مزایای جی اف ار سی gfrc – جی ار سی grc – نمای جی اف آر سی

مزایای جی اف ار سی gfrc | جی ار سی

جهت کسب اطلاعات بیشتر و مشاهده نمونه کارهای بیشتر ایناب را در اینستاگرام دنبال کنید


بتن جی اف ار سی gfrc چیست؟

جی اف ار سی gfrc در واقع یک نوع بتن است که در جهت بالا بردن هر چه بیشتر مقاومت کششی بتن طراحی و تولید شده است. تقریبا همه افرادی که با بتن در سر و کار دارند می دانند که بتن مقاومت کششی ناچیزی در مقابل مقاومت فشاری خود دارد. به همین دلیل برای بالا بردن کارایی بتن و افزایش مقاومت کششی بتن، در آن از انواع مواد مختلف استفاده می شود. یکی از این مواد الیاف هستند. از الیاف های مختلفی در بتن های مختلف استفاده می شود. در بتن جی اف ار سی gfrc از الیاف شیشه استفاده می شود. در این مقاله می خواهیم در مورد مزایای جی اف ار سی gfrc صحبت کنیم.


مقاله مرتبط: همه چیز در مورد جی اف ار سی gfrc


 

ترکیب نمای جی اف ار سی و سنگ طبیعی
ترکیب نمای جی اف ار سی و سنگ طبیعی

مزایای بتن جی اف ار سی gfrc

ارزش آفرینی برای ساختمان

نمای ساختمان به خودی خود ارزش و اعتبار بالایی به ساختمان می دهد. از آنجایی که جی اف ار سی gfrc نمایی خاص و منحصر به فرد است و با توجه به این که اینکه این متریال در هر طرح و شکلی (custom design) با هر ابعادی قابل تولید است، می توان با استفاده از آن نمایی بسیار متفاوت و زیبا را طراحی و اجرا کرد.

نمای جی اف ار سی gfrc
gfrc – grc

وزن کم به خاطر ضخامت کم

نمای ساختمان در سال های گذشته یکی از مواردی بود که وزن سازه ای ساختمان را بسیار بالا می برد و این بسیار برای مقاومت ساختمان در برابر زلزله خطرناک است. متریال های مختلفی مثل نمای کامپوزیت، در این سال ها برای نمای ساختمان پیشنهاد شده است که بتوانند با استفاده از آنها وزن نمای ساختمان را کاهش دهند. یکی از بهترین متریال ها برای این امر جی اف ار سی gfrc است.یکی از مزایای جی اف ار سی این است که بتن جی اف ار سی gfrc مقاومت بسیار بالایی دارد. قطعات تولید شده جی اف ار سی gfrc به دلیل اینکه در ضخامت های کم تولید می شوند می توانند وزن نمای ساختمان را به طور چشمگیری کاهش دهند.


اگر نیاز به مشاوره  رایگان درزمینهٔ  نمای ساختمان دارید  با شماره 05142222550 و یا 09913377500 تماس حاصل نمایید.

مقاوم در برابر زلزله

جی اف ار سی gfrc روش های اجرای متفاوتی دارد. که با توجه به روش های اجرا، راه های مختلفی هم جهت مقاوم کردن ساختمان در برابر زلزله وجود دارد. به صورت کلی جی اف ار سی gfrc متریالی است که با توجه به روش های اجرای آن در برابر زلزله مقاومت کافی را دارد. پیچ کردن و جوش دادن پنل ها از روش های متداول اجرای پنل های جی اف ار سی gfrc است. البته برای قطعات با اندازه های مختلف روش های اجرا متفاوت است.

طراحی با انعطاف پذیری زیاد

همانطور که اشاره شد در بتن جی اف ار سی gfrc از الیاف شیشه برای افزایش مقاومت کششی بتن استفاده می شود. از آنجایی که در این بتن میلگرد استفاده نمی شوند، می توان هر شکل و طرحی را با آن ایجاد کرد. انواع قالب های مختلف و شکل های پارامتریک با این متریال قابل تولید می باشد.


مقاله مرتبط: طرح های gfrc


 


ایناب را در اینستاگرام دنبال کنید


 

غیر قابل احتراق بودن

بتن به صورت کلی متریالی است که مقاومت خوبی در برابر حریق و آتش سوزی دارد. از طرفی در بتن جی اف ار سی gfrc میلگرد نیز حذف شده است و نگرانی ها جهت آتش سوزی بسیار کاهش یافته است.

سرعت بالا در اجرا

همانطور که اشاره شد پنل های جی اف ار سی gfrc روش های اجرای مختلفی دارند که تقریبا همه این روش ها سرعت اجرای بالایی دارند. به صورت کلی اجرای خشک نما باعث بالا رفتن سرعت اجرای کار می شود. از طرفی می توان قطعات جی اف ار سی gfrc را در ابعاد بزرگتر تولید کرد تا سرعت اجرا بالا تر برود.

 


مقاله مرتبط: نحوه اجرای نمای جی اف ار سی gfrc


 

مزایای جی اف ار سی gfrc
مزایای جی اف ار سی gfrc

مقاوم بودن در برابر خوردگی های محیطی

در بتن جی اف ار سی gfrc در از الیاف و مواد افزودنی مخصوصی استفاده می شود که باعث بالا رفتن مقاومت این بتن در برابر شرایط جوی مختلف می شود..

مقاومت کششی و خمشی زیاد نسبت به بتن های معمولی

الیاف موجود در بتن جی اف ار سی gfrc باعث بالا رفتن هر چه بیشتر مقاومت کششی و خمشی آن می شوند. الیاف در بتن جی اف ار سی gfrc به صورت یکنواخت پخش شده است که همین نیز دلیلی بر مقاومت بالاتر این بتن نسبت به بتن های معمولی است.

مقاومت زیاد در برابر ضربه

یکی از خاصیت های اصلی و مزایای اصلی بتن جی اف ار سی gfrc مقاومت آن در برابر ضربه است. طرح اختلاط خاص بتن جی اف ار سی gfrc و الیاف موجود در آن به مقاومت هر چه بیشتر آن کمک می کنند. البته جی اف ار سی gfrc هایی که به صورت پاششی یا هند اسپری (hand spray) تولید می شوند مقاومت بالاتری نسبت به پنل هایی که به صورت قالبی تولید می شوند دارند.

مقاومت بالا در برابر یخبندان

یکی از دیگر از مزایای جی اف ار سی gfrc مقاومت بالای آن در یخبندان و سرما است. جی اف ار سی gfrc را می توان به گونه ای که تولید کرد که جذب آب بسیار پایینی داشته باشد (به جهت تنفس). همین باعث می شود که یخ زدن ها و آب شدن های مکرر آب در زمستان و شرایط آب و هوایی سرد صدمه ای به جی اف ار سی gfrc نزند.

تعمیر و تغییر آسان

اجرای خشک جی اف ار سی gfrc امکان تغییر و تعمیر نما را به راحتی (نسبت به نماهای دیگر) فراهم می آورد. به خصوص در جی اف ار سی gfrc هایی که به صورت پنل های پیش ساخته تولید می شوند، اگر به هر دلیلی مشکلی برای پنل ها در نما به وجود بیاید به راحتی قابل تعویض و تعمیر هستند.

 

 

اگر نیاز به مشاوره  رایگان درزمینهٔ  نمای ساختمان دارید  با شماره 05142222550 و یا 09913377500 تماس حاصل نمایید.
یا بار ارسال عدد 5 به شماره 09913377500 همکاران ما در اولین فرصت با شما تماس خواهند گرفت.
همچنین می توانید از طریق واتساپ یا  تلگرام با همکاران ما در ارتباط  باشید.

 

همکاری با ایناب
همکاری با ایناب
چرا ایناب
چرا ایناب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *