همه چیز در مورد نمای لوور آلومینیومی

اجرای لوور آلومينيومی

لوررها یا همان آفتابگیرها امروزه مورد توجه زیادی در بحث نمای ساختمان قرار گرفته اند. لوورها انواع مختلفی دارند و در جنس های مختلفی مانند فلزی، چوبی، آلومینیومی و… ساخته و نصب می شوند. در این مقاله سعی شده است توضیحاتی در مورد لوور آلومینیومی که یکی از پر طرفدار ترین و پرکاربردترین لوورها می باشد، ارائه شود. امیدوارم مورد استفاده شما عزیزان قرار بگیرد.

لوور آلومینیومی

لوور یا می توان گفت همان آفتاب گیر نوعی پنجره است که تیغه هایی افقی به صورت زاویه دار، دارد که از تابش مستقیم نور خورشید به داخل ساختمان جلوگیری می کند. لوور ها دارای انواع مختلفی می باشند. در برخی از آنها زاویه تیغه ها قابل تغییر است و در برخی دیگر تیغه ها ثابت هستند.  امروزه اجرای نماهایی که مقرون به صرفه و کارآمد می باشند رونق فراوان یافته است.  هر نما میتواند غیر از ویژگی های ظاهری ویژگی های منحصر به فرد نیز دارا باشد.  نمای لوور آلومینیومی یکی از آن نماهای منحصر به فرد می باشد. این نما در زمینه صرفه جویی در انرژی کارآیی بالایی دارد.  اجرای لوور آلومینیومی فقط مختص نمای ساختمان نمی باشد.  از لوور آلومینیومی برای سقف ها هم می توان استفاده کرد.

نمای لوور
نمای لوور آلومینیوم

همه چیز در مورد نمای کرتین وال، اینجا کلیک کنید

 

فرق لوور ها با کرکره ها

بسیاری از افراد لوور و کرکره را مانند هم فرض می کنند. در صورتی که اصلا این چنین نیست و لوور کاملا با کرکره تفاوت دارد. کرکره ها معمولا جانشین پرده ها می شوند و جای پرده ها را پر می کنند. در صورتی که لوور ها در موقعیت های پنجره ها بر روی دیوارهای نمای ساختمان نصب می شوند. مورد بعدی این که کرکره ها قابلیت تغییر مکان و موقعیت دارند در صورتی که لوور های ثابت هستند.

نمای جی اف ار سی | لوور آلومینیوم
نمای لوور آلومینیوم

لوور آلومینیومی و مصرف انرژی

این نما با بازتابش نور خورشید در صرفه جویی مصرف انرژی نقش موثری دارد.  طراحی و اجرای نمای لوور آلومینیومی به گونه ای است که به هیچ وجه دید داخل به بیرون ساختمان را محدود نمی کند. لوور تنها از برخورد نور مستقیم آفتاب به نما جلوگیری میکند. مزیت دیگر آن هم می توان به اجرای ساده و حساب شده آن اشاره کرد.

مقالات مرتبط: اجرای نمای لوور آلومینیومی، اینجا کلیک کنید

مزایای لوور آلومینیومی

انعطاف پذیری بالا

آلومینیوم از دسته موادی است که انعطاف پذیری بالایی دارد. این انعطاف پذیری به طراحان اجازه می دهد که طرح های خاص و جذابی را بتوانند طراحی کنند. به صورت کلی آلومینیوم تقریبا به هر شکلی که مورد نظر باشد در می آید.

دوام بالا

آلومینیوم با این که وزن بسیار کمی نسبت با سایر فلزات هم رده خود دارد، اما دوام بسیار بیشتری را نسبت آنها دارد. آلومینیوم دچار هیچ گونه پوسیدگی و خوردگی نمی شود. آلومینیوم بالاترین مقاومت و پایداری را نسبت به وزن خود در بین فلزات دارد.

سازگاری با محیط زیست

آلومینیوم را می توان بدون اینکه به ترکیب شیمیایی آن آسیبی برسد کاملا صد در صد بازیافت کرد و برای مقاصد دیگری آن را به کار برد.  با بازیافت آلومینیوم هیچ پسماندی از آن در طبیعت باقی نمی ماند و می توان گفت که سازگارترین ماده با محیط زیست است.

زیبایی منحصر به فرد

با توجه به اینکه با آلومینیوم می توان انواع طرح ها و شکل ها را ایجاد کرد، میتوان گفت که این ماده می تواند زیبایی خاص  و منحصر به فردی را داشته باشد.

عدم نیاز به نگهداری و مراقبت ویژه

آلومینیوم مقاومت و دوام بالایی دارد و دچار خوردگی و زنگ زدگی نمی شود. این باعث می شود نیاز به نگهداری و مراقبت ویژه ای تا مدت های زیادی نداشته باشد.

لوور آلومینیوم | اجرا | مزایا
نمای لوور آلومینیوم
اگر نیاز به مشاوره  رایگان درزمینهٔ  نمای ساختمان دارید  با شماره 05142222550 و یا 09913377500 تماس حاصل نمایید.

 

انواع لوور آلومینیومی و نحوه ی اجرای آنها

لوور های آلومینیومی به چهار دسته تقسیم بندی می شوند:

لوور دوکی

این دسته از لوور ها به علت دوکی شکل بودن ، در طراحی نما ، شکل بسیار زیبایی را به وجود می آورد. اندازه ی دوکی شکل این لوورهای آلومینیومی در سایزهای 80 میلیمتر تا 300 میلیمتر موجود میباشد.  اجرای لوور آلومینیومی به روش لوور دوکی توسط قطعات پروفیل آلومینیوم منقاری و پروفیل آلومینیوم خورشیدی به شاسی کشی بدنه متصل میشود.

لوور مکعبی

این دسته از لوور ها به صورت مقطع مستطیلی شکل در سایزهای مختلف استفاده می شود. در اجرای لوور آلومینیومی به این روش اتصال به شاسی کشی موجود هم از اتصالات منقاری و خورشیدی خاص خود استفاده میگردد.

لوور ثابت

این طرح از لوور آلومینیوم، یه دلیل آسانی در نصب و همینطور مقرون به صرفه بودن آن از سایر مدل ها استفاده میگردد و بر روی انواع نماهای تمام شیشه و یا نماهای کامپوزیت استفاده میگردد.

لوور متحرک

این سبک از لوور های آلومینیومی با اتصالات خاص خود و همچنین بهره گیری از مجموعه چرخ دنده ها و موتور های مربوطه، توسط یک ریموت کنترل و یا سنسور های خاصی فرمان پذیر میباشند و بسته به نیاز نور محوطه طراحی، قابلیت تغییر دارند.

اجرای لوور آلومینیومی | نمای لوور آلومینیومی
نمای لوور آلومینیوم

دسته بندی انواع لوور

دسته بندی لوور از نظر جنس

   • لوور های چوبی  که نوع چوب آن ترمووود است برای قسمت های سقف آلاچیق و همچنین نما به کار برده میشود.
   • لوور فلزی که در دو نوع آلومینیومی و آهنی موجود است. نوع آلومینیومی آن وزن کمتری دارد و در طراحی و اجرای نمای ساختمان استفاده می شود.

دسته بندی لوور از نظر محل قرار گیری

   • قرارگیری بر روی پنجرها در در نماهای غربی شرقی
   • در نمای جنوبی ساختمان که به صورت پیش آمدگی و افقی نصب می شود و دید منظره ی ساکنان را محدود نمی کند.
نمای لوور آلومینیومی
نمای لوور آلومینیومی

دسته بندی از نظر شکل ظاهری

1- لوور آلومینیومی دوکی شکل

مقطع تیغه های این لوورهای آلومینیومی دوکی شکل می باشد که ظرافت و زیبایی خاصی دارد.  این لوور ها کارایی مناسبی در جهت استفاده به عنوان آفتابگیرها دارند. این لوور های تأثیر اشعه خورشید را تا 80 درصد کاهش داده و صرفه جویی در مصرف انرژی را تا 30 درصد تضمین می کنند.

لوورهای دوکی شکل نسل جدیدی از آفتابگیرها به شمار می روند که در اندازه های مختلف تولید می شوند. این لوورها به صورت عمودی و افقی نصب می شوند. قطر آنها 100 تا 400 میلی متر است و از آلیاژ 6.36 ساخته می شوند.

قسمت های اصلی تشکیل دهنده لوورهای دوکی شکل

لوورهای دوکی شکل از سه قیمت اصلی تشکیل شده اند که با اتصال به سازه، لوورها را ایجاد می کنند.  قطعه خورشیدی، قطعه منقاری و قطعه دوکی سه قسمت اصلی لوورهای دوکی شکل هستند.

روش های نصب لوورهای دوکی شکل

روش نصب ثابت

این روش از رایج ترین سیستم های نصب لوور است. این روش به دلیل اینکه بر روی نماهای شیشه ای و کامپوزیت به سادگی نصب می شود و اقتصادی هم می باشد، کاربرد فراوانی دارد. در این روش لوورها یا توسط سوراخ هایی که بر روی درپوش آنها ایجاد شده است به سازه متصل می شوند و یا اینکه توسط پایه روی نگهدارنده خود قرار می گیرند.

روش نصب متحرک

این روش به صورت کنترل از راه دور یا سوئیچی عرضه می شود و بیشتر مختص لوورهای دوکی می باشد.

لوور | آلومینیوم | نمای لوور
نمای لوور آلومینیوم

2- لوورهای مکعبی

چارچوب کلی این لوورها، آلومینیوم است و در اندازه های مختلف ساخته می شود.

3- لوورهای کامپوزیت

این لوورها به صورت جعبه ای و با استفاده از ورق های کامپوزیت ساخته می شوند و همه ی قابلیت ها و مزایای نمای کامپوزیت را دارند.

ویژگی های نمای لوور آلومینیومی

 بکارگیری نمای لوور آلومینیومی ویژگی های منحصربه فردی همچون زیبایی و فضای راحت را برای افراد داخل ساختمان به ارمغان می آورد.  برای رنگ آمیزی نمای لوور آلومینومی از رنگ های پودری با کد  RAL‌ استفاده میشود و طیف رنگ بندی گسترده ای نیز برای آن در نظر گرفته شده است.  کار خاصی برای نگهداری از نمای لوور آلومینیومی لازم نمی باشد و از تیغه هایی که سایز آنها ۱۰۰، ۱۲۰، ۱۵۰، ۱۷۰، ۲۰۰، ۲۲۵ و ۴۰۰ می باشد، برای طراحی  استفاده میشود.

لوور | آلومینیومی | اجرا
نمای لوور آلومینیوم

 

ویژگی های نمای لوور آلومینیومی مربوط به نصب آسان و سریع، قرنیز کف پنجره ها و پیش آمدگی ها میشود.  نمای لوور آلومینیومی میتوان بر روی هر نوع نمایی از جمله کامپوزیت و شیشه نصب نمود و محدودیتی در این زمینه وجود ندارد. با پیشرفت تکنولوژی نمای لوور آلومینیومی جدیدی ابداع شده است که میتواند نسبت به شرایط جوی تغییر جهت در تیغه ها را به وجود آورد.

 

محل قرارگیری لوور آلومینیومی

نمای لوور را در نماهایی که بصورت شرقی و غربی هستند بر روی پنجره ها نصب و اجرا می شود. قرار گیری نمای لوور در نماهای جنوبی به شکل دیگری است و بصورت افقی نصب میشود تا علاوه بر کاهش برخورد نور به نما باعث ایجاد دید خوب برای ساکنین داخل ساختمان را مهیا کند.

اجرای لوور آلومینیومی | نمای لوور | اجرای لوور
نمای لوور آلومینیوم

برای آشنایی با انواع  نمای ساختمان کلیک کنید…

 

برای اطلاع از قیمت انواع نمای ساختمان کلیک کنید…

 

ما را در اینستاگرام دنبال کنید…

اگر نیاز به مشاوره  رایگان درزمینهٔ  نمای ساختمان دارید  با شماره 05142222550 و یا 09913377500 تماس حاصل نمایید.
یا بار ارسال عدد 5 به شماره 09913377500 همکاران ما در اولین فرصت با شما تماس خواهند گرفت.
همچنین می توانید از طریق واتساپ یا  تلگرام با همکاران ما در ارتباط  باشید.

 

همکاری-با-ایناب
همکاری-با-ایناب
چرا ایناب
چرا ایناب

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مکالمه با کارشناس فروش
مکالمه در واتساپ
سوالی دارید؟ اینجا بپرسید!