نمای ساختمان گنبد

نمای ساختمان در گنبد باید به گونه ای طراحی و اجرا شود که در مقابل شرایط محیطی و رطوبتی شهر حداکثر مقاومت و پایداری را داشته باشد. گنبد شهری است که سالانه مسافران و گردشگران زیادی به آن شهر سفر می کنند. این باعث می شود که زیبایی منظره شهری از اهمیت بالایی برخوردار باشد. یکی از عواملی که در زیبایی نما و منظره شهری گنبد دخیل است، نمای ساختمان در گنبد است. نمای ساختمان در گنبد باید علاوه بر ویژگی های یک نمای خوب، به زیبایی منظره ی شهر هم کمک کند.

همه چیز در مورد نمای ساختمان کلیک کنید.

پنل مشبک بتنی | ساختمان شورای شهر قدس
نمای ترکیبی سنگ و gfrc

نمای جی اف ار سی gfrc / grc | گنبد

نمای جی اف ار سی یکی از جدیدترین نماهای ساختمان است که خیلی از افراد در ایران با آن آشنایی ندارند. با جی اف ار سی می توان انواع شکل ها و طرح های مشبک، اسلامی، مدرن و… را طراحی و اجرا کرد. از مهم ترین ویژگی هایی که جی اف ار سی دارد نیز همین است که محدویت های زیادی را که بقیه متریال های نمای ساختمان دارند را بر طرف کرده است.

 تایل های جی اف ار سی در ابعاد و اندازه های دلخواه و به صورت سفارشی در رنگ های دلخواه تولید و عرضه می شوند. این تایل ها را می توان با انواع متریال های دیگر نمای ساختمان به صورت ترکیبی اجرا کرد و نمایی خاص و فوق العاده را طراحی و اجرا کرد. برای کسب اطلاعات بیشتر کلیک کنید.

کاربرد جی آرسی (GRC)

با استفاده از این نوع قطعات درنمای یک ساختمان علاوه بر موارد ذکر شده از مزایای همچون عایق بودن در مقابل صدا وسرعت بالای نصب نیز برخودار است . وجود الیاف درجی آر سی و همچنین افزایش مقاومت فشاری و كششی یكی از موارد بسیار مهم در دوام آن ورفع ترکهای معمول بتن می باشد. که این خود از مزیت جی آر سی را نمایان می کند. نمونه های استفاده از قطعات جی آر سی :

نمای بیرونی ساختمان – دکوراسیون داخلی – مجسمه -حجم های هندسی 

نقش های برجسته  – پنل هاو اسلب های گوناگون – قطعات پریکاست  -مبلمان شهری 

نمای جی ار سی | شورای شهر قدس تهران
نمای جی ار سی gfrc

نمای بتن اکسپوز | گنبد

بتن اکسپوز یا بتن نما به پانل هایی گفته می شود که به عنوان سطح نهایی در نما یا دیوار اجرا می شوند و پوشش دیگری روی آنها اجرا نمی شود. تایل های بتن اکسپوز را می توان به صورت سطح صیقلی، سطح متخلخل و… با توجه به درخواست کارفرما تولید و عرضه کرد. بتن اکسپوز یکی از بهترین متریال های مدرن حال حاضر برای انواع ساختمان ها می باشد. پنل های بتن اکسپوز در نمای داخلی نیز طرفداران زیادی دارد.

 ایناب پنل های بتن اکسپوز را به دو صورت مسلح و غیر مسلح تولید میکند. پنل های مسلح برای پروژه هایی که قصد اجرای نمای خشک را دارند و پنل ها غیر مسلح برای پروژه هایی که قصد اجرای نمای با ملات را دارند. تایل های بتن اکسپوز هم در ابعاد و اندازه های دلخواه و دررنگ های سفارشی بدون محدودیت تولید می شوند. برای کسب اطلاعات بیشتر کلیک کنید.

کاربردهای بتن اکسپوز

مواد طبیعی به کار رفته در بتن اکسپوز باعث می شود که بتوان آن را به صورت وروش های گوناگون در مکان های مختلف مورد استفاده قرار داد. از مهم ترین کاربردهای این نوع بتن ها استفاده از آن ها در نمای ساختمان ها می باشد. به دلیل صاف و صیقلی بودن این بتن ها دیگر نیازی نیست بر روی نماهای ساختمان و بنای مورد نظر تغییراتی ایجاد کرد. از دیگر کاربردهای این بتن می توان به دیوار باغ ها و ویلاها اشاره کرد.

دوام و ماندگاری اکسپوز بالاست و به راحتی می توان ازآن در این مکان ها استفاده بهینه ای داشت. ایجاد صندلی و نشیمنگاه به شکل های مختلف ازدیگر موارداستفاده این بتن ها می باشد. . دیوارهای حامل از دیگر مواردی است که به دلیل مقاومت بالای این بتن می توان در آن ها استفاده کرد. این بتن ها می تواننددر طراحی داخلی وابسته به سلیقه مشتری وطراحان مورد استفاده قرار گیرد.

بتن اکسپوز | اجرای نمای بتن اکسپوز
بتن اکسپوز

 

در مورد شهر گنبد

شهر گنبد، مرکز شهرستان گنبد در استان گلستان می باشد. این شهر به دلیل داشتن بلندترین برج های آجری جهان، به همین نام در جهان معروف است. مردم گنبد اکثرا ترکمن هستند. اقوام زیاد دیگری مثل فارسی زبان ها، بلوچها، مازندرانی ها و… نیز در این شهر سکونت دارند.

آب و هوای این شهر معتدل و مرطوب است. ازنماد های این شهر می توان به برج گنبد قابوس اشاره کرد که ثبت جهانی دارد .کشاورزی در این شهر به دلیل وجود خاک حاصل خیز رونق فراوان دارد و محصولاتی را همچون گندم ، جو ، برنج بنشن و مرکبات نیز به کشور های دیگر صادر می شود.

اگر نیاز به مشاوره  رایگان درزمینهٔ  نمای ساختمان دارید  با شماره 05142222550 و یا 09913377500 تماس حاصل نمایید.

 

نمای ساختمان گنبد
نمای ساختمان گنبد

اصول طراحی نمای ساختمان

 1. مقاومت و استحکام و پایداری مصالح

  مصالحی که در نماسازی ساختمان به کاربرده می شوند به دلیل اینکه در معرض شرایط جوی و عواملی مثل باد و باران ، سرما، یخبندان و… قرار دارند بایستی از مقاومت و دوام بالایی برخوردار باشند.

 2. مقدار هزینه و بودجه

  از مهم‌ترین عواملی که در طراحی نمای ساختمان اهمیت بالایی دارد، میزان بودجه‌ای است که در پروژه به نماسازی اختصاص داده شده است.

 3. وضعیت آب و هوایی و اقلیم منطقه 

  اقلیم منطقه و شرایط آب و هوایی در انتخاب متریال نما نقش اساسی دارد و باید مورد توجه جدی قرار گیرد.

 4. کاربری و کاربرد ساختمان

  کاربری ساختمان یکی دیگر از عوامل مهم در انتخاب متریال و طراحی نما است. با تغییر کاربری ساختمان، نمای ساختمان نیز نیاز به تغییر پیدا می کند.

 5. طراحی با توجه به مصالح بومی

  استفاد از متریال و مصالح بومی در نمای ساختمان باعث عدم افزایش هزینه ها، وجود نیروی کار متخصص و… می شود.

نمای ساختمان گنبد
نمای ساختمان گنبد

هدف از نماسازی و اجرای نمای ساختمان

جلوگیری از هدر رفت انرژی

صرفه جویی در مصرف انرژی از اصول زندگی به حساب می آید. همه به عنوان یک انسان مسئولیت صرفه جویی در مصرف انرژی بر گردن دارد و باید به این امر مهم توجه کند. نمای ساختمان ها نیز از مهم ترین عواملی است که می تواند در جلوگیری از هدر رفت انرژی اثرگذار باشد.

بالابردن اعتبار ساختمان

نمای هر ساختمان،مانند لباس برای انسان است. همانطور که لباس خوب اعتبار افراد را نزد ما بالا می برد، نمای ساختمان هم، بدون اینکه بدانیم داخل ساختمان چه خبر است و چه امکاناتی دارد، اعتبار آن ساختمان را نزد ما بالا می برد.

افزایش و بالابردن دوام و پایداری سازه

نمای ساختمان از عواملی است که می توان آن را در افزایش مقاومت سازه دخیل دانست. نمای ساختمان چنانچه درست و اصولی طراحی و اجرا شود می تواند باعث افزایش دوام ساختمان شود.

زیبایی و جذابیت نمای ساختمان

زیبایی از اولین اهداف ایجاد نمای ساختمان است. انسان زیبایی را دوست دارد و به دنبال آن است. این روز ها به زیبایی نمای ساختمان بیشتر توجه می شود زیرا نما، اولین قسمت از هر ساختمان است که در دید عموم قرار دارد.

نمای ساختمان گنبد
نمای ساختمان گنبد

معرفی نمای کامپوزیت

ورق آلومینیوم کامپوزیت پنل  (Aluminum Composite Panel)، که مخفف آن می شود  ACP  متشکل از دولایه ترکیبی آلومینیوم  و پلی اتیلن یا مواد معدنی  می باشد. مزایای برتر  این متریال باعث شد که در مدت کوتاهی مورد توجه طراحان و کارفرمایان  قرار بگیرد و در مدت زمان اندکی استفاده از آن در نمای ساختمان افزایش یابد. تنوع در طرح و رنگ، شکل پذیری، سبک بودن ، سرعت در نصب و قیمت نسبتا پایین از مزایای برتر ورق کامپوزیت می باشد.مهمترین مزیت نمای کامپوزیت نسبت به سایر متریال هایی که در نماسازی استفاده می شوند سبک بودن آن است به گونه ای که وزن یک مترمربع آن حدود6 تا 8 کیلوگرم وزن دارد…. ادامه مطلب

نمای کامپوزیت
نمای کامپوزیت

برای آشنایی با انوع  نمای ساختمان کلیک کنید…

 

برای اطلاع از قیمت انواع نمای ساختمان کلیک کنید…

ایناب را در اینستاگرام دنبال کنید

اگر نیاز به مشاوره  رایگان درزمینهٔ  نمای ساختمان دارید  با شماره 05142222550 و یا 09913377500 تماس حاصل نمایید.
همچنین می توانید از طریق واتساپ یا  تلگرام با همکاران ما در ارتباط  باشید.

 

همکاری-با-ایناب
همکاری-با-ایناب
چرا ایناب
چرا ایناب

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *