0 آیتم ها - تومان0.00
0
  • هیچ محصولی در سبد خرید موجود نیست.

بهترین نمای ساختمان | انتخاب نمای ساختمان | نمای ساختمان

نمای ساختمان یکی از مهمترین قسمتهای ساختمان می باشد که هم در زیبایی منظر شهری و هم به اعتبار بخشی ساختمان و مالکان آن کمک می کند.خیلی از شرکتهای و موسسات بزرگ دنیا هزینه های زیادی برای نمای ساختمان خود می کنند. چون می دانند نمای ساختمان هویت و برند آن سازمان می باشد و خیلی از هتل ها و شرکتهای و دانشگاهای معروف دنیا با معماری نمای ساختمان آن شناخته می شوند. نمای هر ساختمان متفاوت از سایر نماهای می باشد و برای انتخاب نمایی مناسب برای ساختمان آیتم هایی مانند: ارزش ساختمان، نوع کاربری، مکان، هویت، معماری منطقه و …. باید مورد بررسی قرار گیرد. 

 

جهت مشاوره تلفنی می توانید همین الان عدد 5 را به شماره 09158757300 پیامک کنید تا اولین فرصت با شما تماس گرفته شود.

همچنین می توانید از طریق ایدی @Inab3 توسط تلگرام ارتباط برقرار کنید.

ویا با شماره  05142222550 تماس بگیرید.

بهترین نمای ساختمان برای هر ساختمان متفاوت می باشد که باید با بررسی موارد فوق و در نظر گرفتن موارد زیر بهترین نمای ساختمان را انتخاب کنیم.

1 – نوع معماری نمای ساختمان

یکی از اهداف نمای ساختمان زیبا بخشی به ساختمان و منظر شهری می باشد که باید با نوع کاربری ساختمان و محل و هویت منطقه و مکان سازگاری داشته باشد. مثلا در بافت های تاریخی استفاده از نماهای مدرن غربی اگر هم مدیریت شهری اجازه اجرا بدهید شایسته نمی باشد.

2 – دوام و ماندگاری نمای ساختمان

یکی از مهمترین ایتم های ساختمان نمای آن می باشد که باید در نمای ساختمان محصولی با دام استفاده کرد که عمر زیادی داشته در صورت مستهلک شدن نه تنها از اعتبار پروژه کاسته می شود بلکه تعمیر و تغییر نما هزینه های زیادی برای مالکان ایجاد خواهد کرد.

3 – بروز بودن و جدید بودن

نمای ساختمان باید به ببننده نشان دهد در چه بازه ای از زمان اجرا شده پس نماهای جدید و به روز اعتباری برای ساختمان بوده و برای ساختمان و مالکان ارزش افرینی می نماید.

4 – سرعت نصب

سرعت اجرای پروژه ها امروزه از اهمیت فراوانی برخوردار است. به شکلی که پروژه های بزرگ دنیا سرعت اجرای را به رخ می کشند و از نظر خواب سرمایه مخصوصا در ایران که بهره پول بالاست نیز سرعت اجرای پروژه اهمیت ویژه ای دارد. در نتیجه یکی از مواد مهم در انتخاب نمای ساختمان سرعت اجرای آن می باشد.

5 – ضد حریق بودن

ضد حریق بودن نمای و سایر متریال های ساختمان در دنیا از اهمیت فراوانی برخوردار بود ولی در ایران نیز بعد از چند حادثه اتش سوزی به اهمیت آن پی برده شد و در انتخاب متریال نمای ضد حریق بودن یکی از مهمترین گزینه های می باشد.

6- ماندگاری و دوام رنگ

از انجایی که هر گونه تغییر و تعمیر در نمای ساختمان هزینه ها و مشکلات فراوانی دارد باید در انتخاب نمای ساختمان به بحث ماندگاری رنگ توجه ویژه ای باشد.

7 – مقاومت در برابر زلزله

برای مقاوم سازی ساختمان در برابر زلزله هزینه های زیادی می شود ولی متاسفانه در زمینه نما به این اصل کمتر توجه می گردد. نمای ساختمان باید در برابر زلزله مقاوم باشد که در صورت وقوع آسیبی به ساکنان و مجاوران نرسد.

8 – عایق حرارت

اگر چه استفاده از دیوار های جدیدی کمک زیادی به عایق حرارت ساختمان می کند ولی نوع متریال نمای ساختمان نیز می تواند کمک زیادی به کاهش مصرف انرژی بکند.

9- سبکی نمای ساختمان

وزن زیاد نمای ساختمان می تواند ساختمان را در برابر زلزله ضعیف کند و در ساخت آن هزینه ها را نیز افزایش دهد. استفاده از نماهای سبک و نماهای خشک می تواند کمک زیادی به سبک سازی ساختمان کند.

در نتیجه با در نظر گرفتن مواد فوق متوجه می شویم که بهترین نمای ساختمان برای هر ساختمان متفاوت می باشد.

جهت مشاوره تلفنی می توانید همین الان عدد 5 را به شماره 09158757300 پیامک کنید تا اولین فرصت با شما تماس گرفته شود.

همچنین می توانید از طریق ایدی @Inab3 توسط تلگرام ارتباط برقرار کنید.

ویا با شماره  05142222550 تماس بگیرید.

   

همه ی این موارد را میتوان در سنگ اسلبکو ایناب یافت.

کلیدواژه خود را وارد کنید