لوگوی بارگذاری
نمای ساختمان قوچان | نماي كامپوزيت قوچان | ساختمان قوچان

نمای ساختمان قوچان | نماي كامپوزيت قوچان | ساختمان قوچان

در مورد قوچان

 قوچان یکی از شهرهای استان خراسان رضوی است. قوچان در ۱۲۰ کیلومتری شمال غرب مشهد قرار دارد. شهر قوچان شهری تاریخی با گذشته بلند می باشد . از لحاظ قومیت مردم قوچان به سه دسته کرمانج، ترک و فارس، تقسیم می‌شوند. مهم‌ترین صادرات قوچان کشمش، برگه زردآلو،شیره انگور به کشور های دیگر می‌باشد . آب و هوای قوچان با توجه به شرایط کوهستانی این شهر سرد و معتدل است؛ و دارای زمستانهای سرد و تابستانهای معتدل می باشد .

نمای ساختمان قوچان

وجود ریشه های تاریخی و قومیت های گوناگون در شهر قوچان سبب آن شده که اکثر نماهای شهر قوچان بافت قدیمی و سنتی خود را داشته باشد و همچنین با توسعه و رشد شهری کمی جلوه مدرن نیز پیدا کنند اما بافت و نمای اکثر مناطق شهری از همان بافت و نمای سنتی ایرانی سر چشمه می گیرد. به صورت کلی و جدا از معماری سنتی و فرهنگ و رسوم هر منطقه، نمای ساختمان با توجه به فاکتورها و عواملی طراحی می شود. این فاکتورها باعث می شود که نمای ساختمان در مناطق مختلف و شهر های مختلف با هم تفاوت داشته باشند.

تصویری از شهر قوچان

تصویری از شهر قوچان

 

فاکتور هایی که در نما و طراحی نقش دارد

پایداری و مقاومت نمای ساختمان

موادی که در نمای ساختمان ها استفاده می شوند به دلیل اینکه همواره در معرض عواملی مثل بارش و طوفان ، سرما، و… و همچنین شرایط جوی مختلف قرار دارند باید دوام مناسبی را داشته باشند.

کاربری ساختمان

کاربری ساختمان به مانند فرهنگ از عوامل تأثیرگذار در انتخاب نمای ساختمان است. به عنوان مثال برای یک ساختمان مسکونی نمای کرتین وال استفاده نمی شود.

آب‌وهوا و اقلیم منطقه

اقلیم مناطق مختلف از مهمترین عوامل انتخاب نوع نما می باشد، چون بیشترین تأثیر را روی نمای ساختمان می گذارد پس باید مصالحی به کار برده شده در مقابل آب‌وهوا و اقلیم منطقه قوچان مقاوم و پایدار باشند.

مصالح بومی منطقه

استفاده از مصالح بومی قوچان مانند سرامیک ، به دلایل مختلفی از قبیل راحتی تهیه، وجود نیروی متخصص کار در منطقه، عدم صرف هزینه برای سفارش مصالح از بقیه مناطق کشور، توصیه می شود.

مقدار بودجه کارفرما

به دلیل اینکه نماسازی باید متناسب با بودجه ای باشد که قرار است برای نماسازی استفاده شود، ممکن است از برخی متریال و فاکتورها به دلیل افزایش هزینه ها نتوان استفاده کرد و همچنین می تواند عکس این موضوع اتفاق بیافتد.

نمای ساختمان قوچان

نمای ساختمان قوچان

هدف از نماسازی

نمای ساختمان در گذشته بیشتر امر حفاظت و زیبایی را در بر داشت و هدف از ایجاد نما بیشتر زیبایی بود. امروزه نمای ساختمان با هدف های بیشتری ایحاد می شود که این باعث شده است اهمیت نماسازی افزایش پیدا کند. از مهمترین اهدافی که اجرای نمای ساختمان دارد، می توان به موارد زیر اشاره کرد.

 استفاده بهینه از انرژی

امروزه وجود نما هایی که کمک به کسب انرژی از عوامل طبیعی مانند انرژی خورشیدی , انرژی بادی و … را به وجود می آورد در حال رشد چشمگیری می باشند.

ایجاد هویت جدید شهری

تغییر در سبک زندگی ها و پیدایش گونه ای جدید از زندگی سبب آن شد تا ذايقه مردم در امر نمای ساختمانی نیز تغییر پیدا کند.

سلامت روانی در جامعه

باید اعتراف کرد که وجود درگیری ها و مشغله های روزانه بسیار فرصت برای توجه به موضوع روان را کمرنگ کرده و نمای زیبای یک ساختمان می تواند این موضوع را تعادل ببخشد.

معرفی نمای جی اف ار سی (gfrc)، جدیدترین محصول نمای ساختمان

نمای جی اف ار سی ( gfrc | grc)  یکی از جدیدترین نماهای ساختمان می باشد که عده کمی با آن آشنایی دارند.
ازآنجایی‌که بتن یک ماده ترد و شکننده هست برای تقویت شکنندگی آن تلاش‌های بسیاری شده است. در طی تحقیقات اثر الیاف بر مقاومت خمش بتن بسیار موفقیت‌آمیز بوده و اثر شگفت‌انگیزی داشته است.
با استفاده از الیاف شیشه در بتن، محصولی مقاوم به نام بتن تقویت‌شده با الیاف شیشه (Glass Fiber Reinforced Concrete)، که مخفف آن می‌شود GRC  یا GFRC  ایجاد می‌شود. نمای جی اف ار سی یک نوع کامپوزیت هست، که با داشتن تمام مزیت‌های بتن معمولی مقاومت کششی و خمشی بسیار بالایی دارد که… ادامه مطلب

 

نمای جی اف ار سی

نمای جی اف ار سی

نمای جی اف ار سی

نمای جی اف ار سی

نمای جی اف ار سی

نمای جی اف ار سی

 

معرفی نمای کامپوزیت

ورق آلومینیوم کامپوزیت پنل  (Aluminum Composite Panel)، که مخفف آن می شود  ACP  متشکل از دولایه ترکیبی آلومینیوم  و پلی اتیلن یا مواد معدنی  می باشد. مزایای برتر  این متریال باعث شد که در مدت کوتاهی مورد توجه طراحان و کارفرمایان  قرار بگیرد و در مدت زمان اندکی استفاده از آن در نمای ساختمان افزایش یابد. تنوع در طرح و رنگ، شکل پذیری، سبک بودن ، سرعت در نصب و قیمت نسبتا پایین از مزایای برتر ورق کامپوزیت می باشد.مهمترین مزیت نمای کامپوزیت نسبت به سایر متریال هایی که در نماسازی استفاده می شوند سبک بودن آن است به گونه ای که وزن یک مترمربع آن حدود6 تا 8 کیلوگرم وزن دارد…. ادامه مطلب

نمای ساختمان قوچان

نمای ساختمان قوچان

برخی از پرو‍ژه هاي اجرايي ايناب در قوچان:

کارشناس فروش شرکت ایناب در شهر قوچان : مهدی معقولی   09151547300

 

نمای ساختمان قوچان

نمای ساختمان قوچان

نمای ساختمان قوچان

نمای ساختمان قوچان

نمای ساختمان قوچان

نمای ساختمان قوچان

نمای ساختمان قوچان

نمای ساختمان قوچان

نمای ساختمان قوچان

نمای ساختمان قوچان

نمای ساختمان قوچان

نمای ساختمان قوچان

نمای ساختمان قوچان

نمای ساختمان قوچان

برای آشنایی با انوع  نمای ساختمان کلیک کنید…

 

برای اطلاع از قیمت انواع نمای ساختمان کلیک کنید…

اگر نیاز به مشاوره  رایگان درزمینهٔ  نمای ساختمان دارید  با شماره 05142222550 و یا 09913377500 تماس حاصل نمایید.
یا بار ارسال عدد 5 به شماره 09913377500 همکاران ما در اولین فرصت با شما تماس خواهند گرفت.
همچنین می توانید از طریق واتساپ یا  تلگرام با همکاران ما در ارتباط  باشید.

 

 

فاطمه معقولی

فاطمه معقولی هستم. کارشناس it مدیر وب سایت ایناب تلاش می کنم این وب سایت بستری مفید برای تمام بازدید کنندگان و اعضای سایت باشد و مطالبی مفید در زمینه نمای ساختمان به اشتراک گذاشته شود. شما هم می توانید عضو وب سایت ایناب شوید و خدمات و محصولات خود را معرفی کنید.

پیام خود را بنویسید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته های مرتبط

کلیدواژه خود را وارد کنید