لوور آلومینیومی – لوور جی اف ار سی gfrc / grc – لوور کامپوزیت

اجرای نمای لوور آلومینیومی - مجری نمای لوور آلومینیومی

لوور آلومینیومی | آلومینیوم

امروزه اجرای نماهایی که مقرون به صرفه و کارآمد می باشند، رونق فراوان یافته است. هر نما میتواند غیر از ویژگی های ظاهری ویژگی های منحصر به فرد نیز دارا باشد. نمای لوور آلومینیومی یکی از نما های منحصر به فرد می باشد. این نما در زمینه صرفه جویی در انرژی کارآیی بالایی دارد. اجرای لوور آلومينيومی فقط مختص نمای ساختمان نمی باشد. اجرای لوور آلومينيومی برای سقف ها هم امکان پذیر است. این نما با بازتابش نور خورشید در صرفه جویی مصرف انرژی نقش موثری دارد.  طراحی و اجرای لوور آلومينيومی به گونه ای است که به هیچ وجه دید داخل به بیرون ساختمان را محدود نمی کند. لوور تنها از برخورد نور مستقیم آفتاب به نما جلوگیری میکند.  مزیت دیگر آن هم می توان به اجرای ساده و حساب شده آن اشاره کرد.

اجرای لوور آلومینیومی | نمای لوور آلومینیومی
اجرای لوور آلومینیومی | نمای لوور آلومینیومی

انواع لوور آلومینیومی و نحوه ی اجرای آنها

 1. لوور دوکی: این دسته از لوورها به علت دوکی شکل بودن ، در طراحی نما ، شکل بسیار زیبایی را به وجود می آورد.  اندازه ی دوکی شکل این لوورهای آلومینیومی در سایزهای 80 میلیمتر تا 300 میلیمتر موجود میباشد.  اجرای لوور آلومینیومی به روش لوور دوکی توسط قطعات پروفیل آلومینیوم منقاری و پروفیل آلومینیوم خورشیدی به شاسی کشی بدنه متصل میشود.
 2. لوور مکعبی : این دسته از لوورها به صورت مقطع مستطیلی شکل در سایزهای مختلف استفاده می شود. در اجرای لوور آلومینیومی به این روش اتصال به شاسی کشی موجود هم از اتصالات منقاری و خورشیدی خاص خود استفاده میگردد.
 3. لوور ثابت:این طرح از لوور آلومینیوم، یه دلیل آسانی در نصب و همینطور مقرون به صرفه بودن آن از سایر مدل ها استفاده میگردد و بر روی انواع نماهای تمام شیشه و یا نماهای کامپوزیت استفاده میگردد.
 4. لوور متحرک: این سبک از لوورهای آلومینیومی با اتصالات خاص خود و همچنین بهره گیری از مجموعه چرخ دنده ها و موتور های مربوطه، توسط یک ریموت کنترل و یا سنسور های خاصی فرمان پذیر میباشند و بسته به نیاز نور محوطه طراحی، قابلیت تغییر دارند.
جهت کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با شماره 05191007707 و یا 09913377500 و 09913367500 تماس بگیرید.
همچنین می توانید از طریق تلگرام و واتساپ با همین شماره ارتباط برقرار کنید.

 

 

اجرای لوور آلومینیومی | نمای لوور آلومینیومی
اجرای لوور آلومینیومی | نمای لوور آلومینیومی

ویژگی های نمای لوور آلومینیومی

 بکارگیری نمای لوور آلومینیومی ویژگی های منحصربه فردی همچون زیبایی و فضای راحت را برای افراد داخل ساختمان به ارمغان می آورد. برای رنگ آمیزی نمای لوور آلومینومی از رنگ های پودری با کد  RAL‌ استفاده میشود و طیف رنگ بندی گسترده ای نیز برای آن در نظر گرفته شده است کار خاصی برای نگهداری از نمای لوور آلومینیومی لازم نمی باشد و از تیغه هایی که سایز آنها ۱۰۰، ۱۲۰، ۱۵۰، ۱۷۰، ۲۰۰، ۲۲۵ و ۴۰۰ میباشد، برای طراحی  استفاده میشود.

 ویژگی های نمای لوور آلومینیومی مربوط به نصب آسان و سریع، قرنیز کف پنجره ها و پیش آمدگی ها میشود. اجرای لوور آلومينيومی بر روی هر نوع نمایی از جمله کامپوزیت و شیشه امکان پذیر است و محدودیتی در این زمینه وجود ندارد. با پیشرفت تکنولوژی نمای لوور آلومینیومی جدیدی ابداع شده است که میتواند نسبت به شرایط جوی تغییر جهت در تیغه ها را به وجود آورد.

محل قرارگیری لوور آلومینیومی

نمای لوور را در نماهایی که بصورت شرقی و غربی هستند بر روی پنجره ها نصب و اجرا می شود. قرار گیری نمای لوور در نماهای جنوبی به شکل دیگری است و بصورت افقی نصب میشود تا علاوه بر کاهش برخورد نور به نما باعث ایجاد دید خوب برای ساکنین داخل ساختمان را مهیا کند.

مزایای لوور آلومینیومی

 • انعطاف پذیری مناسب
 • دوام بالا
 • سازگاری با محیط زیست
 • زیبایی منحصر به فرد
 • عدم نیاز به نگهداری و مراقبت ویژه

لوور جی اف ار سی gfrc | جی ار سی grc

جی اف ار سی gfrc، بتن تقویت شده با الیاف شیشه می باشد. الیاف شیشه در این بتن به جهت تقویت ضعف کششی بتن به جای میلگرد استفاده شده است. با توجه به اینکه الیاف شیشه به طور کامل در مخلوط بتن پخش می شود، مقاومت بسیار بالایی را در برابر خمش و کشش و ضربه برای بتن ایجاد می کند.

در ضمن به دلیل عدم وجود میلگرد، هر شکل و طرحی را که بخواهیم می توانیم با جی ار سی grc تولید و به اجرا در آوریم. یکی از این طرح ها، لوور می باشد. لوور های متنوعی را در شکل و ابعاد می توان با استفاده از جی ار سی grc تولید کرد و نمایی خاص و بی نظیر را به اجرا در آورد. انواع لوور های صاف، سه بعدی 3D، مشبک و بسیاری طرح های متنوع و دلخواه را می توان با جی اف ار سی gfrc تولید و اجرا کرد.

مجموعه ایناب در حال حاضر برای سه سفارش مختلف سه نوع لوور مختلف را تولید کرده است که در زیر می توانید عکس لوور ها را مشاهده نمایید. یک نوع لوور تخت و دو نوع لوور سه بعدی 3D که ابعاد مختلفی دارند و در رنگ های سفارشی و دلخواه تولید می شوند.

لوور جی ار سی grc در جلوی پنجره gfrc
لوور جی ار سی grc جلوی پنجره

مهمترین مزایا و ویژگی های لوور جی ار سی grc

 • تولید لوور های متنوع در ابعاد و شکل های خاص
 • ایجاد ارزش برای ساختمان با ایجاد نمایی منحصر به فرد
 • مقاوم در برابر تنش و ضربه و خمش
 • مقاومت بسیار بالا در برابر زلزله
 • سرعت بالا در اجرا
 • مقاوم در سرما، یخبندان و شرایط سخت جوی
 • مقاوم در برابر حریق و آتش سوزی
 • تعمیر و تغییر آسان
ترکیب لوور جی اف ار سی gfrc با کرتین وال
ترکیب لوور جی ار سی grc با شیشه
لوور جی اف ار سی gfrc | جی ار سی grc | نمای لوور
لوور جی اف ار سی gfrc

روش اجرای لوور جی اف ار سی gfrc

جی ار سی grc روش های متنوعی نیز برای اجرا دارد. با توجه به نیاز پروژه می توان نوع و سبک اجرای لوورهای جی ار سی grc را طراحی، تولید و اجرا کرد. روش های متنوعی را در جوش دادن و یا پیچ کردن پنل ها می توان به مرحله اجرا درآورد. برای رسیدن به بهترین سبک اجرا بهتر است با متخصصان در این حوزه تماس بگیرید و با دریافت مشاوره بهترین انتخاب را داشته باشید.

اجرای نمای لوور آلومینیومی - مجری نمای لوور آلومینیومی
اجرای نمای لوور آلومینیومی – مجری نمای لوور آلومینیومی

مطلب پیشنهادی: اطلاعات جامع در مورد روش های اجرای جی اف ار سی gfrc

لوور کامپوزیتی | ورق کامپوزیت 

ورق کامپوزیت همیشه جزو انعطاف پذیرترین متریال های مورد استفاده در نمای ساختمان بوده است. یکی از بخش هایی که انعطاف پذیری ورق کامپوزیت را می توان به رخ کشید، طراحی و اجرای لوور آلومینیومی با ورق کامپوزیت می باشد. اکثرا لوور های باکس شکل را با استفاده از ورق کامپوزیت در نمای ساختمان اجرا می کنند. معمولا لوور کامپوزیت هزینه کمتری نسبت به لوور های آلومینیومی دارد.

لوور کامپوزیتی | ورق کامپوزیت به عنوان لوور آلومینیوم
لوور کامپوزیتی
لوور کامپوزیتی | ترکیب شده با جی ار سی grc
لوور کامپوزیتی | ترکیب شده با جی ار سی grc

لوور چوبی | ترمووود | چوب پلاست

در واقع لوور های چوبی ترمووود (یا چوب پلاست) همان شاخه های ترمووود (یا چوب پلاست) می باشند که با فاصله منظم به عنوان لوور در نمای ساختمان استفاده می شود. لوور های ترموود (یا چوب پلاست) در ابعاد و اندازه های متنوع و در رنگ های مختلف عرضه می شوند که با توجه به نیاز پروژه خود می توانید از آنها استفاده نمایید.

لوورهای چوبی به راحتی بریده می شوند و تقریبا به آسانی و با سرعت بالایی اجرا می شوند. چوب همیشه زیبایی منحصر به فرد خود را دارد، البته بهتر است برای زیبایی هر چه تمام تر نمای ساختمان خود، طراحی نمای ساختمان خود را جدی بگیرید.

اجرای نمای ترمووود
اجرای نمای ترمووود | لوور چوبی ترمووود

لوور آهنی 

با استفاده از قوطی های آهنی با مقطع های مختلف می توان لوور های آهنی را در نما ایجاد کرد. این لوورها کم هزینه ترین نوع لوور هستند و به راحتی اجرا و نصب می شوند. مشکلی که این نوع لوور دارد طرح خاصی را نمی توان برای لوور در نما در نظر گرفت و فقط یک نوع لوور تخت و صاف به کارفرما می دهد که شاید جذابیت بالایی نداشته باشد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با شماره 05191007707 و یا 09913377500 و 09913367500 تماس بگیرید.
همچنین می توانید از طریق تلگرام و واتساپ با همین شماره ارتباط برقرار کنید.
همکاری-با-ایناب
همکاری-با-ایناب
چرا ایناب
چرا ایناب

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *