نمای کرتین وال دو پوسته

این نما نوعی نمای کرتین وال است که با برخی تفاوت ها نسبت به سایر کرتین وال های معمولی اجرا شده، اجرا می شود. یکی از ویژگی های اساسی نمای کرتین وال دو پوسته، وجود فاصله بین پوسته بیرونی و کرتین های داخلی وجود دارد. این فاصله باعث می شود این نما را به عنوان دو پوسته بشناسند.

در حال حاضر، کرتین وال دو پوسته در برج شانگهای چین در حال اجرا و نصب است. طراحی زیبا و منحصر به فرد این نما باعث شده است که پژوهشگران بزرگی به بررسی این نما بپردازند.

https://www.instagram.com/namasaz1/
نمای کرتین وال

آشنایی کامل با نمای کرتین وال، اینجا کلیک کنید.

 

طراحی کرتین وال دو پوسته

در طراحی نمای کرتین وال دو پوسته، وال داخلی و خارجی وجود دارد. سیستم کرتین وال دو پوسته از تیرهای معلق و لوله هایی تشکیل شده است که به وسیله سازه های خرپایی آویزان می باشند. در این سیستم میزان تحمل بار سیستم های سازه ای اصلی از اهمیت ویژه ای برخوردار است. به صورت کلی نمای کرتین وال دو پوسته به این صورت است که کرتین وال های تعدادی طبقه بر روی تیرهایی رینگ مانند قرار می گیرند و از پشت به سازه ای اصلی متصل می گردند.

https://www.instagram.com/namasaz1/
نمای کرتین وال

اهمیت طراحی کرتین وال دو پوسته

طراحی نمای کرتین وال به دلیل پیچیدگی در ساختار، از اهمیت ویژه ای برخوردار است. در سازه ی خرپایی، تیرها و لوله هایی که به صورت آویزان قرار دارند بایستی مورد توجه زیادی قرار گرفته و به صورت اصولی و دقیق نصب و اجرا شوند. در غیر این صورت در اجرای نمای کرتین وال دو پوسته مشکلاتی پیش خواهد آمد.

 

اگر نیاز به مشاوره  رایگان درزمینهٔ  نمای ساختمان دارید  با شماره 05142222550 و یا 09913377500 تماس حاصل نمایید.

 

پیچیدگی طراحی سیستم کرتین وال دو پوسته

در نمای کرتین وال دو پوسته مشخص کردن و ایجاد نقاط اتصال و نصب برای راه اندازی بسیار مهم و کلیدی هستند. نزدیک ترین نقطه در سازه های داخلی نیز از ساختار پیچیده و غیر منطبقی بر خوردار است. به طور کلی طراحی و ایجاد ساختار سازه کرتین وال دو پوسته از پیچیده خاصی برخوردار است که طراحان این سیستم را به چالش می کشد.

نمای کرتین وال شیشه ای اینجا کلیک کنید.

https://www.instagram.com/namasaz1/
نمای کرتین وال

ویژگی های نمای کرتین وال دو پوسته

تحمل سختی بسیار بالا

از ویژگی های مهم این نما، تحمل سختی بسیار بالا می باشد. به این دلیل که در این سیستم و سازه از رینگ های مدور سازه ای استفاده می شود. این رینگ ها باعث می شود که وزن کرتین وال بر روی سازه به طور دقیق پخش شده و انتقال به راحتی انجام شود.

کنترل و جلوگیری از انحرافات سازه

رینگ های مدور سازه ای استفاده شده در این سیستم، سبب می شود که تمامی انحرافات سازه ای به طور دقیق بر روی این رینگ ها جمع شوند و سازه دچار انحراف نشود.

کنترل سازه ای دقیق در برابر بارهای جانبی

در نمای کرتین وال دو پوسته در مرحله اول ابتدا طبقه اول تکیمل شده و اتصالات به سازه به صورت دقیق انجام می شود. کنترل سازه ای در برابر بارهای جانبی به این صورت انجام می شود که تیرهای سازه بر روی زمین و در امتداد رینگ های عمودی قرار می گیرند.

زیبایی و چشم انداز ای بسیار زیبا

یکی از ویژگی های این نما و یا می توان گفت یکی از چالش هایی که این نما ایجاد کرده است، تأثیر نور و چشم اندازهای این نما بر ساکنان ساختمان است.

میزان نورگیری بسیار بالا

میزان نورگیری این نما بسیار بیشتر از سایر سیستم های نمای کرتین وال است که این روند سبب می شود که شیشه ها در وضعیت شفاف قرار بگیرد. این شفافیت شیشه ها زیبایی و حس فوق العاده ای ایجاد خواهد کرد.

 

مقاله ی نمای فریم لس، اینجا کلیک کنید.

https://www.instagram.com/namasaz1/
نمای کرتین وال

مشکلاتی که ممکن است نمای کرتین وال داشته باشد

نوسانات موجود در نمای کرتین وال دو پوسته

از مشکلاتی که در نمای کرتین وال ممکن است وجود داشته باشد، نوسانات است.  پیشگیری درست و دقیقی نمی توان برای زمانی که این نما در معرض نوسانات قرار می گیرد، انجام داد. این باعث می شود که برای اجرای این نما، کمی نگرانی ایجاد شود.

عدم دسترسی دقیق به پوسته داخلی در نمای کرتین وال دو پوسته

از دیگر نگرانی های این نما، عدم دسترسی کامل به پوسته درونی است.  در این نما، قطعات پوسته بیرونی و درونی با هم ترکیب می شوند.  پوسته بیرونی سبب می شود که دسترسی کاملی به پوسته درونی وجود نداشته باشد.

https://www.instagram.com/namasaz1/
نمای کرتین وال

مواردی که برای انتخاب نمای کرتین وال دو پوسته باید به آنها دقت کرد

  • منظر بیرونی کرتین وال دو پوسته از اهمیت بالایی در بین مهندسان برخوردار است. به گونه ای که ابتدا باید پیش بینی های لازم در این زمینه انجام شود سپس نظر و تصمیم نهایی اتخاذ شود.
  • در ساختمان هایی هایی از این نما استفاده کرده اند، بحث دید و انسداد دید اهمیت بالایی دارد. این موضوع مهم باید در طراحی ها مورد توجه و اعمال قرار بگیرد.
  • نمای کرتین وال دو پوسته، با توجه به حجم پروژه، جزء نماهای گران قیمت محسوب می شود. باید بعد از بررسی های لازم، در صورت داشتن توجیه اقتصادی اقدام به استفاده از این نما نمود.
  • استفاده نمای کرتین وال برای ساختمان های معمولی، به فضای ساختمان، محل قرارگیری آن و محیط پروژه بستگی دارد.

https://www.instagram.com/namasaz1/
نمای کرتین وال شیشه ای

برای آشنایی با انواع  نمای ساختمان کلیک کنید…

 

برای اطلاع از قیمت انواع نمای ساختمان کلیک کنید…

 

پیج اینستاگرام شرکت ایناب

اگر نیاز به مشاوره  رایگان درزمینهٔ  نمای ساختمان دارید  با شماره 05142222550 و یا 09913377500 تماس حاصل نمایید.
یا بار ارسال عدد 5 به شماره 09913377500 همکاران ما در اولین فرصت با شما تماس خواهند گرفت.
همچنین می توانید از طریق واتساپ یا  تلگرام با همکاران ما در ارتباط  باشید.

 

همکاری-با-ایناب
همکاری-با-ایناب
چرا ایناب
چرا ایناب

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *