینستاگرام دنبال کنید

اگر نیاز به مشاوره  رایگان درزمینهٔ  نمای ساختمان دارید  با شماره 05142222550 و یا 09913377500 تماس حاصل نمایید.
یا بار ارسال عدد 5 به شماره 09913377500 همکاران ما در اولین فرصت با شما تماس خواهند گرفت.
همچنین می توانید از طریق واتساپ یا  تلگرام با همکاران ما در ارتباط  باشید.

 

همکاری با ایناب
همکاری با ایناب
چرا ایناب
چرا ایناب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *