نمای شیشه ای | نمای ساختمان شیشه | نمای شیشه ای ساختمان

نمای شیشه ای کرتین وال

نمای شیشه ای

شیشه یکی از متریال هایی است که زیبایی خاصی به نما می دهد. در صورتی که نما از نظر دید روبرو مشکلی نداشته باشد شیشه یک متریال بسیار مناسب برای بنا می تواند باشد. در نمای شیشه ای به جای ایجاد خروجی های متعدد نور کافی به داخل ساختمان وارد می شود. این متریال بیشتر برای ساختمان های بلند مرتبه مورد استفاده قرار می گیرد. لازم به ذکر است که شیشه ای که در نما استفاده می شود فاکتورهایی مثل عایق بودن، نشکن بودن و جلوگیری از ورود اشعه های مضر به داخل را دارا می باشد.

https://www.instagram.com/namasaz1/
نمای کرتین وال شیشه ای

مزایای نمای شیشه ای 

  • کاهش بار مرده (وزن) ساختمان
  • ایجاد دید وسیع و زیبا به مناظر بیرون
  • سرعت اجرای نسبتا بالا
  • بهره بردن از انرژی خورشید
  • صرفه جویی در مصرف انرژی
  • عدم ورود اشعه های مضر به داخل ساختمان
طراحی نمای ترکیبی کامپوزیت و شیشه | ساختمان تجاری
نمای ساختمان تجاری

چرا نمای شیشه ای برای ساختمان های بلند مرتبه ؟

با توجه به مزایایی که برای نمای شیشه ای نام برده شد می توان به این سوال پاسخ داد. اما یکی از مهمترین دلایل می تواند این باشد که نمای شیشه ای باز اضافی به ساختمان وارد نمی کند و باعث افزایش بار مرده ساختمان نمی شود. این مهم باعث می شود که ساختمان در مقابل زلزله به دلیل اینکه سبکتر است عملکرد بهتری داشته باشد. از طرفی ساختمان های بلند مرتبه در مقابل زلزله حساس تر هستند و باید از هر راهی به سبک سازی این ساختمان ها کمک کرد.

https://www.instagram.com/namasaz1/
نمای کرتین وال | اداری

انواع نمای شیشه ای

نماهای شیشه ای را باتوجه به عملکرد و سیستم اجرایی که دارند دسته بندی می کنند. هر کدام از این نماها خصوصیات و ویژگی های خاص خودشان را دارند. در ادامه به بررسی مهم ترین های این سیستم ها می پردازیم.

نمای اسپایدر

این سیستم بیشتر برای ساختمان های تجاری و اداری کاربرد دارد و مورد استفاده قرار می گیرد. در این سیستم شیشه ها به وسیله ی قطعات اسپایدری کنار یکدیگر قرار می گیرند. قطعات اسپایدری بر خلاف ظاهرشان که ضعیف به نظر می رسد، قدرت تحمل بار بالایی را دارند. در این سیستم هیچ گونه سازه عمودی و افقی مشاهده نمی شود و زیبایی خاص خودش را دارد. جهت کسب اطلاعات کامل در مورد نمای اسپایدر کلیک کنید.

نمای اسپایدر
نمای اسپایدر

نمای کرتین وال

سیستم کرتین وال به در فارسی به معنی دیوار پرده ای یا دیوار نازک می باشد. این سیست هرچ گونه وزنی از ساختمان را تحمل نمی کند و فقط تحمل کننده وزن خودش و وزن بادی است که به آن اعمال می شود. با استفاده از این سیستم می توانیم نهایت استفاده از نور در روز را داشته باشیم. این سیستم جزء پرکاربردترین ها و بهترین سیستم های اجرای نمای شیشه ای می باشد. جهت کسب اطلاعات کامل در مورد نمای کرتین وال کلیک کنید.

https://www.instagram.com/namasaz1/
نمای کرتین وال

نمای دو پوسته

نمای دو پوسته نمایی است که با هدف کاهش مصرف انرژی و صرفه جویی در مصرف انرژی طراحی شده است. نمای دو پوسته نمایی است که با فاصله از دیواره اصلی ساختمان اجرا می شود و فضایی خالی بین نما و دیواره ساختمان ایجاد می شود. این فاصله باعث می شود که در مصرف انرژی صرفه جویی می شود. این فضای خالی نقش عایق را برای ساختمان ایفا می کند. جهت کسب اطلاعات کامل در مورد نمای دوپوسته کلیک کنید.

نمای فریم لس

در نمای فریم لس همانطور که اسمش پیداست در نما فریمی در اطراف پنل های شیشه ای دیده نمی شود. این نما به گونه ای است که ابتدا زیرسازی نما انجام می شود سپس فریم های شیشه روی نما نصب شده و بعد از اجرای فریم ها پنل های شیشه ای نصب و اجرا می شوند. جهت کسب اطلاعات کامل در مورد نمای فریم لس کلیک کنید.

نمای فریم لس
نمای فریم لس

طرح نمای ساختمان شیشه ای


ما را در اینستاگرام دنبال کنید


اگر نیاز به مشاوره  رایگان درزمینهٔ  نمای ساختمان دارید  با شماره 05142222550 و یا 09913377500 تماس حاصل نمایید.
یا بار ارسال عدد 5 به شماره 09913377500 همکاران ما در اولین فرصت با شما تماس خواهند گرفت.
همچنین می توانید از طریق واتساپ یا  تلگرام با همکاران ما در ارتباط  باشید.

 

همکاری-با-ایناب
همکاری-با-ایناب
چرا ایناب
چرا ایناب

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *