رزین سنگ مصنوعی | رزین سنگ صنعتی | روان کننده | فوق روان کننده

ایناب را در اینستاگرام دنبال کنید

کشف، تولید و مصرف مواد افزودنی در بتن محصول نیازهای فنی و اجرایی است. زیرا کاربرد این مواد به دلیل ساختار های شیمیایی متفاوت و متنوعی که دارند، علاوه بر تأمین تسهیلات اجرایی در کارهای بتنی موجب دستیابی به برتری ها و امتیازات فنی جدیدی در خواص اصلی بتن تازه و سخت شده می شوند که حصول آنها از طریق روش های معمول و متداول طرح و اجرای بتن امکان پذیر نبوده و اگر باشد از نظر اقتصادی به صرفه نیست. 

افزودنی های شیمیایی یا رزین های متداول مصرفی در بتن شامل روان کننده ها، زودگیرکننده ها، دیرگیرکننده ها و حباب هواسازها در نخستین سالهای دهه سوم قرن بیستم اختراع شدند. با بررسی مقالات ارائه شده در کنفرانس های بین المللی و مجلات معتبر به راحتی می توان گفت که امروزه در کشور های صنعتی مانند ژاپن، آلمان، کانادا و آمریکا بیش از 90 درصد بتن ها با استفاده از این مواد ساخته می شوند.

خرید و فروش رزین های سنگ صنعتی ( روان کننده ها و فوق روان کننده ها)

شرکت ایناب به عنوان یکی از تولیدکنندگان سنگ های صنعتی و مصنوعی از سال 89 در کشور انواع رزین های مختلف را استفاده کرده است. بعد از این همه سال تجربه بهترین رزین های سنگ های صنعتی و مصنوعی را برای همکاران خود در سراسر کشور ارائه می کنیم. جهت سفارش و خرید و یا کسب اطلاعات بیشتر می توانید با شماره 09151547300 تماس بگیرید و یا در واتساپ یا تلگرام با همین شماره در ارتباط باشید.

مقاله مرتبط: سنگ صنعتی ایناب | زیباتر، ارزانتر، مقاوم تر

 

مزایای مواد افزودنی برای بتن

در حالی که مواد افزودنی همیشه ارزان قیمت نمی باشند ولی صد در صد باعث هزینه های اضافی نمی شوند، زیرا کاربرد آنها منجر به صرفه جویی اقتصادی مثل هزینه کارگر مورد نیاز برای تراکم بتن، مقدار سیمان مصرفی و… می شود. همچنین نا گفته نماند که کاربرد صحیح مواد افزودنی در بتن مفید می باشد ولی هیچ گونه جایگزینی برای کیفیت ضعیف اجزای مخلوط یا استفاده نادرست از نسبت های مخلوط، و یا کیفیت ضعیف عملیات اجرایی نمی باشد.

انواع مواد افزدنی یا رزین ها 

  • کاهنده آب یا روان کننده
  • کندگیر کننده
  • تسریع کننده
  • کاهنده آب و کندگیرکننده
  • کاهنده آب و تسریع کننده
  • کاهنده زیاد آب یا فوق روان کننده
  • کاهنده زیاد آب و کندگیرکننده یا فوق روان کننده و کندگیرکننده
  • افزودنی های با عملکرد خاص

 

روان کننده ها یا کاهنده های معمولی آب

روان کننده ها موادی هستند که می توانند مقدار آب لازم مخلوط بتن را برای رسیدن به یک کارایی معین در مقایسه با بتن شاهد کاهش دهند. همچنین قادر هستند مقدار کارایی مخلوط را بدون نیاز به تغییر در نسبت آب به سیمان افزایش دهند. این افزودنی ها، کیفیت بتن را برای رسیدن به یک مقاومت مشخصه و با مقدار سیمان کمتری بهبود می بخشند. همچنین این مواد، خواص بتن های دارای سنگدانه های با کیفیت پایین تر را بهبود می بخشند و بتن ریزی در شرایط سخت را آسان تر می کنند.

فوق روان کننده ها | فوق کاهنده های آب

این مواد جهت حصول روانی بیشتر یک مخلوط بتنی بدون افزایش مقدار آب و با حفظ نسبت آب به سیمان در عملیات بتن ریزی و تسهیل مراحل اجرای بتن استفاده می شوند. در این صورت دستیابی به خواص مطلوب مقاومتی و دوام بتن با کاهش مقدار آب در یک مخلوط بتنی و با حفظ مقدار روانی امکان پذیر است. این مواد به دلیل خواص ممتاز در ایجاد روانی بیشتر و امکان کاهش بیشتر آب مخلوط از افزودنی های روان کننده متمایز گردیده اند.

اثرات فوق روان کننده ها

مواد فوق روان کننده می توانند در دو حالت مورد استفاده قرار بگیرند. در یک حالت می توانند روانی بیشتری را در یک نسبت آب به سیمان ثابت در مقایسه با بتن شاهد ایجاد کند (فوق روان کننده) و در حالت دیگر باید قادر باشند تا یک روانی ثابت را در مقایسه با یک بتن شاهد با کاهش آب مخلوط فراهم کنند (فوق کاهنده آب) که در هر یک از این حالات مورد استفاده قرار می گیرند دارای اثراتی بر خواص بتن تازه و سخت شده هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *