نمای ساختمان در زنجان

در هر شهر فرهنگ و سنت خاصی وجود دارد. در بحث ساختمان سازی و نمای ساختمان هم سنت ها و فرهنگ ها در شهرهای مختلف متفاوت است. از طرفی اصول و ضوابطی برای طراحی نمای ساختمان وجود دارد و طراحی با توجه به آنها انجام می شود. این عوامل باعث متفاوت و متمایز بودن نمای ساختمان ها در شهرهای مختلف می شود. در شهر زنجان هم با توجه به همین عوامل طراحی و اجرای نمای ساختمان انجام می شود. نمای ساختمان در زنجان، از طرفی تحت تأثیر فرهنگ و سنت های این شهر است و از طرف دیگر تحت تآثیر عواملی همچون اقلیم، مصالح بومی و… می باشد.

نمای ساختمان زنجان
نمای ساختمان زنجان

نمای جی اف ار سی gfrc / grc | زنجان

نمای جی اف ار سی یکی از جدیدترین نماهای ساختمان است که خیلی از افراد در ایران با آن آشنایی ندارند. با جی اف ار سی می توان انواع شکل ها و طرح های مشبک، اسلامی، مدرن و… را طراحی و اجرا کرد. از مهم ترین ویژگی هایی که جی اف ار سی دارد نیز همین است که محدویت های زیادی را که بقیه متریال های نمای ساختمان دارند را بر طرف کرده است.

 تایل های جی اف ار سی در ابعاد و اندازه های دلخواه و به صورت سفارشی در رنگ های دلخواه تولید و عرضه می شوند. این تایل ها را می توان با انواع متریال های دیگر نمای ساختمان به صورت ترکیبی اجرا کرد و نمایی خاص و فوق العاده را طراحی و اجرا کرد. برای کسب اطلاعات بیشتر کلیک کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره رایگان با شماره 05142222550 و یا 09913377500 تماس حاصل نمایید.

 

پنل جی ار سی | نمای جی ار سی | gfrc | grc
نمای جی ار سی

نمای بتن اکسپوز | زنجان

بتن اکسپوز یا بتن نما به پانل هایی گفته می شود که به عنوان سطح نهایی در نما یا دیوار اجرا می شوند و پوشش دیگری روی آنها اجرا نمی شود. تایل های بتن اکسپوز را می توان به صورت سطح صیقلی، سطح متخلخل و… با توجه به درخواست کارفرما تولید و عرضه کرد. بتن اکسپوز یکی از بهترین متریال های مدرن حال حاضر برای انواع ساختمان ها می باشد. پنل های بتن اکسپوز در نمای داخلی نیز طرفداران زیادی دارد.

 ایناب پنل های بتن اکسپوز را به دو صورت مسلح و غیر مسلح تولید میکند. پنل های مسلح برای پروژه هایی که قصد اجرای نمای خشک را دارند و پنل ها غیر مسلح برای پروژه هایی که قصد اجرای نمای با ملات را دارند. تایل های بتن اکسپوز هم در ابعاد و اندازه های دلخواه و دررنگ های سفارشی بدون محدودیت تولید می شوند. برای کسب اطلاعات بیشتر کلیک کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره رایگان با شماره 05142222550 و یا 09913377500 تماس حاصل نمایید.

 

نمای بتن اکسپوز
پنل بتن اکسپوز

در مورد زنجان

زنجان مرکز استان استان زنجان واقع در شمال غربی ایران و منطقه آدربایجان است.  نام شهر زنجان عربی شده کلمه زنگان است.  مردم منطقه زنجان اما همچنان تلفط زنگان را به کار می برند. زبان مردم زنجان ترکی آذربایجانی با لهجه زنجانی است. البته قابل ذکر است که مراکز رسمی مانند ادارت و مدارس مردم زنجان به زبان فارسی و در مکالمه های روزمره به زبان ترکی صحبت می کنند.  اکثریت مردم زنجان را شیعیان در بر می گیرند، به گونه ای که هرساله هیئت هایی بزرگ در شهر زنجان در ماه محرم به عزاداری می پردازند.  حسنیه اعظم زنجان از بزرگترین مراکز مذهبی جهان اسلام به شمار می رود.

زنجان دارای آب و هوایی کوهستانی است.  به گونه ای که زمستان ها سرد و تابستان ها معتدل هستند.  فصل زمستان بارش برف و باران در این شهر زیاد است.  بیشترین بارش در این منطقه مربوط به فصل بهار است. آب و هوا و اقلیم منطقه زنجان باعث شده است که این منطقه دارای تابستان های با آب و هوایی بسیار عالی باشد که گذراندن وقت و تعطیلات بسیار مناسب است.

نمای ساختمان زنجان
نمای ساختمان زنجان

اصول طراحی نما

اقلیم منطقه

اقلیم منطقه، اساسی ترین فاکتور طراحی نمای ساختمان است. همیشه در انتخاب متریال نمای ساختمان ، اقلیم و آب و هوای منطقه نقش اساسی دارد.

کاربری ساختمان

یکی از اساسی ترین فاکتورهایی که می تواند تا حدودی نوع نمای ساختمان را مشخص کند کاربری ساختمان است. برای ساختمان مسکونی نمی توان نمای اسپایدر به کار برد.

مقدار بودجه نماسازی

همیشه انتخاب نوع متریال نمای ساختمان و طراحی نمای ساختمان با توجه به بودجه ای که در دسترس است انجام میشود.

مقاومت مصالح

مصالحی که در نمای ساختمان به کار برده می شوند، بایستی مقاومت و پایداری کافی در برابر شرایط جوی را داشته باشند.

مصالح بومی منطقه

مصالح بومی منطقه، از مواردی است که اگر در طراحی مدنظر قرار بگیرد، می تواند باعث کاهش هزینه های نماسازی شود. به عنوان مثال با استفاده از مصالح بومی، هزینه های حمل و نقل مصالح کاهش می یابد و از طرفی نیروهای متخصص در دسترس هستند.

نمای کارخانه | نمای کارخونه
طراحی نمای کارخانه

هدف از نماسازی

زیبایی و جلوه ظاهری نما

زیبایی در نمای ساختمان، از اولین اهدافی است که نمای ساختمان برای دستیابی به آن طراحی و اجرا می شود. نما به عنوان اولین قسمت از هر ساختمان که در دید و تحت نظر عموم است، بایستی زیبایی و جذابیت قابل قبولی داشته باشد.

ایجاد ارزش برای ساختمان ساختمان

نما می تواند ارزش ساختمان را بالابرده و یا برعکس کاملا ساختمان را بی اعتبار و بی ارزش جلوه دهد. نما برای ساختمان، مثل برند برای فروش کالاها می باشد.

جلوگیری از اتلاف انرژی

بحث صرفه جویی در مصرف انرژی از اهمیت ویژه ای برخورداراست. یکی از راه هایی که می توان برای صرفه جویی انرژی در ساختمان به کار برد، استفاده از نمای ساختمان مناسب است.

نمای ساختمان زنجان | هدف از نماسازی

نمای ساختمان زنجان | هدف از نماسازی

اهمیت اجرای صحیح نمای ساختمان

همانطور که اشاره شد، نما، به ساختمان اعتبار و ارزش می دهد. البته قابل ذکر است که این اعتبار و ارزش زمانی ایجاد می شود، که نما به درستی اجرا شود. در صورت اجرای نادرست نمای ساختمان، هزینه ها و وقت شما هدر می رود. به همین دلیل نمای ساختمان بایستی توسط افراد کاردان و متخصص اجرا شود.

شرکت ایناب تولیدکننده، طراح و مجری نماهای نوین ساختمانی، با سابقه ی بیش از 12 سال فعالیت در زمینه نمای ساختمان و عرضه جدیدترین نماهای ساختمان به مشتریان گرامی، آمادگی خود را برای همکاری در به پیش بردن پروژه های ساختمانی در سراسر کشور اعلام می دارد.

 

نمای جی اف ار سی
نمای جی اف ار سی

معرفی نمای کامپوزیت

ورق آلومینیوم کامپوزیت پنل  (Aluminum Composite Panel)، که مخفف آن می شود  ACP . متشکل از دولایه ترکیبی آلومینیوم  و پلی اتیلن یا مواد معدنی  می باشد.  مزایای برتر  این متریال باعث شد که در مدت کوتاهی مورد توجه طراحان و کارفرمایان  قرار بگیرد و در مدت زمان اندکی استفاده از آن در نمای ساختمان افزایش یابد.  تنوع در طرح و رنگ، شکل پذیری، سبک بودن ، سرعت در نصب و قیمت نسبتا پایین از مزایای برتر ورق کامپوزیت می باشد. مهمترین مزیت نمای کامپوزیت نسبت به سایر متریال هایی که در نماسازی استفاده می شوند سبک بودن آن است به گونه ای که وزن یک مترمربع آن حدود6 تا 8 کیلوگرم وزن دارد…. ادامه مطلب

نمای ساختمان زنجان | نمای کامپوزیت
نمای ساختمان زنجان | نمای کامپوزیت

برای آشنایی با انواع  نمای ساختمان کلیک کنید…

 

برای اطلاع از قیمت انواع نمای ساختمان کلیک کنید…

 

ما را در اینستاگرام دنبال کنید

اگر نیاز به مشاوره  رایگان درزمینهٔ  نمای ساختمان دارید  با شماره 05142222550 و یا 09913377500 تماس حاصل نمایید.
یا بار ارسال عدد 5 به شماره 09913377500 همکاران ما در اولین فرصت با شما تماس خواهند گرفت.
همچنین می توانید از طریق واتساپ یا  تلگرام با همکاران ما در ارتباط  باشید.

 

همکاری با ایناب
همکاری با ایناب
چرا ایناب
چرا ایناب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *