دیوارپوش بتن اکسپوز | پنل بتنی دیوار | تایل دیوار پوش بتن اکسپوز

دیوارپوش بتن اکسپوز

ما را در اینستاگرام دنبال کنید


دیوارپوش بتن اکسپوز و مزایا و معایب بتن اکسپوز

سازندگان در اجرا و عدم تعقیب مراحل اضافی تمام کرده است. دیوارپوش بتن اکسپوز  معرف نسل جدیدی از تکنولوژی، در راستای ارضای زیبایی مورد نظر مهندسان و مقاومت در برابر عوامل مخرب بر دیوار های داخلی و سطح نمای ساختمان ها می باشد. تعریف بتن اکسپوز در اینجا از جانب موسسه بتن آمریکا حائز اهمیت است.  ACI  یا همان موسسه بتن ایالات متحده آمریکا، بتن اکسپوز را به عنوان یک سطح داخلی و یا خارجی، که شخصیت بصری آن سطوح را برجسته می سازد و به نوعی به وجه آن کمک می نماید، تعریف می کند.

بتن اکسپوز به کار رفته در دیوارپوش بتن اکسپوزی دارای مزایایی چون: مقاومت در برابر خوردگی، سایش، تحمل حرارت و همچنین اثر مواد شیمیایی، مقاومت در برابر رطوبت، زیبایی و استحکام بالا می باشد. پنل های بتن اکسپوز با وزن کم تولید شده و کاملا از نظر اقتصادی و زمان نصب توجیه پذیر می باشند. قالب پذیری این بتن، شکل های متنوعی را ساپورت می کند. در مقابل، معایب بتن اکسپوز کمتر عرض اندام می کنند. یکی از این معایب قابلیت رنگ پذیری سخت این پنل ها و دشواری ایجاد رنگ همخوان با فضاهای مختلف ساختمانی است.

بتن اکسپوز نما | بتن اکسپوز کف
بتن اکسپوز نما | بتن اکسپوز کف

دیوارپوش های بتن اکسپوز ایناب 

پنل ها و تایل های دیوارپوش بتن اکسپوز در ابعاد و اندازه های مختلف تولید و عرضه می شوند. این پنل ها را می توان در ابعاد و اندازه های سفارشی نیز تولید کرد. سفارش پنل های بتن اکسپوز با ابعاد خاص هزینه های مجزایی در بر دارد که مهم ترین آنها هزینه ساخت قالب می باشد. چنانچه کارفرما بتواند از ابعاد موجود در خط تولید هر کارخانه تولیدکننده استفاده نماید قاعدتا هزینه کمتری را برای او در بر خواهد داشت. مجموعه ایناب اندازه های متداول و معمول این دیوارپوش ها را در خط تولید خود داشته و با قیمت بسیار مناسب عرضه می نماید. جهت اطلاع از قیمت پنل های دیوار پوش بتن اکسپوز ایناب اینجا کلیک کنید.

موارد استفاده از پانل بتنی

بتن اکسپوز  بسیار زیبا وشیک می باشد ظاهری مدرن و بی عیب و نقص به وجود می آورد و به طراحان کمک می کند تا نمایی بی عیب و نقص طراحی کنند. هم اکنون بتن دکوراتیو در نمای بناهای صنعتی و کارخانجات نیز کاربرددارد .

برخلاف نام بتن نما که ما را به این فکر فرو می برد تا این تایل ها مناسب فضای داخلی نیست اما باید گفت که استفاده از این متریال در داخل خانه دکوراسیونی زیبا و

وبسیار شیک بوجود می آورد. این تایل ها می تواند جایگزین خوبی برای تایل های سه بعدی فومیزه باشند؛ چون هم از مقاومت زیادی دارند و هم قیمت فوق العاده خوبی دارند. در دکوراسیون داخلی پنل های بتنی با دقت بالایی تولید و نصب می شوند.

این دیوارپوش برای مکان های مسکونی؛اداری؛ تجاری مناسب می باشد و فضا را تبدیل به فضایی مدرن و شیک می کند و اگر به فکر تغییر دکوراسیونی خاص و سریع هستید این متریال می تواند گزینه ی مناسبی برای شما باشد.

نمای ساختمان آقای رستمی در کیش | نمای بتن اکسپوز
بتن اکسپوز ایناب – کیش

جهت کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره رایگان با شماره 05142222550 و یا 09913377500 تماس حاصل نمایید.

 

نحوه اجرای دیوارپوش های بتن اکسپوز

دیوار پوش های بتن اکسپوز را هم می توان به صورت خشک و هم به صورت تر و با ملات اجرا کرد. اجرای با ملات که دقیقا مانند سنگ نما می باشد و تفاوتی ندارد. برای اجرا به روش خشک اما راه های متعددی وجود دارد که می توان با توجه به وضعیت پروژه یکی از این روش ها را به کار گرفت.

متداول ترین روش های اجرای خشک تایل های بتن اکسپوز

اجرا به روش پیچ از رو

در این روش قسمت هایی که روی تایل های بتن اکسپوز مشخص است را سوراخ می کنند و از پنل ها را با استفاده از پیچ بر روی زیرسازی فلزی انجام شده پیچ می کنند. این روش یکی از معمول ترین روش های اجرای خشک بتن اکسپوز در سراسر دنیا می باشد. 

دیوارپوش بتن اکسپوز
دیوار پوش بتن اکسپوز

اجرا به روش پیچ از بغل ( روش فیکس)

به صورت کلی می توان گفت که این روش، روش ابداعی مجموعه ایناب می باشد. به این صورت که در دو ضلع پنل بتن اکسپوز اسکوپ های فلزی قرار داده می شوند و بسیار ساده و سریع، پنل ها را با استفاده از این اسکوپ های فلزی بر روی زیرسازی انجام شده نما پیچ می کنند. مجموعه ایناب همچنین در ساخت و اجرا پنل های جی اف ار سی gfrc خود نیز همین روش را در دستور کار خود دارد، مگر اینکه کارفرما روش دیگری را برای تولید درخواست کند. به این روش اجرا روش فیکس گفته می شود.

اجرای پنل جی ار سی به روش فیکس
نحوه اجرای پنل های جی ار سی به روش فیکس که تایل های بتن اکسپوز را نیز می توان به همین روش اجرا کرد

چرا بتن و چرا بتن اکسپوز

ویژگی منحصر به فرد بتن در سازگاری با عناصر مدرن، آن را به مصالح درجه اول در پای کار هر پروژه عمرانی مهم تبدیل کرده است. بتن ماده ای قوی است که با طرح اختلاط مناسب و علمی، نگرانی ما را تا حدی از پوسیدگی و یا خوردگی و عدم اشتعال رفع می نماید.پایداری بتن و کم شدن نوسانات دمایی با کاهش عبور گرما از سازه ها از دیگر ویژگی های بتن می باشند. همگی این موارد کاهش هزینه گرمایشی و سرمایشی سازه ها را به دنبال دارند.

تحقیقات نشان داده است که بتن های اکسپوزی که در معرض نور هستند روز به روز مناسب تر و مقاوم تر می شوند.  بتن اکسپوز از مخلوط مواد و افزودنی هایی خاص و مرسوم در بتن سازی به دست می آید. زمان استفاده Hardener  یا همان سخت کننده در ایجاد بتن اکسپوز به ویژه در کف سازی ها بسیار مهم می باشد. در اینجا هاردنر در نقش یک کاتالیزور عمل می کند و افزایش مقاومت  بتن را رقم می زند. انواع هاردنر مایع و پودری وجود دارد. هاردنر ها علاوه بر تامین مقاومت فشاری، مقاومت شیمیایی را نیز تامین می کنند. بتن اکسپوز سطحی از علم جدید را برای بتن و ارزش آن، در میان مصالح ساختمانی گشوده است.

 

بتن اکسپوز ایناب
نمای پیش ساخته بتنی | بتن اکسپوز

نمایندگی های بتن اکسپوز ایناب در سراسر کشور 

در حال حاضر شرکت ایناب در حال همکاری با نماینده های مختلف در سراسر کشور می باشد. نماینده های تایید شده ایناب در حال حاضر در شهر های تهران ، اصفهان ، شیراز ، کرمان ، آبادان ، اهواز ، آزادشهر ، ارومیه ، بروجرد ، بیرجند ، بندرعباس ، همدان، اراک، کرج، دماوند ، کاشان، چالوس و یزد در حال فعالیت هستند. دفاتر فروش مرکزی شرکت ایناب هم در شهر های نیشابور و مشهد قرار دارد که می توانید جهت دیدن سمپل ها و نمونه های مختلف به صورت حضوری مراجعه نمایید. برای اطلاعات بیشتر کلیک کنید.

برای ایجاد بتن اکسپوز فراهم نمودن شرایط کلی ذیل الزامی است:

 • استفاده از سنگدانه با قطر بزرگ حتی الامکان محدود باشد؛ استفاده از سنگدانه 1 تا 4 میلیمتری و اضافه شدن آن به بتن، جلوه زیبایی به بتن می بخشد. این نما از سنگدانه هنگام مراحل پایانی اکسپوز سازی و استفاده از ماشین کاری و ساب زدن متریال و شستشوی آن قابل ملاحظه است. البته می توان نماسازی را فقط سیمانی و بدون نمایش سنگدانه عرضه کرد.
 • استفاده از بتن با عیار بالا– پیشنهادی عیار 300  تا 400  – از سیمان یکدست و حاصله از یک کارخانه بخصوص، استفاده شود. به این معنا که از امتزاج سنگدانه ها و سیمان های مختلف از نقاط مختلف، پرهیز کرد.
 • انتخاب بتن با کلاس C30/37 – این بتن در رده بتن های معمولی است. مقاومت فشاری 30 به معنای تحمل فشار 30 مگا پاسکال می باشد.
 • حداکثر نسبت آب به سیمان (w/c) برابر 0.5 باشد؛ آب آشامیدنی بهتر جواب می دهد.
 • از شره نمودن آب بتن به جهت تامین قوام بتن جلوگیری نمود.
 • در ساخت بتن اکسپوز طرح اختلاط وابستگی شدیدی به مسئله کاهش تخلخل بتن دارد. هر چه تخلخل کاهش یابد، مقاومت افزوده می گردد. چسب بتن یکی از محصولاتی است که افزودن آن به بتن می تواند کاهش تخلخل را سبب شوند.

این نکات فنی حداقل های کلاس مقاومتی و دوزهای مصرف شده را با حداکثر نسبت آب به سیمان در نظر می گیرد.

معایب دیوارپوش بتن اکسپوز

معایب این دیوارپوش در برابر مزایای آن سر تسلیم فرود آورده است. می توان گفت آینده در دستان شکل از تکنولوژی و علم است.

جی اف ار سی gfrc
جی اف ار سی gfrc

جهت کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره رایگان با شماره 05142222550 و یا 09913377500 تماس حاصل نمایید.
همچنین می توانید از طریق واتساپ یا  تلگرام با همکاران ما در ارتباط  باشید.

 

همکاری با ایناب
همکاری با ایناب
چرا ایناب
چرا ایناب

2 دیدگاه برای “دیوارپوش بتن اکسپوز | پنل بتنی دیوار | تایل دیوار پوش بتن اکسپوز

  • محمد اسلام دوست گفته:

   سلام.
   به جهت اینکه بتن اکسپوز در مناطق سردسیر هم دوام و استقامت بالایی داشته باشه، طوری تولید میشه که جذب آب بسیار پایینی داشته باشه تا در اثر یخبندان مشکلی برای پنل ایجاد نشه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *