http://inabco.ir/templates/sj_stabwall/images/logo-loading.png

نماهای ترکیبی | نمای ترکیبی آجر و سنگ

در نماهای ترکیبی طراحان از دو یا چند متریال مختلف برای امر نماسازی استفاده می کنند که این امر هم می تواند نمای ساختمان را خاص تر کرده و هم هزینه های کارفرما را کاهش می دهد. از سویی استفاده برخی متریال ها برای اجرای برخی طرح ها امکان پذیری نیست یا با هزینه های زیادی مواجه است.

از نظر سلیقه ای هم از نظر خیلی ها طرح های ترکیبی بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد و افراد زیادی را جذب می کند.

گروه ایناب طراحی و اجرای نماهای ترکیبی را در دستور کار خود قرار داده و با استفاده از متریال های مختلف در امر نماسازی ساختمان هم زیبایی خاصی به نمای ساختمان  داده و هم هزینه های کارفرما را در امر نماسازی مدیریت می کند.

انواع نماهای ترکیبی

نمای ترکیبی ورق کامپوزیت و سنگ

نمای ساختمان سنگ

یکی از نماهای ترکیبی پر کاربرد استفاده از نمای کامپوزیت و نمای سنگ می باشد که در این نوع نماهای معمولا بخش هایی از طرح که قرار است برجسته گردد و یا اشکال خاصی دارد را با ورق کامپوزیت اجرای می گردد و جاهایی از طرح نما که سطح صاف بوده را با سنگ های تراورتن یا سایر سنگ های نما استفاده می کنند. در این نوع نماهای ترکیبی مهم است که مدیر پروژه هماهنگی لازم برای ترتیب اجرای نماهای ورق کامپوزیت و سنگ را داشته باشد که هم سریعتر انجام شود و هم کم هزینه تر انجام گردد.

نمای ترکیبی آجر و کامپوزیت

 

نمای آجری مدرن

نمای ترکیبی آجر و سنگ

یکی دیگر از نماهای ترکیبی استفاده از آجر نما و سنگ تراورتن بوده که این نوع نمای ترکیبی کمتر دیده می شود که معمولا پروژه هایی که می خواهد هزینه نمای ساختمان با کمترین هزینه انجام شود از این نوع نمای ترکیبی استفاده می کنند.

 

نمای ترکیبی چوب و سنگ

نمای چوب (ترمووود )یکی از نماهای پر هزینه است که مهمترین مزیتش زیبایی طرح چوب است ولی از نظر دوام و ماندگاری و انعطاف پذیری قابل دفاع نمی باشد. به همین دلیل برخی از طراحان در طراحی نمای ساختمان که سنگ می باشد، مقداری متریال چوب ترمو (ترمو وود ) به کار می برند که هم طرح را خاص می کند و هم هزینه ها نسبتا کاهش پیدا می کند.

نمای ترکیبی چوب و کامپوزیت

نمای طرح چوب ساختمان

یکی از مزیتهای نمای کامپوزیت اجرای سریع و آسان آن می باشد. به همین دلیل نمای کامپوزیت را به سادگی می توان با متریال های مختلف ترکیب کرد. از آنجایی که با نمای چوب ایجاد باکس ها و برجستگی ها و اشکالی خاص مشکل می باشد برخی از طراحان از نمای ترکیبی کامپوزیت و چوب بهره می برند و رویای خودشان را تجلی می بخشند.

نمای ترکیبی کامپوزیت و اسلبکو

نمای ترکیبی

نمای کامپوزیت با توجه به مزیتهای فراوانی که دارد یکی از پر طرفدارترین نماهای ساختمانی می باشد ولی این نما از مد افتاده و از سویی نمای اسلبکو یکی از جدیدترین نماهای ساختمان می باشد که اجرای طرح های خاص با آن امکان پذیر می باشد به همین منظور برخی از طراحان خلاق نمای کامپوزیت را با نمای اسلبکو ترکیب کرده و از به روز بودن و زیبایی سنگ اسلبکو و سایر مزیتهای نمای کامپوزیت استفاده کرده و بهترین و جدیدترین طرح نمای ساختمان را ارائه می نمایند.

نمای ترکیبی سنگ و اسلبکو

نمای  جی اف ار سی

از انجایی که نمای اسلبکو یکی از جدیدترین نماهای ساختمان می باشد و نصب آن به صورت خشک می باشد و از سویی نماهای سنگ طبیعی نیز طرفداران خودش را دارد ، برخی از طراحان خوش فکر اقدام به طراحی نما با استفاده از سنگ و اسلبکو می کنند که با این کار هم نظر طرفداران نمای سنگ جلب می شود و هم نظر کسانی که طرفدار نماهای به روز و جدید هست جلب می شود.

نمای ترکیبی کامپوزیت و سنگ آنتیک

نمای کامپوزیت چیست

در طراحی و اجرای نمای ساختمان سلیقه ها بسیار مختلف است. سنگ انتیک نیز یکی از سنگ های زیبا و خاص می باشد که برخی طراحان سنگ آنتیک را با ورق کامپوزیت ترکیب کرده و در نمای ساختمان استفاده می کنند.

گواهینامه ها و تاییدیه ها

 

برخی ازمشتریان ایناب

  
 
 
 
 
 
Top