بازسازی نمای ساختمان قدیمی | تعویض نمای ساختمان | نمای ساختمان

بازسازی نمای ساختمان قدیمی | تعویض نمای ساختمان | نمای ساختمان

ساختمان ها معمولا عمر زیادی دارند ولی نمای ساختمانها به مرور زمان زیبایی خود را از دست می دهد که یک دلیل آن می تواند کم کیفیت بودن نمای ساختمان و دلیل دیگر آن می تواند از مد افتادن نمای ساختمان باشد. این باعث می شود که نمای ساختمان نیاز به بازسازی پیدا کند. مالکان ساختمانهای های قدیمی معمولا نمای ساختمان را بازسازی می کنند که با این کار باعث می شود کل ساختمان نو و به روز دیده شود و از سویی نمای ساختمان فقط متعلق به مالک نیست بلکه نمای ساختمان نقش مهمی در زیباسازی شهر دارد که برای زیباسازی منظره ی شهری باید نمای ساختمان زیبا باشد.

در بازسازی نمای ساختمان باید به معماری آن منطقه ، نوع کاربری ساختمان، نمای قدیمی ساختمان، مقدار بودجه مالک، سازه و اسلکت ساختمان توجه کرد چون هر کدام از ایتم های فوق می تواند برای انتخاب و اجرای نمای جدید نقش مهمی داشته باشد.

مواردی که در این مقاله مطالعه می کنید:

بازسازی نمای قدیمی با نمای جی اف ار سی GFRC – GRC

یکی از جدیدترین نماهای ساختمان نمای gfrc  جی اف ار سی یا grc  می باشد که مزایای زیادی نسبت به سایر نماهای ساختمان دارد. نمای  gfrc جی اف ار سی با این که قیمت نسبتا بالایی دارد اما زیبایی خاصی به ساختمان می بخشد و برای ساختمان هایی که در مناطق خوب می باشند و قیمت بالایی دارند ارزش آفرینی می کند.اجرای نمای grc  جی ار سی نیز مانند نمای کامپوزیت بدون ملات بوده و به راحتی می توان روی نماهای قدیمی (نمای سنگ،نمای آجر) بدون جمع کردن نمای قبلی اجرا کرد و ساختمان قدیمی را به یک ساختمان جدید و به روز تبدیل کرد.

پیشنهاد می کنم حتما این مقاله را مطالعه کنید:

جامع ترین و کامل ترین اطلاعات مورد نیاز در مورد GFRC

جی اف ار سی

جی اف ار سی

بازسازی نمای ساختمان توزیع برق مانا مشهد با استفاده از جی اف ار سی و کامپوزیت

اگر نیاز به مشاوره رایگان درزمینهٔ نمای ساختمان دارید با شماره 05142222550 و یا 09913377500 تماس حاصل نمایید.

بازسازی نمای ساختمان کلینیک طب ماهان مشهد با استفاده از جی اف ار سی GFRC و کامپوزیت

بازسازی نمای تالار

طراحی و بازسازی نمای تالار میلاد با استفاده از ورق کامپوزیت و پنل جی اف ار سی طرح نگار در شهرستان نیشابور

در ادامه چند نوع متریال برای تعویض و ترمیم نمای ساختمانها را بررسی می کنیم

بازسازی نمای ساختمان با سنگ تراورتن

سنگ تراورتن به دلیل ارزانی در ایران طرفداران زیادی دارد اما برای ترمیم و باز سازی نما با سنگ تراورتن باید نمای قبلی کاملا جمع و در صورتیکه نمای قبلی سنگ با آجر بوده باید کامل تراشیده شود در غیر این صورت ملات ماسه سیمان به دیوارها چسبندگی کافی نخواهد داشت و خطر سقوط سنگ از دیوار چند برابر خواهد شد و از آنجایی که اجرای نمای سنگ تراورتن خیلی کند می باشد و در بازسازی نما سرعت کار خیلی مهم می باشد سنگ تراورتن برای بازسازی نمای ساختمان قدیمی توصیه نمی گردد.

نمای ساختمان مسکونی | سنگ | جی اف ار سی | GFRC | GRC

نمای ساختمان مسکونی | 4 طبقه

بازسازی نمای ساختمان قدیمی با نمای آجر

نمای آجر هم نسبتا ارزان بوده و ظاهرا نمای خوبی برای بازسازی نمای ساختمان می باشد ولی دقیقا مشکلات نمای سنگ تراورتن را دارد که هم سرعت اجرای آن کند بوده و هم هر طرحی با نمای آجر قابل اجرا نیست. از طرفی هم آجر جزء مصالحی است که زود به زود کثیف می شود و نیاز به نگهداری دارد. همچنین عمر مفید چندان زیادی نیز ندارد. اما در کل نمای آجر نمایی خاصی است که زیبایی خاصی را به ساختمان می دهد.

نمای ساختمان آجری مدرن

نمای ساختمان آجری مدرن | نمای مسکونی

بازسازی نمای ساختمان با نمای کامپوزیت

بازسازی نمای قدیمی

بازسازی نمای قدیمی


نمای دانشکده علوم پزشکی شاهرود

نمای کامپوزیت شاهرود

نمای کامپوزیت با توجه به سرعت اجرای بالا، قیمت نسبتا پایین، تنوع در رنگ، امکان اجرای طرح های متنوع و سبک بودن آن گزینه ای مناسب برای بازسازی نماهای قدیمی می باشد. در ساختمان هایی که نمای قدیمی آن آجر یا سنگ باشد به راحتی بدون جداکردن نمای قبلی می توان ساختمان را با نمای کامپوزیت بازسازی کرد و چون نمای کامپوزیت سبک هست نیازی به تقویت سازه نیز نمی باشد. همچنین با توجه به اهمیت زمان در بازسازی نمای ساختمان و امکان ایجاد طرح های مختلف و متنوع می توان گفت اجرای نمای کامپوزیتمناسب ترین متریال برای بازسازی نماهای قدیمی ساختمان می باشد.

بازسازی نمای قدیمی به صورت ترکیبی

برخی از ساختمانهای قدیمی عمر زیاد دارد که برای مالک توجیه ندارد هزینه های زیادی برای بازسازی نما انجام دهد از سویی سازه ساختمان نیز تحمل بار زیادی را ندارد. در این نوع ساختمانها نماهای ترکیبی برای بازسازی توصیه می گردد. در جاهایی از ساختمان که امکان اجرا وجود دارد از سنگ تراورتن یا آجر و در جاهایی که نیاز به ایجاد طرح های خاص یا اجرای باکس ها را دارد از نمای کامپوزیت می توان استفاده کرد. ترکیب این متریال ها با طراحی خلاقانه می تواند هم هزینه های بازسازی نما را کاهش دهد و هم نمایی زیبا برای ساختمان ایجاد نماید.

اگر نیاز به مشاوره رایگان درزمینهٔ نمای ساختمان دارید با شماره 05142222550 و یا 09913377500 تماس حاصل نمایید.
و یا بار ارسال عدد 5 به شماره 09913377500 همکاران ما در اولین فرصت با شما تماس خواهد گرفت.
همچنین می توانید از طریق تلگرام و یا واتساپ با همین شماره ارتباط برقرار کنید.
فاطمه معقولی

کارشناس it و مدیر وب سایت ایناب هستم. تلاش می کنم این وب سایت بستری مفید و ارزش آفرین برای تمام بازدیدکنندگان باشد و مطالبی مفید در زمینه نمای ساختمان به اشتراک گذاشته شود. منتظر نظرات ارزشمند شما برای بهبود این وب سایت هستم.

پیام خود را بنویسید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته های مرتبط

سوالی دارید؟ اينجا بپرسيد!
مکالمه را شروع کنید
براي شروع مكالمه در whatsapp روي آيكن كارشناس فروش كليك كنيد.
mi, luctus leo Aenean dictum elementum ultricies libero felis

کلیدواژه خود را وارد کنید