آموزش تولید جی اف ار سی gfrc – جی ار سی grc – انتقال دانش فنی gfrc

آموزش تولید - یادگیری تولید

اگر به فکر راه اندازی خط تولید قطعات جی اف را سی هستید این مقاله می تواند به شما کمک کند دید درستی از این شغل داشته باشد. قبل از اینکه به فکر آموزش دیدن در رابطه با تولید جی اف ار سی باشید این مقاله را حتما مطالعه نمایید.

چرا جی اف ار سی gfrc – جی ار سی grc

نمای جی اف ار سی یکی از جدیدترین متریال های نمای ساختمان می باشد که با توجه به مزایای فراوانی که دارد می تواند در آینده ای نزدیک به یکی از محبوبترین متریال های نمای ساختمان تبدیل شود.

 

نمای جی اف ار سی | پنل جی اف ار سی | gfrc | grc
gfrc – grc

مواد تشکیل دهنده جی اف ار سی gfrc

جی اف ار سی یک نوع بتن پیشرفته است که با ترکیب سنگدانه ، سیلیس ، سیمان ، آب و مواد افزودنی های خاص و الیاف گلس تولید می شود. با این ترکیب موادی مقاوم و انعطاف پذیر ایجاد می شود که می توان به اشکالی گوناگون برای نمای ساختمان تولید کرد.

آینده جی اف ار سی gfrc

معماری در جهان رو به تغییر و تحول است و معماران همواره به دنبال ایجاد طرح های متفاوت و خاص هستند. از آنجایی که جی ار سی یکی از متریال های انعطاف پذیر می باشد و توسط آن می تواند طرح های متفاوت و خاص ایجاد کرد پیش بینی می شود در آینده تقاضای زیادی داشته باشد.

جی اف ار سی
جی اف ار سی

مزایای راه اندازی خط تولید جی ار سی grc

 1. کمک به ایجاد اشغال و تولید کشور
  با آموزش دیدن و راه اندازی خط تولید جی اف ار سی می توانید در شهر و استان خودتان جوانان زیادی را مشغول به کار کنید و به اشتغال کشور کمک کنید.
 2. کمک به اقتصاد کشور و جلوگیری از خروج ارز از کشور
  نمای جی اف از سی جایگزین خوبی برای نماهای کامپوزیت و سرامیک خشک و چوب ترمو می باشد که با تولید و فروش آن می توانید از خروج ارز از کشور جلوگیری نماید و به اقتصاد کشور کمک کنید.
 3. ایمن سازی نماهای ساختمان و زیبایی شهر ها
  بیشتر نماهای استفاده شده در کشور ما نماهای ملاتی و سنتی هست که خطرات سقوط سنگ از نما باعث حوادث زیادی شده است که با گسترش استفاده از نماهای حی اف ار سی می تواند از بروز چنین خطراتی جلوگیری کرد.
 4. زیبا سازی شهر ها با معماری ایرانی و اسلامی
  کشور ما پیشینه معماری پر افتخاری دارد اما با وجود نماهای غربی و بیگانه چهره شهرهای ما هویت خود را از دست داده است که با نمای جی اف ار سی امکان  تولید نماهای اصیل ایرانی ، اسلامی و اسلیمی امکان پذیر می باشد.
 5. سرمایه گذاری پر سود
  نمای جی اف ار سی با توجه به مزایای فراوانی که دارد در آینده می تواند به یکی از متریال های پرکاربرد تبدیل شود و در صورت موفقیت در تولید و فروش و اجرا می تواند سرمایه گذاری پر سود باشد.
اموزش جی اف ار سی
نمای جی اف ار سی ایناب

مشکلات و چالش های راه اندازی خط تولید جی اف ار سی gfrc

+ خطر سرطان زا بودن سیلیس برای نیروهای خط تولید جی ار سی grc

یکی از اصلی ترین چالش های تولید جی ار سی grc، سرطان زا بودن سیلیس می باشد. گرد و غبار سیلیس و استنشاق گرد و غبار آن باعث ایجاد بیماری سیلیکوزیس می شود. زمانی که ذرات ریزتر و کوچک سیلیکایی وارد قسمت های عمیق شش می شوند و در آن ته نشین می شوند موجب ایجاد بیماری ها و زخم هایی خطرناک می شوند. در حال حاضر درمان قطعی برای این بیماری وجود ندارد و بهترین درمان قطع تماس با سیلیس است.

+ روتین نبودن تولید

تولید جی اف ار سی بر خلاف خیلی از متریال ها و تولیدات روتین نیست و نیاز به صبر و تلاش و هزینه زیادی دارد که  تولید کننده را با چالش های زیادی مواجه خواهد کرد و شروع هر پروژه مسئله جدید خواهد بود که تولید کننده باید با صبر و بردباری و تلاش فراوان حل نماید.

+ نیاز به سرمایه در گردش فراوان

تولید جی اف ار سی با توجه به مواد اولیه ای که نیاز هست و کمیاب بودن مواد اولیه نیاز به سرمایه در گردش زیادی دارد. همچنین برای تولید جی اف را سی نیاز به تنوع طرح و قالب می باشد که با توجه به هزینه های فراوان تولید قالب سرمایه زیادی برای این کار درگیر خواهد شد که در صورت عدم موفقیت در جذب مشتری ریسک فراوانی خواهد داشت.

+ هزینه های پرت تولید

از آنجایی که تولید جی ار سی کاری روتین نیست و تنوع طرح و قالب نیز زیاد می باشد، به همان تناسب پرت مواد اولیه تولید و مواد اولیه قالب سازی و مجصولات تولیدی نیز زیاد خواهد بود.

+ تقاضای کم و سود کم در شروع تولید

نمای جی اف ار سی با این که بیش ار 5 سال است در کشور ما استفاده می گردد اما هنوز جز متریال های پر استفاده تبدیل نشده است و نسبت به سایر متریال ها تقاضای کمتری دارد و کارفرمایانی که تصمیم به خرید این محصول را دارند ترجیح می دهند از شرکت های قوی و بزرگ خریداری کنند در نتیجه در چند سال اول باید بدون سود و یا با حاشیه سود خیلی پایین فعالیت کرد که نیاز به سرمایه گذاری طولانی مدت دارد.

+ نیاز به مهارت تولید و اجرا

بیشتر کارفرمایانی که خریدار نمای جی اف ار سی هستند با شرکت هایی قرارداد می بندند که اجرای نما را نیز به عهده بگیرد که تولید کننده جی اف ار سی به جز مهارت تولید باید مهارت و  تجریه کافی برای اجرای نمای ساختمان نیز داشته باشد. که نیاز به داشتن تیم بسیار قوی می باشد.

آموزش تولید جی اف ار سی
نمای رستوران خاطره عنبران مشهد
تولید کننده جی اف ار سی - اموزش جی اف ار سی
نمای جی اف ار سی ایناب

روش های تولید جی اف ار سی gfrc یا جی ار سی grc

روش پریمیکس Premix

روش پریمیکس یک نوع روش ریخته گری می باشد که روشی ساده تر و راحت تر برای تولید جی اف ار سی می باشد. این روش محدودیت های بیشتری در تولید دارد و نمی توان قطعات خیلی بزرگ را با این روش تولید کرد. همچنین این روش در تولید طرح های خیلی خاص مثل انحنا دار، دایره یا شکل های غیر متعارف محدودیت دارد و نمی توان با این روش این گونه شکل ها را تولید کرد. از مهم ترین مزایای این روش این است که هزینه های تولید و عرضه کمتر می باشد و کارفرمایان می توانند با قیمت کمتری جی ار سی را خریداری نمایند و هچنین سرعت تولید بالا است.

روش هنداسپری Hand Spray

روش هنداسپری روش اصلی تولید جی اف ار سی gfrc می باشد. با این روش می توان انواع قطعات کوچک و بزرگ و متعارف و غیر متعارف را بدون محدودیت تولید کرد. تقریبا می توان گفت که با این روش محدودیتی در تولید جی اف ار سی وجود ندارد. روش هنداسپری روشی گران تر و با سرعت کمتری نسبت به روش پریمیکس می باشد. 

به چه اشخاصی پیشنهاد می گردد:

 • اشخاص یا شرکت هایی که تجربه کار تولید یا کارهای عمرانی را دارند.
 • اشخاصی که به دنبال سرمایه گذاری بلند مدت و پر سود هستند.
 • اشخاصی که در زمینه نمای ساختمان و تولید مهارت و تجربه دارند.
 • اشخاصی که توان و تجربه مدیریت و تیم سازی دارند.

به چه اشخاصی پیشنهاد نمی شود:

 • کسانی که تجربه کافی در تولید و فروش ندارند.
 • کسانی که سرمایه کافی از خود ندارند.
 • کسانی که در زمینه نمای ساختمان و یا عمران هیچ تجربه ای ندارد.
 • کسانی که به دنبال سرمایه گذاری زود بازده هستند.
اجرای نمای جی اف ار سی
نمای gfrc – grc – آموزش تولید جی اف ار سی

هشدارهای مهم

متاسفانه در همه مشاغل هستند افراد سود جویی که برای جذب مشتری بیشتر دست به کارهای غیر اخلاقی زده و با تبلیغات خلاف واقع از بی تجربگی مردم سو استفاده کرده و باعث از بین رفتن سرمایه های جوانان می شوند.

این گونه افراد با پیشنهادهای جذاب و با وعده ای پر سود جوانان را ترقیب به خرید ماشین آلات و دستگاه های تولید جی اف ار سی می کنند که در صورتیکه خودشان این محصول را تولید نمی کنند یا فروش زیادی ندارند. در نتیجه کسانی که به شما پیشنهاد فروش خط تولید جی اف ار سی را دادند اول رزومه خودشان و مقدار فروش واقعی آنها را جویا شوید.

4غ6پنل جی ار سی – آموزش تولید جی اف ار سی

مهارت های مورد نیاز راه اندازی خط تولید جی اف ار سی

متاسفانه در کشور ما شاهد شکست کسب و کارهای زیادی هستیم که این شکست ها هم باعث از بین رفتن سرمایه ها و هم باعث ناامیدشدن جوانان می شود. یکی از دلایل این شکست ها این است که برخی افراد تصور می کنند تنها داشتن مهارت های فنی تولید برای راه انداری یک خط تولید کافی می باشد. در نتبجه با یادگیری مهارت تولید اقدام به راه انداری خط تولید می کنند اما مدیرت منابع انسانی و سرمایه های مالی را بلد نیستند و باعث ایجاد مشکلاتی برای خودشان و دیگران می شوند. در نتیجه چند مهارت خیلی ضروری راه اندازی خط تولید جی اف ار سی به شرح زیر می باشد.

+ مدیریت و برنامه ریزی

مهارت مدیریت نیاز اصلی هر کسب و کاری است اما برخی کسب و کارها به دلیل این که پیچیدگی زیادی ندارد و سرمایه های زیاد درگیر نمی کند در خیلی موارد بدون مهارت مدیریت اداره می شود اما راه اندازی خظ تولید جی ار سی با توجه به پیچیدگی فراوان و سرمایه گذاری بالا ،  بدون مهارت مدیریت کار پر ریسکی می باشد که اصلا توصیه نمی گردد.

+ مهارت بازاریابی و فروش

فروش و بازاریابی نیز برای همه کسب و کارها نیاز اصلی می باشد اما فروش محصولات جدید که مشتری آشنایی زیادی با آن ندارد بسیار پیچیده تر و سخت تر می باشد. راه اندازی خط تولید نمای جی اف ار سی نیز با توجه به خاص بودن و تقاضای کم نیاز به مهارت فروش در زمینه محصولات ساختمانی را دارد.

+ مهارت تولید قطعات جی اف را سی

در تولید قطعات جی اف ار سی دو مهارت مهم نیاز است که یکی ترکیب و میکس مواد که باید با مهارت و دقت بالایی انجام شود تا محصول با کیفیتی تولید شود و دیگری مهارت تزریق و شات کردن مواد به قالب می باشد که نیاز به تمرین و تجربه دارد.

+ مهارت قالب سازی جی اف ار سی

یکی از مزایای نمای جی اف ار سی تنوع در طرح و ابعاد و اندازه هاست که با قالب سازی این کار امکان پذیر می باشد. در نتیجه یکی از مهارت های اصلی مهارت تولید قالب های جی اف ار سی می باشد. البته می توان برای شروع کار قالب های اماده از شرکت های تولید کننده خریداری کرد.

پنل مشبک بتنی - ساختمان شورای شهر قدس
نمای ترکیبی سنگ و gfrc
اموزش جی اف ار سی - نمای جی اف ار سی
نمای جی اف ار سی ایناب طرح آجر

جی اف ار سی با ایناب

گروه ایناب با هدف بسط و گسترش استفاده از نماهای نوین و ایمن ساختمان و ایجاد اشتغال در نظر دارد دانش فنی تولید قطعات gfrc و تجربیات 15 ساله خود را در زمینه نماهای نوین ساختمان به متقاضیان واجد شرایط انتقال دهد.
آموزش های این شرکت به صورت کاملا کاربردی به صورت عملی و تئوری در زمینه های مدیریت، تولید، فروش ، اجرا و همه مهارتهایی که یک تولید کننده gfrc نیاز دارد می باشد.

نمای جی اف ار سی - اموزش جی اف ار سی
جی اف ار سی

 

متقاضیان می توانند با شماره 09913377500 جهت کسب اطلاعات بیشتر تماس حاصل نمایند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با شماره 05191007707 و یا 09913377500 و 09913367500 تماس بگیرید.
همچنین می توانید از طریق تلگرام و واتساپ با همین شماره ارتباط برقرار کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *