سوالات متداول GFRC

مواد تشکیل دهنده نمای جی اف ار سی GFRC چیست؟

جی اف ار سی یک نوع بتن پیشرفته می باشد که در آن از الیاف شیشه، سنگدانه، سیمان، سیلیس، مواد افزودنی و… استفاده شده است. گروه ایناب در برخی از قطعات خاص خود یک شبکه فلزی هم جهت استحکام و مقاومت بیشتر پنل در برابر ضربه و شکست و مقاومت بیشتر در زلزله به کار می برد.

نمای جی اف ار سی GFRC برای چه نوع ساختمان هایی مناسب است؟

نمای جی ار سی با توجه به اینکه هیچ گونه محدودیتی در طرح و شکل تولید شده ندارد در انواع ساختمان ها با کاربری های مختلف اعم از ساختمان های مسکونی، اداری، تجاری، صنعتی و… و همچنین ساختمان های با معماری های متفاوت مثل معماری مدرن، کلاسیک، سنتی و… قابل استفاده و اجرا می باشد.

برای مناطق سرد سیر می توان از نمای جی اف ار سی GFRC استفاده کرد؟

قطعات جی اف ار سی به گونه ای تولید می شوند که جذب آب بسیار پایینی دارند. این جذب آب پایین باعث می شود که دوام و مقاومت این سنگ ها در مناطق سردسیر بسیار بالا تر برود. زیرا یخ زدگی باعث پوکیدن قطعات جی اف ار سی نمی شود چون حدودا آبی در این قطعات وجود ندارد که بخواهد یخ بزند و افزایش حجم پیدا کند.

مقاومت رنگ نمای جی اف ار سی GFRC چقدر می باشد؟

رنگ قطعات جی اف ار سی در دو نوع عمقی و پوششی می باشد. رنگ های عمقی بیشتر برای قطعات کوچک تر و معمولا با ابعاد کمتر از 1 متر کاربرد دارد و استفاده می شود. این نوع رنگ کاملا مقاوم در برابر نور خوشید و شرایط مختلف جوی می باشد. شرکت ایناب به عنوان یکی از تولیدکنندگان gfrc در کشور تقریبا همه پنل های خود را با رنگ عمقی تولید و عرضه می کند. برای قطعات بزرگ معمولا از رنگ های پوششی استفاده می کنند. به این صورت که بعد از تولید قطعات رنگ آمیزی می شوند.

چه طرح هایی با نمای جی اف ار سی GFRC می توان در نمای ساختمان اجرا کرد؟

یکی از مزیت های اصلی نمای جی ار سی GRC این است دست طراحان برای طراحی نما باز می باشد و  هر گونه طرحی از جمله طرح های مشبک ، طرح های برجسته، نوشته برجسته ، و… با نمای جی ار سی قابل تولید و اجرا می باشد. تنها موردی که ممکن است کارفرمایان را از دادن طرح های خاص منصرف کند این که است که تولید طرح های دلخواه یک هزینه اضافی برای قالب سازی دارد.

روش نصب نمای جی اف ار سی GFRC چگونه است؟

روش های نصب جی اف ار سی با توجه به حجم پروژه، نوع طرح پروژه، ابعاد پنل ها و… متفاوت است و با توجه به اینها معمولا روش نصب انتخاب می شود. اما متداول ترین و معمول ترین روش نصب پنل های gfrc روش فیکس می باشد. به این صورت که ابتدا زیرسازی کار با توجه به ابعاد پنل های طرح انجام می شود و قوطی های فلزی روی نما نصب می شوند، بعد از نصب قوطی ها پنل ها بر روی قوطی ها پیچ می شوند.

تایل های جی اف ار سی GFRC در چه ابعادی تولید می شوند؟

یکی از مزیتهای جی  اف ار سی  GFRC این است که در تولید تایل ها و قطعات محدودیتی وجود ندارد بستگی به نیاز کارفرما و طرح نما می توان از ابعاد 10 در 10 تولید کرد تا ابعاد 4 متر در 4 متر که البته باید برای هر ساختمان بهینه ترین ابعاد تولید شود.

روش آب بندی نمای جی اف ار سی GFRC در برابر نفوذ آب چگونه است؟

در نماهای جی ار سی مشبک باید دیوار پشتی نمای جی ار سی عایق باشد که درصورت نفوذ آب مشکلی برای ساختمان ایجاد نشود. در مواردی که امکان عایق بودن دیوار وجود نداشته باشد می توان با یک لایه با فاصله از نمای جی ار سی اجرا کرد. در مواردی که نمای مشبک جی ار سی روی شیشه نصب گردد نیازی به آب بندی وجود ندارد. در نماهای جی ار سی غیر مشبک می توان شیارها را با مواد مناسب بندکشی کرد.

مقاومت نمای جی اف ار سی GFRC در برابر زلزله چقدر می باشد؟

با توجه به مقاومت بالای خمشی نمای جی ار سی و روش نصب آن که توسط قوطی فلزی انجام می شود، نمای جی ار سی در برابر زلزله بسیار مقاوم می باشد.

نمای جی اف ار سی GFRC در چه رنگ هایی تولید می شود؟

برای رنگ نمای gfrc و قطعات gfrc هیچ گونه محدودیتی وجود ندارد و هر رنگی طبق سفارش مشتری قابل تولید است.

زمان نصب نمای جی اف ار سی GFRC چگونه است؟

با توجه به اجرای خشک این نما و داشتن اسکوپ های فلزی سرعت اجرای بسیار بالایی دارد. این نما تقریبا مانند نمای کامپوزیت اجرا می شود و مانند نمای کامپوزیت هم سرعت اجرای بالایی دارد. اجرای پنل های جی اف ار سی با ابعاد کوچک تر تنها نیازمند بستن 4 پیچ می باشد. برای ابعاد بزرگتر هم که با استفاده جرثقیل قطعات جایگذاری و نصب می شوند.

با توجه به مشبک بودن سنگ های جی اف ار سی GFRC آیا این سنگ ها شکننده نیستند؟

جی اف ار سی بتن تقویت شده با الیاف شیشه می باشد که مقاومت بالایی در برابر ضربه و شکست دارد. شرکت ایناب برای تقویت بیشتر این پنل ها و بالا بردن امنیت آنها در زلزله و جلوگیری از خرد شدن سنگ ها، یک شبکه فلزی در دل سنگ ها به کار برده است. این شبکه فلزی علاوه بر بالا بردن مقاومت سنگ در برابر ضربه و شکست باعث شده است که سنگ در صورت شکستن هم از هم نپاشد.

اسکوپ های پنل های جی اف ار سی GFRC به چه صورت به پنل های متصل شده اند؟

در برخی از پنل های تولید شده از شبکه فلزی داخلی جهت بالا تر رفتن استحکام و مقاومت پنل ها استفاده می شود. همچنین اسکوپ های فلزی پنل ها در هنگام تولید به شبکه فلزی داخل پنل جوش شده سپس قالب ریزی پنل انجام می شود. این نوع قرار دادن اسکوپ ها باعث می شود که به هیچ عنوان از پنل ها کنده و جدا نشود. این باعث می شود که امنیت این نما و پنل های جی اف ار سی بسیار بالا برود. 

 

برای مطالعه مقاله جامع در مورد جی اف ار سی gfrc کلیک کنید


 

جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره 05191007707 و یا 09913377500 
09913367500 تماس حاصل نمایید.
همچنین می توانید از طریق تلگرام و واتساپ با همین شماره ارتباط برقرار کنید.

همکاری-با-ایناب
همکاری-با-ایناب
چرا ایناب
چرا ایناب