نمای ساختمان در نیشابور

نمای ساختمان در نیشابور قاعدتا باید متناسب با شرایط و موقعیت شهر نیشابور انجام شود زیرا در طراحی و اجرای نمای ساختمان باید به عوامل و فاکتورهایی توجه داشت که ممکن است در مناطق دیگر با هم تفاوت داشته باشند. پس نمای ساختمان، متناسب با موقعیت و شرایط هر شهر طراحی و اجرا می شود. با گذشت زمان ساختمان سازان در تلاش اند که از متریال ها و مصالح به روز و جدید در ساختمان های خود استفاده کنند و خیلی کمتر رخ می دهد که ساختمان سازی و همچنین نمای ساختمان با توجه به رسم و رسومات و فرهنگ گذشته انجام می شود. انسان همیشه نیاز به تکامل و پیشرفت دارد و این باعث می شود که در برخی زمینه ها، امکان پیش رفتن طبق سنت و رسم و رسومات وجود نداشته باشد.

نمای ساختمان نیشابور
نمای ساختمان نیشابور
نمای ترکیبی مسکونی | جی اف ار سی و کامپوزیت
نمای ترکیبی مسکونی | جی اف ار سی و کامپوزیت

نمای جی اف ار سی gfrc / grc | نیشابور

نمای جی اف ار سی یکی از جدیدترین نماهای ساختمان است که خیلی از افراد در ایران با آن آشنایی ندارند. با جی اف ار سی می توان انواع شکل ها و طرح های مشبک، اسلامی، مدرن و… را طراحی و اجرا کرد. از مهم ترین ویژگی هایی که جی اف ار سی دارد نیز همین است که محدویت های زیادی را که بقیه متریال های نمای ساختمان دارند را بر طرف کرده است.

 تایل های جی اف ار سی در ابعاد و اندازه های دلخواه و به صورت سفارشی در رنگ های دلخواه تولید و عرضه می شوند. این تایل ها را می توان با انواع متریال های دیگر نمای ساختمان به صورت ترکیبی اجرا کرد و نمایی خاص و فوق العاده را طراحی و اجرا کرد. برای کسب اطلاعات بیشتر کلیک کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره رایگان با شماره 05142222550 و یا 09913377500 تماس حاصل نمایید.

 

نمای تالار پذیرایی | تالار عروسی | نمای ترکیبی جی ار سی و کامپوزیت
نمای تالار پذیرایی | تالار عروسی | نمای ترکیبی جی ار سی و کامپوزیت

نمای بتن اکسپوز | نیشابور

بتن اکسپوز یا بتن نما به پانل هایی گفته می شود که به عنوان سطح نهایی در نما یا دیوار اجرا می شوند و پوشش دیگری روی آنها اجرا نمی شود. تایل های بتن اکسپوز را می توان به صورت سطح صیقلی، سطح متخلخل و… با توجه به درخواست کارفرما تولید و عرضه کرد. بتن اکسپوز یکی از بهترین متریال های مدرن حال حاضر برای انواع ساختمان ها می باشد. پنل های بتن اکسپوز در نمای داخلی نیز طرفداران زیادی دارد.

 ایناب پنل های بتن اکسپوز را به دو صورت مسلح و غیر مسلح تولید میکند. پنل های مسلح برای پروژه هایی که قصد اجرای نمای خشک را دارند و پنل ها غیر مسلح برای پروژه هایی که قصد اجرای نمای با ملات را دارند. تایل های بتن اکسپوز هم در ابعاد و اندازه های دلخواه و دررنگ های سفارشی بدون محدودیت تولید می شوند. برای کسب اطلاعات بیشتر کلیک کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره رایگان با شماره 05142222550 و یا 09913377500 تماس حاصل نمایید.

 

بتن اکسپوز در طراحی نمای داخلی
پانل بتنی نما | بتن نمایان

در مورد نیشابور

نیشابور دومین شهر بزرگ خراسان رضوی پس از مشهد می باشد. نیشابور از مهم ترین مراکز تاریخی، گردشگری و صنعتی برای کشور و همچنین منطقه می باشد و به عنوان نمادی از فرهنگ و تاریخ ایران نام برده می شود. همچنین نیشابور را کهن ترین پایگاه علوم اسلامی در ایران می دانند.  این شهر توسط شاپور یکم ساسانی ساخته شده است و قدمت آن به زمان ساسانیان بازمیگردد. از برجستگان شهر نیشابور هم می توان خیام، عطار، شفیعی کدکنی، بکتاش، شهید برونسی و… را نام برد.
از هنر هایی که در این شهر رواج دارد می توان سفالگری، کاشی کاری، قالی بافی، فیروزه تراشی و نمد مالی را نام برد. از خصوصیات آب و هوایی نیشابور می توان تابستان های گرم و معتدل و زمستان های سرد را نام برد.

 

نمای ساختمان نیشابور
نمای ساختمان نیشابور

هدف از نماسازی و اجرای نمای ساختمان

اهمیت نماسازی در ساختمان روزبه‌روز در حال افزایش است و درپی آن توقعات از نمای ساختمان نیز بالاتر می‌رود، به‌گونه‌ای که نماسازی فقط در جهت زیباسازی انجام نمی‌شود بلکه با نماسازی به دنبال هدف‌های بیشتری هستیم. مهم‌ترین هدف‌های نماسازی عبارتنداز:

زیبایی منظره بیرونی و جلوه ظاهری ساختمان

حتی انسان‌های اولیه برای زیبایی محل سکونت خود تلاش می‌کردند چون انسان‌ها زیبایی را دوست دارند. با پیشرفت بشر اهمیت زیبایی محل سکونت و ساختمان همواره بیشتر از قبل است.

صرفه‌جویی در مصرف انرژی

اهمیت صرفه‌جویی مصرف انرژی در دنیا بر هیچ‌کس پوشیده نیست. نمای ساختمان پوسته‌ای است که می‌تواند کمک زیادی به کاهش هدر رفت انرژی در ساختمان نماید.

افزایش پایداری و دوام ساختمان

اگر نمای ساختمان درست و اصولی اجرا گردد، عمر و دوام ساختمان در برابر زلزله، شرایط سخت جوی و سایر مسائل افزایش خواهد یافت. اگر نمای ساختمان‌ های مسکن مهر سرپل ذهاب به‌صورت اصولی و با فناوری روز اجرای می‌شد، هیچ اتفاقی برای این ساختمان‌ها رخ نمی‌داد.

اعتباربخشی به ساختمان

قبل از ورود به یک ساختمان ابتدا نمای آن را می‌بینیم و خیلی از افراد از نمای ساختمان قضاوت‌هایی در مورد ساکنین و هزینه داخل آن انجام می‌دهند. درنتیجه نمای یک ساختمان می‌تواند برای ساختمان و ساکنان آن ارزش و اعتبار ایجاد کند.

نمای ساختمان نیشابور

نمای ساختمان نیشابور

اصول طراحی نمای ساختمان

مقاوم و پایدار بودن مصالح

مصالحی که در نمای ساختمان استفاده می‌شوند باید از مقاومت و پایداری کافی برخوردار باشند زیرا همواره در معرض شرایط جوی، عوامل خارجی مثل یخبندان، نور خورشید، باد و باران و… قرار دارند.

نورپردازی در شب

بحث نورپردازی نمای ساختمان بر روی زیبایی ساختمان در شب تمرکز دارد و همه نماهای نوین ساختمان سعی کرده‌اند که آیتم نورپردازی را داشته باشند.

اقلیم منطقه

اقلیم منطقه در انتخاب مصالح مورداستفاده در نما نقش اساسی دارد و باید موردتوجه قرار گیرد.

هزینه و بودجه کارفرما

قاعدتاً یکی از مهم‌ترین عوامل دخیل در طراحی نما که برای کارفرمایان اهمیت زیادی دارد مقدار بودجه‌ای است که قصد دارند برای اجرای نما مورداستفاده قرار دهند.

کاربری ساختمان

قطعاً نمای ساختمان باید متناسب یا نوع کاربری آن طراحی و اجرا گردد تا مخاطب با دیدن نمای آن بتواند با آن ساختمان ارتباط برقرار نماید.

مصالح بومی

استفاده از مصالح بومی هر کشور باعث می‌شود هزینه‌های نمای ساختمان کاهش و محبوبیت نمای ساختمان بین مردم آن منطقه با کشور بیشتر شود.

نمای ساختمان نیشابور | هدف از نماسازی
نمای ساختمان نیشابور

معرفی نمای کامپوزیت

ورق آلومینیوم کامپوزیت پنل  (Aluminum Composite Panel)، که مخفف آن می شود  ACP . متشکل از دولایه ترکیبی آلومینیوم  و پلی اتیلن یا مواد معدنی  می باشد.  مزایای برتر  این متریال باعث شد که در مدت کوتاهی مورد توجه طراحان و کارفرمایان  قرار بگیرد و در مدت زمان اندکی استفاده از آن در نمای ساختمان افزایش یابد.  تنوع در طرح و رنگ، شکل پذیری، سبک بودن ، سرعت در نصب و قیمت نسبتا پایین از مزایای برتر ورق کامپوزیت می باشد. مهمترین مزیت نمای کامپوزیت نسبت به سایر متریال هایی که در نماسازی استفاده می شوند سبک بودن آن است به گونه ای که وزن یک مترمربع آن حدود6 تا 8 کیلوگرم وزن دارد…. ادامه مطلب

نمای کامپوزیت
نمای کامپوزیت

برای آشنایی با انواع  نمای ساختمان کلیک کنید…

 

برای اطلاع از قیمت انواع نمای ساختمان کلیک کنید…

 

ما را در اینستاگرام دنبال کنید

اگر نیاز به مشاوره  رایگان درزمینهٔ  نمای ساختمان دارید  با شماره 05142222550 و یا 09913377500 تماس حاصل نمایید.
یا بار ارسال عدد 5 به شماره 09913377500 همکاران ما در اولین فرصت با شما تماس خواهند گرفت.
همچنین می توانید از طریق واتساپ یا  تلگرام با همکاران ما در ارتباط  باشید.

 

همکاری با ایناب
همکاری با ایناب
چرا ایناب
چرا ایناب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *