ابعاد بتن اکسپوز | ابعاد تایل ها و پنل های بتن اکسپوز

ابعاد بتن اکسپوز | ابعاد پنل های بتن اکسپوز

ایناب را در اینستاگرام دنبال کنید


تایل های بتن اکسپوز به صورت پیش ساخته و به صورت قالبی تولید می شوند. این باعث می شود که تقریبا محدودیتی در ابعاد و اندازه های تولیدی نداشته باشند. ابعاد بتن اکسپوز کاملا می تواند به صورت سفارشی باشد و کارفرما با توجه به نیاز خود ابعاد مورد نظر را انتخاب کند. البته شرکت ایناب برای کاهش هزینه های قالب سازی و کاهش هزینه های کارفرما پنل های بتن اکسپوز را در ابعاد و اندازه های متنوع موجود داشته و نیازی به قالب سازی جدید و هزینه های اضافی نمی باشد.


جی اف ار سی gfrc
جی اف ار سی gfrc

مقاله مرتبط: همه چیز در مورد بتن اکسپوز

 

 


 

 

ابعاد بتن اکسپوز | ابعاد پنل های بتن اکسپوز
پنل اکسپوز

ابعاد پنل های بتن اکسپوز | بتن اکسپوز ایناب

ایناب در حال حاضر تایل های بتن اکسپوز را در ابعاد 30*60 ، 60*60 ، 50*50 ، 50*90 ، 50*100 و 60*120 در رنگ بندی دلخواه تولید و عرضه می کند. کارفرمایان عزیز می توانند به جهت کاهش هزینه ها از ابعاد موجود در کار خود استفاده کنند. همچنین اگر ابعادی متفاوت از این ابعاد مورد نیاز باشد بدون محدویت تولید شده و در اختیار کارفرما قرار می گیرد.


برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره رایگان  با شماره 05142222550 و یا 09913377500 تماس بگیرید.

ابعاد پنل های بتن اکسپوز ایناب ( آبان 99)

اندازه تایل های (پانل های) بتن اکسپوز نما

پنل بتن اکسپوز نما با ابعاد 50*90| دتایل پنل بتنی نما
دیتیل | دتایل پانل بتن اکسپوز نما ابعاد 50*90
پنل بتن اکسپوز نما با ابعاد 50*50 | دتایل پنل بتنی نما
پانل بتن اکسپوز نما با ابعاد 50*50 | دتایل پانل بتنی نما
پنل بتن اکسپوز نما با ابعاد 50*100 | دتایل پنل بتنی نما
دیتیل | دتایل پانل بتن اکسپوز نما ابعاد 50*100
پنل بتن اکسپوز نما با ابعاد 60 *120 | دتایل پنل بتنی نما
دیتیل | دتایل پانل بتن اکسپوز نما ابعاد 120 * 60

⊗توجه: 

لازم به ذکر است که از پنل های زیر که به عنوان پنل های بتنی برای کف یاد شده است می توان در نما نیز استفاده کرد. تنها تفاوت این پنل ها در داشتن و نداشتن محل بولت (تو رفتگی در سطح پنل) است. بسیاری از کارفرمایان می خواهند که در نمای بتن اکسپوز خود از پنل های ساده و بدون بولت استفاده کنند. پانل های بدون بولت نما با ضخامت کمتری تولید می شوند تا وزن کمتری در نما داشته باشند.

اندازه تایل های (پانل های) بتن اکسپوز کف 

پنل بتن اکسپوز کف با ابعاد 60 *120 | دتایل پنل بتنی کف
دتایل پانل بتن اکسپوز کف ابعاد 120 * 60 | دیتیل تایل بتنی کف
پنل بتن اکسپوز نما 50 * 50 | پنل بتنی کف 50 * 50
تایل بتن اکسپوز کف 50 * 50 | پنل بتنی کف 50 * 50
پنل بتن اکسپوز کف با ابعاد 30 * 60
پانل بتن اکسپوز کف با ابعاد 30 * 60 | دیتیل تایل بتنی کف
پنل بتن اکسپوز کف با ابعاد 60 *60| دتایل پنل بتنی کف
دیتیل پانل بتن اکسپوز کف با ابعاد 60 * 60 | دتایل تایل بتنی کف

اندازه مناسب تایل های بتن اکسپوز

به صورت کلی نمی توانیم بگوییم که این ابعاد بهترین ابعاد برای بتن اکسپوز می باشد. چرا؟ چون که هر پروژه با توجه به شرایط و وضعیت خود نیاز به استفاده از پنل های با ابعاد متفاوت را دارد. به همین دلیل است که تنوع در ابعاد بسیار بالا می باشد و ابعاد دلخواه هم تولید می شوند. در هر صورت ابعاد پنل ها باید به صورتی باشد که تناسب پنل از بین نرود و عملا باعث کاهش مقاومت پنل ها نشود. مثلا ابعادی مثل 1 متر در 20 سانتی متر چندان مناسب نیست، البته امکان تولید وجود دارد اما مقاومت کافی و حتی لازم را ممکن است نداشته باشد.

تایل های بتن اکسپوز
متناسب برای طراحی نمای داخلی و خارجی

ابعاد پنل های بتن اکسپوز کف

بتن اکسپوز کف نیز یکی از متریال هایی است که زیبایی خاصی دارد. پنل هایی که در کف مورد استفاده قرار می گیرند مسلما در برابر ضربه، فشار و… حساس تر هستند. به همین دلیل توصیه می شود که ابعاد بزرگ سفارش داده نشود. چرا که ابعاد بزرگتر باعث بزرگتر شدن ضخامت و در نتیجه سنگین شدن پنل و همچنین باعث بالا رفتن بیهوده هزینه ها می شود.


مقاله مرتبط: بتن اکسپوز کف چیست؟


 

بتن اکسپوز کف | کفپوش بتنی
بتن اکسپوز کف | کفپوش بتنی

رنگ پنل های بتن اکسپوز

رنگ همیشه در نمای ساختمان موضوع مهمی بوده است. زیرا متریال های نمای ساختمان همواره در مجاورت با شرایط مختلف آب و هوایی و نور مستقیم خورشید و… می باشند و امکان آسیب دیدگی زیادی دارند. به همین دلیل ثبات رنگ همیشه برای کارفرمایان یکی از مهم ترین عوامل است. پنل های بتن اکسپوز ایناب در رنگ های سفارشی تولید می شوند. ایناب تقریبا همه محصولات خود را با رنگ عمقی تولید می کند که متریال ها بعد از مدتی تغییر رنگ نداشته باشند. منظور از عمقی این است که تمامی مواد با استفاده از پیگمنت های معدنی رنگ می شوند و رنگ فقط در سطح سنگ نیست که از بین برود.

بتن اکسپوز مغازه
تایل بتن اکسپوز

 

در آخر توصیه می شود قبل از اینکه در طراحی خود تایل های بتن اکسپوز را با ابعاد دلخواه خود جایگذاری کنید، با شرکت های تولید کننده بتن اکسپوز مثل ایناب مشاوره داشته باشید. چرا که ممکن است ابعاد مورد نظر شما از نظر تولید مشکل باشد و یا هزینه های زیادی را در بر داشته باشد. پس بهتر است قبل از هر عملی با مشاوران متخصص در این زمینه مشورت داشته باشید.

سایر مزایای بتن اکسپوز

* ازویژگی بتن اکسپوز قابلیت تولید آن در ابعاد  وسایزهای گوناگون است. یعنی تایل های بتنی هم در ابعاد سفارشی و هم در ابعاد استاندار تولید می‌شود که به مقدارنیاز می‌توانید سایز آن‌ها را نیز از قبل مشخص کنید.

* قیمت مناسب ؛ یکی دیگر از  ویژگی های بتن اکسپوز قیمت مناسب دبرابر کارایی بالای این پنل  می‌باشد.

* انعطاف پذیری و وزن سبک؛ آسان بودن درحمل و نقل و انعطاف پذیری زیاد از نکاتی  می باشدکه سرعت انجام پروژه‌های ساختمانی را  خیلی افزایش می‌دهد.

* تنوع طرح و مدل به همراه قابلیت رنگ پذیری؛ امروزه تایل های بتنی در طرح‌های گوناگون برای دکوراسیون داخلی و طراحی استفاده می‌شود. این مورد دست شما را برای انتخاب طرح مورد نظرتان باز می‌گذارد.

* ضد سایش و مقاوم درمقابل فشار و ضربه؛ به عنوان یکی دیگر از ویژگی های بتن اکسپوز این می باشد که در برابراستفاده طولانی مدت دچار سایش و خرابی نمی‌ گردد. همچنین  تایل های بتنی در مقابل فشار و ضربه مقاومت بالایی از خود نشان می‌دهند.

* به وجود آوردن دکوراسیونی خاص و ویژه، با استفاده از بتن در طراحی داخلی می‌توانید دکوراسیونی زیبا و چشم نواز را برای خود بوجود آورید.

طراحی نمای ساختمان با بتن اکسپوز
طراحی نمای ساختمان با استفاده از بتن اکسپوز

کاربردهای متنوع و گوناگون بتن اکسپوز

مواد طبیعی کارشده در بتن اکسپوز باعث می شود که بتوان آن را به صورت و روش های گوناگون در مکان های مختلف مورد استفاده قرار داد. از مهم ترین کاربردهای این نوع بتن ها استفاده از آن ها در نمای ساختمان ها می باشد. به علت صاف و صیقلی بودن این بتن ها دیگر لازم نیست بر روی نماهای ساختمان و بنای مورد نظر تغییراتی بوجود آورد.ازاین بتن می توان در باغ ها و ویلاها استفاده کرد.

دوام و ماندگاری اکسپوز  زیاد می باشد و به آسانی می توان ازآن در این مکان ها استفاده مفیدی داشت. ایجاد صندلی و نشیمنگاه به شکل های گوناگون ازدیگر موارد کاربرد این بتن ها است. دکوراسیون در محوطه باز این مکان ها از اکسپور می توان برای ایجاد آن استفاده کرد. دیوارهای حامل از دیگر مواردی است که به علت مقاومت بالای این بتن می توان در آن ها استفاده کرد. این بتن ها می توانند در طراحی داخلی منازل نیز مورد استفاده قرار گیرند که بستگی به نظر وسلیقه طراح دارد.

دیوارپوش بتن اکسپوز
دیوارپوش بتن اکسپوز

ایناب را در اینستاگرام دنبال کنید

اگر نیاز به مشاوره  رایگان درزمینهٔ  نمای ساختمان دارید  با شماره 05142222550 و یا 09913377500 تماس حاصل نمایید.
همچنین می توانید از طریق واتساپ یا  تلگرام با همکاران ما در ارتباط  باشید.

 

همکاری با ایناب
همکاری با ایناب
چرا ایناب
چرا ایناب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *