قیمت نمای کامپوزیت | قیمت روز نمای کامپوزیت آلومینیوم | قیمت هر متر مربع ورق کامپوزیت

قیمت نمای کامپوزیت

ایناب را در اینستاگرام دنبال کنید


نمای کامپوزیت چیست؟

مواد کامپوزیت (چند سازه یا مرکب) محصولات مهندسی شده‌ای می باشند که ازترکیب دو یا چند ماده مختلف ساخته شده‌اند. یک محصول کامپوزیت یک ماده طراحی شده است که از عملکرد مواد اولیه فراتر می‌رود. از بتن مسلح گرفته تا نمای کامپوزیت، مواد مرکب در حوزه ساختمان‌سازی به مانند دیگر صنایع حضور قدرتمندی دارند.

نمای کامپوزیتی از دو ورق آلومینیومی و یک لایه پلاستیک پلی‌اورتان که به روش اکستروژن به یکدیگر پرس شده‌اند، بوجود می آید. این نما برای اولین باربه دست کمپانی آلمانی به نام آلکوباند در سال 1969 کشف و بوجود آمد.

این نما پوشش اصلی کارشده در نمای ساختمان می باشد که از ورق‌های آلومینیومی بر حسب طراحی در ابعاد مشخص تولید و اجرا می‌شود.

لوور کامپوزیتی | ورق کامپوزیت به عنوان لوور آلومینیوم
لوور کامپوزیتی

قیمت نمای کامپوزیت | قیمت اجرای نمای کامپوزیت (آپدیت تیر 1401)

قیمت نمای کامپوزیت به آیتم های مختلفی مثل نوع ورق ، نوع طرح نما ، روش نصب ورق کامپوزیت ، مقدار قوطی مصرفی در نمای ساختمان ، مقدار و حجم پروژه ، ارتفاع پروژه و محل پروژه بستگی دارد . با این شرایط قیمت دادن برای نمای کامپوزیت بدون در نظر گرفتن موارد فوق نمی تواند دقیق باشد. اما شما قیمت حدودی را نیاز دارید که با شرح زیر می توانید حدود قیمت نمای کامپوزیت را به دست آورید.

نمای کامپوزیت یکی از بهترین ، سبکترین و اقتصادی ترین نماهای ساختمان مي باشد که همواره در کشورهای توسعه یافته مورد استفاده قرار می گیرد. البته در کشور ما به دلیل اجرای پروژه های کم کیفیت محبوبیت آن کاهش پیدا کرده اما هنوز هم جز نماهای پر طرفدار است.

برای انتخاب هر محصول با متریال برای ساختمان قیمت آن مهم است به همین دلیل در این مقاله به زبان ساده قیمت تمام شده اجرای نمای کامپوزیت را شرح خواهیم داد.

 

قیمت نمای کامپوزیت
قیمت نمای کامپوزیت

هزینه های نمای کامپوزیت به شرح زیر می باشد:(آپدیت تیر 1401)

1 – هزینه ورق کامپوزیت :

برای اجرای نمای کامپوزیت به ورق کامپوزیت نیاز دارید که با قیمت امروز ورق های کامپوزیت معمولی از متری 240 هزار تومان در بازار موجود می باشد تا با کیفیت و ضد حریق متری 800 هزار تومان.

2 – هزینه قوطی جهت زیرسازی نمای کامپوزیت:

برای اجرای نمای کامپوزیت نیاز به قوطی فلزی می باشد بستگی به نوع طرح و مقدار کیفیت کار از متری 120 هزار تومان تا متری 180 هزار تومان هزینه مصرف قوطی می باشد.

3 – هزینه اجرت نصب ورق کامپوزیت:

برای نصب کامپوزیت اجرت ها نیز با توجه به روش نصب و کیفیت کار و نوع طرح مختلف می باشد ولی از حدود متری 120 هزار تومان شروع و تا متری 250 هزار تومان متفاوت می باشد.

4 – سایر هزینه های اجرای نمای کامپوزیت:

به جز موارد فوق برای اجرای نمای کامپوزیت نیاز به طراحی نمای ساختمان ، هزینه های پرت ورق و قوطی، هزینه های مصالح ریز می باشد که با در نظر گرفتن همه موارد فوق و چند درصد سود متعارف برای شرکت مجری نمای کامپوزیت هزینه ها به دست می آید.

در نتیجه قیمت اجرای هر متر مربع نمای کامپوزیت از 500 هزار تومان می تواند شروع شود به بالا که به هیچ وجه توصیه نمی گردد برای کاهش قیمتها از کیفیت اجرای نما کاسته شود.چون نمای کامپوزیتی که به قیمت زیر 500 هزار تومان تمام شود از نظر کیفیت مصالح و کیفیت اجرا قطعا پایین خواهد بود. اجرای نمای کامپوزیت یک کار بسیار تخصصی می باشد که اجرای آن توسط افراد غیر حرفه ای باعث خسارات زیادی به ساختمان شما خواهد بود.


⊗ در نتیجه قیمت هر متر مربع نمای کامپوزیت با کیفیت مناسب بین 500 تا 1.000.000 تومان می باشد. ⊗


برای انتخاب مناسب ترین ورق کامپوزیت برای پروژه شما که هم از نظر قیمتی بهینه باشد و هم از نظر کیفیت جوابگوی ساختمان شما باشد می توانید با کارشناسان ایناب تماس حاصل نمایید.


البته توجه داشته باشید که قیمت های بالا حدودی می باشد و برای اطلاع از قیمت به روز مصالح و متریال با کارشناسان ما تماس بگیرید.


گروه ایناب با بیش از 15 سال تجربه و اجرای بیش از 1000 پروژه نمای ساختمان آمادگی خود را جهت هر گونه مشاوره رایگان اعلام می دارد.


جهت کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره رایگان و اطلاع از پروژه های اجرا شده ایناب در سراسر کشور با شماره 05142222550 و یا 09151547400 تماس بگیرید.

همچنین با همین شماره در واتساپ در ارتباط باشید.


تفاوت نمای کامپوزیت با سایر نماها

امروزه در سطح شهرها نماهای مختلفی از جمله نمای سیمانی، نمای سنگی و یا شیشه‌ای را مشاهده می‌کنید اما در این بین نمای کامپوزیت امروزه در حال تبدیل شدن به انتخاب اولین نما می‌باشد که از اصلی‌ترین عوامل آن می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.
۱. ورقهای آلومینیوم کامپوزیت در حال حاضر در تمامی کشورهای دنیا به راحتی قابل  دسترس می‌باشد .
۲. هزینه نصب و اجرای آن نسبت به سایر نماها کمتر می‌باشد .
۳. با توجه به آماده بودن ورقه‌های کامپوزیت زمان اجرای آن کمتر می باشد.
۴. پایداری ایستایی خوب در برابر شرایط آب وهوایی مختلف، این نما در برابر شرایط جوی مختلف  رنگ و کیفیت خود را از دست نمی‌دهد .
۵. در حال حاضر جزو به روزترین و زیباترین نماها می باشد.

کاربرد نمای کامپوزیت

۱- نمای ساختمان‌های مدرن
۲- بازسازی ساختمان‌های قدیمی و تغییر دکوراسیون
۳- دکوراسیون دیوارهای داخلی، سقف‌ها، آشپزخانه، تراس‌ها
۴- دکوراسیون داخلی فروشگاهها
۵- تابلوهای تبلیغاتی
۶- نمای فرودگاه‌ها، بیمارستان‌ها و جایگاه‌های سوخت CNG

برخی مزایای نمای کامپوزیت

  1. سبک بودن نما 
  2. امکان ایجاد طرح های خاص و منحصر به فرد
  3. امکان اجرای نمای ساختمان در رنگ های مختلف 
  4. امکان تعویض و تعمیر نما به آسانی
  5. قیمت مناسب نسبت به برخی از نماهای دیگر
  6. و …
نمای جی اف ار سی | gfrc
نمای ترکیبی کامپوزیت و جی ار سی

برخی از معایب نمای کامپوزیت

 1. امکان رفتن رنگ ورقها به دلیل کیفیت پایین ورق های ارزان قیمت
 2. در صورت اجرای نادرست ظاهری زیبا نخواهد داشت.
 3. امکان آویزان شدن و افتادن ورق ها در صورت اجرای نادرست.
 4. و…

 

نمای کامپوزیت | قیمت
نمای کامپوزیت آلومینیوم

فروش ورق کامپوزیت 

گروه ایناب از سال 86 به صورت تخصصی در زمینه طراحی و اجرای نمای کامپوزیت فعالیت می کند. در این سال ها بیش از 1000 پروژه نمای ساختمان را در سراسر کشور اجرا کرده است. در پروژه های مختلف از ورق های کامپوزیتی برند های مختلف استفاده شده است. به همین دلیل ایناب آشنایی کامل با ویژگی ها و خصوصات انواع ورق های کامپوزیت آلومینیوم دارد و می تواند به صورت کاملا تخصصی در خرید و فروش ورق کامپوزیت مورد نظرتان به شما کمک کند. فروش ورق کامپوزیت به صورت مترمربعی انجام می شود و قیمت های متفاوتی دارد که می توانید قیمت انواع ورق های کامپوزیت را در لیست قیمت فروش انواع ورق کامپوزیت مشاهده کنید.

مجری نمای کامپوزیت

برای اجرای نمای کامپوزیت مجریان زیادی وجود دارند. حال چه به صورت حقیقی و چه به صورت حقوقی. اجرای نمای کامپوزیت کاری کاملا تخصصی است و دقت زیادی را در اجرا می طلبد. نمای ساختمان به گونه ای است که اگر درست اجرا نشود خسارت های زیادی را به بار می آورد. زیرا نما برای ساختمان اعتبار و ارزش می آورد و اگر چنانچه مجری نما، نما را به درستی اجرا نکند عملا نه تنها باعث زیبایی ساختمان نمی شود زیرا جلوه ساختمان را نیز از بین خواهد برد. به همین دلییل توصیه می شود که اجرای نمای ساختمان خود را به مجریان متخصص و با تجربه در این زمینه بسپارید. ایناب با اجرای بیش از 1000 پروژه در سراسر کشور با در اختیار داشتن کادرهای متخصص اجرای تخصصی نمای کامپوزیت، یکی از مجری های بسیار قوی در زمینه اجرای نمای کامپوزیت می باشد.


جهت کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره رایگان با شماره 05142222550 و یا 09151547400 تماس حاصل نمایید.

نمای کامپوزیت بیمارستان
نمای کامپوزیت اورژانس بیمارستان 22 بهمن نیشابور

نصاب نمای کامپوزیت

یکی از مهم ترین عوامل زیبایی نمای کامپوزیت کیفیت کار نصاب و اجرای نما می باشد. علاوه بر اینکه بایستی طراحی نمای ساختمان زیبا باشد، نصاب های نمای کامپوزیت نیز بایستی کار خود را با دقت بسیار بالا انجام دهند. چنانچه ورق های کامپوزیت به درستی و با دقت نصب نشوند، نمای کامپوزیت زیبایی ظاهری خود را از دست خواهد داد. در نیتجه نصاب های نمای کامپوزیت باید کاملا در کار خود حرفه ای باشند. ایناب با سابقه ای درخشان در زمینه اجرای نمای کامپوزیت نصاب های حرفه ای و متخصص را در اختیار داشته و نمای کامپوزیت را با بالاترین کیفیت ممکن اجرا می کند.

نمای کامپوزیت در ساختمان های بلند مرتبه

در ساختمان های بلند مرتبه و برج ها، نمای ساختمان بیش از سایر ساختمان ها اهمیت دارد. درجه اهمیت بالای ساختمان های بلند مرتبه باعث می شود که به این ساختمان ها توجه بیشتری شود. به طور مثال نمای کامپوزیت در ساختمان های بلند مرتبه به سرعت جا افتاد و مورد استفاده بالایی قرار گرفت. اما اتفاقات ناگواری که در اثر عدم رعایت نکات ایمنی رخ داد، باعث شد که سخت گیری ها در استفاده از نمای کامپوزیت در برج ها بیشتر شود. در صورتی که نمای کامپوزیت برای برج ها مدنظر باشد، حتما و اجباراً بایستی از ورق های کامپوزیت نسوز (FR) استفاده کنند. به هیچ عنوان اجازه استفاده از ورق های معمولی در این ساختمان ها نمی باشد.

نمای رستوران
نمای کامپوزیت رستوران برادران دهنوی نیشابور

عوامل مهم در انتخاب ورق کامپوزیت مناسب

ضخامت لایه آلومینیوم

جدا از نوع مواد هسته ورق، ضخامت لایه های آلومینیوم مهم ترین عامل در انتخاب ورق کامپوزیت مناسب می باشد.  ضخامت لایه های آلومینیوم تأثیر مستقیم در کیفیت، قیمت و سایر ویژگی های ورق های کامپوزیت دارد. ضخامت لایه های آلومینیوم به طور معمول در حدود 0.16 تا 0.5 میلی متر تولید و عرضه می شود. بیشترین استفاده را ورق های کامپوزیت با ضخامت لایه 4 میلی متر دارد.

مواد هسته ورق کامپوزیت

مواد بین لایه های آلومینیوم همانند ضخامت لایه ها اهمیت بالایی دارد و چه بسا اهمیت بیشتری نیز داشته باشد.  موادی که در هسته ورق ها استفاده می شود پلی اتیلن و مواد معدنی است. در ورق های معمولی از مواد پلی اتیلنی استفاده می شود که مقاومتی در برابر حریق نداشته و در کارهای معمولی از آنها استفاده می شود. در ورق های آلومینیوم نسوز (FR) از مواد معدنی نسوز استفاده می شود.  این ورق ها در مکان ها و جاهایی استفاده می شود که بایستی در برابر حریق حتما مقاوم باشند.

نمای کامپوزیت آلومینیوم | نمای ساختمان
نمای کامپوزیت آلومینیوم

اگر نیاز به مشاوره  رایگان درزمینهٔ  نمای ساختمان دارید  با شماره 05142222550 و یا 09151547400 تماس حاصل نمایید.
همچنین می توانید از طریق واتساپ یا  تلگرام با همکاران ما در ارتباط  باشید.

 

همکاری با ایناب
همکاری با ایناب
چرا ایناب
چرا ایناب

 

چت در واتساپ!
چت در واتساپ!