در این مقاله توضیحاتی در مورد نمای ساختمان های یزد، تغییر و تحولات معماری و سبک معماری یزد از گدشته تا کنون، خصوصیاتی که نمای ساختمان بایستی داشته باشد و… ارائه شده است. امیدوارم از این مطلب استفاده لازم را ببرید. برای کمک در جهت بهتر و کاربردی تر شدن مطالب سایت، لطفا نظراتتون رو برام در پایین مقاله ارسال کنید.

نمای ساختمان یزد

موقعیت جغرافیایی ایران موجب شده تا هر قسمت از این سرزمین به شکل خاصی درآید و فرهنگ و جاذبه های خاصی را در دل خود جای دهد . همین تفاوت فرهنگ و جاذبه ها و … در قسمت های مختلف سرزمینمان باعث شده که هر قسمت از این سرزمین با دیگر قسمت ها متمایز باشد و زیبایی های خاصی را پدید آورد . شهر یزد یکی از این شهرهای بزرگ و کهن و کویری ایران است که جاذبه های زیبایی را در دل خود جای داده و به علت وجود این جاذبه ها و معماری های قدیمی و با شکوه آن ، یکی از گزینه های مورد انتخابی  توریستان زیادی نیز هست. این شهر به علت وجود بادگیر های فراوان در آن ( که در اصل این بادگیرها سیستم تنفسی شهر به حساب می آیند ) به شهر بادگیرها معروف است. این شهر را دومین شهر تاریخی جهان نیز بعد از ونیز ایتالیا می دانند.

اجرای نمای جی اف ار سی
نمای gfrc / grc

نمای جی اف ار سی gfrc / grc | یزد

نمای جی اف ار سی یکی از جدیدترین نماهای ساختمان است که خیلی از افراد در ایران با آن آشنایی ندارند. با جی اف ار سی می توان انواع شکل ها و طرح های مشبک، اسلامی، مدرن، پارامتریک و… را طراحی و اجرا کرد. یکی از مهم ترین ویژگی هایی که جی اف ار سی دارد نیز همین است که محدویت های زیادی را که سایر متریال های نمای ساختمان دارند را بر طرف کرده است.

پنل های جی اف ار سی در ابعاد و اندازه های دلخواه و به صورت سفارشی در رنگ های دلخواه تولید می شوند. این پنل ها را می توان با انواع متریال های دیگر نمای ساختمان به صورت ترکیبی اجرا کرد و نمایی خاص و فوق العاده را طراحی و اجرا کرد. برای کسب اطلاعات بیشتر کلیک کنید.

نمای جی اف ار سی | پنل جی اف ار سی | gfrc | grc
gfrc – grc

نمای بتن اکسپوز | یزد

بتن اکسپوز یا بتن نما به پنل هایی گفته می شود که به عنوان سطح نهایی نما یا دیوار اجرا می شوند و هیچ گونه پوشش دیگری روی آن اجرا نمی شود. پنل های بتن اکسپوز را می توان به صورت سطح صیقلی، سطح متخلخل و… با توجه به درخواست کارفرما تولید و عرضه کرد. بتن اکسپوز یکی از بهترین متریال های مدرن حال حاضر برای انواع ساختمان ها می باشد. پنل های بتن اکسپوز در نمای داخلی نیز طرفداران زیادی دارد.

ایناب پنل های بتن اکسپوز را به دو صورت مسلح و غیر مسلح تولید میکند. پنل های مسلح برای پروژه هایی که قصد اجرای نمای خشک را دارند و پنل ها غیر مسلح برای پروژه هایی که قصد اجرای نمای با ملات را دارند. تایل های بتن اکسپوز هم در ابعاد و اندازه های دلخواه و دررنگ های سفارشی بدون محدودیت تولید می شوند. برای کسب اطلاعات بیشتر کلیک کنید.

نمای بتن اکسپوز
پنل بتن اکسپوز

مقاله ی همه چیز در مورد نمای ساختمان، کلیک کنید

نمای ساختمان یزد
نمای ساختمان یزد

 سبک معماری شهر یزد از قدیم تا کنون

هر گوشه از شهر یزد دارای جاذبه های گردشگری ست . معماری های قدیمی این شهر یادآور زندگی سنتی مردم آن منطقه است. شهر یزد اولین شهر خشتی ایران است که در ابتدا برای ساخت خانه ها در آن از خشت و کاه گل استفاده می شد و این خانه ها دارای دیوارهای بلند با سقف های پوشیده بودند که این دیوار ها از تابش مستقیم نور خورشید به داخل خانه در فصل تابستان جلوگیری میکردند.

با وجود اینکه شهر یزد یک شهر سنتی و قدیمی است اما با گسترش شهرنشینی این شهر نیز با ساخت خانه های مدرن تر مواجه شد. معماران و مالکان به ساخت خانه های لوکس و مدرن در این شهر پرداختند و استفاده از متریال های مدرن در ساخت ساختمان ها رویت شد. همانطور که گفتیم شهر یزد یک شهر توریستی ست که با توجه به وجود اقامت های سنتی و قدیمی این شهر ، هستند افرادی که هنوز مکان های سنتی را صرفا جهت بازدید بپسندند و جهت اقامت مکان مدرن تری را در نظر بگیرند. جهت رفع این امر هتل های مدرن با امکانات ساخته و در اختیار مردم قرار گرفت.

جدیدترین محصول نمای داخل و خارج ساختمان، کلیک کنید.

https://www.instagram.com/inabco_ir/
طراحی نمای داخلی و خارجی با پنل های بتنی

خصوصیات برتر نمای ساختمان

  • حفاظت
  • کیفیت بالا
  • مقاومت بالا در برابر شرایط جوی
  • مقاومت در برابر حوادث طبیعی نظیر سیل و زلزله
  • مقاومت در برابر آتش سوزی
  • عایقی برای صوت و حرارت
  • زیبایی

اهمیت نمای ساختمان های شهر یزد

در شهر یزد نیز با افزایش ساخت و ساز و رقابت در این امر و  همچنین انجام طراحی های پیشرفته نمای ساختمان  و دقت و توجه بیشتر مردم ، نمای بیرونی ساختمان هم به اندازه نمای داخلی مورد توجه قرار گرفت . اهمیتی که معماران و مالکان به طراحی نمای ساختمان داده اند باعث خلق طرح های متفاوت تر و متنوع تری گشته است. با وجود اینکه شهر یزد یک شهر قدیمی است و خانه های خشتی زیادی را در دل خود جای داده است و علاقه مردم هم به این خانه ها و سنت قدیم غیرقابل چشم پوشی ست اما امروزه گرایش به سمت ساخت خانه هایی با نما های مدرن هم رو به رشد است .

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نمای سرامیک خشک، کلیک کنید.

نمای ساختمان یزد
نمای ساختمان یزد

عوامل موثر در انتخاب متریال های مناسب

عوامل زیادی در انتخاب متریال های مناسب جهت طراحی و اجرای نما موثرند که در این قسمت به چند مورد از مهمترین آن ها اشاره خواهیم کرد و در مورد هر یک توضیحاتی مختصر ارائه خواهیم داد :

شرایط آب و هوایی

یکی از مهم ترین عوامل موثر در انتخاب متریال شرایط آب و هوایی است . برای مثال با توجه به گرمای شدید هوا در شهر یزد بهتر است از متریال ها و روش هایی در اجرا استفاده شود که در برابر گرما مقاوم باشد و باعث جذب کمتر گرما شود .

فرهنگ و موقعیت مکانی منطقه

همخوانی ساختمان ها در یک منطقه ناشی از فرهنگ آن منطقه است که مسلما ساخت یک ساختمان مدرن در کنار ساختمان های قدیمی ، امری پسندیده نیست.

بودجه کارفرما

بهتر است ابتدا بودجه مشخص شود و سپس برحسب بودجه مشخص شده متریال انتخاب شود که در اواسط کار با کمبود بودجه مواجه نشویم .

سبک ساختمان

با توجه به سبک ساختمان متریال مورد نظر انتخاب شود برای مثال استفاده از متریال های مدرن در نمای یک ساختمان قدیمی ناهماهنگی بسیاری را در بافت شهری پدید می اورد.

متریال های در دسترس

البته امروزه در همه مناطق کشور انواع متریال هایی در دسترس هستند اما با استفاده از متریال های موجود در شهر یا شهرهای نزدیک خود از هزینه های دیگر نیز کاسته می شود و اهمیت این امر در بودجه نمایان می گردد. 

نمای جدید رومی، سنگ های سی ان سی شده آماده در طرح ها و رنگ های مختلف، کلیک کنید.

نمای ساختمان یزد
نمای ساختمان یزد

معرفی نمای کامپوزیت

ورق آلومینیوم کامپوزیت پنل  (Aluminum Composite Panel)، که مخفف آن می شود  ACP . متشکل از دولایه ترکیبی آلومینیوم  و پلی اتیلن یا مواد معدنی  می باشد.  مزایای برتر  این متریال باعث شد که در مدت کوتاهی مورد توجه طراحان و کارفرمایان  قرار بگیرد و در مدت زمان اندکی استفاده از آن در نمای ساختمان افزایش یابد.  تنوع در طرح و رنگ، شکل پذیری، سبک بودن ، سرعت در نصب و قیمت نسبتا پایین از مزایای برتر ورق کامپوزیت می باشد. مهمترین مزیت…. ادامه مطلب

نمای ساختمان | نمای کامپوزیت
نمای ساختمان | نمای کامپوزیت

برای اطلاع از قیمت انواع نمای ساختمان کلیک کنید…

ما را در اینستاگرام دنبال کنید

اگر نیاز به مشاوره  رایگان درزمینهٔ  نمای ساختمان دارید  با شماره 05142222550 و یا 09913377500 تماس حاصل نمایید.
یا بار ارسال عدد 5 به شماره 09913377500 همکاران ما در اولین فرصت با شما تماس خواهند گرفت.
همچنین می توانید از طریق واتساپ یا  تلگرام با همکاران ما در ارتباط  باشید.

 

همکاری-با-ایناب
همکاری-با-ایناب
چرا ایناب
چرا ایناب

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *