نمای درمانگاه | نمای ساختمان درمانگاه | نمای کلینیک

نمای درمانگاه

ما را در اینستاگرام دنبال کنید


ایمنی و آسایش با انتخاب هوشمندانه نمای درمانگاه

فضا دارای روح است و هنر معماری در این روح می‌دمد. فضا نه تنها دارای روحی سرزنده است بلکه نمادیست از همه آن چیزی که بشر از محیط پیرامون خود طلب می‌کند. درمانگاه‌ها و بیمارستان‌ها از مهم‌ترین فضاهای شهری است که به دلیل نقش حیاتی آن می‌بایست بیش از سایر ساختمان‌ها مورد توجه قرار گیرد. بیماران و همراهان آن‌ها ساعات پر استرس و فشاری را در درمانگاه سپری می‎کنند. کادر درمان نیز زمان زیادی را در محیط با فشار بالای روانی کار می‎کنند. افسردگی و فشار و نگرانی اغلب در فضای درمانگاه‌ها موج می‎زند. نور و رنگ و نما می‌تواند ساعاتی که در این بنا می‌گذرد را کمی قابل تحمل کند. شاید خودتان متوجه آرامشی که فضا ایجاد می‌کند نشوید اما نمای درمانگاه تاثیر بسزای در کاهش تنش روانی خواهد داشت. پیشنهاد می‌کنیم در انتخاب نمای ساختمان درمانگاه از معماران طراحان خبره کمک بگیرید.

راهنمای انتخاب نمای درمانگاه

ساختمان درمانگاه و بیمارستان موقعیت ویژه‌ای دارد. از نظر معماری و الزامات ایمنی از استانداردهای سختگیرانه‌ای تبعیت می‌کند به همین دلیل است که انتخاب نمای درمانگاه نیازمند درنگ بیشتری خواهد بود. پژوهش‌های بسیاری انجام شده که نشان می‌دهد طراحی نمای ساختمان درمانگاه در کاهش ترس کودکان و استرس بزرگسالان در محیط‌های درمانی و آرامش روانی تاثیر بسیار زیادی داشته است.

رویکرد جدید معماران، الزامات استفاده از نماهای آکوستیک، نماهایی که آرامش روانی به مراجعین منتقل کند، استانداردهای آتش‌سوزی و زلزله و طوفان بالایی داشته باشد و علاوه بر این موارد از نظر هنری و معماری شخصیت ویژه‌ای به بنا بدهد لازمه انتخاب نمای درمانگاه است. در این مقاله سه پیشنهاد برای نمای ساختمان درمانگاه ارائه شده است. پیشنهاد اول استفاده از نمای کامپوزیت است که انتخاب بسیاری از بیمارستان‌ها و درمانگاه‌های استاندارد است. نمای دوم بتن اکسپوز است که هزینه‌های اجرایی پایینی دارد و پیشنهاد سوم استفاده از نماهای هنرمندانه جی اف آر سی است که آرامش دلخواه را با ترکیب نور و رنگ به فضا می‌دهد.

جی اف ار سی gfrc
جی اف ار سی gfrc

نمای جی اف آر سی gfrc به عنوان نمای درمانگاه

همانطور که می‌دانید، بتن، یکی از اصلی‌ترین مصالح در جهان است و جتی در زمینه نماسازی هم بسیاری بتن را برای اجرای نما انتخاب می‌کنند اما بتن یک ایراد اساسی دارد. آن هم مقاومت پایین آن در برای تنش برشی است. این ایراد را با اضافه کردن فولاد برطرف می‌کنند و در واقع بتن مسلح تولید می‌کنند اما کاری که برای اولین بار در کانادا انجام شد، جایگزین‌ کردن الیاف شیشه‌ای بود به جای فولاد. دهه شصت میلادی بود که برای اولین بار این ایده اجرایی شد و جی اف آر سی به طور گسترده مورد استفاده قرار گرفت. مقاومت خمشی و کششی بتن با این الیاف بالا می‌رود و در برابر باد و باران و زلزله مقاومت بیشتری پیدا می‌کند. بعلاوه، نما جی اف آر سی به طراحان این امکان را می‌دهد که هماهنگی بیشتری برای ترکیب با سایر بافت‌های ساختمان پیدا کند و برای استفاده به عنوان نمای ساختمان ایده‌آل است.


جهت کسب اطلاعات کامل در مورد نمای جی اف ار سی و دیدن نمونه کارهای اجرا شده کلیک کنید


پنل جی ار سی | نمای جی ار سی | gfrc | grc
نمای جی ار سی | ساختمان طب ماهان مشهد

مزایای جی اف آر سی gfrc 

این نمای در همه سطوح قابل نصب است. هم سطوح افقی و هم سطوح عمودی. با یک نورپردازی ساده به شدت زیبا و آرام بخش است. برای نمای درمانگاه ایده‌آل است از آنجایی که حس آرامش و اطمینان منتقل می‌کند. بسیار ظریف است و اگر نیاز به نمای ساختمان درمانگاه برای بناهایی بلندمرتبه داشته باشید، این انتخاب اینده‌آل است. می‌تواند به عنوان نمای مکمل در کنار سایر نماها به کار رود. طرح و رنگ و ابعاد مختلف دارد و به صورت پیش ساخته است و به سرعت نصب می‌شود. یکی از ویژگی‌های خاص این نما دو طرفه بودن آن است. با توجه به اینکه پنل‌ها از هر دو طرف نمای زیبایی دارد می‌توان هم برای نمای داخلی و قسمت خارجی نمای درمانگاه روی آن حساب کرد. در صورتی که بتوانید رنگ و نور را به خوبی تنظیم کنید، انتخاب ایده‌آلی خواهد بود. نمای جی اف آر سی هم برای دیوار و نمای خارجی و هم برای سقف و حتی برای سطوح افقی نیز کاربرد دارد.


مقاله مزایای نمای جی اف ار سی را مطالعه نمایید تا با بهتر با ویژگی های این نما آشنا شوید


نمای جی اف ار سی | gfrc
درمانگاه تخصصی پوست و مو ماهان – مشهد
جی اف ار سی gfrc
نمای جی اف ار سی

بتن اکسپوز برای نمای درمانگاه

به نماهای ساختمان‌ها در شهر که نگاه کنید، ساختمان‌هایی توجهتان را جلب می‌کند که زیباست اما نمایی روی آن کار نشده است. درواقع استفاده از بتن اکسپوز به این معناست که با حذف نماکاری ساختمان زیبایی نما حفظ شود. مواد اولیه تولید بتن اکسپوز تفاوتی با بتن معمولی ندارد. از نظر وزنی سعی می‌شود که پنل‌های پیش‌ساخته سبک تهیه شوند که بار اضافی به سازه تحمیل نکنند. امکان اجرا در همه فصول سال وجود دارد.  دست طراحان را برای قالب‌گذاری باز می‌گذارد. به سرعت اجرا می‌شود. برای نمای ساختمان درمانگاه گزینه مناسبی است. با توجه به هزینه پایین اجرایی، سرعت در اجرا و مقاومت بالای نما می‌توان برای ساختمان درمانگاه از این بتن اکسپوز استفاده کرد با این شرط که از طراحان خبره برای اجرا نمای ساختمان درمانگاه استفاده کنید زیرا اجرای بتن اکسپوز، نیاز به خلاقیت دارد در غیر این صورت نما به شدت ساده‌ و بی شکل پیدا می‌کند به نحوی که حس می‌کنید ساختمان قدمت زیادی دارد.


جهت کسب اطلاعات کامل در مورد نمای بتن اکسپوز و دیدن نمونه کارهای اجرا شده کلیک کنید


بتن اکسپوز ایناب
بتن اکسپوز ایناب تولید کننده نماهای نوین ساختمانی gfrc

کامپوزیت برای نمای درمانگاه

پنل‌های کامپوزیت را این روزها در نمای بسیاری از ساختمان‌های نوساز می‌توانید ببینید. از زمانی که معماری مدرن در اروپا رونق گرفت، سعی شد پنل‌هایی سبک و با کیفیت بالا و ماندگار در شرایط آب‌و‌هوایی مرطوب به کار رود تا کارآیی ساختمان‌ها افزایش پیدا کند. نمای کامپوزیت اولین بار در آلمان ساخته و نصب شد. اگر در مناطق گرمسیری زندگی می‌کنید، این پنل‌ها توانایی بازتاب نور خورشید را دارد و باعث کم شدن هزینه‌های سرمایشی شده و یکی از انتخاب‌های ایده‎‌آل برای نمای ساختمان درمانگاه و بیمارستان‌هاست.

نمای جی اف ار سی | gfrc
نمای ترکیبی کامپوزیت و جی ار سی

مزایای نمای کامپوزیت

جنس ورقه‌های کامپوزیت از آلومینیوم است که برای همه شرایط آب و هوایی امکان استفاده دارد. شکل‌پذیری عالی دارد و خاصیت آکوستیک به فضا می‌دهد. این خاصیت باعث شده است که انتخاب اول نمای درمانگاه و ساختمان‌هایی مانند بیمارستان و یا کتابخانه باشد که به سکوت و آرامش بیشتری نیاز دارند. در برابر حریق مقاوم است که این خاصیت از الزامات ساختمان‌هایی مانند درمانگاه یا بیمارستان است. ورق‌های آلومینیومی همه جا در دسترس است. طراحی‌های متنوعی دارد و به سادگی و با هزینه پایین نصب می‌شود. با هر موقعیت آب و هوایی سازگاری دارد. وزن سبک پانل‌ها، بار مرده به سازه تحمیل نمی‌کند. انواعی از این پانل‌ها وجود دارند که خاصیت ضد باکتریایی دارد. امکان شستشو با مواد شوینده دارد و یکی از انتخاب‌های ایده‌آل برای نمای ساختمان درمانگاه است.

بیمارستان 22 بهمن نیشابور مجری گروه ایناب
بیمارستان 22 بهمن نیشابور مجری گروه ایناب
اگر نیاز به مشاوره رایگان درزمینه نمای ساختمان دارید به شماره 05142222550 و یا 09913377500 تماس بگیرید.
و یا بار ارسال عدد 5 به شماره 09913377500 همکاران ما در اولین فرصت با شما تماس خواهد گرفت.
همچنین می توانید از طریق تلگرام یا واتساپ با همین شماره ارتباط برقرار کنید.
چرا ایناب
چرا ایناب
همکاری با ایناب
همکاری با ایناب

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مکالمه با کارشناس فروش
مکالمه در واتساپ
سوالی دارید؟ اينجا بپرسيد!