اجرای لوور آلومينيومی | اجرای نمای لوور آلومینیومی

اجرای لوور آلومينيومی | اجرای نمای لوور آلومینیومی

لوور آلومینیومی

امروزه اجرای نماهایی که مقرون به صرفه و کارآمد می باشند، رونق فراوان یافته است. هر نما میتواند غیر از ویژگی های ظاهری ویژگی های منحصر به فرد نیز دارا باشد. نمای لوور آلومینیومی یکی از نما های منحصر به فرد می باشد. این نما در زمینه صرفه جویی در انرژی کارآیی بالایی دارد. اجرای لوور آلومينيومی فقط مختص نمای ساختمان نمی باشد. اجرای لوور آلومينيومی برای سقف ها هم امکان پذیر است. این نما با بازتابش نور خورشید در صرفه جویی مصرف انرژی نقش موثری دارد.  طراحی و اجرای لوور آلومينيومی به گونه ای است که به هیچ وجه دید داخل به بیرون ساختمان را محدود نمی کند. لوور تنها از برخورد نور مستقیم آفتاب به نما جلوگیری میکند.  مزیت دیگر آن هم می توان به اجرای ساده و حساب شده آن اشاره کرد.

اجرای لوور آلومینیومی | نمای لوور آلومینیومی

اجرای لوور آلومینیومی | نمای لوور آلومینیومی

انواع لوور آلومینیومی و نحوه ی اجرای آنها

لوور دوکی

این دسته از لوورها به علت دوکی شکل بودن ، در طراحی نما ، شکل بسیار زیبایی را به وجود می آورد.  اندازه ی دوکی شکل این لوورهای آلومینیومی در سایزهای 80 میلیمتر تا 300 میلیمتر موجود میباشد.  اجرای لوور آلومینیومی به روش لوور دوکی توسط قطعات پروفیل آلومینیوم منقاری و پروفیل آلومینیوم خورشیدی به شاسی کشی بدنه متصل میشود.

لوور مکعبی

این دسته از لوورها به صورت مقطع مستطیلی شکل در سایزهای مختلف استفاده می شود. در اجرای لوور آلومینیومی به این روش اتصال به شاسی کشی موجود هم از اتصالات منقاری و خورشیدی خاص خود استفاده میگردد.

لوور ثابت

این طرح از لوور آلومینیوم، یه دلیل آسانی در نصب و همینطور مقرون به صرفه بودن آن از سایر مدل ها استفاده میگردد و بر روی انواع نماهای تمام شیشه و یا نماهای کامپوزیت استفاده میگردد.

لوور متحرک

این سبک از لوورهای آلومینیومی با اتصالات خاص خود و همچنین بهره گیری از مجموعه چرخ دنده ها و موتور های مربوطه، توسط یک ریموت کنترل و یا سنسور های خاصی فرمان پذیر میباشند و بسته به نیاز نور محوطه طراحی، قابلیت تغییر دارند.

اگر نیاز به مشاوره  رایگان درزمینهٔ  نمای ساختمان دارید  با شماره 05142222550 و یا 09913377500 تماس حاصل نمایید.

 

اجرای لوور آلومینیومی | نمای لوور آلومینیومی

اجرای لوور آلومینیومی | نمای لوور آلومینیومی

دسته بندی انواع لوور

دسته بندی لوور از نظر جنس

   • لوورهای چوبی  که نوع چوب آن ترمووود است برای قسمت های سقف آلاچیق و همچنین نما به کار برده میشود.
   • لوور فلزی که در دو نوع آلومینیومی و آهنی موجود است. نوع آلومینیومی آن وزن کمتری دارد و در طراحی و اجرای نمای ساختمان استفاده می شود.

دسته بندی لوور از نظر محل قرار گیری

   • قرارگیری بر روی پنجرها در در نماهای غربی شرقی
   • در نمای جنوبی ساختمان که به صورت پیش آمدگی و افقی نصب می شود و دید منظره ی ساکنان را محدود نمی کند.

دسته بندی از نظر شکل ظاهری

   •  لوور آلومینیومی دوکی شکل

مقطع تیغه های این لوورهای آلومینیومی دوکی شکل می باشد که ظرافت و زیبایی خاصی دارد.  این لوور ها کارایی مناسبی در جهت استفاده به عنوان آفتابگیرها دارند.  این لوور های تأثیر اشعه خورشید را تا 80 درصد کاهش می دهد.  همچنین صرفه جویی در مصرف انرژی را تا 30 درصد تضمین می کنند.

لوورهای دوکی شکل نسل جدیدی از آفتابگیرها به شمار می روند که در اندازه های مختلف تولید می شوند. این لوورها به صورت عمودی و افقی نصب می شوند. قطر آنها 100 تا 400 میلی متر است و از آلیاژ 6.36 ساخته می شوند.

قسمت های اصلی تشکیل دهنده لوورهای دوکی شکل

لوورهای دوکی شکل از سه قیمت اصلی تشکیل شده اند که با اتصال به سازه، لوورها را ایجاد می کنند. قطعه خورشیدی، قطعه منقاری و قطعه دوکی سه قسمت اصلی لوورهای دوکی شکل هستند.

روش های نصب لوورهای دوکی شکل
روش نصب ثابت

این روش از رایج ترین سیستم های نصب لوور است.  این روش به دلیل اینکه بر روی نماهای شیشه ای و کامپوزیت به سادگی نصب می شود و اقتصادی هم می باشد، کاربرد فراوانی دارد.  در این روش لوورها یا توسط سوراخ هایی که بر روی درپوش آنها ایجاد شده است به سازه متصل می شوند و یا اینکه توسط پایه روی نگهدارنده خود قرار می گیرند.

روش نصب متحرک

این روش به صورت کنترل از راه دور یا سوئیچی عرضه می شود و بیشتر مختص لوورهای دوکی می باشد.

   • لوورهای مکعبی

چارچوب کلی این لوورها آلومینیوم است و در اندازه های مختلف ساخته می شود.

   •  لوورهای کامپوزیت

این لوورها به صورت جعبه ای و با استفاده از ورق های کامپوزیت ساخته می شوند و همه ی قابلیت ها و مزایای نمای کامپوزیت را دارند.

اجرای لوور آلومینیومی | نمای لوور آلومینیومی

اجرای لوور آلومینیومی | نمای لوور آلومینیومی

اگر نیاز به مشاوره  رایگان درزمینهٔ  نمای ساختمان دارید  با شماره 05142222550 و یا 09913377500 تماس حاصل نمایید.

 

ویژگی های نمای لوور آلومینیومی

 بکارگیری نمای لوور آلومینیومی ویژگی های منحصربه فردی همچون زیبایی و فضای راحت را برای افراد داخل ساختمان به ارمغان می آورد. برای رنگ آمیزی نمای لوور آلومینومی از رنگ های پودری با کد  RAL‌ استفاده میشود و طیف رنگ بندی گسترده ای نیز برای آن در نظر گرفته شده است کار خاصی برای نگهداری از نمای لوور آلومینیومی لازم نمی باشد و از تیغه هایی که سایز آنها ۱۰۰، ۱۲۰، ۱۵۰، ۱۷۰، ۲۰۰، ۲۲۵ و ۴۰۰ میباشد، برای طراحی  استفاده میشود.

 ویژگی های نمای لوور آلومینیومی مربوط به نصب آسان و سریع، قرنیز کف پنجره ها و پیش آمدگی ها میشود. اجرای لوور آلومينيومی بر روی هر نوع نمایی از جمله کامپوزیت و شیشه امکان پذیر است و محدودیتی در این زمینه وجود ندارد. با پیشرفت تکنولوژی نمای لوور آلومینیومی جدیدی ابداع شده است که میتواند نسبت به شرایط جوی تغییر جهت در تیغه ها را به وجود آورد.

 

نمای لوور آلومینیومی

نمای لوور آلومینیومی

محل قرارگیری لوور آلومینیومی

نمای لوور را در نماهایی که بصورت شرقی و غربی هستند بر روی پنجره ها نصب و اجرا می شود. قرار گیری نمای لوور در نماهای جنوبی به شکل دیگری است و بصورت افقی نصب میشود تا علاوه بر کاهش برخورد نور به نما باعث ایجاد دید خوب برای ساکنین داخل ساختمان را مهیا کند.

مزایای لوور آلومینیومی

 • انعطاف پذیری مناسب
 • دوام بالا
 • سازگاری با محیط زیست
 • زیبایی منحصر به فرد
 • عدم نیاز به نگهداری و مراقبت ویژه

 

 نمای لوور آلومینیومی

نمای لوور آلومینیومی

معرفی نمای جی اف ار سی (gfrc)، جدیدترین محصول نمای ساختمان

با استفاده از الیاف شیشه در بتن، محصولی مقاوم به نام بتن تقویت‌شده با الیاف شیشه (Glass Fiber Reinforced Concrete)، که مخفف آن می‌شود GRC  یا GFRC  ایجاد می‌شود. نمای جی اف ار سی یک نوع کامپوزیت هست، که با داشتن تمام مزیت‌های بتن معمولی مقاومت کششی و خمشی بسیار بالایی دارد که… ادامه مطلب

نمای جی اف ار سی

نمای جی اف ار سی

برای آشنایی با انوع  نمای ساختمان کلیک کنید…

 

برای اطلاع از قیمت انواع نمای ساختمان کلیک کنید…

 

پیج اینستاگرام شرکت ایناب

اگر نیاز به مشاوره  رایگان درزمینهٔ  نمای ساختمان دارید  با شماره 05142222550 و یا 09913377500 تماس حاصل نمایید.
یا بار ارسال عدد 5 به شماره 09913377500 همکاران ما در اولین فرصت با شما تماس خواهند گرفت.
همچنین می توانید از طریق واتساپ یا  تلگرام با همکاران ما در ارتباط  باشید.

 

 

فاطمه معقولی

کارشناس it و مدیر وب سایت ایناب هستم. تلاش می کنم این وب سایت بستری مفید و ارزش آفرین برای تمام بازدیدکنندگان باشد و مطالبی مفید در زمینه نمای ساختمان به اشتراک گذاشته شود. منتظر نظرات ارزشمند شما برای بهبود این وب سایت هستم.

پیام خود را بنویسید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته های مرتبط

سوالی دارید؟ اينجا بپرسيد!
مکالمه را شروع کنید
براي شروع مكالمه در whatsapp روي آيكن كارشناس فروش كليك كنيد.
suscipit risus. eleifend ipsum Nullam ut

کلیدواژه خود را وارد کنید