نمای کامپوزیت تبریز

تبریز یکی از کلان شهرها و زیباترین شهرهای ایران است. نمای ساختمان در این شهر از اهمیت ویژه ای برخوردار است. چرا که جلوه و منظره شهر به نمای ساختمان ها بستگی دارد. ساختمان های دارای نمای کامپوزیت تبریز ، بسیار متمایز و متفاوت تر از سایر ساختمان ها می توانند باشند. چراکه نمای کامپوزیت، نمایی است که استفاده از آن به سرعت درصنعت ساختمان و نمای ساختمان افزایش یافت. علت این استفاده زیاد، مزایایی است که نمای کامپوزیت دارد. یکی از مزایای مطرح نمای کامپوزیت امکان ایجاد طرح ها و شکل های خاص در نما، با استفاده از ورق های کامپوزیت است.

کامپوزیت چیست؟

ورق کامپوزیت پنل، Aluminum Composite Panel (ACP)، تشکیل شده از دو لایه آلومینیوم و پلی اتیلن یا مواد معدنی می باشد. شکل پذیر بودن، سبک بودن، تنوع در طرح و رنگ، سرعت نصب و اجرا و قیمت نسبتاً پایین از مزایای ورق کامپوزیت می باشد. مهمترین مزیتی که ورق کامپویت دارد و بیشتر به دلیل این مزیت توجه به ورق کامپوزیت زیاد شده، سبک بودن آن است. به طوری که وزن یک متر مربع آن تقریبا 6 تا 8 کیلو گرم می باشد.

مقاله ی جامع ورق کامپوزیت

نمای کامپوزیت تبریز| طراحی و اجرای نمای کامپوزیت
نمای کامپوزیت تبریز| طراحی و اجرای نمای کامپوزیت
اگر نیاز به مشاوره  رایگان درزمینه  نمای ساختمان دارید  با شماره 05142222550 و یا 09158757500تماس حاصل نمایید.

انواع ورق کامپوزیت از نظر نوع پوشش سطح

ورق نانو

سطح این نوع ورق کاملا براق و صیقلی است. در پوشش و رنگ این ورق ها از مواد نانویی استفاده شده است و این باعث می شود ورق کثیف نشده و آلایندگی و آلودگی را به خود جذب نکند.

ورق طرح چوب

این نوع ورق برای افرادی مناسب است که می خواهند نما و طرحی مانند چوب داشته باشند. پوشش سطحی این نوع ورق کاملا شبیه چوب است.

ورق طرح سنگ

این نوع ورق برای استفاده در نمای ساختمان بسیار مناسب هستند. پوشش سطحی و طرح این ورق ها تقریبا شبیه سنگ طبیعی است. برای افرادی مناسب است که دوست دارند نمای مانند سنگی اما سبک داشته باشند.

ورق کامپوزیت خش دار

پوشش سطح این ورق ها به صورت خشدار می باشد. از ورق های خشدار، به دلیل زیبایی و مقاومت زیادی که در برابر خوردگی دارند می توان در دکوراسیون و نمای داخلی ساختمان ها استفاده کرد.

ورق رنگی

این ورق ها همانطور که از اسم پیداست در رنگ های مختلف ارائه می شوند. هر رنگی که مد نظر مشتریان باشد.

ورق آینه ای

ورق های آینه ای تقریبا مانند آینه عمل می کنند. پوشش سطحی این ورق ها دقیقا شبیه آینه و استیل است. ورق آینه ای طلایی پر کاربرد ترین نوع این ورق می باشد.

مقاله ی نحوه ی اجرای نمای کامپوزیت

 

اجرای نمای کامپوزیت نیشابور | شعر در نمای ساختمان
اجرای نمای کامپوزیت نیشابور | شعر در نمای ساختمان

مشخصات و ویژگیهای فنی ورق های کامپوزیت

 • ضخامت استاندارد هر یک از لایه های ورق کامپوزیت حدود نیم میلی متر می باشد. هر چند ضخامت های پایین تر هم در بازار موجود است.
 • ضخامت کل ورق کامپوزیت (همه لایه ها) معمولا 4 میلی متر است.
 • ضخامت لایه محافظ روی ورق های کامپوزیت 6 تا 8 میکرون است.
 • ضخامت پوشش رنگی ورق های کامپوزیت با توجه به نوع پوشش از 20 تا 35 میکرون است
 • ابعاد معمولی ورق های کامپوزیت 125*320 سانتی متر است اما، برخی شرکت ها توانایی تولید ورق با ابعاد دلخواه مشتریان را دارند.

مزایای ورق کامپوزیت

 • قابلیت برشکاری
 • سبکی
 • عایق صوت
 • مقاومت بالا در برابر فرسایش
 • تنوع در طرح و رنگ
 • سرعت اجرای بالا

معایب نمای کامپوزیت

 • قیمت زیاد
 • شکننده بودن ( مقاومت کم در برابر ضربات شدید)
 • در کامپوزیت های پایه پلیمر آلایندگی بالایی دارند
 • بوجود آمدن  درز بین نما و دیوار ساختمان و بوجود آمدن محیط مناسب برای رشد و تکثیر حشرات

مقاله ی جامع در مورد نمای کامپوزیت

نمای کامپوزیت تبریز| طراحی و اجرای نمای کامپوزیت
نمای کامپوزیت تبریز| طراحی و اجرای نمای کامپوزیت

موارد مهم در انتخاب ورق کامپوزیت

ضخامت لایه های آلومینیوم

از اساسی ترین عواملی که روی کیفیت و قیمت ورق کامپویت تأثیر می گذارد، ضخامت لایه آلومینیوم است. شرکت های مختلف جهت پاسخگویی به نیازهای مشتریان، ضخامت های مختلف را تولید و عرضه می کنند.

مواد بین لایه های آلومینیوم

در اوایل به وجود آمدن صنعت ورق کامپوزیت، همه تولید کنندگان از مواد مرغوب در بین لایه های آلومینیوم استفاده می کردند که باعث ضدحریق شدن ورق های کامپوزیت می شد. اما رفته رفته با زیاد شدن تولید کنندگان و توزیع کنندگان ورق کامپوزیت، برخی از تولیدکنندگان اقدام به تولید ورق های با کیفیت پایین کردند. که این امر باعث رخ دادن حوادث ناگواری همچون آتش سوزی شد.

انواع ورق کامپوزیت از نظر پوشش

ورق کامپوزیت با روکش نانو

در سطح نهایی این نوع ورقها از مواد نانویی استفاده شده است.  مواد نانویی در پوشش رنگ ورق ها اضافه می شود.  مواد نانویی باعث می شود که مواد معلق و ذرات موجود در هوا جذب ورقها نشود.  این باعث می شود که سطح ورقها همواره تمیز و براق باشد.

ورق کامپوزیت طرح خش دار

این ورقها مقاومت خوبی در برابر خوردگی دارند. طرح سطح نهایی این ورقها به صورت خشدار است. از این ورقها به دلیل طرح و شکل خاصی که دارند در دکوراسیون داخلی ساختمان ها استفاده می کنند.

ورق کامپوزیت طرح سنگ

پوشش سطح این نوع ورق کامپوزیت آلومینیوم تقریبا مثل سنگ است. وقتی این نوع ورق کامپوزیت در نمای بیرونی و در مواردی در نمای داخلی نیز به کاربرده می شود. با این که ورق کامپوزیت آلومینیوم است، شبیه سنگ طبیعی می باشد.

ورق کامپوزیت طرح چوب

ورق کامپوزیت های طرح چوب طرفداران زیاد و خاصی دارند. این ورقها در طرح هایی مانند چوب تولید می شوند و از ویژگی های خاصی برخوردارند. از این ورقها در نمای داخلی و خارجی ساختمان می توان استفاده کرد.

ورق کامپوزیت رنگی

این ورقها، ورقهای کامپوزیت معمولی هستند که در رنگ های متنوع و وسیعی تولید و عرضه می شوند. البته ورقهای کامپوزیت با کلاس های دیگر نیز در رنگ های مختلف تولید می شوند.

ورق کامپوزیت آینه ای 

ورقهای کامپوزیت آلومینیوم آینه ای نوعی از ورقهای کامپوزیت هستند که سطحی تقریبا شبیه به آینه دارند. ورقهای آینه ای رنگ طلایی بیشترین کاربرد را در بین این نوع ورق ها دارند.

مقاله ی مزایا و مشخصات ورق کامپوزیت و نمای کامپوزیت

نمای کامپوزیت تبریز| طراحی و اجرای نمای کامپوزیت
نمای کامپوزیت تبریز| طراحی و اجرای نمای کامپوزیت

روش های اجرای نمای کامپوزیت

هنگ (ریلی)

در این روش زیرسازی نمای کامپوزیت با استفاده از پروفیل های آلومینیومی انجام می گیرد. بعد از اجرای زیرسازی ورق های کامپوزیت به صورت ریلی روی آن نصب می شود. این روش، بهترین روش اجرای نمای کامپوزیت است که از سرعت اجرای بالایی هم برخوردار است. البته هزینه ی اجرای این روش بسیار زیاد است.

فیکس (ثابت)

در این روش زیرسازی نمای کامپوزیت با استفاده از قوطی های آهنی انجام می شود. بعداز آن ورق های کامپوزیت با پیچ به قوطی های زیرسازی متصل می گردند. مزیت عمده این روش، امکان تعویض هر قطعه از ورق کامپوزیت به صورت جداگانه می باشد. با استفاده از این روش هزینه اجرای نمای کامپوزیت کمتر از روش ریلی می باشد.

روش زیوار یا H L

زیرسازی این روش هم مانند روش فیکس توسط قوطی های آهنی انجام می شود. بعداز زیر سازی ورق های کامپوزیت بدون اورلب، توسط زیوارهای آلومینومی روی قوطی های آهنی نصب می شود. این روش فقط در ایران اجرا می گردد و استاندارد نیست. همچنین مورد تایید شرکت های مشاور و بسیاری از مهندسین نمی باشد.

نمای کامپوزیت تبریز| طراحی و اجرای نمای کامپوزیت
نمای کامپوزیت تبریز| طراحی و اجرای نمای کامپوزیت

اهمیت اجرای نمای کامپوزیت

علاوه بر سبک بودن ورق کامپوزیت و نمای کامپوزیت، زیبایی از دیگر خصوصیاتی است که باعث استفاده گسترده از این محصول شد. زیبایی نمای کامپوزیت تنها زمانی نمایان است که به صورت اصولی و صحیح اجرا شود. بر خلاف تصور خیلی از افراد، اجرای نمای کامپوزیت کاری بسیار تخصصی است. در صورتی که اجرای نمای کامپوزیت به صورت تخصصی و صحیح اجرت نشود، باعث به هدر رفتن سرمایه و وقت ما خواهد شد.

 

شرکت ایناب با سابقه ی بیش از 12 سال اجرای نمای کامپوزیت و اجرای بیش از 1000 پروژه در سراسر کشور، آمادگی خود را برای اجرای هر گونه پروژه ای را در سراسر کشور اعلام می دارد. ما به اجرای این همه پروژه افتخار نمی کنیم، بلکه به داشتن این همه مشتری راضی و خوشحال افتخار می کنیم.

اطلاعات بیشتر در مورد شرکت ایناب 

 

 

معرفی نمای جی اف ار سی (gfrc)، جدیدترین محصول نمای ساختمان

نمای جی اف ار سی ( gfrc | grc)  یکی از جدیدترین نماهای ساختمان می باشد که عده کمی با آن آشنایی دارند. ازآنجایی‌که بتن یک ماده ترد و شکننده هست برای تقویت شکنندگی آن تلاش‌های بسیاری شده است. در طی تحقیقات اثر الیاف بر مقاومت خمش بتن بسیار موفقیت‌آمیز بوده و اثر شگفت‌انگیزی داشته است. با استفاده از الیاف شیشه در بتن، محصولی مقاوم به نام بتن تقویت‌شده با الیاف شیشه (Glass Fiber Reinforced Concrete)، که مخفف آن می‌شود GRC  یا GFRC  ایجاد می‌شود.  نمای جی اف ار سی یک نوع کامپوزیت هست، که با داشتن تمام مزیت‌های بتن معمولی مقاومت کششی و خمشی بسیار بالایی دارد که… ادامه مطلب

نمای ساختمان مدرن | نمای جی اف ار سی gfrc
نمای ساختمان مدرن | نمای جی اف ار سی gfrc

نمای جی اف ار سی
نمای جی اف ار سی

برای آشنایی با انواع  نمای ساختمان کلیک کنید…

 

برای اطلاع از قیمت انواع نمای ساختمان کلیک کنید…

 

پیج اینستاگرام ایناب

اگر نیاز به مشاوره  رایگان درزمینه  نمای ساختمان دارید  با شماره 05142222550 و یا 09158757500تماس حاصل نمایید.
همچنین می توانید از طریق واتساپ یا  تلگرام با همکاران ما در ارتباط  باشید.

 

همکاری-با-ایناب
همکاری-با-ایناب
چرا ایناب
چرا ایناب

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *