نمای کامپوزیت شیراز

نمای کامپوزیت، نمایی است که به سرعت خود را در صنعت ساختمان مطرح داد. استفاده از نمای کامپوزیت در ساختمان به سرعت افزایش یافت. مزایایی که کامپوزیت دارد باعث شد که استفاده این متریال در نما، زیاد شود. یکی از بهترین مزیت های نمای کامپوزیت، امکان ایجاد طرح ها و شکل های خاص در نمای ساختمان است. شیراز شهری است که سالانه گردشگران و مسافران زیادی به آن سفر می کنند. مالکان هتل ها و مسافرخانه های نمای کامپوزیت شیراز، که با استفاده از مزایای نمای کامپوزیت، نماهایی خاص و جذاب را ایجاد کرده اند، بسیار بیشتر از سایرین می توانند کسب درآمد کنند.

کامپوزیت چیست؟

ورق کامپوزیت پنل، Aluminum Composite Panel (ACP)، تشکیل شده از دو لایه آلومینیوم و پلی اتیلن یا مواد معدنی می باشد. سبکی، شکل پذیر بودن، متنوع بودن در طرح و رنگ، سرعت در اجرا و قیمت نسبتاً پایین از مزایای ورق کامپوزیت می باشد. مهمترین مزیتی که باعث توجه زیاد به ورق کامپوزیت زیاد شده، سبک بودن آن است. به طوری که وزن یک متر مربع آن تقریبا 6 تا 8 کیلو گرم می باشد.

مقاله ی جامع ورق کامپوزیت

نمای کامپوزیت شیراز| طراحی و اجرای نمای کامپوزیت
نمای کامپوزیت شیراز| طراحی و اجرای نمای کامپوزیت

اگر نیاز به مشاوره  رایگان درزمینه  نمای ساختمان دارید  با شماره 05142222550 و یا 09158757500تماس حاصل نمایید.

 

مشخصات و ویژگیهای فنی ورق های کامپوزیت

 • ضخامت استاندارد هر یک از لایه های ورق کامپوزیت حدود نیم میلی متر می باشد. هر چند ضخامت های پایین تر هم در بازار موجود است.
 • ضخامت کل ورق کامپوزیت (همه لایه ها) معمولا 4 میلی متر است.
 • ابعاد معمولی ورق های کامپوزیت 125*320 سانتی متر است اما، برخی شرکت ها توانایی تولید ورق با ابعاد دلخواه مشتریان را دارند.
 • ضخامت پوشش رنگی ورق های کامپوزیت با توجه به نوع پوشش از 20 تا 35 میکرون است.
 • ضخامت لایه محافظ روی ورق های کامپوزیت 6 تا 8 میکرون است.

مزایای ورق کامپوزیت

 • سبکی
 • تنوع در طرح و رنگ
 • قابلیت برشکاری
 • عایق صوت
 • سرعت اجرای بالا
 • مقاومت بالا در برابر فرسایش

 

مقاله ی نحوه ی اجرای نمای کامپوزیت

نمای کامپوزیت شیراز| طراحی و اجرای نمای کامپوزیت
نمای کامپوزیت شیراز| طراحی و اجرای نمای کامپوزیت

انواع ورق کامپوزیت از نظر نوع پوشش سطح

ورق آینه ای

ورق های آینه ای تقریبا مانند آینه عمل می کنند. پوشش سطحی این ورق ها دقیقا شبیه آینه و استیل است. ورق آینه ای طلایی پر کاربرد ترین نوع این ورق می باشد.

ورق طرح چوب

این نوع ورق برای افرادی مناسب است که می خواهند نما و طرحی مانند چوب داشته باشند. پوشش سطحی این نوع ورق کاملا شبیه چوب است.

ورق کامپوزیت خش دار

پوشش سطح این ورق ها به صورت خشدار می باشد. از ورق های خشدار، به دلیل زیبایی و مقاومت زیادی که در برابر خوردگی دارند می توان در دکوراسیون و نمای داخلی ساختمان ها استفاده کرد.

ورق رنگی

این ورق ها همانطور که از اسم پیداست در رنگ های مختلف ارائه می شوند. هر رنگی که مد نظر مشتریان باشد.

ورق طرح سنگ

این نوع ورق برای استفاده در نمای ساختمان بسیار مناسب هستند. پوشش سطحی و طرح این ورق ها تقریبا شبیه سنگ طبیعی است. برای افرادی مناسب است که دوست دارند نمایی مانند سنگی اما سبک داشته باشند.

ورق نانو

سطح این نوع ورق کاملا براق و صیقلی است. در پوشش و رنگ این ورق ها از مواد نانویی استفاده شده است و این باعث می شود ورق کثیف نشده و آلایندگی و آلودگی را به خود جذب نکند.

 

مقاله ی جامع در مورد نمای کامپوزیت

 

نمای کامپوزیت شیراز| طراحی و اجرای نمای کامپوزیت
نمای کامپوزیت شیراز| طراحی و اجرای نمای کامپوزیت

موارد مهم در انتخاب ورق کامپوزیت

ضخامت لایه های آلومینیوم

مهم ترین موردی که روی کیفیت و قیمت ورق کامپویت تأثیر می گذارد، ضخامت لایه آلومینیوم است. در انتخاب ورق کامپوزیت ضخامت لایه آلومینیوم از همه مهم تر می باشد. شرکت های مختلف جهت پاسخگویی به نیازهای مشتریان، ضخامت های مختلف را تولید و عرضه می کنند.

مواد بین لایه های آلومینیوم

قبل از خرید ورق کامپوزیت، از مهم ترین عواملی که باید به آن دقت کنیم، مواد بین لایه های آلومینیوم ورق کامپوزیت است. در سال های اخیر آتش سوزی های ناگواری در اثر ضدحریق نبودن این مواد، برای ساختمان های دارای ورق کامپوزیت رخ داده است.

مقاله ی مزایا و مشخصات ورق کامپوزیت و نمای کامپوزیت

نمای کامپوزیت
نمای کامپوزیت شیراز| طراحی و اجرای نمای کامپوزیت

روش های اجرای نمای کامپوزیت

هنگ (ریلی)

زیرسازی نمای کامپوزیت با استفاده از پروفیل های آلومینیوم صورت می گیرد. بعد از انجام زیرسازی ورق ها به صورت ریلی روی آن نصب می شود. این روش استاندارد ترین و بهترین روش اجرای نمای کامپوزیت است که سرعت نصب و اجرای بالایی هم دارد. البته هزینه ی تمام شده نمای کامپوزیت با این روش بسیار بالا می باشد.

فیکس (ثابت)

زیرسازی نمای کامپوزیت با استفاده از قوطی های فلزی انجام می شود. سپس ورق ها با استفاده از پیچ به قوطی ها متصل می گردند. مزیت اصلی این روش، امکان تعویض جداگانه هر قطعه از ورق کامپوزیت می باشد. با استفاده از این روش هزینه تمام شده نمای کامپوزیت کمتر از روش ریلی می باشد.

روش زیوار یا H L

زیرسازی این روش هم مانند روش فیکس توسط قوطی های فلزی انجام می شود. بعداز زیر سازی ورق های کامپوزیت بدون اورلب، توسط زیوارهای آلومینومی روی قوطی های آهنی نصب می شود. این روش فقط در ایران اجرا می گردد و استاندارد نیست. همچنین مورد تایید شرکت های مشاور و بسیاری از مهندسین نمی باشد.

اهمیت اجرای نمای کامپوزیت

علاوه بر سبک بودن ورق کامپوزیت و نمای کامپوزیت، زیبایی از دیگر خصوصیاتی است که باعث استفاده گسترده از این محصول شد. زیبایی نمای کامپوزیت تنها زمانی نمایان است که به صورت اصولی و صحیح اجرا شود. بر خلاف تصور خیلی از افراد، اجرای نمای کامپوزیت کاری بسیار تخصصی است. در صورتی که اجرای نمای کامپوزیت به صورت تخصصی و صحیح اجرت نشود، باعث به هدر رفتن سرمایه و وقت ما خواهد شد.

 

شرکت ایناب با سابقه ی بیش از 12 سال اجرای نمای کامپوزیت و اجرای بیش از 1000 پروژه در سراسر کشور، آمادگی خود را برای اجرای هر گونه پروژه ای را در سراسر کشور اعلام می دارد. ما به اجرای این همه پروژه افتخار نمی کنیم، بلکه به داشتن این همه مشتری راضی و خوشحال افتخار می کنیم.

اطلاعات بیشتر در مورد شرکت ایناب 

 

 

معرفی نمای جی اف ار سی (gfrc)، جدیدترین محصول نمای ساختمان

نمای جی اف ار سی ( gfrc | grc)  یکی از جدیدترین نماهای ساختمان می باشد که عده کمی با آن آشنایی دارند. ازآنجایی‌که بتن یک ماده ترد و شکننده هست برای تقویت شکنندگی آن تلاش‌های بسیاری شده است. در طی تحقیقات اثر الیاف بر مقاومت خمش بتن بسیار موفقیت‌آمیز بوده و اثر شگفت‌انگیزی داشته است. با استفاده از الیاف شیشه در بتن، محصولی مقاوم به نام بتن تقویت‌شده با الیاف شیشه (Glass Fiber Reinforced Concrete)، که مخفف آن می‌شود GRC  یا GFRC  ایجاد می‌شود.  نمای جی اف ار سی یک نوع کامپوزیت هست، که با داشتن تمام مزیت‌های بتن معمولی مقاومت کششی و خمشی بسیار بالایی دارد که… ادامه مطلب

نمای جی اف ار سی
نمای جی اف ار سی

نمای جی اف ار سی
نمای جی اف ار سی

برای آشنایی با انوع  نمای ساختمان کلیک کنید…

 

برای اطلاع از قیمت انواع نمای ساختمان کلیک کنید…

 

پیج اینستاگرام ایناب

اگر نیاز به مشاوره  رایگان درزمینه  نمای ساختمان دارید  با شماره 05142222550 و یا 09158757500تماس حاصل نمایید.

 

همکاری-با-ایناب
همکاری-با-ایناب
چرا ایناب
چرا ایناب

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *