در مورد کاشان

کاشان یک شهر تاریخی در استان اصفهان می باشد.  این شهر به عنوان زادگاه تمدن شهرنشینی در جهان معروف است و بیش از 7 هزارسال قدمت شهر نشینی دارد.  کاشان یکی از زیباترین شهرهای ایران و مهد تمدن و فرهنگ سنتی ایرانی می باشد. نمای ساختمان نیز در کاشان تحت تأثیر این قدمت و همچنین آداب و رسوم این شهر قرار گرفته است.

کاشان دارای دو اقلیم کوهستانی و کویری (کویر مرنجاب و دریاچه نمک) می باشد.  از مراسم سنتی معروف در این شهر می توان به مراسم گلاب گیری و قالی شویان نام برد.  مراسم گلاب گیری هر ساله از اوایل اردیبهشت ماه شروع می شود و مراسم قالی شویان در مهر ماه برگزار می شود.  این رسم و رسومات هر ساله تعداد زیادی گردشگر را به شهر کاشان می کشاند.

نمای جی اف ار سی gfrc / grc | کاشان

نمای جی اف ار سی یکی از جدیدترین نماهای ساختمان است که خیلی از افراد در ایران با آن آشنایی ندارند. با جی اف ار سی می توان انواع شکل ها و طرح های مشبک، اسلامی، مدرن، پارامتریک و… را طراحی و اجرا کرد. یکی از مهم ترین ویژگی هایی که جی اف ار سی دارد نیز همین است که محدویت های زیادی را که سایر متریال های نمای ساختمان دارند را بر طرف کرده است.

پنل های جی اف ار سی در ابعاد و اندازه های دلخواه و به صورت سفارشی در رنگ های دلخواه تولید می شوند. این پنل ها را می توان با انواع متریال های دیگر نمای ساختمان به صورت ترکیبی اجرا کرد و نمایی خاص و فوق العاده را طراحی و اجرا کرد. برای کسب اطلاعات بیشتر کلیک کنید.

 

نمای جی اف ار سی رستوران خاطره عنبران
نمای رستوران خاطره عنبران

نمای بتن اکسپوز | کاشان

بتن اکسپوز یا بتن نما به پنل هایی گفته می شود که به عنوان سطح نهایی نما یا دیوار اجرا می شوند و هیچ گونه پوشش دیگری روی آن اجرا نمی شود. پنل های بتن اکسپوز را می توان به صورت سطح صیقلی، سطح متخلخل و… با توجه به درخواست کارفرما تولید و عرضه کرد. بتن اکسپوز یکی از بهترین متریال های مدرن حال حاضر برای انواع ساختمان ها می باشد. پنل های بتن اکسپوز در نمای داخلی نیز طرفداران زیادی دارد.

ایناب پنل های بتن اکسپوز را به دو صورت مسلح و غیر مسلح تولید میکند. پنل های مسلح برای پروژه هایی که قصد اجرای نمای خشک را دارند و پنل ها غیر مسلح برای پروژه هایی که قصد اجرای نمای با ملات را دارند. تایل های بتن اکسپوز هم در ابعاد و اندازه های دلخواه و دررنگ های سفارشی بدون محدودیت تولید می شوند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد بتن اکسپوز ایناب کلیک کنید.

بتن اکسپوز
طراحی نمای داخلی با پنل های بتنی

اهمیت نمای ساختمان در کاشان

در شهری مثل کاشان باید به مسئله نمای ساختمان اهیمت زیادی داده شود.  کاشان یک شهر گردشگر پذیر است و سالیانه مسافران و گردشگران زیادی به این شهر مسافرت می کنند.  گردشگری باعث می شود که در مرحله اول نما و منظر مجموعه شهری اهمیت بسیار بالایی پیدا کند. شهرداری های شهرهای گردشگری به این مسئله توجه دارند.  این باعث می شود که نمای ساختمان در کاشان از اهمیت بالایی برخوردار باشد.

نمای ساختمان کاشان
نمای ساختمان آجری

نمای ساختمان در کاشان

برای زیبایی منظر و نمای مجموعه شهری باید علاوه بر خیابان ها و فضاهای سبز ، توجه ویژه ای به نمای ساختمان ها شود.  نمای ساختمان یکی از ارکان اصلی مجموعه های شهری به شمار می رود.  انتخاب متریال مناسب برای نمای ساختمان و همچنین طراحی نمای ساختمان، متناسب با فرهنگ و رسم و رسوم شهر بایستی انجام شود.

هدف از اجرای نمای ساختمان

زیبایی نمای ساختمان

زیبایی از اولین اهداف نماسازی و ایجاد نمای ساختمان است.  انسان همواره زیبایی را دوست دارد و به دنبال آن است. این روز ها به زیبایی نمای ساختمان بیشتر از قبل توجه می شود زیرا نما، اولین قسمت از هر ساختمان است که در دید عموم قرار دارد.

جلوگیری از هدر رفت انرژی

صرفه جویی در مصرف انرژی از اصول زندگی به حساب می آید.  هرکس به عنوان یک انسان مسئولیت صرفه جویی در مصرف انرژی بر گردن دارد و باید به این امر مهم توجه کند. نمای ساختمان ها نیز از مهم ترین عواملی است که می تواند در صرفه جویی در مصرف انرژی اثرگذار باشد.

افزایش و بالابردن دوام و پایداری سازه

نمای ساختمان می تواند از عواملی باشد که آن را در افزایش مقاومت سازه دخیل دانست.  نمای ساختمان چنانچه درست و اصولی طراحی و اجرا شود می تواند باعث افزایش دوام سازه و ساختمان شود.

بالابردن اعتبار ساختمان

نمای هر ساختمان، به مانند لباس برای افراد است.  همانطور که لباس خوب اعتبار افرادی را که نمی شناسیم نزد ما بالا می برد، نمای ساختمان هم، بدون اینکه بدانیم داخل ساختمان چه خبر است و چه امکاناتی دارد، اعتبار آن ساختمان را نزد ما بالا می برد.

طراحی نمای ساختمان کامپوزیت | ساختمان اداری
نمای ساختمان اداری

عواملی که در انتخاب نما و طراحی نقش دارند

مصالح بومی منطقه

استفاده از مصالح بومی در نمای ساختمان مزایایی مانند وجود نیروی متخصص انجام کار، عدم افزایش هزینه جهت حمل و نقل و نیروی کار متخصص، متناسب با بافت منطقه و… را به دنبال دارد.

دوام و مقاومت نمای ساختمان

مصالحی که در نمای ساختمان ها به کار برده می شوند به این دلیل به طور مداوم در معرض شرایط جوی و عواملی چون باد و باران ، سرما، برف و… قرار دارند حتما باید دوام و پایداری خوبی را داشته باشند.

کاربری ساختمان

کاربری و کاربرد ساختمان تأثیر مستقیم روی انتخاب نمای ساختمان دارد. به عنوان مثال برای پروژه های مرتفع و برج ها نمی توان از نمای رومی یا سنگ استفاده کرد.

مقدار بودجه موجود برای نما

تمام هزینه های قسمت های مختلف ساختمان قبل از شروع پروژه به طور کامل و دقیق مشخص می شود یعنی بودجه ای که برای نماسازی صرف می شود، مشخص است. مسلماً باید متناسب با آن بودجه نمای ساختمان اجرا شود.

آب و هوا منطقه‌ی ساخت

اقلیم و آب‌وهوای منطقه از اساسی ترین فاکتورهای نماسازی می باشد، چون شرایط جوی بیشترین تأثیر را روی مصالح ساختمانی دارد.

اهمیت اجرای صحیح نمای ساختمان

همانطور که اشاره شد، نما، به ساختمان اعتبار و ارزش می دهد.  البته قابل ذکر است که این اعتبار و ارزش زمانی ایجاد می شود، که نما به درستی اجرا شود.  در صورت اجرای نادرست نمای ساختمان، هزینه ها و وقت شما هدر می رود. به همین دلیل نمای ساختمان بایستی توسط افراد کاردان و متخصص اجرا شود.

شرکت ایناب تولیدکننده، طراح و مجری نماهای نوین ساختمانی، با سابقه ی بیش از 12 سال فعالیت در زمینه نمای ساختمان و عرضه جدیدترین نماهای ساختمان به مشتریان گرامی، آمادگی خود را برای همکاری در به پیش بردن پروژه های ساختمانی در سراسر کشور اعلام می دارد.

نمای ساختمان مشبک | نمای جی اف ار سی
نمای جی اف ار سی | نمای مسکونی

معرفی نمای کامپوزیت

ورق آلومینیوم کامپوزیت پنل  (Aluminum Composite Panel)، که مخفف آن می شود  ACP  متشکل از دولایه ترکیبی آلومینیوم  و پلی اتیلن یا مواد معدنی  می باشد. مزایای برتر  این متریال باعث شد که در مدت کوتاهی مورد توجه طراحان و کارفرمایان  قرار بگیرد و در مدت زمان اندکی استفاده از آن در نمای ساختمان افزایش یابد. تنوع در طرح و رنگ، شکل پذیری، سبک بودن ، سرعت در نصب و قیمت نسبتا پایین از مزایای برتر ورق کامپوزیت می باشد.مهمترین مزیت نمای کامپوزیت نسبت به سایر متریال هایی که در نماسازی استفاده می شوند سبک بودن آن است به گونه ای که وزن یک مترمربع آن حدود6 تا 8 کیلوگرم وزن دارد…. ادامه مطلب

طراحی نمای کامپوزیت | مجتمع تجاری
نمای مجتمع تجاری

انواع نمای ساختمان 

 

قیمت انواع نمای ساختمان

اگر نیاز به مشاوره  رایگان درزمینهٔ  نمای ساختمان دارید  با شماره 05142222550 و یا 09913377500 تماس حاصل نمایید.
همچنین می توانید از طریق واتساپ یا  تلگرام با همکاران ما در ارتباط  باشید.

 

همکاری-با-ایناب
همکاری-با-ایناب
چرا ایناب
چرا ایناب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *