نمای ساختمان اراک

نمای ساختمان در مناطق و کشورهای مختلف با هم متفاوت است. این تفاوت در نماسازی حتی ممکن است در شهر ها و حتی محله های هر شهر نیز دیده شود. این تفاوت در نما به دلیل اصولی است که بایستی در طراحی و اجرای نما، برای حاصل شدن یک نمای ایده آل رعایت کرد. در شهری مثل اراک که آب و هوایی کوهستانی دارد، مسلماً باید متریال و نمایی اجرا شود که با آب و هوا و اقلیم شهر اراک سازگار باشد. متریال نمای ساختمان در اراک باید به گونه ای باشد که در مقابل شرایط آب و هوایی و اقلیمی اراک، مقاوم و پایدار باشد.

نمای ساختمان اراک
نمای ساختمان اراک

نمای جی اف ار سی gfrc / grc | اراک

نمای جی اف ار سی یکی از جدیدترین نماهای ساختمان است که خیلی از افراد در ایران با آن آشنایی ندارند. با جی اف ار سی می توان انواع شکل ها و طرح های مشبک، اسلامی، مدرن و… را طراحی و اجرا کرد. از مهم ترین ویژگی هایی که جی اف ار سی دارد نیز همین است که محدویت های زیادی را که بقیه متریال های نمای ساختمان دارند را بر طرف کرده است.

 تایل های جی اف ار سی در ابعاد و اندازه های دلخواه و به صورت سفارشی در رنگ های دلخواه تولید و عرضه می شوند. این تایل ها را می توان با انواع متریال های دیگر نمای ساختمان به صورت ترکیبی اجرا کرد و نمایی خاص و فوق العاده را طراحی و اجرا کرد. برای کسب اطلاعات بیشتر کلیک کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره رایگان با شماره 05142222550 و یا 09913377500 تماس حاصل نمایید.

 

نمای ترکیبی سنگ و جی اف ار سی
نمای ترکیبی سنگ و جی اف ار سی

نمای بتن اکسپوز | اراک

بتن اکسپوز یا بتن نما به پانل هایی گفته می شود که به عنوان سطح نهایی در نما یا دیوار اجرا می شوند و پوشش دیگری روی آنها اجرا نمی شود. تایل های بتن اکسپوز را می توان به صورت سطح صیقلی، سطح متخلخل و… با توجه به درخواست کارفرما تولید و عرضه کرد. بتن اکسپوز یکی از بهترین متریال های مدرن حال حاضر برای انواع ساختمان ها می باشد. پنل های بتن اکسپوز در نمای داخلی نیز طرفداران زیادی دارد.

 ایناب پنل های بتن اکسپوز را به دو صورت مسلح و غیر مسلح تولید میکند. پنل های مسلح برای پروژه هایی که قصد اجرای نمای خشک را دارند و پنل ها غیر مسلح برای پروژه هایی که قصد اجرای نمای با ملات را دارند. تایل های بتن اکسپوز هم در ابعاد و اندازه های دلخواه و دررنگ های سفارشی بدون محدودیت تولید می شوند. برای کسب اطلاعات بیشتر کلیک کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره رایگان با شماره 05142222550 و یا 09913377500 تماس حاصل نمایید.

 

بتن اکسپوز داخلی
طراحی نمای داخلی و خارجی با پنل های بتنی

در مورد اراک

اراک از جمله کلان شهر های ایران و از بزرگترین شهرهای مرکز ایران است و مرکز استان مرکزی می باشد. اراک دارای قدمت زیادی نمی باشد و به عنوان شهری جوان شناخته می شود؛ زیرا در دوران قاجار بنیان گذاری شده و کمی بیشتر از دو قرن قدمت دارد. دین اکثریت مردم اراک اسلام و مذهب شیعه است. البته قابل ذکر است که اقلیتی مسیحی و بهائی نیز در این شهر وجود دارند. زبان مردم شهر اراک فارسی با لهجه اراکی می باشد.

آب و هوای شهر اراک را می توان گفت کوهستانی است زیرا دارای زمستان های سرد و مرطوب و تابستان های گرم و معتدل است. شهر اراک در بین کوه های داخلی رشته کوه البرز قرار دارد که این کوه ها و همچنین تالاب میقان و دشت فراهان بر آب و هوای این شهر تأثیر دارند.

نمای ساختمان اراک
نمای ساختمان اراک

اصول طراحی نما

کاربری ساختمان

می توان گفت یکی از اساسی ترین فاکتورهایی که می تواند تا حدودی نوع نمای ساختمان را مشخص کند کاربری ساختمان است. زیرا برای ساختمان های با کاربری های خاص نما های خاص بایستی استفاده شود. برای ساختمان مسکونی در سطح شهر هیچگاه نمی توان نمای اسپایدر به کار برد.

آب و هوا و اقلیم منطقه

اقلیم منطقه یا شهر یا کشور اساسی ترین فاکتور طراحی نمای ساختمان است. همیشه متریال نمای ساختمان با توجه به اقلیم و آب و هوای پروژه انتخاب می شوند.

مقدار بودجه نماسازی

بودجه ای که در هر پروژه برای نمای ساختمان در نظر گرفته می شود، می تواند بسیاری از گزینه ها را برای انتخاب نمای ساختمان حذف کند و یا برای انتخاب روی میز بیاورد.

توجه مصالح بومی منطقه

مصالح بومی منطقه، از مواردی است که چنانچه در طراحی مدنظر قرار بگیرد، می تواند حتی باعث کاهش هزینه های نماسازی شود. به عنوان مثال با استفاده از مصالح بومی، هزینه های حمل و نقل مصالح کسر می شود و نیروهای متخصص در دسترس هستند.

مقاومت و دوام مصالح

مصالحی که در نمای ساختمان به کار برده می شوند، بایستی مقاومت و دوام کافی در برابر شرایط جوی و عوامل تخریبی دیگر را داشته باشند. در غیر این صورت سرمایه کارفرما به هدر می رود.

توجه به منظره شهری

ازدیگر مسائلی که باید در طراحی نمای ساختمان به آن توجه شود، منظره شهری است. نمای ساختمان طراحی شده قبل از اجرا باید به تأیید کمیته نمای شهرداری برسد. کمیته نمای شهری عواملی مثل عدم تضاد طرح نما با منظره شهری را بررسی می کند.

نمای ساختمان اراک | اصول طراحی نما
نمای ساختمان اراک | اصول طراحی نما

هدف از نماسازی

اعتبار بخشی به ساختمان

نمای ساختمان می تواند ارزش و اعتبار ساختمان را بالاببرد و یا برعکس کاملا ساختمان را بی اعتبار و بی ارزش جلوه دهد. نما برای ساختمان، مثل برند برای فروش کالاها می باشد. کالاهای برند و با اعتبار تر، بهتر می توانند در بازار خود را بروز دهند. نمای ساختمان هم برای ساختمان برند و ارزش است.

زیبایی

زیبایی نما، از اولین اهدافی است که نمای ساختمان برای رسیدن به آن طراحی و اجرا می شود. نما به عنوان اولین قسمت از هر ساختمان که در دید و تحت نظر عموم است، بایستی زیبایی و جذابیت مطلوبی داشته باشد.

افزایش مقاومت و دوام ساختمان

چنانچه از مصالح و متریال مناسب برای ساختمان استفاده شود، نما می تواند حتی باعث افزایش دوام و پایداری ساختمان نیز بشود. البته این امر مستلزم اجرای صحیح و اصولی نمای ساختمان است.

صرفه جویی در مصرف انرژی

روز به روز بحث صرفه جویی در مصرف انرژی جدی تر از قبل می شود. همه ی افراد بایستی احساس مسئولیت در صرفه جویی در مصرف انرژی را در خود داشته باشند. یکی از راه هایی که می توان از هدر رفتن انرژی در ساختمان جلوگیری کرد، استفاده از نمای ساختمان مناسب است. نمای ساختمان در زمستان و تابستان می تواند کمک زیادی که جلوگیری از هدر رفت انرژی بکند.

نمای ساختمان اراک | هدف از نماسازی
نمای ساختمان اراک | هدف از نماسازی

اهمیت اجرای صحیح نمای ساختمان

اصول طراحی و اهداف از اجرای نما توضیح داده شد.  همانطور که اشاره شد، نما، به ساختمان اعتبار می بخشد. البته این اعتبار و ارزش زمانی ایجاد می شود که نما به درستی اجرا شده باشد.  زیبایی نمای ساختمان مستلزم اجرای صحیح و اصولی است. در صورت اجرای نادرست نمای ساختمان، هزینه ها و وقت شما هدر می رود. به همین دلیل نمای ساختمان بایستی توسط افراد کاردان و متخصص اجرا شود.

شرکت ایناب تولیدکننده، طراح و مجری نماهای نوین ساختمانی، با سابقه ی بیش از 12 سال فعالیت در زمینه نمای ساختمان و عرضه جدیدترین نماهای ساختمان به مشتریان گرامی، آمادگی خود را برای همکاری در به پیش بردن پروژه های ساختمانی در سراسر کشور اعلام می دارد.

معرفی نمای کامپوزیت

ورق آلومینیوم کامپوزیت پنل  (Aluminum Composite Panel)، که مخفف آن می شود  ACP . متشکل از دولایه ترکیبی آلومینیوم  و پلی اتیلن یا مواد معدنی  می باشد.  مزایای برتر  این متریال باعث شد که در مدت کوتاهی مورد توجه طراحان و کارفرمایان  قرار بگیرد و در مدت زمان اندکی استفاده از آن در نمای ساختمان افزایش یابد.  تنوع در طرح و رنگ، شکل پذیری، سبک بودن ، سرعت در نصب و قیمت نسبتا پایین از مزایای برتر ورق کامپوزیت می باشد. مهمترین مزیت نمای کامپوزیت نسبت به سایر متریال هایی که در نماسازی استفاده می شوند سبک بودن آن است به گونه ای که وزن یک مترمربع آن حدود6 تا 8 کیلوگرم وزن دارد…. ادامه مطلب

نمای ساختمان اراک | نمای کامپوزیت
نمای ساختمان اراک | نمای کامپوزیت
نمای کامپوزیت
نمای کامپوزیت

برای آشنایی با انواع  نمای ساختمان کلیک کنید…

 

برای اطلاع از قیمت انواع نمای ساختمان کلیک کنید…

 

ما را در اینستاگرام دنبال کنید

اگر نیاز به مشاوره  رایگان درزمینهٔ  نمای ساختمان دارید  با شماره 05142222550 و یا 09913377500 تماس حاصل نمایید.
یا بار ارسال عدد 5 به شماره 09913377500 همکاران ما در اولین فرصت با شما تماس خواهند گرفت.
همچنین می توانید از طریق واتساپ یا  تلگرام با همکاران ما در ارتباط  باشید.

 

همکاری با ایناب
همکاری با ایناب
چرا ایناب
چرا ایناب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *