نماي ساختمان با مصالح ترکیبی

نماي ساختمان با مصالح ترکیبی

در طراحی نمای ساختمان باید به نکات زیادی توجه کرد و به‌گونه‌ای طراحی شود که متریال ها در کل نما ترکیب شود مگر اینکه بخواهیم جایی را به طور شاخص از نما مشخص کنیم.

نما طرح چوب

نما کامپوزیت

مثلاً در طرح فوق چوب‌ها کل زمینه کار قرارگرفته‌اند و کامپوزیت‌ها به‌صورت برجسته در سطح کار طراحی‌شده‌اند و بارنگ‌های تیره و روشن به ساختمان بعد داده‌اند.

این‌گونه فضاها که به‌صورت پرو خالی کار می‌شود فضاهای مناسبی ایجاد می‌کنند برای نورپردازی ، که الآن جزء اصلی از نما محسوب می‌شود.

نکته دیگری که در این طرح به چشم می آید سنگ‌های اسلبكو است که به‌صورت شبکه‌ای در سطح کار طراحی‌شده است این سنگ‌هاي اسلبكو علاوه بر اینکه جلوه ساختمان را چند برابر می‌کند باعث این می‌شود که متریال کامپوزیت که از آن به عنوان نمای صنعتی یاد می‌کنند در کنار این سنگ‌ها و چوب‌ها انتخاب مناسبی به نظر آید.

فاطمه معقولی

فاطمه معقولی هستم. کارشناس it مدیر وب سایت ایناب تلاش می کنم این وب سایت بستری مفید برای تمام بازدید کنندگان و اعضای سایت باشد و مطالبی مفید در زمینه نمای ساختمان به اشتراک گذاشته شود. شما هم می توانید عضو وب سایت ایناب شوید و خدمات و محصولات خود را معرفی کنید.

پیام خود را بنویسید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته های مرتبط