مارادراینستاگرام دنبال کنید

نمای ساختمان خاص

با توجه به این‌که نمای ساختمان در مقابل عوامل جوی شدید قرار دارد در انتخاب مصالح برای نماسازی باید دقت شود تا نمای ساخته‌شده اولاً در مقابل جوی مقاوم بوده و در ثانی زیبای لازم را داشته باشد و همچنین با نمای ساختمان‌های مجاور هماهنگی داشته باشد. برای نمای ساختمان خاص می‌توان از مصالح مختلفی مانند آجرنما – انواع سیمان‌کاری – انواع سنگنمای کامپوزیت ساختماننمای gfrc نمای چوب – یا انواع ورق‌های آلومینیوم و غیره استفاده می‌شود.

نمای این ساختمان از ترکیبی از نمای سنگ طبیعی ، نمای جی اف ار سی gfrc و نمای آجری طراحی شده است.

برای اینکه نماهای سنگی از سادگی دربیاید می‌توان از سنگ‌های مشبک استفاده کرد که انتخاب مناسبی برای کسانی هست که می‌خواهند نمای ساختمان خاص و متفاوت داشته باشند.

پنل های جی ار سی GFRC  در ابعاد و اشکال متفاوت و در رنگ‌بندی قابل سفارش هستند حتی می‌توان قالب و شکل خاص و منحصربه‌فرد خود را داشته باشید.

سنگ‌های مشبک جی اف ار سی GFRC راحتی می‌توان به‌عنوان حفاظ و نرده در ساختمان استفاده کرد. این سنگ‌ها دارای مقاومت لازم در برابر عوامل جوی هست و دارای شبکه فلزی در داخل محصول هست که همین نکته باعث شده است که از این سنگ‌ها به‌عنوان سنگ‌های نشکن یادکرد.

 

اجرای نمای جی ار سی gfrc
اجرای نمای جی ار سی gfrc

پنل بتنی اکسپوز در نمای داخلی و خارجی ساختمان

پانل های بتنی اکسپوز در نمای داخلی و همچنین خارجی ساختمان به کار برده می شوند. طراحان و کارفرمایانی که یه نماهای مدرن و ساختمان های مدرن علاقه مند هستند،  یکی از متریال هایی که به راحتی می تواند نیاز آنها را برطرف کند، این پانل ها می باشند. در صورتی که از این پانل ها در نمای خارجی ساختمان استفاه شود جای هیچ نگرانی نیست و کاملا در برابر شرایط جوی و آب و هوایی مقاوم هستند.  همانطور که اشاره شد، طرح های ساده ی پنل های اکسپوز برای ایجاد طرح های مدرن و زیبا بسیار مناسب می باشد.

بتن اکسپوز مغازه
تایل بتن اکسپوز

نمای ترکیبی کامپوزیت و جی اف ار سی GFRC

نمای کامپوزیت با توجه به مزیت های فراوانی که دارد یکی از پر طرفدارترین نماهای ساختمانی می باشد ولی این نما از مد افتاده و از سویی نمای جی اف ار سی یکی از جدیدترین نماهای ساختمان است که اجرای طرح های خاص با آن امکان پذیر می باشد به همین منظور برخی از طراحان خلاق نمای کامپوزیت را با نمای جی اف ار سی ترکیب کرده و از به روز بودن و زیبایی سنگ جی اف ار سی و سایر مزیتهای نمای کامپوزیت استفاده کرده و بهترین و جدیدترین طرح نمای ساختمان را ارائه می نمایند.

 

طراحی نما | جی اف ار سی gfrc
جی اف ار سی صفحه اصلی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *