در مورد بجنورد

این شهر از جمله شهرهای بزرگ کشور و مرکز استان خراسان شمالی می باشد. اقوامی که در این شهر زندگی می کنند ترک ها، کردزبان ها، ترکمن ها و فارسی زبانان بومی هستند که به آنها تات میگویند. شهر بجنورد دارای آب و هوا و اقلیمی معتدل کوهستانی است یعنی دارای تابستان های معتدل و زمستان هایی سرد است.

 

تصویری از بجنورد
نمای ساختمان بجنورد

نمای جی اف ار سی gfrc / grc | بجنورد

نمای جی اف ار سی یکی از جدیدترین نماهای ساختمان است که خیلی از افراد در ایران با آن آشنایی ندارند. با جی اف ار سی می توان انواع شکل ها و طرح های مشبک، اسلامی، مدرن، پارامتریک و… را طراحی و اجرا کرد. یکی از مهم ترین ویژگی هایی که جی اف ار سی دارد نیز همین است که محدویت های زیادی را که سایر متریال های نمای ساختمان دارند را بر طرف کرده است.

پنل های جی اف ار سی در ابعاد و اندازه های دلخواه و به صورت سفارشی در رنگ های دلخواه تولید می شوند. این پنل ها را می توان با انواع متریال های دیگر نمای ساختمان به صورت ترکیبی اجرا کرد و نمایی خاص و فوق العاده را طراحی و اجرا کرد. برای کسب اطلاعات بیشتر کلیک کنید.

مزایای بتن جی اف ار سی gfrc / grc

♦ امکان تولید قطعات مشبک و خاص با ابعاد دلخواه

یکی از دغدغه‌های معماران و طراحان خلاق، اجرایی شدن طرح‌هایشان است. چون خیلی از طرح‌ها با مصالح و متریال های دیگر قابل اجرا نیست؛  اما با نمای جی ار سی تقریباً هیچ‌گونه محدودیتی در تولید قطعات ازنظر طرح، نقش، اندازه و رنگ وجود ندارد.  امکان تولید قطعات مشبک و نقش برجسته و باکس‌های بزرگ نیز با نمای جی ار سی gfrc | grc امکان‌پذیر است.

♦ ارزش‌آفرینی برای ساختمان

همان‌طور که کالاهای برند و مارک‌دار برای مشتریان خود اعتبار ایجاد می‌کنند، یک ساختمان با نمای متفاوت و خاص هم می‌تواند چند برابر برای مالکان و ساکنان خود ایجاد ارزش و اعتبار نماید.  نمای ساختمان اولین تصویری است که از هر ساختمان در ذهن‌ها باقی می‌ماند.  نمای جی اف ار سی gfrc / grc می‌تواند برای مالکان، مجریان، طراحان و ساکنان آن ارزش و اعتبار ایجاد نماید.

مقاومت در برابر تنش و ضربه

وجود الیاف شیشه در نمای جی اف ار سی gfrc | grc باعث شده این محصول در برابر ضربه و تنش بسیار مقاوم باشد که این‌یکی از برترین مزیت‌های نمای gfrc هست.

مقاوم در برابر زلزله

کشور ما زلزله‌خیز است و هرلحظه باید آمادگی کافی در برابر زلزله را داشته باشیم. از آنجایی نمای جی اف را سی gfrc | grc در برابر ضربه و تنش مقاوم هست و نصب آن نیز به‌صورت خشک انجام  می‌گردد، کاملاً در برابر زلزله مقاوم می‌باشد.

سرعت در اجرا

توجیه اقتصادی یکی از مهم‌ترین آیتم‌ها برای ساخت هر ساختمان هست.  زمان ساخت می‌تواند تأثیرات زیادی در هزینه‌های ساخت یک پروژه ساختمانی بگذاردنمای جی اف ار سی یک نمای پیش‌ساخته است که اجرای آن بسیار سریع‌تر و ایمن‌تر از سایر نماها هست.

سبک‌ سازی ساختمان

همه طراحان و مهندسین در انتخاب متریال ها به مقوله سبک‌سازی اهمیت می‌دهند.  از آنجایی که روش نصب جی اف را سی بدون ملات و به‌صورت خشک هست، وزن کلی نما نسبت به خیلی از متریال های نما کاهش می‌یابد.

مقاوم در یخبندان و شرایط سخت جوی

نمای جی اف ار سی gfrc | grc به دلیل جذب آب پایین و مقاوم بودن بافت مولکولی آن در يخبندان و سرماهای بسیار شدید نیز مقاوم هست.

مقاومت در برابر حریق

انتخاب متریال های ضد حریق نمای ساختمان تبدیل به یک اجبار شده است.  چون حوادث زیادی به دلیل حریق در نمای ساختمان اتفاق افتاده است.  نمای جی اف ار سی به دلیل این که پایه اصلی آن سنگ هست، کاملاً در برابر حریق مقاوم می باشد.

تعمیر و تغییر آسان

در صورتی که به هر دلیلی نیاز به تعمیر و تغییر قطعات در نما باشد، به دلیل این‌که به‌صورت خشک نصب‌شده، به‌راحتی این کار در نمای جی اف را سی gfrc / grc انجام می‌گردد.

 

نمای جی اف ار سی | نمای ویلا
نمای ویلا | جی اف ار سی

نمای بتن اکسپوز | بجنورد

بتن اکسپوز یا بتن نما به پنل هایی گفته می شود که به عنوان سطح نهایی نما یا دیوار اجرا می شوند و هیچ گونه پوشش دیگری روی آن اجرا نمی شود. پنل های بتن اکسپوز را می توان به صورت سطح صیقلی، سطح متخلخل و… با توجه به درخواست کارفرما تولید و عرضه کرد. بتن اکسپوز یکی از بهترین متریال های مدرن حال حاضر برای انواع ساختمان ها می باشد. پنل های بتن اکسپوز در نمای داخلی نیز طرفداران زیادی دارد.

ایناب پنل های بتن اکسپوز را به دو صورت مسلح و غیر مسلح تولید میکند. پنل های مسلح برای پروژه هایی که قصد اجرای نمای خشک را دارند و پنل ها غیر مسلح برای پروژه هایی که قصد اجرای نمای با ملات را دارند. تایل های بتن اکسپوز هم در ابعاد و اندازه های دلخواه و دررنگ های سفارشی بدون محدودیت تولید می شوند. برای کسب اطلاعات بیشتر کلیک کنید.

سایر مزایای بتن اکسپوز

* از مزایای بتن اکسپوز قابلیت تولید آن در ابعاد مختلف است. یعنی پنل‌های بتنی هم در ابعاد سفارشی و هم در ابعاد استاندار تولید می‌شود که بر حسب نیاز می‌توانید سایز آن‌ها را نیز از قبل مشخص کنید.

* قیمت مناسب؛ یکی دیگر از مزایای بتن اکسپوز قیمت مناسب در مقابل کارایی بالای این محصول می‌باشد.

* انعطاف پذیری و وزن سبک؛ آسان بودن در جابه‌جایی و انعطاف پذیری بالا از جمله مواردی است که سرعت انجام پروژه‌های ساختمانی را خیلی بیشتر می کند.

*  طرح های مختلف  و مدل به همراه قابلیت رنگ پذیری؛ امروزه تایل های بتنی در طرح‌های مختلف برای دکوراسیون داخلی و طراحی استفاده می‌شود. این مورد دست شما را برای انتخاب طرح دلخواهتان باز می‌گذارد.

* ضد سایش و مقاوم دربرابر فشار و ضربه؛ به عنوان یکی دیگر ازویژگی های بتن اکسپوز این می باشد که در اثر استفاده طولانی مدت دچار سایش و خرابی نمی‌شود. همچنین  تایل های بتنی در مقابل فشار و ضربه مقاومت بالایی از خود نشان می‌دهند.

* به وجود آوردن دکوراسیونی خاص و ویژه، با استفاده از بتن در طراحی داخلی می‌توانید دکوراسیونی زیبا و چشم نواز را برای خود بوجود آورید.

اجزای بتن اکسپوز | نمای بتن اکسپوز
طراحی نمای داخلی و خارجی با پنل های بتنی

نمای ساختمان بجنورد

در نمای ساختمان مصالح متفاوتی به کاربرده می شود و هر کس با توجه به سلیقه خود طرح نمای ساختمانش را انتخاب می کند. نمای ساختمان باید با توجه به فاکتورها و عوامل مختلفی انتخاب شود. تفاوت نمای ساختمان در شهرها و کشورهای مختلف با یکدیگر به دلیل همین عوامل است. مسلماً برای شهر بجنورد هم بایستی طراحی های نما با توجه به شرایط آن شهر انجام شود تا نمای ساختمان بازدهی خوبی داشته باشد.

 

تصویری از بجنورد
نمای ساختمان بجنورد

عواملی که در انتخاب نما و طراحی نقش دارند

 • پایداری نما

  مصالحی که در نمای ساختمان ها استفاده می شوند به دلیل اینکه همیشه در معرض شرایط جوی و عواملی مثل باد و باران ، سرما، و… قرار دارند بایستی دوام و پایداری قابل قبولی را داشته باشند.

 • مقدار بودجه در دسترس

  انتخاب مصالح برای نما با توجه به بودجه ای که در دسترس است و مقدار هزینه ای که قرار است برای نماسازی صرف شود، انجام می شود.

 • آب و هوا (اقلیم)

  اقلیم منطقه از مهمترین عوامل انتخاب مصالح نما می باشد، چون می تواند بیشترین تأثیر را روی نمای ساختمان بگذارد. مصالحی باید به کار برده شود که در مقابل آب و هوا و اقلیم منطقه مقاوم باشد.

 • کاربری ساختمان

  از دیگر عوامل تأثیر گذار کاربری ساختمان است. به عنوان مثال برای یک ساختمان مسکونی نمی توانید نمای کرتین وال یا اسپایدر استفاده کنید.

 • مصالح بومی منطقه

  مالکان می توانند با انتخاب مصالح بومی به راحتی مصالح را تهیه و نما را اجرا کنند.

 

نمای جی اف ار سی
نمای جی اف ار سی

 

معرفی نمای کامپوزیت

ورق آلومینیوم کامپوزیت پنل  (Aluminum Composite Panel)، که مخفف آن می شود  ACP  متشکل از دولایه ترکیبی آلومینیوم  و پلی اتیلن یا مواد معدنی  می باشد. مزایای برتر  این متریال باعث شد که در مدت کوتاهی مورد توجه طراحان و کارفرمایان  قرار بگیرد و در مدت زمان اندکی استفاده از آن در نمای ساختمان افزایش یابد. تنوع در طرح و رنگ، شکل پذیری، سبک بودن ، سرعت در نصب و قیمت نسبتا پایین از مزایای برتر ورق کامپوزیت می باشد.مهمترین مزیت نمای کامپوزیت نسبت به سایر متریال هایی که در نماسازی استفاده می شوند سبک بودن آن است به گونه ای که وزن یک مترمربع آن حدود6 تا 8 کیلوگرم وزن دارد…. ادامه مطلب

نمای کامپوزیت
نمای کامپوزیت

 

نمای کامپوزیت
نمای کامپوزیت

 

نمای کامپوزیت
نمای کامپوزیت

برای آشنایی با انوع  نمای ساختمان کلیک کنید…

 

برای اطلاع از قیمت انواع نمای ساختمان کلیک کنید…

 

ما را در اینستاگرام دنبال کنید

اگر نیاز به مشاوره  رایگان درزمینهٔ  نمای ساختمان دارید  با شماره 05142222550 و یا 09913377500 تماس حاصل نمایید.
همچنین می توانید از طریق واتساپ یا  تلگرام با همکاران ما در ارتباط  باشید.

 

همکاری-با-ایناب
همکاری-با-ایناب
چرا ایناب
چرا ایناب

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *