جی اف ار سی gfrc – جی ار سی grc – قیمت روز 1401 – روش های اجرا – مزایا و معایب

جی اف ار سی

در این مقاله توضیحات کاملی در مورد جی اف ار سی gfrc یا جی ار سی grc ارئه شده است. اگر با این متریال آشنایی ندارید توصیه میکنم حتما این مقاله را با دقت مطالعه نمایید. همچنین در این مقاله با پنل های جی اف ار سی ایناب (یکی از تولیدکنندگان gfrc در کشور) و تفاوت این پنل ها با سایر پنل های جی ار سی موجود در بازار آشنا می شوید. 

جی اف آر سی GFRC چیست؟ جی آر سی GRC چیست؟

GFRC مخفف عبارت “Glass Fiber Reinforced Concrete” است. GRC یا GFRC در مقاطع بتنی نازک ساخته شده است که توسط یک فرایند اختصاصی پاششی با سیمان OP غنی شده و مخلوط سنگدانه ایجاد می شود که در آن الیاف شیشه ای مقاوم به قلیایی، مقاومت لازم را فراهم می کنند. بر خلاف فولاد ، الیاف شیشه هرگز زنگ نمی زنند و در سراسر ضخامت پانل ها قرار می گیرند.

الیاف شیشه دارای هدفی مشابه فولاد تقویت کننده در بتن مسلح هستند که عمدتا در مناطق تنش کششی قرار می گیرند. از آنجا که الیاف شیشه مقاومت خمشی ، کششی و ضربه ای را ایجاد می کنند، پانل های معماری ساخته شده از GFRC قوی، بادوام و سبک هستند.

جی ار سی GRC تقریباً 80٪ سبک تر از روکش فلزی بتن پیش ساخته است، به دلیل مقاومت فشاری برتر و مهمتر از همه ویژگی های خمشی، تطبیق پذیری بیشتری را ارائه می دهد. به دلیل کاهش وزن، در مقایسه با بتن پیش ساخته با انتشار CO2 کمتری که در طول تولید ایجاد می شود، سازگار با محیط زیست است.

اگر بار کاهش یافته روی روبنا با صرفه جویی های اقتصادی در چارچوب ساختاری و پایه ها در نظر گرفته شود، کاهش انتشار به میزان قابل توجهی افزایش می یابد. GRC  درجه مواد BREEAM A+ را دریافت می کند و به دلیل نصب سبک بر روی طیف وسیعی از سیستم های پشتیبانی سفارشی ، به راحتی قابل حمل و نصب است.

این یک فناوری است که بیش از 25 سال در حال استفاده است و GRC گزینه هایی را برای طراحی نما در اختیار طراح قرار می دهد که تعداد کمی از مصالح دیگر می توانند از نظر تنوع با آن مطابقت داشته باشند.

پنل جی ار سی | نمای جی ار سی | gfrc | grc
نمای جی ار سی | ساختمان طب ماهان مشهد

ایناب را در اینستاگرام دنبال کنید


مواد تشکیل‌دهنده بتن جی آر سی gfrc/grc | طرح اختلاط بتن جی اف آر سی gfrc

جی اف ار سی gfrc با توجه به طرح و پروژه می تواند طرح اختلاط های مختلفی داشته باشد. به عنوان مثال در اینجا ما یک نمونه طرح اختلاط بتن جی اف ار سی gfrc را ذکر می کنیم؛

GFRC مخفف بتن مسلح با الیاف شیشه است GFRC که من استفاده می کنم ترکیبی از سیمان پرتلند ، ماسه سیلیس ،  Forton VF-774  (افزودنی اکریلیک)، روان کننده، Vitro Minerals VCAS-micronHS (پوزولان که استحکام را افزایش می دهد و به کاهش تخلخل کمک می کند) ، آب و رشته های الیاف شیشه ای AR مقاوم در برابر قلیایی.

اجرای نمای جی اف ار سی
نمای gfrc / grc

جهت کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره رایگان با شماره 05142222550 و یا 09913377500
یا 09158757300  تماس حاصل نمایید.

پنل های سبک وزن مثل جی ار سی grc چه مزایایی دارند؟

 • مزایای زیادی وجود دارد. در سازه های فولادی چند طبقه ، کاهش چشمگیر مقدار فولاد مورد نیاز در ساختمان قابل تحقق است. به عنوان مثال ، در یک برج 100،00 مترمربعی ، پانل های GFRC وزن ساختمان را بیش از 3000 تن کاهش می دهد که در پی آن اندازه و وزن و هزینه پی ساختمان، پایه ها ، تیرها و ستون های ساختمان نیز کاهش می یابد.
 • پنل های جی اف ار سی gfrc برای بازسازی نمای ساختمان های موجود بسیار ایده آل است چون جی اف ار سی GFRC کمترین میزان بار را به سازه و فونداسیون موجود اضافه میکند. در بسیاری از موارد پانل های جی ار سی grc را می توان به صورت مستقیم بر روی نمای موجود با حداقل تاثیر روی ساختمان نصب و اجرا کرد.
 • پنل های جی اف ار سی gfrc به طور وسیعی در مناطق لرزه خیر استفاده می شوند، از اونجایی که پنل ها سبک و اتصالات آنها به ساختمان انعطاف پذیر است، باعث می شود که پوسته بتنی (پنل های gfrc) همراه با زلزله جابجا شوند بدون اینکه سقوط کنند یا بشکنند.

پنل های جی اف ار سی gfrc ایناب

مجموعه ایناب در حال حاضر بیش از 30 پنل با طرح ها و ابعاد مختلف از 25*25 سانتی متر تا 220*220 سانتی متر را در خط تولید خود دارد. جهت مشاهده کامل پنل ها و اطلاعات کامل در مورد این پنل ها اینجا کلیک کنید.

جهت دانلود رایگان آبجکت پنل های gfrc ایناب اینجا کلیک کنید

تفاوت پنل های جی ار سی ایناب (تولیدکننده gfrc) با سایرین

به صورت کلی جی ار سی بتن تقویت شده با الیاف شیشه می باشد که مقاومت نسبتا بالایی دارد. فناوری و ایده ای که ایناب به عنوان یکی از شرکت های تولیدکننده gfrc / grc اجرا کرد و باعث شد مقاومت پنل های جی ار سی خیلی بالاتر برود، این بود که در پنل های تولیدی خود از شبکه مش فولادی استفاده کرد. این شبکه فولادی پنل های مشبک بتنی را بسیار مقاوم تر و با دوام تر کرد. همچنین باعث شد نصب این پنل ها بسیار ساده تر شود. 

نمای جی اف ار سی gfrc
gfrc – grc

پوشش رنگ در بتن جی اف ار سی gfrc

پنل های جی اف ار سی با رنگ (رنگدانه صنعتی) و بافتی یکپارچه ساخته می شوند، بنابراین در اکثر موارد بعد از تولید نیازی به هیچ نوع پوششی ندارند. در هر حال در پروژه هایی که رنگ های تیره تر مورد نیاز است، می توان پنل ها را به صورت پوششی رنگ آمیزی کرد و یا اینکه در بتن در زمان تولید پنل ها از پیگمنت (رنگدانه) مورد نیاز استفاده کرد. مسلما کیفیت رنگی که پیگمنت ها به پنل های جی اف ار سی می دهند بسیار بهتر از رنگ های پوششی است.

روش نصب و اجرای نمای جی اف ار سی gfrc ایناب

جدا از اینکه جی ار سی با توجه به روش تولید، به صورت های مختلف نصب می شود اما پنل های grc ایناب خیلی راحت و بدون دردسر قابل اجرا می شود. تولید جی اف آر سی ایناب به این صورت است که برای هر پنل مطابق با ابعاد و اندازه آن تعدادی اسکوپ به شبکه فلزی داخلی آن جوش شده و برای نصب تعبیه می شود. برای اجرا هم کافی است که بعد از زیرسازی نما با پروفیل های فلزی با توجه به ابعاد پنل ها، تایل جی ار سی با پیچ به زیرسازی متصل شود. جهت کسب اطلاعات کامل در مورد روش های نصب جی اف ار سی کلیک کنید.

اجرای نمای جی اف ار سی
اجرای نمای grc

روش های تولید جی اف ار سی gfrc

تولید جی اف ار سی gfrc به دو روش پریمیکس و هنداسپری انجام می شود. روش پریمیکس یک روش ریخته گری است و محدودیت هایی برای تولید جی ار سی به این روش وجود دارد. اما روش هنداسپری که روش اصلی تولید جی ار سی می باشد تقریبا محدودیتی در تولید پنل های مختلف ندارد و انواع پنل ها با ابعاد بسیار بزرگ را نیز می توان با این روش تولید کرد.

تولید جی ار سی به روش هند اسپری

یک روکش رنگی یکپارچه که فقط از دوغاب ماسه/سیمان به همراه سنگدانه های تزئینی (در صورت نیاز) مورد نظر تشکیل شده است ، برای ایجاد سطح و ظاهر مطلوب و محافظت در برابر الیاف شیشه روی سطح ، به قالب اسپری می شود. بعد از لایه رویه چند لایه دیگر از مخلوط بتن جی ار سی بر بروی قالب با ضخامت مورد نظر (معمولا تا 3 سانتی متر) اسپری می شود. هر لایه بعد از اسپری معمولا با غلطک های دستی متراکم می شود.

یک گل میخ سبک فولادی و لبه های فریم در پشت پنل قرار می گیرند و توسط یک قطعه فلزی L شکل انعطاف پذیر به پوسته سیمانی پشت پنل متصل می شوند. 

مقایسه بتن پیش ساخته gfrc با سایر بتن های پیش ساخته

جی ار سی grc متریالی با الاستیک بالاتر و متراکم تر نسبت به بتن های پیش ساخته است. نسب سیمان به ماسه برای جی ار سی grc 1:1 است در صورتی در بتن های دیگر 1:6 می باشد. افزودن الیاف شیشه باعث بالاتر رفتن مقاومت خمشی و ضربه ای و کاهش نفوذ پذیری بتن جی اف ار سی gfrc در برابر آب و هوا نسبت بتن معمولی می شود.

جی اف ار سی gfrc یک کرتین وال به تمام معنا برای روکش خارجی ساختمان است. جایی که نیاز است پنل های پیش ساخته به عنوان پشتیبان برای سازه ساختمان ها عمل کنند، پنل های پیش ساخته جی اف ار سی gfrc گزینه بهتری هستند.

نمای gfrc
پنل جی ار سی | GRC

بتن جی ار سی GRC یا الیافی

در ایران برخی افراد به جی ار سی gfrc /grc بتن الیافی نیز می‌گویند.  البته بتن جی ار سی به دلیل داشتن مواد و مکمل‌های بسیار پیشرفته و روش تولید بسیار خاص تفاوت‌های زیادی با بتن معمولی که در ذهن مردم عادی است دارد.  ولی بتن الیافی به هر بتنی که الیاف (الیاف شیشه، الیاف فلز، الیاف پلی‌پروپیلن) اضافه شود گفته می‌شود. درنتیجه بتن الیافی شاید اسم درستی برای جی اف آر سی gfrc نباشد.

نمای جی ار سی | شورای شهر قدس تهران
نمای جی ار سی gfrc

چرا در تولید جی ار سی grc از یک قاب گل میخ فولادی استفاده می شود؟

 • گل میخ های فولادی باعث بالا رفتن مقاومت پنل ها شده و باعث می شود که بتوان پانل های بزرگ تر و با شکل های مختلف را ساخت و بدون اینکه در حمل و نقل آسیبی به آنها برسد به محل کار منتقل کرد.
 • قطعه فلزی L شکل انعطاف پذیر در هیچ نقطه ای به پوست GFRC نفوذ نمی کند و باعث می شود که پنل جی ار سی مستقل از قاب فولادی حرکت کند و در نتیجه تنش های مواد را که ممکن است در نتیجه انبساط و انقباض متفاوت بین بتن و قاب فولادی ایجاد شود، کاهش دهد.
 • در محل کار ، قاب فلزی اطراف پنل به عنوان یک نقطه اتصال برای جوشکاری یا پیچ کردن پانل به سازه ساختمان و نما عمل می کند. همچنین سطحی برای استفاده از تزئینات داخلی مانند دیوار خشک (مثل پنل های گچی) و همچنین فضایی برای عایق کاری ، برق کاری ، انجام کار های مکانیکی و مجرای ارتباطی فراهم می کند.

مزایای بتن جی اف ار سی gfrc / grc

♦ امکان تولید قطعات مشبک و خاص با ابعاد دلخواه

یکی از دغدغه‌های معماران و طراحان خلاق، اجرایی شدن طرح‌هایشان است. چون خیلی از طرح‌ها با مصالح و متریال های دیگر قابل اجرا نیست؛  اما با نمای جی ار سی تقریباً هیچ‌گونه محدودیتی در تولید قطعات ازنظر طرح، نقش، اندازه و رنگ وجود ندارد.  امکان تولید قطعات مشبک و نقش برجسته و باکس‌های بزرگ نیز با نمای جی ار سی gfrc | grc امکان‌پذیر است.

نمای ساختمان تجاری | پنل جی اف ار سی
نمای ساختمان تجاری | پنل جی اف ار سی

♦ ارزش‌آفرینی برای ساختمان

همان‌طور که کالاهای برند و مارک‌دار برای مشتریان خود اعتبار ایجاد می‌کنند، یک ساختمان با نمای متفاوت و خاص هم می‌تواند چند برابر برای مالکان و ساکنان خود ایجاد ارزش و اعتبار نماید.  نمای ساختمان اولین تصویری است که از هر ساختمان در ذهن‌ها باقی می‌ماند.  نمای جی اف ار سی gfrc / grc می‌تواند برای مالکان، مجریان، طراحان و ساکنان آن ارزش و اعتبار ایجاد نماید.

مقاومت در برابر تنش و ضربه

وجود الیاف شیشه در نمای جی اف ار سی gfrc | grc باعث شده این محصول در برابر ضربه و تنش بسیار مقاوم باشد که این‌یکی از برترین مزیت‌های نمای gfrc هست.

مقاوم در برابر زلزله

کشور ما زلزله‌خیز است و هرلحظه باید آمادگی کافی در برابر زلزله را داشته باشیم. از آنجایی نمای جی اف را سی gfrc | grc در برابر ضربه و تنش مقاوم هست و نصب آن نیز به‌صورت خشک انجام  می‌گردد، کاملاً در برابر زلزله مقاوم می‌باشد.


جهت کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره رایگان با شماره 05142222550 و یا 09913377500
یا 09158757300  تماس حاصل نمایید.

سرعت در اجرا

توجیه اقتصادی یکی از مهم‌ترین آیتم‌ها برای ساخت هر ساختمان هست.  زمان ساخت می‌تواند تأثیرات زیادی در هزینه‌های ساخت یک پروژه ساختمانی بگذارد. نمای جی اف ار سی یک نمای پیش‌ساخته است که اجرای آن بسیار سریع‌تر و ایمن‌تر از سایر نماها هست.

سبک‌ سازی ساختمان

همه طراحان و مهندسین در انتخاب متریال ها به مقوله سبک‌سازی اهمیت می‌دهند.  از آنجایی که روش نصب جی اف را سی بدون ملات و به‌صورت خشک هست، وزن کلی نما نسبت به خیلی از متریال های نما کاهش می‌یابد.

مقاوم در یخبندان و شرایط سخت جوی

نمای جی اف ار سی gfrc | grc به دلیل جذب آب پایین و مقاوم بودن بافت مولکولی آن در يخبندان و سرماهای بسیار شدید نیز مقاوم هست.

طراحی نمای ساختمان اداری
نمای ترکیبی جی ار سی و سنگ

مقاومت در برابر حریق

انتخاب متریال های ضد حریق نمای ساختمان تبدیل به یک اجبار شده است.  چون حوادث زیادی به دلیل حریق در نمای ساختمان اتفاق افتاده است.  نمای جی اف ار سی به دلیل این که پایه اصلی آن سنگ هست، کاملاً در برابر حریق مقاوم می باشد.

تعمیر و تغییر آسان

در صورتی که به هر دلیلی نیاز به تعمیر و تغییر قطعات در نما باشد، به دلیل این‌که به‌صورت خشک نصب‌شده، به‌راحتی این کار در نمای جی اف را سی gfrc / grc انجام می‌گردد.

تعدادی طراحی نما با استفاده از grc / gfrc

روش نصب جی اف ار سی gfrc | grc

نصب نمای جی اف را سی gfrc | grc به‌صورت خشک انجام می‌گردد. با توجه به تنوع طرح و ابعاد پنل های جی اف ار سی، ابتدا توسط قوطی‌های فلزی شبکه‌ای ایجاد می‌گردد.  پس پنل های جی اف ار سی روی آن نصب می‌گردد؛ که البته روش‌های نصب با توجه به طرح نما متفاوت می‌باشد.


اطلاعات جامع در مورد روش های نصب و اجرای جی اف ار سی ⇐ روش های اجرای نمای جی اف ار سی gfrc


بازسازی نمای ساختمان
نمای جی اف آر سی | کامپوزیت

موارد کاربرد پنل های ج اف ار سی GFRC 

 • از پانل های GFRC به عنوان متریالی در نمای بیرونی در ساخت یا نوسازی بسیاری از انواع ساختمانهای تجاری و سازمانی استفاده می شود.
 • آنها به عنوان واحدهای دیواری ، واحدهای دیواری پنجره ، اسپندل ها (گوشه های پنجره ها در اتصال به دیوار) ، جداکننده پنجره ها و روکش ستون ها ، و همچنین برای پانل های تزئینی نما ، بخش های زیرین پانل های نما ، نرده یا جان پناه ، سقف های شیبدار و پانل های داخلی موجود هستند.
 • هر پانل به طور سفارشی برای هر پروژه خاصی طراحی می شود و بزرگترین ابعاد آنها می تواند هم عمودی و هم افقی باشد. پنل های با سطح بیش از 40 متر مربع نیز قابل تولید است که باعث می شود هزینه تولید، حمل و نصب کاهش یابد.

قیمت نمای جی اف ارسی gfrc | grc

بعد از دانستن همه اطلاعات جی اف آر سی، مهم است قیمت آن را نیز بدانیم. تا مقایسه‌ای داشته باشیم با سایر متریال ها و بتوانیم بهترین انتخاب را داشته باشیم. اما متأسفانه نمای جی اف آر سی یک نمای خاص و سفارشی است که نمی‌توان بدون داشتن اطلاعات کامل قیمت مشخصی ارائه کرد. به همین دلیل در اینجا هزینه‌های حدودی برای اجرای نمای جی اف آر سی اعلام می‌گردد.  شما می‌توانید یک برآورد حدودی از قیمت نمای جی اف آر سی gfrc | grc داشته باشید.

طراحی نما | نمای ساختمان | نمای جی اف ار سی gfrc
نمای جی اف ار سی gfrc در شب

هزینه های تقریبی نمای جی اف ار سی gfrc | grc

نمای مشبک | جی اف ار سی gfrc
نمای مشبک | جی اف آر سی gfrc
 1. قیمت تایل های جی ار سی به توجه به نوع طرح، انداره قطعات، روش تولید، حجم پروژه، کیفیت قطعات و … از متری حدود 500 هزار تومان شروع می گردد و تا متری +1.500.000 تومان می‌تواند باشد.
 2. برای نصب جی ار سی نیاز به قوطی فلزی می‌باشد که این مورد هم با توجه به موارد ذکرشده از متری 130 هزار تومان شروع می‌شود تا متری 300 هزار تومان می‌تواند باشد.
 3. اجرت نصب قطعات جی اف ار سی gfrc | grc نیز با توجه به مواد فوق از متری 150 هزار تومان شروع می‌شود که در برخی پروژه‌ها تا متری 300 هزار تومان نیز می‌باشد.
 4. مواد فوق فقط سه آیتم اصلی نمای جی اف آر سی gfrc | grc می‌باشد. هزینه‌های طراحی و نقشه‌کشی، حمل‌ و نقل، پرت مصالح، سود شرکت مجری نیز به هزینه‌های فوق اضافه می‌گردد.

درنتیجه قیمت تمام‌شده یک مترمربع نمای جی را سی gfrc | grc باکیفیت و استاندار از متری حدوداً 800 هزار تومان شروع می‌شود و تا متری 2 میلیون تومان می‌تواند باشد. البته این قیمت تمام شده نمای جی ار سی می باشد.

 

 

مقايسه قيمت ها

اگر می خواهید مقایسه کنید با سایر نماها حتما هزینه های اضافه سایر نماها را در نظر داشته باشید.  مثلا در نمای کامپوزیت حدود 20 تا 30 درصد متراژ کار به دلیل اورلب ها و باکس های متراژ نما افزوده می شود که این باعث افزایش قیمت کلی آن می گردد. یا در نمای کلاسیک متراژ تمام شده سنگ از سطح نما معمولا خیلی بیشتر می شود که خیلی از افراد در برآوردهای اولیه محاسبه نمی کنند.

قيمت نماي جي اف ار سي
قيمت نماي جي اف ار سي

نماهای ترکیبی با نمای جی ار سی GFRC – GRC

انسانهای پیشرو همیشه علاقمند هستند از جدیدترین فناوریهای استفاده کنند. اما قیمت تمام شده هر کاری یکی از اولویتهای انتخاب آن می باشد. اگر شما هم تمایل دارید با هزینه های کم نمایی بروز و خاص داشته باشد، می توانید از نماهای ترکیبی با نمای GFRC استفاده کنید.  یکی از مزایای نمای GFRC این است که به راحتی می تواند با سایر نماهای ترکیب شود. با ترکیب نمای جی ار سی با نماهای دیگر می توانید طرحی منحصر به فرد و خاص داشته باشید و قیمت تمام شده نمای شما نیز افزایش چشمگیری نداشته باشد.

نمای ساختمان مسکونی | نمای مجتمع مسکونی
نمای ترکیبی جی ار سی و کامپوزیت
نماي هتل اكام
نمای GFRC ترکیبی با ورق کامپوزیت

 

بازسازي نماي ساختمان با gfrc
نمای جی ار سی ترکیبی با ورق کامپوزیت

 

طراحی نمای ساختمان
نمای جی ار سی ترکیبی با آجر نسوز و سنگ تراورتن

 

 

نمای جی اف ار سی | gfrc
نمای ساختمان مسکونی | gfrc

 

نمای رستوران خاطره عنبران طرقبه مشهد | پنل جی اف ار سی
نمای رستوران خاطره عنبران مشهد

 

نماي تركيبي
نمای جی اف آر سی ترکیبی با ورق کامپوزیت
نمای تلفیقی
نمای GFRC ترکیبی با سنگ تراورتن

کاربرد جی ار سی GRC

 • استفاده در نمای ساختمان های تجاری
 • استفاده در نمای ساختمان‌های مسکونی
 • استفاده در نمای ساختمان‌های اداری
 • استفاده در ساختمان ها و مکانهای مذهبی و مساجد.
 • همچنین از نمای جی ار سی می توان در بدنه ایستگاهای مترو، تونل ها، پارکینگ ها و… استفاده نمود.

گروه ایناب پس از ده سال سابقه در طراحی و اجرای نمای ساختمان و 7 سال سابقه تولید سنگ‌های صنعتی، تولید قطعات جی ار سی gfrc | grc را با استاندارهای جهانی در دستور کار خود قرار داده و امروزه یکی از برترین شرکت‌های تولید نمای جی ار سی gfrc | grc در کشور می باشد.

نمای ساختمان مسکونی | جی اف ار سی gfrc
نمای ساختمان مسکونی | نمای ترکیبی

تعدادی از طرح ها و پروژه های اجرا شده با GFRC

 

نظر سنجی


اگر نیاز به مشاوره رایگان درزمینهٔ نمای ساختمان دارید با شماره 05142222550 و یا 09913377500
یا 09158757300  تماس حاصل نمایید.
همچنین می توانید از طریق تلگرام و واتساپ با همین شماره ارتباط برقرار کنید.
همکاری با ایناب
همکاری با ایناب
چرا ایناب
چرا ایناب

32 دیدگاه برای “جی اف ار سی gfrc – جی ار سی grc – قیمت روز 1401 – روش های اجرا – مزایا و معایب

 1. admin گفته:

  سلام
  لطفا ابجکتها و کاتالوگ را هم برای دانلود در وب سایت قرار دهید.

 2. ناصر شجاعی گفته:

  سلام وقت بخیر. جی ار سی از چی ساخته شده ؟ سنگ مصنوعی یعنی چی ؟

  • محمد اسلام دوست گفته:

   سلام وقت شما هم بخیر
   خیلی ساده بخوایم جی ار سی رو تعریف کنیم، جی ار سی در واقع بتن تقویت شده الیاف شیشه هست. حالا علاوه بر الیاف شیشه از یک سری مواد افزودنی نیز در ترکیب و طرح اختلاط این بتن الیافی استفاده می شود.

  • محمد اسلام دوست گفته:

   سلام وقتتون بخیر
   بله جی ار سی در رنگ های سفارشی قابل تولید است.
   البته از اونجایی که پیگمنت های معدنی با کیفیت بالا خیلی سخت پیدا می شوند، توصیه می شود پنل های جی ار سی را بعد از نصب با رنگ های مخصوص نما به رنگ دلخواه، رنگ آمیزی کنید.

  • محمد اسلام دوست گفته:

   سلام مرسی، وقتتون بخیر
   بله کلا جی اف ار سی gfrc متریالی کاملا سفارشی در طرح و شکل و ابعاد و رنگ هست. هر پنلی در هر شکلی و اندازه ای به صورت سفارشی قابل تولید هست.

 3. فاطمه سلیمانی گفته:

  استحکام سنگ چقدره ؟ چون مشبک هست آیا امکان شکستن داره؟

  • محمد اسلام دوست گفته:

   سلام
   جی اف ار سی gfrc یک نوع بتن الیافی هست که به دلیل وجود الیاف شیشه در این بتن مقاومت خمشی و فشاری و استحکام خیلی بالایی داره، همچنین گروه ایناب در پنل های جی ار سی خود از شبکه مش فلزی هم استفاده می کند که مقاومت و دوام پنل ها را به شدت بالاتر برده است.
   آزمایش های کارگاهی انجام شده بر روی پنل های جی ار سی ایناب را در آپارات ایناب می توانید مشاهده نمایید:
   https://www.aparat.com/inabco.ir/videos

 4. مسلم قاجاری گفته:

  روش اتصال اسکوپ ها به پنل متصل چطوریه ؟ امکان جدا شدنشون هست؟ این پنل ها امنیت دارند که در ارتفاع اجرا بشن؟

  • محمد اسلام دوست گفته:

   سلام وقت بخیر
   در واقع اسکوپ گذاری در پنل های جی ار سی روش ابداعی مجموعه ایناب هست. در دل پنل با توجه به شکل و طرح پنل، یک شبکه فلزی جایگذاری شده که اسکوپ ها به اون شبکه فلزی جوش شدن. اسکوپ ها مقاومت خیلی بالایی دارند و امنیت بسیار بالایی در اجرای در ارتفاع و همچنین در زلزله دارند.
   برای مشاهده استحکام اسکوپ ها ویدیوی زیر را مشاهده نمایید:::
   https://www.aparat.com/v/w5Vh8/

 5. فاطمه ستوده گفته:

  سلام .من یه طرح اخصاصی دارم . شما به طرح سفارشی جی ار سی هم تولید میکنید؟

  • محمد اسلام دوست گفته:

   سلام و وقت بخیر
   بله بدون محدودیت تولید میشه.
   لطف کنید اطلاعات طرح مورد نظرتون رو در واتساپ برای کارشناسان ارسال بفرمایید تا راهنمایی تون کنیم.
   09913377500 خانم رضوی
   09158757300 خانم شورگشتی

 6. زهرا میزایی گفته:

  سلام وقتتون بخیر ….ابعاد تایل های جی ار سی که شما تولید میکنید چقدر است؟

  • محمد اسلام دوست گفته:

   سلام عرض شد، پنل های جی ار سی grc ایناب از ابعاد 25*25 تا 220*220 سانتی متر تولید میشود.
   البته هر طرحی با هر ابعادی نیز به صورت سفارشی تولید می شود.

 7. مریم خدابخش گفته:

  سلام وقتتون بخیر . .. من میخوام طراحی کنم نمای ساختمونم رو … خودم طراحم .. میتونم فایل های این پنل های جی ار سی رو داشته باشم ؟

 8. سعیده مختار گفته:

  سلام خوبین … من در رابطه اجرا پنل جی اف رار سی سوال دارم .. چظوری نصب میشن؟؟ میتونید برای من فیلم ارسال کنید؟

 9. محمد نامدار گفته:

  سلام وقت شما بخیر .. خسته نباشید .. پروژه ای داریم در عراق ..ایا امکان ایجاد خط تولید در مکان پروژه هست ؟

  • محمد اسلام دوست گفته:

   سلام وقت بخیر. ایجاد خط تولید در محل پروژه هزینه ها و مشکلات خاص خودش رو داره، در صورتی این کار انجام میشه که از نظر اقتصادی و شرایط پروژه امکانش وجود داشته باشه.

 10. فریده قربان نژاد گفته:

  سلام روزتون بخیر … پنل های جی ار سی رو میشه برای نمای داخل هم استفاده کرد؟

  • محمد اسلام دوست گفته:

   سلام
   قابل استفاده هست اما توصیه نمیشه چرا که جی ار سی با مقاومت و دوام بالایی تولید میشه تا در برابر شرایط مختلف مقاوم و پایدار باشه پس توجیه نداره هزینه زیادی بکنید و از جی ار سی در داخل استفاده نمایید… برای نمای داخلی می‌تونه یکی از گزینه هاتون طرح های پی وی سی pvc باشه به عنوان مثال …

 11. زهره مردای گفته:

  سلام وقت بخیر ..اسکوپ های استفاده شده در پنل های جی اف ار سی زنگ نمیزنند؟؟؟ و آیا استحکام نگداری وزن این پنل ها رو دارند؟

  • محمد اسلام دوست گفته:

   سلام
   اسکوپ ها کاملا گالوانیزه هستند و زنگ زدی ندارند.
   در مورد استحکام هم خدمتتون عرض کنم که هم خود اسکوپ ضخامت بالایی داره که باعث میشه مقاومت خیلی خوبی داشته باشه و هم اینکه به شبکه فلزی داخل جان پنل جوش شده و به هیچ عنوان از پنل جدا نمیشه ….

 12. بهاره شمس گفته:

  سلام صبح تون بخیر … من میتونم لیست محصولات جی اف ار سیی شما رو داشته باشم؟

  • محمد اسلام دوست گفته:

   سلام
   بله چرا که نه، میتونید به همکاران فروش ما در واتساپ پیام بدید تا براتون هر اطلاعاتی که نیاز دارید ارسال کنند…
   09913377500
   09158757300
   ……………………
   البته میتونید لیست پنل های جی ار سی ایناب اینجا هم ببینید؛
   https://inabco.ir/product-gfrc/

 13. سعید دنیایی گفته:

  سلام وقت بخیر .آیا شما امکان بازدید حضوری از پروژه رو دارید .من شهر شیراز هستم و نیاز ب ۵۰۰متر پنل جی اف ار سی دارم

  • محمد اسلام دوست گفته:

   سلام وقت بخیر
   معمولا نیازی به بازدید حضوری نیست و ما توی خیلی نقاط کشور پروژه داشتیم بدون اینکه حضور داشته باشیم معمولا همه موارد به صورت تلفنی با عکس و ویدیو حل میشه، اما بازم اگر حل نشد توی خیلی از شهرها مثل شیراز نماینده داریم که میتونند حضوری بیان و راهنمایی تون کنند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.