بتن اکسپوز داخلی | تایل بتن اکسپوز در طراحی داخلی

بتن اکسپوز داخلی | تایل بتن اکسپوز در طراحی داخلی

بتن اکسپوز یکی از متریال های بسیار خاص و زیبا و منحصر به فرد برای نمای داخلی و طراحی دکوراسیون داخلی می باشد. این متریال امروزه در بسیاری از کشور های دنیا به عنوان یکی از اساسی ترین متریال های سبک مدرن مورد استفاده قرار می گیرد.  یکی از قسمت هایی که بتن اکسپوز بسیار مورد استفاده قرار می گیرد، نمای داخلی است.

بتن اکسپوز در طراحی نمای داخلی

پانل بتنی نما | بتن نمایان

بتن اکسپوز چیست؟

بتن اکسپوز یا بتن نما به بتنی گفته می شود که سطحی صیقلی دارد و به عنوان سطح نهایی در نما یا دیوار به کار می رود و هیچ گونه پوشش دیگری روی آن اجرا نمی شود. پنل های بتن اکسپوز در ابعاد و اندازه های دلخواه به صورت سفارشی تولید و عرضه می شوند. البته ایناب بتن های اکسپوز را با سطح غیر صیقلی نیز تولید و عرضه می کند و عملا با توجه به سفارش مشتری هر نوع کیفیت سطحی با هر ابعادی و با هر رنگی را تولید و عرضه می کند.

مقاله مرتبط: همه چیز در مورد بتن اکسپوز 

 

پنل بتنی نمای داخلی

طراحی نمای داخلی و خارجی با پنل های بتنی

چرا بتن اکسپوز در نمای داخلی؟

بتن اکسپوز زیبایی و جذابیت منحصر به فردی دارد که ممکن است طراحان زیادی را جذب خودش کند. به خصوص در ساختمان های که به سبک مدرن ساخته می شوند. حال مدرن بودن هم می تواند در خارج ساختمان و هم می تواند در داخل ساختمان باشد. بتن اکسپوز برای نمای داخی مدرن متریالی بی نظیر است.

سبک اجرای بتن اکسپوز که هم می تواند خشک باشد و هم با ملات، روح سرد بتن، رنگ جذاب بتن اکسپوز و… از عواملی هستند که باعث می شوند، بتن اکسپوز داخلی کاربرد زیادی داشته باشد.

بتن اکسپوز در نمای داخلی

پنل اکسپوز

پنل های ساده در نمای داخلی

تایل های بتن اکسپوز ساده در نمای داخلی کاربرد زیادی دارند و معمولا در قسمت های مختلف داخل ساختمان به کار می روند. تایل های ساده برای طراحی های ساده و شیک به کار می رود و معمولا در هر قسمتی که اجرا شود نمای خوبی دارد. این پنل ها در رنگ ها و ابعاد مختلف و به صورت سفارشی تولید و عرضه می شوند.

مقاله مرتبط: پنل های بتن اکسپوز

 

بتن اکسپوز در نمای داخل

طراحی نمای داخلی و خارجی با پنل های بتنی

قیمت تایل های ساده

قیمت تایل های ساده بتن اکسپوز با توجه به ابعاد، مسلح و یا غیر مسلح بودن متفاوت است. رنگ بندی تأثیر زیادی در قیمت ندارد مگر اینکه رنگ سفارشی رنگی خاص باشد که بر روی قیمت تأثیر بگذارد. حدود قیمتی تایل های بتن اکسپوز ایناب بین متر مربعی 85 تا 170 هزار تومن می باشد.

 

اگر نیاز به مشاوره  رایگان درزمینهٔ  نمای ساختمان دارید  با شماره 05142222550 و یا 09913377500 تماس حاصل نمایید.

 

نمای بتن اکسپوز | مغازه

نمای بتن اکسپوز

تایل های تریدی 3D بتن اکسپوز در نمای داخلی | بتن اکسپوز دکوراتیو

یکی دیگر از انواع پنل هایی که در نماهای داخلی و طراحی دکوراسیون داخلی استفاده می شود پنل های بتن اکسپوز سه بعدی هستند. این تایل های سع بعدی طرح های مختلفی دارند که ترکیب آنها در کنار هم طرح های جدیدتری را ایجاد می کند. این پنل ها هم در رنگ بندی دلخواه تولید و عرضه می شوند. کاربرد بیشتر این تایل ها در دیوارهای پشت تلویزیون ها، اتاق های اداری، سالن های کنفرانس و… می باشد.

پنل های سه بعدی بتن اکسپوز

مناسب برای طراحی داخلی

پنل های بتن اکسپوز

پنلهای تریدی بتن اکسپوز

قیمت تایل های تریدی بتن اکسپوز داخلی

تایل های تریدی هم قیمت های متفاوتی با توجه به ابعاد و خاص بودن رنگ دارند. قیمت تایل های موجود در حدود 100 تا 140 تومان می باشد. البته طرح های جدید و سفارشی هم تولید می شود که قیمت این پنل ها با توجه به طرح و ابعاد سفارش داده شده مشخص می شود.

مقاله مرتبط: قیمت بتن اکسپوز | قیمت پنل های بتن اکسپوز 

 

تفاوت پنل های بتن اکسپوز داخلی و خارجی؟

به صورت کلی پنل های بتن اکسپوز داخلی و خارجی تفاوتی با هم ندارند. تنها تفاوتی که پنل های بتن اکسپوز ایناب با هم دارند که ممکن است سایر شرکت های تولیدکننده این تفاوت را نداشته باشند این است که ایناب این پنل ها را به صورت مسلح و غیر مسلح تولید می کند. بتن اکسپوز مسلح برای اجرا به روش خشک و بتن اکسپوز غیر مسلح برای اجرا به روش تر (با ملات). در نمای داخلی هم با توجه به روش اجرا نوع تولید بتن اکسپوز مشخص می شود.

نمای بتن اکسپوز

پنل بتن اکسپوز

اجرای بتن اکسپوز داخلی

اجرای پنل های بتن اکسپوز هم به صورت خشک و به صورت تر، همانظور که اشاره شد قبلا، انجام می شود. با توجه به روش اجرا پنل ها به صورت مسلح و یا غیر مسلح تولید می شوند. اجرای با ملات پنل ها دقیقا همانند سنگ طبیعی انجام می شوند و تفاوتی ندارد. اجرا به روش خشک به این صورت است که ابتدا با توجه به ابعاد پنل ها زیرسازی با استفاده از قوطی های فلزی انجام می شود سپس تایل های بتن اکسپوز بر روی زیرسازی پیچ و اجرا می شوند. البته پیچ کردن پنل ها هم متفاوت است و هم می توان از رو پیچ کرد که پیچ ها در سطح نما دیده می شوند، و هم می توان اسکوپ گذاشت و از بغل پیچ کرد تا پیچ ها روی سطح نما دیده نشوند.

مقاله مرتبط: اجرای نمای بتن اکسپوز

 

دیتیل اجرای بتن اکسپوز | دتایل اجرای بتن اکسپوز

روش اجرای بتن اکسپوز

دیتیل اجرای بتن اکسپوز | دتایل اجرای بتن اکسپوز

روش اجرای بتن اکسپوز

ایناب را در اینستاگرام دنبال کنید

اگر نیاز به مشاوره  رایگان درزمینهٔ  نمای ساختمان دارید  با شماره 05142222550 و یا 09913377500 تماس حاصل نمایید.
یا بار ارسال عدد 5 به شماره 09913377500 همکاران ما در اولین فرصت با شما تماس خواهند گرفت.
همچنین می توانید از طریق واتساپ یا  تلگرام با همکاران ما در ارتباط  باشید.

 

محمد اسلام دوست

کارشناس عمران. مدیر تولید محتوای وب سایت ایناب. تلاش می کنم محتوایی ارزشمند و مفید برای بازدیدکنندگان وب سایت ایناب تهیه و تولید نمایم. از شما تقاضا دارم برای بهبود محتوا نظراتتان را پایین هر مطلب برام ارسال کنید.

پیام خود را بنویسید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته های مرتبط

سوالی دارید؟ اينجا بپرسيد!
مکالمه را شروع کنید
براي شروع مكالمه در whatsapp روي آيكن كارشناس فروش كليك كنيد.
ما معمولاً در عرض چند دقیقه پاسخ می دهیم
fringilla eget dapibus felis nec quis, in id sem, ut tempus

کلیدواژه خود را وارد کنید