بتن آماده نیشابور | مراکز تخصصی بتن آماده در نیشابور


ایناب را در اینستاگرام دنبال کنید


بتن به طور کلی از سه قسمت اصلی آب، شن و یا ماسه و همچنین سیمان پرتلند تشکیل شده است. با توجه به نیز و شرایط پروژه نوع بتن برای تولید مشخص می شود. بتن آماده مصرف بسیار بالایی امروزه در صنعت ساخت و ساز دارد. ساختمان های بتنی روز به روز در حال افزایش هستند و تفاوت ویژگی هایی که با ساختمان های اسکلت فلزی دارند باعث محبوبیت بالای آنها شده است. نیشابور به عنوان یکی از شهرهای در حال توسعه کشور به مراکز تخصصی ساخت بتن آماده نیاز خاصی دارد که خوشبختانه این نیاز توسط متخصصان کاربلد این شهر رفع شده است.

بتن آماده | نیشابور 

بتن آماده نیشابور نوعی خاص از بتن است که به جای پیمانه کردن و تولید در کارگاه در یک مرکز بتن سازی مانند کارخانه سیمان، فضای بچینگ و کارگاه های مخصوص تولید می شود. همانند هر بتن دیگری مواد اولیه آن از سنگ، شن، آهک، ماسه، سیمان و مواد شیمیایی دیگر می باشد. این مواد با نسبت خاصی با هم مخلوط و میکس می شوند و در نهایت توسط ماشین های میکسر به محل مورد نظر ساخت و ساز انتقال می یابند. در کارخانه ها کیفیت بتن از نظر وزن، رطوبت، مقدار مواد مخلوط شده، نسبت آب به سیمان و میزان دقت در تولید بتن مورد بررسی و نظارت قرار می گیرد تا مطابق با استاندارد های بین المللی باشد. در نهایت زمانی که مواد اولیه از نظر کیفی مورد آزمایش قرار گرفتند وارد کارگاه شده و پس از تولید بتن با ماشین میکسر به محل انتقال می یابند.

موارد تاثیر گذار بر روی قیمت هر متر مکعب بتن آماده | نیشابور

از جمله موارد تاثیر گذار بر روی قیمت هر متر مکعب بتن آماده عبارتند از: عیار بتن، رده بتن، مقاومت فشاری بتن، نوع بتن و کمیت و حجم مورد استفاده.

 عیار بتن بر اساس متر مکعب محاسبه می شود به عبارت ساده میزان و حجم سیمان به کار رفته در هر مترمکعب عیار بتن را نشان می دهد. عیار بتن از ۱۵۰ تا ۴۵۰ کیلوگرم متغیر است.

رده بتن: رده بتن بر اساس مقاومت فشاری آن تعیین و مشخص می شود؛ هرچه رده بتن بالا باشد، قیمت نهایی بیشتر است.

مقاومت فشاری: هر چقدر مقاومت فشاری بالاتری برای بتن نیاز باشد، بتن باید با طرح اختلاط قوی تر و با دقت تری ساخته شود. بتن های خاص تر قیمت بالاتری دارند.

نوع بتن: بتن ها با توجه به نحوه استفاده و کاربرد آنها انواع مختلفی دارند که هر کدام قیمت خاص خودشان را دارند.

کمیت و حجم: حجم بتن ریزی بالا ممکن است در قیمتی که برای بتن در قرارداد نوشته می شود تأثیرگذار باشد.

مواد اولیه: شن و ماسه، قیمت سیمان، مواد شیمیایی مانند پرکننده ها، ضدیخ و روان کننده، منبع تامین انرژی برای کار، از اصلی ترین فاکتورهای تاثیرگذار بر قیمت هستند.

هزینه حمل و نقل و جابجایی: مسافت شرکت تولید بتن تا محل انجام پروژه در این بخش قرار دارد؛ مسافت بیشتر هزینه ی بیشتری را بر خریدار تحمیل می کند.

افزودنی ها شیمیایی: هنگام بررسی و کنترل کیفی محصول لازم است برخی مواد شیمیایی را به بتن اضافه کرد و یا زمانی که بر اثر شرایط آب و هوایی پیمانکار درخواست افزودن روان کننده ها و یا پرکننده ها را دارد نیز قیمت نهایی افزایش می یابد.

هزینه پمپاژ و بتن ریزی: استفاده از پمپ بتن در هنگام بتن ریزی هزینه ای است که باید به صورت جداگانه توسط کارفرما پرداخت شود.

مراکز تخصصی بتن آماده در نیشابور 

1- گروه صنعتی معدنی تفضل 

گروه صنعتی معدنی تفضل تولید کننده بتن شن و ماسه  از قبل از انقلاب در شهر نیشابور فعالیت داشته است. جناب آقای علیرضا تفضلی کلیه ماشین آلات  این واحد تولیدی را در سال 1371 اورهال کرده و با هدف ارائه محصولات با کیفیت شروع به کار کرده است. ارائه محصولات با کیفیت و کسب رضایت مشتریان باعث شد در سال ۱۳۸۰ با راه اندازی یک واحد مستقل دیگر تولیدات این واحد صنعتی معدنی افزایش یابد.

گروه صنعتی معدنی تفضل اکنون دارای دو واحد مستقل با تمام امکانات با حدود ۵۰ هکتار زمین و معدن در شمال شهر نیشابور  قادر است روزانه ۱۲۰۰ تن شن و ماسه و سنگدانه و ۵۰۰ تن بتن مطابق با استانداردهای ملی و بین المللی تولید نماید. همچنین این واحد صنعتی دارای معدن سیلیس می باشد که در حال استخراج و فراوری سیلیس و ارسال آن به استان های مختلف می باشد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد گروه صنعتی معدنی تفضل کلیک (tafazolgroup.ir) کنید.

2- شرکت خیام بتن

3- شرکت بنیان بتن

4- شرکت پیشتاز بتن

5- شرکت زمرد بتن

6- شرکت پایدار بتن

7- شرکت کنکاش بتن

جی اف ار سی gfrc
جی اف ار سی gfrc

2 دیدگاه برای “بتن آماده نیشابور | مراکز تخصصی بتن آماده در نیشابور

  1. esmaeil گفته:

    سلام..کارشناس عمران هستم سابقه اجرایی دارم..سال اخر کارشناس کنترل کیفیت بتن و ازمایشگاه بودم..الان بیکارم اگر جایی برای فعالیت و کار سراغ دارین ممنون میشم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *