سوالات متداول بتن اکسپوز

سوالات متداول بتن اکسپوز

مواد تشکیل دهنده بتن اکسپوز چیست؟

بتن اکسپوز بتنی جدید است که در طرح اختلاط آن از مواد افزودنی خاصی استفاده شده است. به صورت کلی مواد تشکیل دهنده بتن اکسپوز همان مواد تشکیل دهنده بتن معمولی هستند. جهت کسب اطلاعات جامع و کامل در مورد بتن اکسپوز کلیک کنید.

پنل های بتن اکسپوز در چه ابعادی تولید می شوند؟

ایناب پنل های بتن اکسپوز را بدون هیچ محدودیتی در ابعاد و اندازه های دلخواه تولید و عرضه می کند. در حال حاضر پنل های موجود دارای ابعاد 60*120، 50*50، 50*90 و 30*60 می باشند.

پنل های بتن اکسپوز در چه رنگ هایی تولید می شوند؟

بتن اکسپوز ایناب در طبف رنگی مختلفی تولید می شود و عملا هر رنگی که مشتری بخواهد قابل تولید است. توصیه می شود بتن اکسپور در همان رنگ اصلی و طبیعی خود استفاده شود زیرا زیبایی و جذابیت بیشتری دارد.

روش نصب پنل های بتن اکسپوز به چه صورت است؟

پنل های بتن اکسپوز را می توان به دو صورت خشک و تر (با ملات) اجرا کرد. روش تر که مثل اجرای سنگ طبیعی است و تفاوتی ندارد. برای اجرای خشک هم روش های مختلفی وجود دارد. یکی از این روش های اجرای خشک که معمولا زیاد استفاده می شود این است که پنل های بتن اکسپوز را از روش سوراخ و یپچ می کنند. روش دیگر این است که اسکوپ هایی در پنل ها تعبیه شود تا در هنگام نصب پیچ ها در شیارهای بین پنل ها بسته شود و روی نما دیده نشود.

جهت دانلود دیتیل های اجرایی کلیک کنید.


جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره 05191007707 و یا 09913377500 
09913367500 تماس حاصل نمایید.
همچنین می توانید از طریق تلگرام و واتساپ با همین شماره ها ارتباط برقرار کنید.

مقاومت رنگ این پنل ها به چه صورت است؟

رنگ بیشتر محصولات ایناب به صورت عمقی می باشد. یعنی رنگ در مواد اولیه سنگ ترکیب شده و عملا کل بافت سنگ یک رنگ است. به همین دلیل هیچ گونه تغییر رنگ یا از بین رفتن رنگ در پنل های بتن اکسپوز ایناب مشاهده نمی شود.

نمای بتن اکسپوز برای چه ساختمان هایی مناسب است؟

نمای بتن اکسپوز از آن دسته از نماهایی است که محدودیتی در اجرا ندارد. برای انواع ساختمان های با کاربری های مختلف به کار می رود. از آنجایی که این پنل ها را خشک هم می توان کار کرد، حتی میتوان در ساختمان های بلند مرتبه نیز این پنل ها استفاده کرد.

تفاوت پنل های بتن اکسپوز مسلح و غیر مسلح چیست؟

در ترکیب و تولید پنل های مسلح از الیاف و شبکه فلزی جهت استحکام این پنل ها در مقابل ضربه و شرایط مختلف استفاده می شود، چون این پنل ها به صورت خشک اجرا کی شوند. اما در پنل های غیر مسلح از آنجایی که با ملات اجرا می شوند و ملات کاملا پنل را مهار می کند نیازی به مقاوم سازی نیست و ملات مقاومت لازم برای تایل های بتن اکسپوز را فراهم می کند.

آب بندی این پنل ها به چه صورت انجام می شود؟

آب بندی این نما با توجه به روش اجرا متفاوت است. اگر بتن اکسپوز با ملات اجرا شود باید پنل ها با مواد آب‌بند، بندکشی شود تا آب نفوذ نکند. اگر هم پنل ها به صورت خشک اجرا شوند بایستی قبل از اجرای این نما دیوار ها از نظر آب‌بندی تأمین شده و آب بندی کامل شوند. بعد از این کار این پنل ها اجرا می شوند.

آیا می توان در مناطق سردسیر از این پنل ها اسنفاده کرد؟

از آنجایی که پنل های بتن اکسپوز جذب آب خیلی کمی دارند و تنها 2 تا 3 درصد جهت تنفس سنگ اجازه جذب آب دارند در مناطق سردسیر کاملا مقاوم و با دوام هستند. متریال هایی در مناطق سردسیر مقاومت و دوام ندارند که جذب آب دارند و دارای خلل و فرج هستند. در این متریال ها آب نفوذ کرده و در اثر یخبندان باعث متلاشی شدن آن متریال ها می شود.

ضخامت تایل های بتن اکسپوز چقدر است؟

ضخامت تایل های تولید شده و آماده ایناب در حدود 2 تا 3 سانتی متر با توجه به ابعاد پنل ها متغیر است. به صورت کلی ضخامت ها قابل تغییر است اما باید تغییر ضخامت به گونه ای باشد که تناسب پنل به هم نخورده و باعث کاهش مقاومت پنل نشود.

آیا امکان تولید پنل ها به شکل بتن طبیعی وجود دارد؟

ایناب بتن اکسپوز را با انواع کیفیت های سطحی مختلف تولید می کند. سطح صیقلی، متخلخل، سطح بتن طبیعی و… با توجه به درخواست مشتریان تولید و عرضه می گردد.

جهت دانلود دیتیل های اجرایی کلیک کنید.

مشاهده مشخصات کامل محصول  بتن اکسپوز

بتن اکسپوز | نمای خارجی
تایل بتنی نما | پانل بتنی پیش ساخته