سوالات متداول در مورد نمای جی اف ار سی GFRC | GRC

1 – مواد تشکیل دهنده نمای جی اف ار سی GFRC  چیست؟

نمای جی اف ار سی GFRC  نوعی جدیدی از بتن است که با دستگاهای خاص به آن  الیاف های شیشه  اضافه می گردد. وجود الیاف های شیشه، مقاومت خمشی آن را بالا برد و امکان شکل دهی به آن می دهد.

2 – نمای جی اف ار سی برای چه نوع ساختمان هایی مناسب است؟

نمای جی ار سیGFRC    یکی از جدیدترین نماهای ساختمان می باشد که به دلیل بالا بودن قیمتش معمولا پروژه های تجاری لوکس و خاص از آن استفاده می کنند ولی برای همه پروژه های ساختمانی مناسب می باشد.

3 – برای مناطق سرد سیر می توان از نمای جی اف ار سی  GFRC  استفاده کرد؟

با توجه به مقاومت بالای نمای جی  اف  ار سی در یخبندان های شدید، نمای جی ار سی برای مناطق سردسیر توصیه می گردد.

 

اگر نیاز به مشاوره رایگان درزمینهٔ نمای ساختمان دارید به شماره 05142222550و یا 09913377500در ساعات 8 تا 20 تماس حاصل نمایید.

و یا بار ارسال عدد 5 به شماره 09913377500همکاران ما در اولین فرصت با شما تماس خواهد گرفت.

همچنین می توانید از طریق ایدی @Inabinfo توسط تلگرام ارتباط برقرار کنید.

 
4 – مقاومت رنگ نمای جی اف ار سی  GFRC چقدر می باشد؟

نمای جی اف ار سی GFRC   در شرکتهای مختلف با روش های مختلف تولید می شود. برخی از شرکتهای این جی ار سی را تولید کرده و پس از نصب روی ان را با رنگ های مخصوص پوشش می دهند. که در این روش امکان پوسته شدن و از بین رفتن رنگ وجود دارد . شرکت ایناب نمای جی ار سی GFRC    را با رنگ های عمقی در کارخانه تولید کرده که رنگ آن در برابر اشعه خورشید بسیار مقاومتر می باشد.

5 – چه طرح هایی با نمای جی اف ار سی  GFRC  می توان در نمای ساختمان اجرا کرد؟

یکی از مزیتهای اصلی نمای جی ار سی  GRC   این است دست طراحان برای طراحی نما باز می باشد و  هر گونه طرحی از جمله طرح های مشبک ، طرح های برجسته، نوشته برجسته ، و …. با نمای جی ار سی قابل تولید و اجرا می باشد.

6 –  روش نصب نمای جی اف ار سی چگونه است؟

کلیات نصب نمای جی ار سی GRC به این شکل است که ابتدا مطابق طرح و نقشه توسط قوطی فلزی سازه ای ایجاد شده که به سازه اصلی ساختمان وصل می باشد و سپس تایل های جی ار سی GRC  روی آن نصب می گردد که با توجه به ابعاد و طرح  روش های مختلفی دارد.

7 – تایل های جی  اف ار سی   GFRC  در چه ابعادی تولید می شوند؟ 

یکی از مزیتهای جی  اف ار سی  GFRC این است که در تولید تایل ها و قطعات محدودیتی وجود ندارد بستگی به نیاز کارفرما و طرح نما می توان از ابعاد 10 در 10 تولید کرد تا ابعاد 4 متر در 4 متر که البته باید برای هر ساختمان بهینه ترین ابعاد تولید شود.

8 – روش آبندی نمای جی اف ار سی در برابر نفوذ آب چگونه است؟

در نماهای جی ار سی مشبک باید دیوار پشتی نمای جی ار سی عایق باشد که درصورت نفوذ آب مشکلی برای ساختمان ایجاد نشود. در مواردی که امکان عایق بودن دیوار وجود نداشته باشد می توان با یک لایه با فاصله از نمای جی ار سی اجرا کرد. در مواردی که نمای مشبک جی ار سی روی شیشه نصب گردد نیازی به آبندی وجود ندارد.

در نماهای جی ار سی غیر مشبک می توان شیارها را با مواد مناسب بندکشی کرد.

9 –  مقاومت نمای جی اف ار سی در برابر زلزله چقدر می باشد؟

با توجه به مقاومت بالای خمشی نمای جی ار سی و روش نصب آن که توسط قوطی فلزی انجام می شود، نمای جی ار سی در برابر زلزله بسیار مقاوم می باشد.

10 – نمای جی اف ار سی در چه رنگ تولید می شود؟

همان طور که قبلا توضیح داده شد برخی شرکتها جی ار سی را بعد از نصب رنگ می کنند که طبیعتا  محدودتی در تنوع رنگ وجود ندارد. ولی شرکت ایناب از تکنولوژی رنگ عمقی استفاده می کند که بافت رنگ به صورت عمقی می باشد که بازم محدودیتی در رنگ محصولات وجود ندارد و رنگ های نمای جی ار سی شرکت ایناب دوام بسیار فوق العاده ای دارد.

 

اگر نیاز به مشاوره رایگان درزمینهٔ نمای ساختمان دارید به شماره 05142222550و یا 09913377500در ساعات 8 تا 20 تماس حاصل نمایید.

و یا بار ارسال عدد 5 به شماره 09913377500همکاران ما در اولین فرصت با شما تماس خواهد گرفت.

همچنین می توانید از طریق ایدی @Inabinfo توسط تلگرام ارتباط برقرار کنید.