مواد تشکیل دهنده نمای جی اف ار سی GFRC چیست؟

نمای جی اف ار سی GFRC  نوعی جدیدی از بتن است که با دستگاهای خاص به آن  الیاف های شیشه  اضافه می گردد. وجود الیاف های شیشه، مقاومت خمشی آن را بالا برد و امکان شکل دهی به آن می دهد.

نمای جی اف ار سی GFRC برای چه نوع ساختمان هایی مناسب است؟

نمای جی ار سیGFRC    یکی از جدیدترین نماهای ساختمان می باشد که به دلیل بالا بودن قیمتش معمولا پروژه های تجاری لوکس و خاص از آن استفاده می کنند ولی برای همه پروژه های ساختمانی مناسب می باشد.

برای مناطق سرد سیر می توان از نمای جی اف ار سی GFRC استفاده کرد؟

با توجه به مقاومت بالای نمای جی  اف  ار سی در یخبندان های شدید، نمای جی ار سی برای مناطق سردسیر توصیه می گردد.

مقاومت رنگ نمای جی اف ار سی GFRC چقدر می باشد؟

نمای جی اف ار سی GFRC در شرکتهای مختلف با روش های مختلف تولید می شود. برخی از شرکتهای این جی ار سی را تولید کرده و پس از نصب روی ان را با رنگ های مخصوص پوشش می دهند. که در این روش امکان پوسته شدن و از بین رفتن رنگ وجود دارد. شرکت ایناب نمای جی ار سی GFRC را با رنگ های عمقی در کارخانه تولید کرده که رنگ آن در برابر اشعه خورشید بسیار مقاومتر می باشد.

چه طرح هایی با نمای جی اف ار سی GFRC می توان در نمای ساختمان اجرا کرد؟

یکی از مزیتهای اصلی نمای جی ار سی GRC این است دست طراحان برای طراحی نما باز می باشد و  هر گونه طرحی از جمله طرح های مشبک ، طرح های برجسته، نوشته برجسته ، و… با نمای جی ار سی قابل تولید و اجرا می باشد.

روش نصب نمای جی اف ار سی GFRC چگونه است؟

کلیات نصب نمای جی ار سی GRC به این شکل است که ابتدا مطابق طرح و نقشه توسط قوطی فلزی سازه ای ایجاد شده که به سازه اصلی ساختمان وصل می باشد و سپس تایل های جی ار سی GRC  روی آن نصب می گردد که با توجه به ابعاد و طرح  روش های مختلفی دارد.

تایل های جی اف ار سی GFRC در چه ابعادی تولید می شوند؟

یکی از مزیتهای جی  اف ار سی  GFRC این است که در تولید تایل ها و قطعات محدودیتی وجود ندارد بستگی به نیاز کارفرما و طرح نما می توان از ابعاد 10 در 10 تولید کرد تا ابعاد 4 متر در 4 متر که البته باید برای هر ساختمان بهینه ترین ابعاد تولید شود.

روش آب بندی نمای جی اف ار سی GFRC در برابر نفوذ آب چگونه است؟

در نماهای جی ار سی مشبک باید دیوار پشتی نمای جی ار سی عایق باشد که درصورت نفوذ آب مشکلی برای ساختمان ایجاد نشود. در مواردی که امکان عایق بودن دیوار وجود نداشته باشد می توان با یک لایه با فاصله از نمای جی ار سی اجرا کرد. در مواردی که نمای مشبک جی ار سی روی شیشه نصب گردد نیازی به آب بندی وجود ندارد. در نماهای جی ار سی غیر مشبک می توان شیارها را با مواد مناسب بندکشی کرد.

مقاومت نمای جی اف ار سی GFRC در برابر زلزله چقدر می باشد؟

با توجه به مقاومت بالای خمشی نمای جی ار سی و روش نصب آن که توسط قوطی فلزی انجام می شود، نمای جی ار سی در برابر زلزله بسیار مقاوم می باشد.

نمای جی اف ار سی GFRC در چه رنگ تولید می شود؟

همان طور که قبلا توضیح داده شد برخی شرکتها جی ار سی را بعد از نصب رنگ می کنند که طبیعتا  محدودتی در تنوع رنگ وجود ندارد. ولی شرکت ایناب از تکنولوژی رنگ عمقی استفاده می کند که بافت رنگ به صورت عمقی می باشد که بازم محدودیتی در رنگ محصولات وجود ندارد و رنگ های نمای جی ار سی شرکت ایناب دوام بسیار فوق العاده ای دارد.

زمان نصب نمای جی اف ار سی GFRC چگونه است؟

با توجه به اجرای خشک این نما و داشتن اسکوپ های فلزی سرعت اجرای بسیار بالایی دارد. این نما تقریبا مانند نمای کامپوزیت اجرا می شود و مانند نمای کامپوزیت هم سرعت اجرای بالایی دارد. اجرای پنل های جی اف ار سی تنها نیازمند بستن 4 پیچ می باشد.

با توجه به مشبک بودن سنگ های جی اف ار سی GFRC آیا این سنگ ها شکننده نیستند؟

جی اف ار سی بتن تقویت شده با الیاف شیشه می باشد که مقاومت بالایی در برابر ضربه و شکست دارد. شرکت ایناب برای تقویت بیشتر این پنل ها و بالا بردن امنیت آنها در زلزله و جلوگیری از خرد شدن سنگ ها، یک شبکه فلزی در دل سنگ ها به کار برده است. این شبکه فلزی علاوه بر بالا بردن مقاومت سنگ در برابر ضربه و شکست باعث شده است که سنگ در صورت شکستن هم از هم نپاشد.

اسکوپ های پنل های جی اف ار سی GFRC به چه صورت به پنل های متصل شده اند؟

اسکوپ های فلزی پنل ها در هنگام تولید به شبکه فلزی داخل پنل جوش شده سپس قالب ریزی پنل انجام می شود. این نوع قرار دادن اسکوپ ها باعث می شود که به هیچ عنوان از پنل ها کنده و جدا نشود. این باعث می شود که امنیت این نما و پنل های جی اف ار سی بسیار بالا برود.

اگر نیاز به مشاوره  رایگان درزمینهٔ  نمای ساختمان دارید  با شماره 05142222550 و یا 09913377500 تماس حاصل نمایید.
یا بار ارسال عدد 5 به شماره 09913377500 همکاران ما در اولین فرصت با شما تماس خواهند گرفت.
همچنین می توانید از طریق واتساپ یا  تلگرام با همکاران ما در ارتباط  باشید.
سوالی دارید؟ اينجا بپرسيد!
مکالمه را شروع کنید
براي شروع مكالمه در whatsapp روي آيكن كارشناس فروش كليك كنيد

کلیدواژه خود را وارد کنید