اجرای بتن اکسپوز | نصب بتن اکسپوز | دیتیل اجرایی | اتوکد

اجرای بتن اکسپوز

برای دیدن نمونه کارهای بیشتر ایناب را در اینستاگرام دنبال کنید


در این مقاله از توضیحات مفصل در مورد بتن اکسپوز و ویژگی ها و مزایای آن صرف نظر شده است زیرا این مقاله جهت آشنایی شما عزیزان با نحوه اجرای بتن اکسپوز نوشته شده است؛ چون شما که این مقاله را می خوانید مسلما با بتن اکسپوز آشنایی دارید و نیاز دارید که با نحوه ی اجرای آن آشنا شوید. افرادی هم که با بتن اکسپوز آشنایی ندارند و در حال مطالعه این مقاله هستند برای کسب اطلاعات تکمیلی می توانند مقاله جامع مربوط به بتن اکسپوز را مطالعه فرمایند.

بتن اکسپوز چیست؟

بتن اکسپوز با همان مواد اولیه بتن معمولی تولید می شود. فقط در تولید بتن اکسپوز یک سری مواد افزودنی و روان کننده ها استفاده می شود. این مواد افزودنی به جهت کاهش تخلخل و حفرات موجود در بتن و ایجاد سطحی صاف و صیقلی در سطح بتن، به مواد اولیه اضافه می شود. بتن اکسپوز دارای سطح صاف و صیقلی است که به نام بتن نما هم شناخته می شود، به این دلیل که روی سطح بتن اکسپوز هیچ متریال و پوشش دیگری اجرا نمی شود.

 

اجرای بتن اکسپوز
اجرای بتن اکسپوز

روش های ساخت و اجرای نمای بتن اکسپوز

اجرای نمای بتن اکسپوز با استفاده از پنل پیش ساخته

استفاده از پنل های پیش ساخته به این صورت است که پنل های بتن اکسپوز برای استفاده در نمای ساختمان، در کارخانه قالب ریزی می شوند. سپس به صورت پیش ساخته به محل اجرای پروژه منتقل می شوند. اجرای نمای بتن اکسپوز با استفاده از این پنل ها، هم به صورت خشک و هم به صورت تر ( با استفاده از ملات) انجام می شود. در صورت نصب پنل ها با ملات توصیه می  شود که از پنل هایی استفاده شود که اسکوپ گذاری شده باشند و پشت پنل ها شن پاشی شده باشد. این امر باعث درگیری بیشتر پنل ها و ملات می شود.

پنل های بتن اکسپوز ایناب کاملا به صورت سفارشی طراحی و تولید می شوند. به صورتی که مشریان عزیز می توانند ابعاد و اندازه پنلها، رنگ پنلها، نحوه مدنظر برای اجرا ، دارا بودن شبکه فلزی داخلی جهت مقاومت بالاتر و… را انتخاب کنند.


جهت کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره رایگان با شماره 05142222550 و یا 09913377500 تماس حاصل نمایید.

اجرای خشک نمای بتن اکسپوز | نصب خشک بتن اکسپوز

اجرای نمای بتن اکسپوز به صورت خشک، بدین صورت است که ابتدا زیرسازی نمای بتن اکسپوز با استفاده از قوطی ها فلزی به صورت شبکه ای انجام می شود، سپس پنل ها و قطعات پیش ساخته بتن اکسپوز با استفاده از پیچ روی قوطی های فلزی زیرسازی نصب می شوند. با استفاده از این روش هزینه های اجرا تا حدودی کاهش می یابد زیرا ملات از فرآیند اجرای پنل ها حذف می شود. پیچ کردن پنل ها می تواند به دو صورت انجام شود. روش اول اینکه پنل ها از روش سوراخ و پیچ شوند و روش دوم اینکه با استفاده از پنل ها فلزی که در پنل ها جایگذاری می شوند به صورت فیکس روی نما بسته شوند.

مواردی که بعداز اجرای صدها پروژه بتن اکسپوز آموخته ایم

1.کیفیت تولید تایلهای بتن اکسپوز عاملی مهم برای اثبات زیبایی و ماندگاری نما می باشد این موارد مثل نداشتن ترک های سطحی و عمقی روی پنل ها و گونیا بودن گوشه ها ،نداشتن تابیدگی تایل در جهت های مختلف می باشد.

2.بتن محصولی طبیعی می باشدبا اینکه بتن ساخته دست انسان می باشداما این محصول طبیعی می باشدومثل سنگ وچوب مشخصات اختصاص یافته به خود رادارد.مشاهده تغییر شکل،تغییر اندازه وبازی رنگ در این محصول از طبیعی بودن این محصول می باشد.انتخاب رنگ این محصول به سلیقه مشتری می باشد که یکدست باشد یا اینکه سایه روشن باشد .اکثر کارفرمایان زمانی که بتن اکسپوز را خریداری می کنند بعد ازنصب روی بتن را رنگ می کنند.که کاملا سلیقه ای می باشد.

3. انتخاب روش نصب مناسب و متناسب با پروژه بایددر مرحله طراحی انتخاب شود . انتخاب یکی از سه روش نصب: نصب خشک، نصب دوغابی و چسبی بر اساس ویژگی های و مشخصات هر پروژه ایبا هم تفاوت دارد.در روش نصب ملاتی ،اسکوپ خاص خود را دارد.در روش نصب خشک ،اسکوپ به صورت پیچ یا مهره ونبشی به صورت صفحه پلیت وبه صورت جوش یا اتصال دائم قابل نصب است.

4.قبل ازاینکه بتن را سفارش دهید بهتر است قسمت هایی که قرار است برش بخورد از قبل نقشه وقالب مشخص شودکه به صورت یکپارچه وتمیز این کار انجام شود وکار تمیزی بدست آید.

https://www.instagram.com/namasaz1/
پنل بتن اکسپوز
https://www.instagram.com/namasaz1/
پنل اکسپوز

مزایای اجرا یا نصب بتن اکسپوز به صورت خشک

 • استحکام و مقاومت بسیار بالا
 • سرعت اجرای بالا
 • عدم افزایش زیاد وزن سازه در اثر نماسازی
 • راحتی تعمیر و بازسازی نمای ساختمان
https://www.instagram.com/inabco1/
طراحی نمای داخلی و خارجی با پنل های بتنی

 دیتیل (دتایل) اجرای نمای بتن اکسپوز به روش خشک | دیتیل نصب خشک 

همانطور که بیان شد پنل های بتن اکسپوز را می توان به روش های مختلفی پیچ کرد. معمول ترین این روش ها پیچ از رو و پیچ از بغل می باشد که می توانید دیتیل های آنها را در زیر مشاهده نمایید. البته به روش های دیگری هم امکان اجرای پنل ها می باشد که برای شرایط و موقعیت های خاص است. 

جهت دانلود دتایل اجرای بتن اکسپوز پیچ از رو کلیک کنید 

جهت دانلود دتایل بتن اکسپوز با اسکوپ کلیک کنید

دیتیل اجرای بتن اکسپوز | دتایل اجرای بتن اکسپوز
روش اجرای بتن اکسپوز خشک پیچ از رو
دیتیل اجرای بتن اکسپوز | دتایل اجرای بتن اکسپوز
روش اجرای بتن اکسپوز خشک پیچ از بغل

اجرای نمای بتن اکسپوز به روش تر (با ملات)  | نصب بتن اکسپوز

پنل های بتن اکسپوز قابلیت اجرا با ملات را نیز دارا می باشند. اجرای پنل ها با ملات کاملا شبیه به اجرای سنگ بوده و تفاوتی ندارد. البته نا گفته نماند که مشتریانی که قصد اجرای پنل ها به صورت تر را دارند بایستی در هنگام سفارش این مورد را ذکر کنند. با گفتن این مورد پنل ها با هدف اجرا به روش با ملات تولید می شوند و تمهیدات لازم روی پنل ها صورت می گیرد.

شرکت ایناب تولیدکننده، طراح و مجری نماهای نوین ساختمان، همیشه به دنبال ارائه خدمات و محصولات مدرن و جدید دربخش نمای ساختمان می باشد. بتن اکسپوز از جدیدترین محصولاتی است که در نمای ساختمان ها در سراسر دنیا در حال اجرا است. شرکت ایناب این افتخار را دارد که این متریال را با بهترین قیمت و کیفیت در اختیار مشتریان گرامی قرار می دهد.  پنل های بتن اکسپوز را درهر طرح و ابعاد و اندازه ای که مدنظرتان می باشد، از ما بخواهید.

شرکت ایناب همچنین با در اختیار داشتن نیروهای کارآمد و کار درست، بعد از سالها اجرای نماهای نوین ساختمان در سراسر کشور، آمادگی اجرای نمای بتن اکسپوز با بهترین قیمت و کیفیت و در سریع ترین زمان ممکن را، در سراسر کشور دارد.

کاربردهای بتن اکسپوز رنگی

بتن اکسپوز به موضوع معماری نوین ارتباط دارد. مواقعی که دیگر محصولات ها برای نماسازی کاربردزیادی ندارند،امکان دارد که با بتن اکسپوز رنگی هم زیبایی و روحی تازه به محیط بخشید و هم با کارخاص برای ایجاد ظاهری نو، تلاش کرد. بتن اکسپوز سبب می شود تا مقاومت ماده زیرین بالا رفته و عوامل بیرونی روی آن کمتر اثر گذار باشند.با اینکه اجرای بتن اکسپوز به علت وزن سبکی که دارد (به خاطر موادی که در ساخت آن به کار میرود)، آسان می باشد اما باید با دقت و توجه و تخصص ویژه انجام شود.

بتن های رنگی را می شود روی دیوار های داخلی یک خانه یا یک محیط اداری به صورت دیوار پوش بتن اکسپوز اجرا کرد. همچنین میشود آن را در نمای خارجی ساختمان، پله ها، سطوحی که یکدست نیستند و دارای پیچیدگی هستند اجرا کرد. همینطور روی دیوار های بلندی که تصمیم داریم به جز نماسازی آنها را از عوامل مخرب دور نگه داریم، می توان این پوشش را کارکرد. به جز این موارد عمده می توان از آن دور استخر ها یا جاده ها و مسیر هایی که همیشه تردد در آنها قرار می گیرد استفاده کرد. علاوه براین در پیاده رو ها هم از کف پوش بتن اکسپوز استفاده می کنیم. مشاهده این پوشش در استخر های عمومی یا باغ ها و جاده ها به طور کلی بیشتر است.

بتن اکسپوز رنگی | رنگ بتن اکسپوز
بتن اکسپوز رنگی | رنگ بتن اکسپوز

اجرای بتن اکسپوز کف 

پنل های بتن اکسپوز کف دقیقا مثل سایر سنگفرش ها و موزاییک ها اجرا می شوند. به این ترتیب که ابتدا زیرسازی با استفاده از ملات ماسه سیمان انجام شده و شیب بندی های لازم نیز انجام می شود سپس پنل ها بر روی سطح اجرا می شوند.

اجرای بتن اکسپوز کف
اجرای بتن اکسپوز کف

موارد کاربرد بتن اکسپوز

بتن اکسپوز به صورت اجرا در محل، در مکان هایی مثل کنار استخرها و پیاده رو ها استفاده می شود. به این دلیل که دارای سطحی صاف و زیبا است و اینکه جذب آب بسیار کمی دارد. پنل های بتن اکسپوز هم که به صورت پیش ساخته تهیه می شود، در نمای داخلی و خارجی ساختمان کاربرد دارد.  این پنل ها بسیار مناسب برای افرادی است که دوستدار نماهای مدرن هستند.

نمای ساختمان | نمای بتن اکسپوز
نمای ساختمان | نمای بتن اکسپوز
جهت کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره رایگان با شماره 05142222550 و یا 09913377500 تماس حاصل نمایید.
همچنین می توانید از طریق واتساپ یا  تلگرام با همکاران ما در ارتباط  باشید.

 

همکاری-با-ایناب
همکاری-با-ایناب
چرا ایناب
چرا ایناب

 

2 دیدگاه برای “اجرای بتن اکسپوز | نصب بتن اکسپوز | دیتیل اجرایی | اتوکد

 1. الهام خدابخشی گفته:

  سلام شما خودتون تیم اجرا میفرستید ؟ پروژه مون شهرستان هست

  • محمد اسلام دوست گفته:

   سلام
   بستگی به پروژه داره سرکار خانم، اول پروژه‌ بررسی میشه بعد در صورت نیاز تیم اجرا می‌فرستیم یا از شهرستان خودتون تیم اجرا بهتون معرفی میشه.

   البته ناگفته نمونه که مجموعه ما فقط نمای خشک اجرا می‌کنه و اگر بخواین بتن اکسپوز رو با ملات اجرا بکنید بایستی با سنگ کار ها هماهنگ کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *