ورق کامپوزیت نسوز FR از انواع ورق های کامپوزیت آلومینیوم می باشد که در مقابل حریق کاملا مقاوم و پایدار است. بعداز اتفاقات آتش سوزی ناگواری که در سال های اخیر در ورق های کامپوزیت رخ داد، باعث شد که تولیدکنندگان ورق کامپوزیت ورقی را تولید و عرضه کنند که مقاومت و پایداری کافی در برابر حریق را داشته باشد. بعداز ورود ورقهای کامپوزیت ضدحریق به بازار، ساختمان ها به خصوص ساختمان های بلند مرتبه موظف شدند که در صورتی که می خواهند از نمای کامپوزیت برای ساختمان خود استفاده کنند بایستی از ورقهای کامپوزیت نسوز استفاده کنند.

ورق کامپوزیت ضدحریق

ورق کامپوزیت نسوز

ورق کامپوزیت نسوز FR

ورق کامپوزیت نسوز FR یا بهتر است بگوییم مقاوم در برابر آتش از هسته پلاستیکی نسوز و دو لایه آلومینیوم تشکیل شده است. ورق های کامپوزیت ضدحریق از جدیدترین محصولات صنعت ورق کامپوزیت می باشد. ضد حریق بودن ورق کامپوزیت به دلیل تغییر هسته ی ورق می باشد. در ورقهای معمولی مواد پلی اتیلن در هسته استفاده می شود و هیچ گونه مقاومتی در برابر حریق ندارد و به راحتی آتش گرفته و شعله ور می شود. در ورق کامپوزیت ضدحریق هسته مرکزی ورق شامل عناصر مقاوم در برابر آتش است و در مقابل حرارت و حریق پایدار است. هسته ی ورقهای نسوز fr دارای هیدروکسید آلومینیوم و هیدروکسید منگنز با خلوصی بین 88 تا 90 درصد می باشد.


هر چیزی که در مورد نمای کامپوزیت نیاز است بدانید اینجا هست، کلیک کنید


 

ورق کامپوزیت ضدحریق

ورق کامپوزیت ضدحریق

هسته ی پلاستیکی ورقهای ضدحریق با توجه به جنس و ترکیباتی که دارد به سختی آتش می گیرد و در صورتی که آتش بگیرد نه تنها باعث گسترش آتش نمی شود بلکه هیچ گونه گاز سمی و مضری را از خود متصاعد نمی کند.

ورق کامپوزیت نسوز توسط استاندارد GB8624 آزمایش شده است و موفق به کسب گواهی درجه یک شده است.

ویژگی ها و مزایای ورق های ضد حریق FR

ورقهای کامپوزیت ضدحریق fr یا ضد آتش fire resistance از انواع ورق های کامپوزیت می باشند. این ورقها تمام مزایا و ویژگی های ورق کامپوزیت معمولی را دارا می باشد، به اضافه ویژگی های ورق ضدحریق fr که به آنها اضافه می شود. این امر باعث خاص و منحصر به فرد شدن این ورق کامپوزیت می شود.

  • ضد حریق بودن
  • سطح مسطح و نرم
  • مقاومت و پایداری بالا
  • انعطاف پذیری مناسب
  • رنگ بندی متنوع
  • مقاوم در برابر شرایط آب و هوایی
  • سبکی
  • پوشش رنگ پی وی دی اف PVDF

 

ورق کامپوزیت ضدحریق

ورق کامپوزیت ضدحریق

طرح و رنگ بندی

ورق کامپوزیت FR به مانند سایر ورق های کامپوزیت در طرح ها و رنگ بندی های مختلفی تولید و عرضه می شود. به صورت کلی در ورق کامپوزیت محدودیت خاصی در رنگ بندی وجود ندارد و ورق های کامپوزیتی در طیف وسیعی از رنگ ها تولید و عرضه می شوند.

کابرد ورق کامپوزیت نسوز FR

ورق کامپوزیت FR کابرد های مختلف و متنوعی دارد. پرکاربردترین زمینه های استفاده از ورق کامپوزیت آلومینیوم ضد حریق (FR) نمای ساختمان های بلند مرتبه می باشد. این ساختمان ها موظف به استفاده از ورقهای کامپوزیت ضدآتش می باشند. در دکوراسیون داخلی و طراحی نمای داخلی نیز از این ورق ها استفاده می شود. به صورت کلی در کلیه جاهایی که ورق کامپوزیت بایستی استفاده شود و در برابر حریق مقاومت بالایی داشته باشد، باید از ورق کامپوزیت نسوز fr استفاده شود.

 

اهمیت استفاده از ورق کامپوزیت نسوز FR

شاید فکر کنید که استفاده از ورق های ضدحریق fr اهمیت بالایی ندارد. این نوع تفکر تا زمانی که اتفاقی رخ ندهد مورد استقبال قرار می گیرد و بقیه هم تحت تأثیر این تفکر استفاده از ورق کامپوزیت ضد آتش را کم اهمیت می دانند. اما بعداز اتفاقات ناگواری مانند آتش سوزی برج سلمان مشهد و به بارآمدن خسارات زیاد، اهمیت بالای ورقهای ضد حریق احساس می شود. آتش سوزی ها باعث شد که ورق کامپوزیتی ضدآتش جایگاه و اهمیت خود را در جامعه پیدا کند.

نمای کامپوزیت

نمای کامپوزیت

ایناب را در اینستاگرام دنبال کنید

 

برای کسب اطلاعات بیشتر و یا مشاوره  رایگان  با شماره 05142222550 و یا 09913377500 تماس حاصل نمایید.
یا بار ارسال عدد 5 به شماره 09913377500 همکاران ما در اولین فرصت با شما تماس خواهند گرفت.
همچنین می توانید از طریق واتساپ یا  تلگرام با همکاران ما در ارتباط  باشید.